Šta je novo?

Careva ćuprija - hipodrom ili...

Таман посла да се руши Хиподром, он се неће продавати него ће се обновити, а и објављена је јавна набавка о стручној помоћи о организацији урбанистичко-аритектонског конкурса за шире подручје Хиподрома и јавна набавка за учешће на конкурсу за дизајн.

Са Удружењем аритеката Србије је потписан уговор о стручној помоћи http://nabavke.beoland.com/javnenabavke ... 04-16.html , а јавна набавка конкурса за дизајн још траје http://tenderi.beoland.com/javnenabavke ... -3-17.html

Мислим да ће се обновити трибине онако како су и некада изгледале.

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505164#p505164:jyu3fp84 je napisao(la):
direktor » 03 Jan 2018 12:16 am[/url]":jyu3fp84]Samo ti navijas da se to srusi to je problem u ovoj diskusiji . . .
Nije tačno da " samo ja navijam", to je Laž, a vidim da si i ti za Jednoumlje na forumu.

Nema tamo šta da se sruši, već je srušeno ili izgorelo, a ti nisi u stanju da razumeš
da treba izvaditi glavu iz peska, otvoriti oči i realno sagledati sutuaciju i perspektivu
oko Hipodroma, a ne samo ponavljati dečiju mantru " hoću hipodrom, nedam ga".

A, ako bi neki stranac pitao da li Beograd ima Hipodrom, teško bi rekli da ga ima.
 
To sto su dodelili tako bednu cifru dakazuje dve stvari
Prvu sto je Direktor vec napisao :
,, Djilasu i Vesicu dunulo ( ja bi reko ,, zinulo,,) za kvadrate...
Drugu
Hipodrom jos uvek ima status obavezne javne budjetske stavke te se MORA finasirati makar i ovom mizernom cifrom vrednosti jedne grane ,, one,, jelke, te dokazuje da Hipodrom ne moze da ga pojede mrak mracnih sila :lol:
 
JP je dobilo 100.000 verovatno da plati račune, koje bi ionako platio Grad.

Nego, ako neko može da slika stanje tribine i objekata koji su na Hipodromu.
 
dragan wrote:
direktor » 03 Jan 2018 12:16 am napisao:
Samo ti navijas da se to srusi to je problem u ovoj diskusiji . . .

Nije tačno da " samo ja navijam", to je Laž, a vidim da si i ti za Jednoumlje na forumu.

Nema tamo šta da se sruši, već je srušeno ili izgorelo, a ti nisi u stanju da razumeš ....


A, ako bi neki stranac pitao da li Beograd ima Hipodrom, teško bi rekli da ga ima.

Mračne sile bi da zajašu na hipodromu :lol:

The stranger-u , DA imamo Hipodrom sa dugom tradicijom a dužom od 100 godina
:D

Ostalo je zabeleženo da su 14. aprila 1863. godine Knez Mihailo Obrenović i Srpska vlada organizovali u Beogradu prve galopske trke na kružnoj stazi. Hroničar najstarijeg sportskog obejkta u prestonici Srbije, novinar Živojin Jovanović beleži:

„Prvo beogradsko trkalište bilo je uređeno na mestu iza groblja, pored Carigradskog druma, gde su tada priređivani vašari. To je prostor na kome se danas nalaze: deo Bulevara revolucije, Pravni fakultet, hotel „Metropol“, Tehnički fakultet i niz zgrada u Ulici 27. marta... Trkačka staza bila je u obliku elipse, dugačke 700 hvati (oko 1.350 m). Linija starta i cilja je bila na Carigradskom drumu, u visini Kneževog „čadora“ (počasne tribine) pored koga je bila tribina za gledaoce. Konji su kretali u pravcu Vukovog spomenika, a zatim skretali prema Ulici 27. marta. Potom bi obišli krug, ponovo izbili na Carigradski drum i stigli do tribine.“
Osnivanjem Dunavskog kola jahača u Beogradu 1890. godine aktivnije se razvija sportsko konjarstvo a trkalište se seli na prostor današnje železničke stanice tada nazivan Bara Venecija. Međutim, zbog nepogodnosti terena, trkalište se, sezonu kasnije, seli na Banjicu. Baš tu je održan prvi Srpski Derbi u kojem je slavila Filka.

