Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504879#p504879:3i70quz7 je napisao(la):
vucko » 01 Jan 2018 09:55 pm[/url]":3i70quz7]http://www.beograd.rs/cir/gradski-oglasi-konkursi-i-tenderi/1743962-javna-prezentacija-urbanistickog-projekta-za-izgradnju-kompleksa-gradske-galerije-na-kosancicevom-vencu/

Prezentacija urbanistickog projekta za izgradnju kompleksa gradske galerije na Kosancicevom vencu.
Uh sto im je fazon - prakticno otvoreno samo za vreme praznika. Mali broj ljudi ce stici da pogleda i jos manji da uputi primedbe. A tako osetljiva lokacija je u pitanju! Prosto me navodi na pomisao da se opet nesto mulja, cim su ovako organizovali...
 
Има ли посебног образложења зашто презентације нису доступне и на интернету, или је само због муљаже тако?
 
Nema posebnog obrazlozenja. Gradska vlast potcenjuje inteligenciju ovog naroda.
 
gradjanin":rdcjkt46 je napisao(la):
Nema posebnog obrazlozenja. Gradska vlast potcenjuje inteligenciju ovog naroda.
249dc1095cf4917a5c173c7d2898673f.jpg
be6d5b659e494d4dbb8b8dfe1a9b8204.jpg
1579ac68afdb53488e0ba51eb0a75946.jpg


Ima i netu...ovde
 
Noćne slike. Ponovo postavljene skele, verovatno zbog kupole. Eh ta koordinacija radova u Srba.
 
Lik koji je otvorio vinariju u prizemlju ove zgrade je blizak gradskoj vlasti i uspeo je da iseli apoteku odatle. U medjuvremenu se dokopao potkrovlja i sada mu grad sredjuje kupolu, a sve pod okriljem sredjivanja fasade. Ako primetite, ta zgrada je jedna od retkih sa dobro uradjenom fasadom, sto nije slučajno, a trotoar se sredio samo do kraja vinarije, dakle na pola trotoara u tom bloku.

To isto se desilo u zgradi do (Fruskogorska 3), gde je, dok se radila obnova fasade, nikla nadogradnja! Prijavljivao sam taj slucaj, ali sem uobicajenih floskula da ce grad nesto preduzeti i da ce se vratiti u prvobitno stanje - nije se desilo nista! I nece se nista ni desiti, eno je i dalje stoji...
 
Poštovani "gradjanine",

Moje ime je Aleksandar Rodić, arhitekta iz Beograda.
Takođe, ja sam "lik" koje je otvorio vinariju i renovirao prizemlje zgrade na adresi Pop Lukina 6.
Molio bih vas da ne distribuirate lažne informacije i da ne pišete gluposti koje ste naveli u današnjem komentaru. Ukoliko ste punoletni treba da shvatite odgovornost koju nose izjave i tvrdnje makar se njihov autor krio iza pseudonima.
S druge strane, ukoliko imate argumente za vaše besmislene tvrdnje kao i hrabrost da se u forumu pojavite sa imenom i prezimenom biće mi veoma zanimljivo da ispratim dalji razvoj vaših misli.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506536#p506536:dqq37yv3 je napisao(la):
Aleksandar Rodic » Ned Jan 07, 2018 10:29 pm[/url]":dqq37yv3]Poštovani "gradjanine",

Moje ime je Aleksandar Rodić, arhitekta iz Beograda.
Takođe, ja sam "lik" koje je otvorio vinariju i renovirao prizemlje zgrade na adresi Pop Lukina 6.
Molio bih vas da ne distribuirate lažne informacije i da ne pišete gluposti koje ste naveli u današnjem komentaru. Ukoliko ste punoletni treba da shvatite odgovornost koju nose izjave i tvrdnje makar se njihov autor krio iza pseudonima.
S druge strane, ukoliko imate argumente za vaše besmislene tvrdnje kao i hrabrost da se u forumu pojavite sa imenom i prezimenom biće mi veoma zanimljivo da ispratim dalji razvoj vaših misli.


Cestitam ti Aleksandre na vinariji kojom si ispostovao i zgradu i tu ulicu i ambijent, hvala sto si se javio jer ovakvih ljudi je zaista previse oni uvek znaju nekog ko zna nekog iz gradske vlasti sa kojima je neko skovao zaveru belosvetsku zarad neceg zlog i podlog. Fuj, kao da ne postoji posten narod koji se trudi gura i bori za bolje sutra, hvala sto ste se javili a i sto pratite ovaj forum jer verujem da vam je pomogao da shvatite vaznost ove lokacije i sto niste otvorili klub nocni tu vec vinariju kojoj je po mom misljenju mesto bas tu gde ste odabrali!
 
