Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

Danas je bio načelnik Srpskog Blackwatera, onaj Nikola Ristić, u šetnji kroz Knez Mihailovu. Ne znam da li je bila neka manifestacija ili se prošetao onako da vidi (ne)rad svoje službe.
 
Kako ih nije sramota sta imaji da slave nerad i uzimanje mita
 
Komunalna policija mi napisala kaznu za nepropisno parkiranje (bio sam u parkiran u Abloku, u Ulici Uroša Martinovića skroz desno do trotoara).

Prošlo je par meseci, nikad ništa nisam dobio poštom. Ja sam vlasnik vozila.

Kakva su vaša iskustva? Jel da čekam i dalje? Da se raspitujem za predmet?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=507011#p507011:2v6439e7 je napisao(la):
Saobraćajna Kamera » Tue Jan 09, 2018 3:35 pm[/url]":2v6439e7]Dobićeš, pogotovo ako ih podsetiš.

A jel ima neki scenario tipa nikad mi ne pošalju poštom obaveštenje šta i kada treba da platim, a onda odjednom pap neko sudsko rešenje...kamate...i ostale komplikacije.

Poenta jel se isplati da budem revnosan građanjin i da se interesujem ili da čekam sa idejom da nikad ne stigne i zastari.
 
Dok se "policija" setka po suncu, lencari, krade bogu dane itd .... za veoma fine platice:

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=475223#p475223:10f17wef je napisao(la):
tzoran1 » Суб Сеп 02, 2017 9:21 pm[/url]":10f17wef]Te mrsomude odavno treba rasformirati. Nikad veci nered u gradu a oni se samo vozikaju sluzbenim kolima. Tesko im i da idu peske. Banda stranacka...


И ја се надам друже од срца да ће неко расформирати и укинути ту страначку организацију.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=507033#p507033:2esa9xn2 je napisao(la):
TheHood » Tue Jan 09, 2018 4:04 pm[/url]":2esa9xn2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=507011#p507011:2esa9xn2 je napisao(la):
Saobraćajna Kamera » Tue Jan 09, 2018 3:35 pm[/url]":2esa9xn2]Dobićeš, pogotovo ako ih podsetiš.

A jel ima neki scenario tipa nikad mi ne pošalju poštom obaveštenje šta i kada treba da platim, a onda odjednom pap neko sudsko rešenje...kamate...i ostale komplikacije.

Poenta jel se isplati da budem revnosan građanjin i da se interesujem ili da čekam sa idejom da nikad ne stigne i zastari.

A kako da platiš bez prekršajnog naloga? Rok za plaćanje počinje od datuma dostave naloga, pre toga nemaš nikakvu obavezu.
Naravno, radi mirnog sna možeš slobodno da pišeš, zoveš ili odeš lično i zatvoriš tu muku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=507430#p507430:2rqsv6h5 je napisao(la):
Пеђа » Today, 01:27[/url]":2rqsv6h5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=475223#p475223:2rqsv6h5 je napisao(la):
tzoran1 » Суб Сеп 02, 2017 9:21 pm[/url]":2rqsv6h5]Te mrsomude odavno treba rasformirati. Nikad veci nered u gradu a oni se samo vozikaju sluzbenim kolima. Tesko im i da idu peske. Banda stranacka...


И ја се надам друже од срца да ће неко расформирати и укинути ту страначку организацију.

Ja ih ne bih rasformirao već naterao da rade. Uvesti ima obavezu da prijave bar 3 nepropisno parkirana automobila u njihovom reonu i da prijave bar 3 komunalna problema koje svi mi prijavljujemo preko Beokoma.

Zabranio bi im sedenje u kolima dok čekaju Bus plusovce već za to vreme da obiđu prostor oko stanice, a mogu i metlu u ruke i očiste nešto.
 
A ko se napravi pametan i uđe u neki NBG blok da ispuni normu (gde je polovina vozila nepropisno parkirana jer nema gde) kazniti novčano (u iznosu kazni koje je pokušao da napiše).
 
Онда ће они само да иду по блоковима и сликају и пишу казне, јер ионако знају за проблем паркирања по блоковима. Данас су терали код пијаце на Бежанијској коси, жене које продају цвеће и чарапе на улици.
 
Таксисте никад и не дирају, и сам знаш да им је оно на тротоару званична такси станица, али само пет места. Кад немају вожњу, а углавном глуваре, нацрта се и по 10-так таксиста, тамо где не треба. Наравно те и не дирају.
За бахато паркиране инвалиде у мозак код пијаце, да не причам. Па и они сами кад оду у неку од пекара или на пијацу (!!) ту стану без пардона.
 