Od 1905. godine pripadnik Dunavskog kola jahača postao je Vladislav Ribnikar, osnivač i direktor lista „Politika“... Kao ugledan član uprave Kola jahača, Ribnikar se zalagao i za izgradnju stalnog beogradskog hipodroma, što nije ostalo bez odjeka. Ministarstvo narodne privrede (ministar Jaša Prodanović) ustupilo je Kolu jahača zemljište kod Careve ćuprije 1912. godine“, stoji u rukopisu Žike Jovanovića.
http://www.hipodrombeograd.rs/istorijat.php
:sesir:
 
Tačan odgovor strancu bi bio : "Ne, sada nemamo Hipodrom, a nekad smo ga imali."

Jer ako bi rekli da ga imamo, onda bi možda stranac hteo da dođe na trke konja ili

samo da vidi naš Hipodrom, a to bi bilo katastrofalno po reklamiranje Beograda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505245#p505245:12p5yadr je napisao(la):
dragan » 03 Jan 2018 11:42[/url]":12p5yadr]Tačan odgovor strancu bi bio : "Ne, sada nemamo Hipodrom, a nekad smo ga imali."

Jer ako bi rekli da ga imamo, onda bi možda stranac hteo da dođe na trke konja ili

samo da vidi naš Hipodrom, a to bi bilo katastrofalno po reklamiranje Beograda.
Izvrćes logiku samo da bi još nekog dr. forumaša iritirao :grand:
(zbog toga ne bi dozvlio tvoje privremeno banovanje...
zabranio bi ti zanavek pristup BBu)

Nije to sramota ni Beograda ni Hipodroma
a ni gradjana jer se uredno od gradjana puni budjet
raspodelu u budjetu vrši Bg uprava


Jednostavno to je sramota Beogradske vlasti-uprave sa ne skrivenom namernim zanemarivanjem
kako bi provizijaška klika se ofajdila
od umišljenih izgradjenih kvadrata na grobu Hipodroma
al ete
djaba i tebi i dr.
Hipodrom još nije umro , mrda i ima doduše slabe znake života ali je živ i nece da mre
ni za čiju banditsku umišljenu proviziju :lool:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505348#p505348:kzuz9tx9 je napisao(la):
boca-ica » 03 Jan 2018 04:28 pm[/url]":kzuz9tx9] . .Beogradske vlasti-uprave sa neskrivenom namernim zanemarivanjem . .
Preskočiću čudne opaske sa logikom i iritiranjem, jer sam naveo samo činnenice, a
evo da prokomentarišem neke namere gradskih vlasti u duhu "teorije zavere" :

Nedavni konkurs se odnosio na "šire područje hipodroma", tj. nije se odnosio samo
na Hipodrom, pa je moja sumnja da je raspisan samo za lokacije koje idu na tender.
 
dragan":1wpug6jy je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505114#p505114 je napisao(la):
Дошљак » 02 Jan 2018 09:21 pm[/url]":1wpug6jy]Нема једноумља. Доста форумаша је било и за пресељење хиподрома. . .
Da, srećom nema Jednoumlja. . . .iako neki pokušavaju da ga nametnu.

A, sa situaciom oko Hipodroma niko nije zadovoljan, osim vlasnika kafana i
nelegalnih objekata, kao i zaposlenih u JP koji primaju plate za neko čekanje.

Grad ne zna šta da radi sa tom lokacijom i da li da troši pare na rekostrukciju.
Videćemo ovog proleća šta će odlučiti, verovatno tek posle gradskih izbora.
Dakle, toliko bezobrazno i drsko lobiras, da sam u dilemi dal si zaista za rusenje, ili mozda takvom pricom pokusavas da mobilises veci broj ljudi da traze ovnovu ovog sporskog objekta.
direktor":1wpug6jy je napisao(la):
Zato sto nekima dunulo da se ugrade u kvadrate ...
Da, to je jasno kao dan.
Nazalost, aktuelna vlast samo takve prepoznaje kao 'investitore' gazeci po proslosti, ali i urusavajuci sanse za bolju buducnost ovog grada

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505356#p505356:eu2zsbuc je napisao(la):
laki72 » 03 Jan 2018 05:00 pm[/url]":eu2zsbuc]Dakle, toliko bezobrazno i drsko lobiras, . .
Pričinjava ti se ili nisi razumeo sve moje postove, eto vidi taj predhodni.