Jel se apoteka iselila zbog restitucije ili pak sto im lokacija nije vise odgovarala
Zasto stanari ne srede ulazna vrata u zgradu i one dvije betonske saksije na krovu koje nisu sredjene kad i fasada oce li biti uradjene
Pozitivan pomak je sto se radi kupola i nema klima
 
Gotovo, ovaj forum se upravo "levelovao" (referišem na onu raspravu koja se završava sa dišinim postom) :mrgreen:
 
Vlasnik vinarije i nas novi clan je inace covek koji je oziveo Beton Halu i projektovao nekoliko enterijera u njoj.
 
Izvor: Beobuild.rs

Galerija na Kosančićevom vencu

Projekat gradske galerije na Kosančićevom vencu pravi korake ka realizaciji, ali iako planiran za 2018. ostaje pitanje da li će gradnja krenuti do kraja godine. Nova galerija u pripremi je više od godinu dana, a ove nedelje je završen javni uvid urbanističkog projekta. Njena izgradnja podrazumeva preparcelaciju prostora, što je dodatno produžilo procedure i donekle udaljilo eventualni početak gradnje. Taj proces je sada završen, a tokom ove godine planirano je rešavanje imovinsko pravnih poslova na susednim parcelama, kao i tenderi za projektovanje i izvođenje. Arhitektonsko rešenje galerije izabrano je na konkursu iz marta prošle godine, na kome je prva nagrada dodeljena beogradskom birou ARCVS.

U širem kontekstu, galerija na Kosančićevom vencu zamišljena je kao prva faza budućeg Kulturnog centra Kosančićev venac. Njegova gradnja definisana je kroz tri faze, a puna funckija obezbediće ne samo galerijski prostor, već i restoran, multifunkcionalnu dvoranu, učionice, amfiteatar na otvorenom i drugo. Objekat je zamišljen kao ukopana građevina (4Su+Pr+1), čiji je zadatak da ponudi nove funkcije u starom jezgru i osnaži pešačku vezu sa Karađorđevom ulicom. U njegovom sastavu će se nalaziti i podzemni lagum koji će posebnim osvetljenjem biti istaknut kao element enterijera.

Celu vest kao i kompletne prikaze galerije mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/galerija-na-kosan%C4 ... p2756.html
galerija-kosancicev-venac-vs-07.jpg

Celu vest kao i kompletne prikaze galerije mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/galerija-na-kosan%C4 ... p2756.html
 
Pozdrav i od mene za g. Rodića, i molba da više doprinese radu foruma, ako ima vremena naravno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=507447#p507447:1dxvzm7x je napisao(la):
Igor » 11 Jan 2018 02:31 am[/url]":1dxvzm7x]
file.php

Tu gde ova ograda stoji, trebao bi biti prolaz za pesake do Fruskogorske ulice. Logicno bi bilo zbog fronta da takva terasa postoji, ako je moguce.
 
Vidim da su planirali uspinjaču... Mislim da su za ovaj mali uspon praktičnije pokretne stepenice, zato što je kratka vožnja u pitanju.
 
Nisu planirali uspinjacu, samo su stavili slicicu da bi mastao narod i da bi se mi ovde zapitali hoce li je biti ili ne.
 
Mene nervira sto je podjeljeno u faze 1 2 i 3 gdje 3 predvidja izgradnju totalno nove zgrade nepoznate namjene.Da li ce se u novom objektu naci mjesta za muzej olje ivanjicki .
Takodje ne bi bilo zgoreg da se nadju pare za djumurkanu i spc da se isprsi za svoju biblioteku i da se kosancic zaokruzi sto se tice gradnje
 
Jedna od opcija umesto uspinjace su i pokretne stepenice
 
Meni je ovde mnogo stvari sumnjivo. Toliko muzeja nije obnovljeno, ili je u neuslovnim prostorima, a ovde će se naći novca za izgradnju potpuno nove galerije. Sve mi se čini da će primarna funkcija ovog objekta biti ugostiteljska i sve što uz to ide, a da će galerijska uloga biti potpuno sporedna. Možda grešim, ali mi je sve ovo malo čudno.
 
Možda bude nekakav promotivni štand tu smešten ;)
 
Vrh