Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Malo novih fotki iz naselja. Put (sa ivičnjacima) je prošao prvu zgradu privatnika i plan je da postavljanje ivičnjaka i trasiranje kompletnog puta bude gotovo do sutra. Za sledeću nedelju je najavljeno nasipanje ostalih slojeva i zatim će raditi osnovni sloj asfalta. Završno asfaltiranje je najavljeno posle praznika, čim dozvole vremenski uslovi. Grejanje i struja (kod privatnika) takođe najavljeni od sredine januara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502890#p502890:s1sg3rwp je napisao(la):
klm » Sub Dec 23, 2017 7:18 pm[/url]":s1sg3rwp]Malo novih fotki iz naselja. Put (sa ivičnjacima) je prošao prvu zgradu privatnika i plan je da postavljanje ivičnjaka i trasiranje kompletnog puta bude gotovo do sutra. Za sledeću nedelju je najavljeno nasipanje ostalih slojeva i zatim će raditi osnovni sloj asfalta. Završno asfaltiranje je najavljeno posle praznika, čim dozvole vremenski uslovi. Grejanje i struja (kod privatnika) takođe najavljeni od sredine januara.
file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

Hvala na slikama. Ali ja ne verujem vise privatniku sa njegovim rokovima. Nista nije ispostovao... Ali sad bar naselje dobija lepsi izgled, najzad! Ima li radnika koji rade unutrasnjost zgrade? Ili radnika ima samo na 3. i 4.zgradi? Sta mislite o velicini radijatora? Nekako mi deluje da ih ima malo...
 
I meni deluje da je malo. Pitao sam, kažu imaju proracune.. možda je ok zbog materijala kojim je zidano, simprolita koji je kao dobar izolator...
 
Kod privatnika danas nekih desetak radnika. Radi se na šmirglanju i krečenju ulaza. U većini stanova u trećoj lameli su postavljeni parket, radijatori, a tuš kabine su raspoređene po stanovima i čekaju montažu. Unutrašnja vrata su postavljena u većini stanova. Čini mi se da su na 1. Ili 2. spratu krenuli i sa postavljanjem parket lajsni. Na 5. spratu nije ništa urađeno u stanovima ali to su i oni najskuplji. Ivičnjaci postavljeni i ispred prve zgrade privatnika. Ima tu još posla na unutrašnjim radovima za jedno mesec-dva. Garažni deo nije još ni blizu završetka ali realno da bude sve završeno do ili tokom februara.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503027#p503027:38l0v74n je napisao(la):
derikoza » Ned Dec 24, 2017 1:34 pm[/url]":38l0v74n]Kod privatnika danas nekih desetak radnika. Radi se na šmirglanju i krečenju ulaza. U većini stanova u trećoj lameli su postavljeni parket, radijatori, a tuš kabine su raspoređene po stanovima i čekaju montažu. Unutrašnja vrata su postavljena u većini stanova. Čini mi se da su na 1. Ili 2. spratu krenuli i sa postavljanjem parket lajsni. Na 5. spratu nije ništa urađeno u stanovima ali to su i oni najskuplji. Ivičnjaci postavljeni i ispred prve zgrade privatnika. Ima tu još posla na unutrašnjim radovima za jedno mesec-dva. Garažni deo nije još ni blizu završetka ali realno da bude sve završeno do ili tokom februara.

Ja sam nekoliko puta ulazio u onaj najveći stan na poslednjem spratu. Jeste super, ali ko će da čisti onoliki stan, reče moja žena i kupismo manji. :wink:
Šalu na stranu, dobro je da idu radovi, vreme ide na ruku, tako da je ljudski nadati se da se uskoro skućimo.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav svima
Imamo iste informacije, novo je da ce struja i grejanje biti pusteno do 15 januara. Vreme ide na ruku, pa eto prilike da se stigne. Juce se radilo i napolju i unutra.
 
Zašto je ulica ovoliko uska??[FACE WITH OPEN MOUTH] Ili mi se čini.
 
Ulica je ok ako se ljudi ne budu parkirali po njoj. A parkirace se jer EP nema parking oko zgrada a nemaju svi para da kupe i garazu. To me bas nervira al jbg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503750#p503750:2zxt5p7h je napisao(la):
Marcus Lupus » Sre Dec 27, 2017 2:13 am[/url]":2zxt5p7h]Zašto je ulica ovoliko uska??[FACE WITH OPEN MOUTH] Ili mi se čini.

Pa jednosmerna je. Sledeće godine se pravi ulica za nizbrdo. :?
 
Kolovoz je po projektu sirine 6m.
Trotoari sa strane su projektovani na sirine od 3m sa jedne i 2m sa druge strane.

@Suncani
Odakle informacija da ce biti jednosmerna? Kuda ce da ide ta "nova" ulica sledece godine?
Znate nesto sto mi ne znamo :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503908#p503908:115576w9 je napisao(la):
Svetska Putnica » Sre Dec 27, 2017 4:15 pm[/url]":115576w9]Kolovoz je po projektu sirine 6m.
Trotoari sa strane su projektovani na sirine od 3m sa jedne i 2m sa druge strane.

@Suncani
Odakle informacija da ce biti jednosmerna? Kuda ce da ide ta "nova" ulica sledece godine?
Znate nesto sto mi ne znamo :)

Ma šalio sam se. Neka samo završe ovo već jednom. Realno, mislim da je moguće da će to da bude u toku marta.
 