A, smanji malo gas, jer mogu i ja tvoje obraćanje da kvalifikujem kao bezobrazno.
 
laki72 wrote:...ili mozda takvom pricom pokusavas da mobilises veci broj ljudi da traze obvnovu ovog sporskog objekta...
laki to je meni još od pisanija za uništenje jedinog preostalog Dunavskog vodo zahvata padalo na pamet
da ima dobre namere
ali nije
kao što sad nije ni za Hipodrom
jer koristi logiku
,,hajde da ti izvadimo oko kako bi dobili oftamologa,,
bolesno :lol:

Hipodrom je jednim delom i sam kriv za svoje stanje ,
dovoljno bi bilo da su zatražili da par vikenda dovedu po jednog konja u parkove za besplatno dečije jahanje uz potpis peticije
skupili bi toliko potpisa da bi i za predsednika mogli i konja da postave :lol:

Kaligula , Covek koji je prvi postavio konja za senatora i tada je sve pocelo.... 8)
 
Što se tiče neke "mobilizacije ljudi" : nemam ja takve iluzije da mogu
ovde na Forumu sa par stotina aktivnih članova da vršim "mobilizacije"
već samo iznosim svoje stavove, komentare i predloge na nekim temama.

PS : Dok vi analizirate moje namere, ja analiziram situaciju oko Hipodroma.
 
Oк, да срушимо хиподром, и шта онда, да ту начичкамо стамбене зграде? Кадо да Београд нема исувише празних и запуштених локација које имају боље услове за то.
 
Kao što sam već rekao, ovakva situacija nikom ne odgovara, pa mora

da se donese neka odluka, a to će biti verovatno posle gradskih izbora.

A, šta će odlučiti "nova vlast" u Gradu videćemo oko Đurđevdana. :)
 
Mислим да та локација најмање одговара за изградњу стамбеног комплекса.
 
Ako se raspiše tender za poslovno-stambenu lokaciju, onda investitor bira.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505349#p505349:1rodl7tc je napisao(la):
dragan » 03 Jan 2018 04:41 pm[/url]":1rodl7tc]
. .evo da prokomentarišem neke namere gradskih vlasti u duhu "teorije zavere" :
Nedavni konkurs se odnosio na "šire područje hipodroma", tj. nije se odnosio samo
na Hipodrom, pa je moja sumnja da je raspisan samo za lokacije koje idu na tender.
 
A ko ce da kupi i zivi u svim tim kvadratima imt brodogradilistu bloku 18 luci beograd bgh2o plus po centru da se popune rupe
Hipodrom Obnoviti fino i naci model fino sam to gore objasnio necu da se cisto samo citirama kao neki
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505191#p505191:3e4rccah je napisao(la):
dragan » 03 Јан 2018 05:04 am[/url]":3e4rccah]Imenjače, taj konkurs je odavno završen, objavljen i ovde komentarisan.
Један је завршен, други није. Написао сам да су биле две јавне набавке. Завршена је јавна набавка и потписан уговор са Удружењем аритеката Србије где је потписан о стручној помоћи.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505440#p505440:21in3n25 je napisao(la):
direktor » 03 Jan 2018 11:41 pm[/url]":21in3n25]A ko ce da kupi i zivi u svim tim kvadratima . . .
Ako se Grad odluči za prodaju lokacije hipodroma (kao onih oko hipodroma)
sigurno će biti kupaca za stambeno-poslovnu namenu po vrlo dobroj ceni.
Kome će investitor to da proda Grad nije briga, već samo da plati sve dažbine.
 
-laki72 wrote:...ili mozda takvom pricom pokusavas da mobilises veci broj ljudi da traze obvnovu ovog sporskog objekta...
boca-ica wrote:..laki to je meni još od pisanija za uništenje jedinog preostalog Dunavskog vodo zahvata padalo na pamet
da ima dobre namere , ali nije ....
dragan wrote:...Što se tiče neke "mobilizacije ljudi" : nemam ja takve iluzije ...
Sam kaze, da to ne radi zbog dobrobiti našeg hipodroma :!:

Šta treba više, al ajd da stavim još po koju reč

Ne pecajte se opet na bolesnu logiku :grand:
,,da ti izvadimo oko da bi smo dobili oftamologa,,

More čibe od našeg oka, a naselje pravi na dr. mestu :twisted:

Na temi o Bg. rekama i potocima ranije neko je vec pokušao da proturi ideju da se Topčiderka stavi u cev.... kao što su Mirijevski potok
Mračne provizijaške snage ne miruju.... provizijaši imaju samo jednu ideju - ,,da ti dam ništa, a da ti uzmem sve,,

vrednost jedne gradske novogodišnje jelke
da je uloženo u hipodrom, kao investicija bi trajala daleko duže nego novogoišnji praznici
Očigledno para ima, nedavaju samo da bi oteli zemljište zbog provizije :(

Naj duži ,,zeleni pojas,, od Vidikovca-Rakovice do reke Save
pokušavaju da okrate i puneci svoje djepove
Gotovo ni jedan Evropski grad nije uspeo da sačuva tako dugačak zeleni pojas ... mi ga imamo
i mogu samo da nam se dive :D

Na putu otimačine, našao se nesretni Hipodrom i reka Topčiderka
čije ušce u Savu je namerno zapostavljeno kao da se tu izliva kanalizacija ... i ako više milonsko gradilište jeste bilo iznad nje...
Vrlo perfidno zanemarivanje ... da bio kao takvo ostavljeno odbojan ,,pejzaž,, ušća Topčiderke u Savu
te tako osmišljeno da po iselnju Jugopetrola
bi bilo što manje lep i interesntn predeo gradjanima
a kao velika olakšica bolesnim otimačima i provizijašima ... naselje sa izlazom na reku - mala kopija beogrda na vodi ... lukavo ... :roll:

Umesto opšte korisnog i profitabilnog zelenog hipodroma nude nam skupe betonske kvadrate kako bi njihovi djepovi bili sto deblji

Nikada nisam jahao na hipodromu, nit imam konje.... dok su mi deca bila mala par puta jesu ,,djihjala,,, na nekim ponijima
kažem nemam ličnog interesa...
Zdrav razum sam govori šta treba da se čuva od koje-kakvih lopurda
a eto ima ih bez ikakvog stida i blama
a pride još ujedaju i grizu


:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505486#p505486:2uerik4l je napisao(la):
boca-ica » 04 Jan 2018 08:24 am[/url]":2uerik4l]. . .Naj duži ,,zeleni pojas,, od Vidikovca-Rakovice do reke Save pokušavaju da okrate . . .
Ni jedan Evropski grad nije uspeo da sačuva tako dugačak zeleni pojas ...
Podržavam očuvanje "zelenog pojasa" maksimalno koliko je to ovde moguće.

U budućim planovima može da se traži obavezan procenat zelenih površina, a
ako postoji toliki zeleni koridor, može da se uradi i neka Studija tog zelenog pojasa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505489#p505489:2gfxp0jo je napisao(la):
dragan » 04 Jan 2018 07:45[/url]":2gfxp0jo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505486#p505486:2gfxp0jo je napisao(la):
boca-ica » 04 Jan 2018 08:24 am[/url]":2gfxp0jo]. . .Naj duži ,,zeleni pojas,, od Vidikovca-Rakovice do reke Save pokušavaju da okrate . . .
Ni jedan Evropski grad nije uspeo da sačuva tako dugačak zeleni pojas ...
Podržavam očuvanje "zelenog pojasa" maksimalno koliko je to ovde moguće.

U budućim planovima može da se traži obavezan procenat zelenih površina, a
ako postoji toliki zeleni koridor, može da se uradi i neka Studija tog zelenog pojasa.
:sesir:
 
Joj Dragane ne blamiraj se vise. Pokusaj lobiranja ti je u najmanju ruku smesan. Cela tema se i sastoji iz toga da neko dodje i odvali kako ''hipodrom treba da se izmesti iz bla bla razloga, a ponajvise iz toga sto konji ne mogu da zive od buke i od gasova (ali je to zato oaza za neke buduce stanovnike, oni valjda nece imati usi i pluca) i nas cija se protivargumentacija svela na ponavljanje recenica ''Hipodrom se nikad nece izmestiti, ostace tu gde jeste zauvek'' pisanja peticija i sl. jer odgovori moraju biti neslozeni i glupi i to nema veze sa jednoumljem vec proistice iz gluposti same ideje.

"Hipodrom ostaje tu gde jeste, nece se premestati." Na svaki tvoj sledeci post.
 
Vrh