Sve znam.

Najlakše udariti na ulične prodavce - po mogućnosti starije osobe ženskog pola.

Da ne grešim dušu - viđao sam ih i da pišu kazne i slikaju nepropisno parkirane i na na stanici 82-jke, ali oko cele pijace je bukvalno stalno neko parkiran nepropisno.
 
Pre nekoliko godina imao sam ideju (ŠBB KBB) kako bi javni prevoz u Beogradu mogao da se popravi uvođenjem tzv. Tranzitne policije. Kao što imaju neki gradovi u Evropi i dosta njih u Americi. S idejom da oni kontrolišu i naplatu karata, da pojačaju bezbednost u vozilima. Što je bilo u jeku pažnje tada jer je bilo više napada na vozače i kontrolore, a opet će biti bitna tema kad jednog dana dođe i metro. I kao treće, da donekle nadziru kretanje i ispravnost vozila. Naravno ne sad da rade tehnički pregled, ali da imaju ovlašćenje da isključe vozilo iz saobraćaja ako je nešto na njemu pokvareno i ugrožava bezbednost. Čak sam amaterski računao koliko bi trebalo da ih bude i kako bi mogli da budu organizovani.

Međutim, kad sam shvatio kako je ispala ova ideja sa komunalnom policijom, koja je isto tako u teoriji delovala kao odlično rešenje ali u praksi izrasla u katastrofu i sramotu... batalio sam sve takve misli i ideje. :roll: Ko veli nemoj da im dajem nove ideje, jer bolje biti neće, a gore uvek može.

Inače, gledam danas ovaj spot što je objavio MUP, o izvanrednim rezultatima iz prošle godine. Na kraju klipa pojavljuje se Ministar MUPa lično i dok hoda ulicom iznosi podatke. Samo, za to vreme iza njega se nižu grafiti i žvrljotine na fasadama. Isti oni na koje MUP više ne reaguje, a za koje Komunalci godišnje napišu tek 5 prijava.

A samo u proteklih 6 meseci imao sam prilike da gledam i njegove i ove druge ''gradske'' kako mrtvi ladni primaju mito nasred ulice.
 
S tim u vezi, on je građanima predložio da izaberu svoje predstavnike koji će učestvovati u radnoj grupi koja će biti formirana u JKP “Beogradski vodovod i kanalizacija” u cilju rešavanja problema. “Ono što je bilo nekada u gradskoj mreži mora ponovo da se priključi na gradsku mrežu”, rekao je Vesić.

On je, odgovarajući na pitanja, naveo da divljih deponija ima po celom gradu, da ih nadležni čiste, ali da taj problem neće biti rešen dok se ne pooštri kaznena politika.

Trenutno ima oko 200 operativnih komunalnih policajaca za ceo Beograd što je malo, rekao je Vesić i dodao da će ih izmenom zakona biti oko 1.000 i moći će da pokriju ceo grad i kažnjavaju one koji prave komunalni nered.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2018&mm=02&dd=23&nav_id=1361975

Довољно је било да су само једног одредили да обалази град и надгледа дивље депоније плус нека камерица и стање би било много боље. овако како раде ни 1000 неће бити довољно.
 
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1361975

On je (Vesić, prim forumaša), odgovarajući na pitanja, naveo da divljih deponija ima po celom gradu, da ih nadležni čiste, ali da taj problem neće biti rešen dok se ne pooštri kaznena politika.

Trenutno ima oko 200 operativnih komunalnih policajaca za ceo Beograd što je malo, rekao je Vesić i dodao da će ih izmenom zakona biti oko 1.000 i moći će da pokriju ceo grad i kažnjavaju one koji prave komunalni nered.

800 najboljih "belih jakni" ili sendvičara čeka posao. Nadam se da ih čeka mesto na smetlištu istorije (eto malo simbolike).
 
28.4. sam im poslao sledeće pismo (imejl)

Poštovani,

danas u 19:23 sam video vaše vozilo kako prolazi pored nepropisno parkiranih vozila u Požeškoj (oko broja 47) kod fast fud lokala Žar Mance kod pijace.

Zanima me koliko su kazni napisali, jer samo sa slike koju sam snimio se vide tri nepropisno parkirana vozila, a na trotoaru (a i to jeste vaša nadležnost) je bilo još 3-4 vozila.

U prilogu se nalazi slika (slikano u 19:23 , 28. aprila 2018). Ne vise se tablice vašeg vozila, ali sam siguran da ćete lako utvrditi o kom vozilu i kojim vašim službenicima se radilo.