Danas obišao gradilište:

postavljaju se betonski elementi za šahte i rešetke, kao i poklopci, ivičnjaci su sa obe strane ofarbani, čini se da se počeolo sa ravnanjem puta i priprema se za naredni sloj.

Ulazi se rade na prvoj zgradi privatnika: prošle nedelje bila je postavljena konstrukcija za ulazna vrata, ove su postavili i stakla i rade instalaciju za interefon.

Radnici su radili na 2., 3. i 4. zgradi.
 
klm":2niwreaz je napisao(la):
Danas obišao gradilište:

postavljaju se betonski elementi za šahte i rešetke, kao i poklopci, ivičnjaci su sa obe strane ofarbani, čini se da se počeolo sa ravnanjem puta i priprema se za naredni sloj.

Ulazi se rade na prvoj zgradi privatnika: prošle nedelje bila je postavljena konstrukcija za ulazna vrata, ove su postavili i stakla i rade instalaciju za interefon.

Radnici su radili na 2., 3. i 4. zgradi.
Je li veliko blato ? Može li se do stana?


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Sve je utabano i prohodno. S obzirom da već duže vreme nije bilo kiše blata nema ni na vidiku :)
 
Lady S":3kgi4mdr je napisao(la):
@AndUp Krece li naplata kirije od investitora?

Zvaću ih posle praznika. Bio sam u gužvi ovih dana.. je l neko nešto pričao sa njima?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504621#p504621:1j78yomj je napisao(la):
AndUp » Ned Dec 31, 2017 10:08 am[/url]":1j78yomj]
Lady S":1j78yomj je napisao(la):
@AndUp Krece li naplata kirije od investitora?

Zvaću ih posle praznika. Bio sam u gužvi ovih dana.. je l neko nešto pričao sa njima?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Slabo se javljaju ovih dana... Lepo im je vreme, valjda ce zavrsiti uskoro.
 
Cuo sam se juce sa investitorom.

Moze se desiti da pocnu asfaltiranje sledece nedelje, ako potraje ovo lepo vreme.
Sto se tice nadoknade, dogovorili smo se bez ikakvih problema, zaista korektno i vrlo profesionalno.

Pozdrav
 
AndUp":3pkxcxtr je napisao(la):
Cuo sam se juce sa investitorom.

Moze se desiti da pocnu asfaltiranje sledece nedelje, ako potraje ovo lepo vreme.
Sto se tice nadoknade, dogovorili smo se bez ikakvih problema, zaista korektno i vrlo profesionalno.

Pozdrav
Kako će vam nadoknaditi kašnjenje, jel po kvadratu?

Sent from my SM-J7108 using Tapatalk
 
Definisano je ugovorom. Nije to neka cifra, taman da mi pokrije kiriju.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
AndUp":20eip9py je napisao(la):
Definisano je ugovorom. Nije to neka cifra, taman da mi pokrije kiriju.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Pa baš to, što EP nije definisao ugovorom.

Sent from my SM-J7108 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505567#p505567:2kzmicyn je napisao(la):
Handyman » Čet Jan 04, 2018 2:28 pm[/url]":2kzmicyn]
AndUp":2kzmicyn je napisao(la):
Definisano je ugovorom. Nije to neka cifra, taman da mi pokrije kiriju.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Pa baš to, što EP nije definisao ugovorom.

Sent from my SM-J7108 using Tapatalk

Stavke u Ugovoru kupac definiše u dogovoru sa prodavcem. Ja verujem u ovaj projekat, ali sam se svakako osigurao, u slučaju kašnjenja, jer je meni počela otplata kredita prema banci još u oktobru, pa mi dvostruki trošak predstavlja veliki problem. Investitor mi je uredno isplaćivao dogovoreni iznos (takodje vrednost kirije) i priznajem da nikakvih problema nismo imali. Vrlo je korektan.
Elem, s obzirom na vremenske uslove, čini se kao realno da bude završeno u toku januara.
 
Ali jedna bitna razlika je da privatni investitor kasni sa izgradnjom stanova i naravno da ce da plati za kasnjenje. To je uvek slucaj. EP kasni sa primopredajom zbog nezavrsene ulice i od toga su se zastitili u ugovoru (jer nije njihovo kasnjenje).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505588#p505588:2h05h9g6 je napisao(la):
turbo_ » Čet Jan 04, 2018 4:55 pm[/url]":2h05h9g6]Ali jedna bitna razlika je da privatni investitor kasni sa izgradnjom stanova i naravno da ce da plati za kasnjenje. To je uvek slucaj. EP kasni sa primopredajom zbog nezavrsene ulice i od toga su se zastitili u ugovoru (jer nije njihovo kasnjenje).

Hm, hoćeš da kažeš nešto tipa "nije naša krivica ako se kasni sa useljenjem, pa nemamo obavezu da nadoknadimo troškove"? Ja takav ugovor ne bih potpisao. Kakve veze ti kao kupac imaš sa tim čija je obaveza da se nešto odradi? Ti si tvoj stan platio i u ugovoru ti piše kada je planirano da stanovi budu useljivi. Iz više razloga je bila povoljnija kupovina u zgradama privatnog investitora. Jeste, kasni se sa završetkom, svi smo nestrpljivi da se uselimo, ali mi to kašnjenje ne osećamo previše, jer nam refundira troškove i fleksibilan je za dogovore oko bilo kakvih izmena. Da li misliš da je neko namerno razvlačio sa završetkom radova, iako je znao da će morati da plaća penale? Meni ne zvuči logično ta teorija.
 
Vrh