Takođe bih prijavio tu lokaciju jer se tu uvek nalaze nepropisno parkirana vozila

Pozdrav

Dušan Popović

Narodnih heroja XY

11070 Beograd

Danas su mi odgovorili (naravno, nisu pažljivo ni pročitali moje pismo)

Предмет: Обавештење


У вези Ваше пријаве, упућене Секретаријату за послове комуналне полиције у којој пријављујете непрописно паркирање возила у Пожешкој улици „око броја 47“, општина Чукарица, где помињете и непрописно паркирано возило Секретаријата за послове комуналне полиције, на дан 28.04.2018. године у 19.23 часова, обавештавамо Вас следеће:

Патроле комуналне полиције, приликом обављања својих редовних задатака, а у случају примене својих овлашћења, паркирају службена моторна возила на најближем месту, водећи рачуна да у том тренутку не ометају саобраћај и кретање пешака.

Такође Вас обавештавамо да се послови комуналне полиције обављају, а овлашћења примењују у складу са начелима законитости, професионализма, сарадње и сразмерности и да се комунални полицајци у свом раду руководе принципом рада са најмање штетним последицама.

Закон о изменама и допунама Закона о безбедности саобраћаја на путевима („Сл. гласник РС“; бр 24/2018), у члану 25. изменама члана 62. став 2. у тачки 2. дефинисао да се одредбе овог закона о заустављању и паркирању не примењују на, између осталих и припаднике комуналне полиције у обављању службене дужности, ако би обавеза поштовања одредби о забрани заустављања или паркирања возила омела успешно обављање службене дужности.

Овом приликом истичемо да су сви припадници Секретаријата за послове комуналне полиције упознати са обавезом професионалног и законитог поступања у раду током кога се према грађанима морају опходити са уважавањем, док за заштиту својих права и слобода, уколико неко лице сматра да су му иста повређена неправилном применом овлашћења и непримереним понашањем комуналних полицајаца, има на располагању сва правна и друга средства.

Такође Вас, поступајући по Вашој пријави, поднетој дана 28.04.2018. године, око, како наводите 19.23 часова, обавештавамо, да смо увидом у електронску евиденцију која се води у Секретаријату за послове комуналне полиције, утврдили да нису евидентирана поступања патрола комуналне полиције поводом непрописног паркирања на дан 28.04.2018. године на локацији пријаве – улица Пожешка, општина Чукарица.

Секретаријат за послове комуналне полиције ће, у складу са својим овлашћењима и расположивим бројем патрола вршити контролу примене прописа града и у случајевима када се стекну услови за то предузимати мере против лица која нарушавају комунални ред, како би се те појаве спречиле, а лица казнила у прописаном прекршајном поступку.

Такође, за решавање наведеног проблема можете се обратити и комуналној инспекцији општине, обзиром да комунални инспектор који врши инспекцијски надзор над применом одлука Града, поред осталог може у управном поступку, доношењем решења, наложити предузимање мера на уклањању моторних возила са површина јавне намене, остављених односно заустављених супротно одлукама Града.


С поштовањем,

Секретаријат за послове комуналне полиције

Ovo je klasično pr**nje u zdrav mozak onih koji su iole inteligentni. Naravno, takve odgovore dobijam i kada prijavim Saobraćajnoj policiji slične stvari, ali oni mi bar kažu da su tog i tog dana napisali toliko i toliko kazni na predmetnoj lokaciji.

I šta sada ja, kao malo angažovaniji (a u velikoj manjini) građanin treba da uradim?

Šta da uradim posle nekoliko desetina sličnih prepiski i ignorisanja običnih problema?

Ja samo mogu da se iznerviram i dignem ruke od prijavljivanja i da im napišemo neko besno pismo (kao ovo koje sledi i koje sam im poslao)

Poštovani,

očigledno niste pažljivo pročitali moje pismo. Uopšte nisam spominjao da je vaše vozilo nepropisno parkirano, već da prolazi pored nepropisno parkiranih vozila.

Iz odgovora gde navodite da nije zabeleženo postupanje Komunalne policije u navedenom terminu na predmetnoj lokaciji vas molim da mi obrazložite postupanje vaših službenika ako prolaze pored nelegalnih vozila i ništa ne preduzimaju.

Koja je onda svrha vaših službenika?

Da li treba da budem direktan i da kažem da vaši službenici namerno nisu ništa uradili na tom mestu (osim što su možda svratili u neki od kafića ili po obrok). Na tom mestu uvek ima nepropisno parkiranih vozila.

Vrlo sam dobro upoznat (znam da čitam) sa vašim dužnostima i obavezama.

Prijatan dan.

Dušan Popović
 
Vrh