Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Postavili su prikolicu na početku Zemunske, tu preko puta nove NIS pumpe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502623#p502623:vqcjvs1n je napisao(la):
bl3y4 » 22 Дец 2017 11:23 am[/url]":vqcjvs1n]Postavili su prikolicu na početku Zemunske, tu preko puta nove NIS pumpe.
@БЛ3ипсилон4, ако је у Земунској улици, то је онда преко пута ЕКО бензинске станице, код те раскрснице и почиње Земунска улица, а завршава Тошин бунар. Преко пута нове НИС-ове станице тј. са друге стране Тошиног бунара, нема паркинга.
 
20171221_145707.jpg


Kumodraz iznad okretnice 25 kad se krene uzbrdo ka farmaceutskom faksu
 
znate sta ne bi bilo losa ideja, da se skupi par nas protivnika ovakvog skrnavljenja gradskog prostora i da pokupimo te prikolice, prodamo ciganima u staro gvozdje, a pare od toga damo za neka sirotista ili tako nesto
 
Ovo sto ljudi rade ispred Crkve Sv. Marka prevazilazi svaku meru. U pocetku je tu bilo nekoliko automobila, a sada je vec praksa da se napuni ceo plato ispred crvke kao da je parking, i sa ovom praksom se mora prestati!
 
Зна се ко је одговоран за одржавање реда и закона уопште, па тако и у овоме.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503048#p503048:20muo9vs je napisao(la):
direktor » 24 Dec 2017 02:44 pm[/url]":20muo9vs]To jos malo pa gotovo i to ce se poplocati uskoro
Da li? Ja sam razumeo da taj deo oko crkve ne rade sada, već samo ovaj patrljak kod Jata?
 
Nisam u guzvi sam nzm ocu stici do nove godineda se bavim tim
 
Сад су почеле и књиговође да се рекламирају "на точковима" ! Реклама једног од њих на Фићи све говори. Сликао сам у среду-03.јануара 2018. на паркингу код Мека и тржног центра на Бежанијској коси. Боље да је написао на вратима и бочном крилу "Ко вас шиша" (за књиговодствене услуге).

Pogledajte prilog 1
 
Сад су почеле и књиговође да се рекламирају "на точковима" ! Реклама једног од њих на Фићи све говори.

Колико видим Фићко је уредно регистрован, а штампана реклама на колима није забрањена, тако да је овде све регуларно. Једоно ако се не помера дуго са истог паркинг места, постоји могућност да се зову одговарајуће службе (мислим да је комунална у питању) како би се возило уклонило. Знам да постоји нека одредба о душини стајања возила на неком месту без померања, само не знам колико је ово ограничење.
 
Uvek se pitam jel neko od vas pozove policiju kad vidi nesto ovako, ne razumem sta ocekujete da postignete ako samo postavite fotografije ovde, problem se ocigledno nece resiti sam od sebe, gradjani moraju da budu daleko vise proaktivni nego sto su sada.

Nazalost institucije su nam takve da same ne rade apsolutno nista, neverovatno je da u strogom centru grada patrola saobracajne policije ili komunalne nije prosla ovuda u redovnom obilasku barem 10 puta i ovo prijavila i resila.
 
paradox polje":nbh23zfv je napisao(la):
Сад су почеле и књиговође да се рекламирају "на точковима" ! Реклама једног од њих на Фићи све говори.

Колико видим Фићко је уредно регистрован, а штампана реклама на колима није забрањена, тако да је овде све регуларно. Једоно ако се не помера дуго са истог паркинг места, постоји могућност да се зову одговарајуће службе (мислим да је комунална у питању) како би се возило уклонило. Знам да постоји нека одредба о душини стајања возила на неком месту без померања, само не знам колико је ово ограничење.
Ne postoji takva odredba ako je vozilo uredno registrovano. U stvari, ne vidim logiku takve odredbe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505755#p505755:pcocs8mh je napisao(la):
PPetar » 20 minutes ago[/url]":pcocs8mh]Uvek se pitam jel neko od vas pozove policiju kad vidi nesto ovako, ne razumem sta ocekujete da postignete ako samo postavite fotografije ovde, problem se ocigledno nece resiti sam od sebe, gradjani moraju da budu daleko vise proaktivni nego sto su sada.

Nazalost institucije su nam takve da same ne rade apsolutno nista, neverovatno je da u strogom centru grada patrola saobracajne policije ili komunalne nije prosla ovuda u redovnom obilasku barem 10 puta i ovo prijavila i resila.

Ja sam zvao više puta, ali šta to vredi kada ima treba 1h da dođu na lice mesta (ako uopšte i dođu).

Ovakve stvari mogu da se reše samo tako što će novinari da zajedno sa Malim ili Vesićem da krenu u jednu patrolu i da im se pokaže pravo stanje stvari. A onda da odu svi zajedno u sedište Komunalne policije i tamo otpuste sve rukovodeće kadrove.
 
Vidjeh pocele i reklamne prikolice po bezaniji kad se bus 74 prnje pored 11 aprila pa tamo gdje je nikad zavrsena saobacajnica stoji jedna nestigoh da fotkam
 
paradox polje пише:

Сад су почеле и књиговође да се рекламирају "на точковима" ! Реклама једног од њих на Фићи све говори.



Колико видим Фићко је уредно регистрован, а штампана реклама на колима није забрањена, тако да је овде све регуларно. Једоно ако се не помера дуго са истог паркинг места, постоји могућност да се зову одговарајуће службе (мислим да је комунална у питању) како би се возило уклонило. Знам да постоји нека одредба о душини стајања возила на неком месту без померања, само не знам колико је ово ограничење.

Ne postoji takva odredba ako je vozilo uredno registrovano. U stvari, ne vidim logiku takve odredbe.

Ако ти неко паркира неку старудију на паркинг испред зграде и не помера је месецима, вероватно му се не исплати да је поново регистурје а не може ни да прода. Заузима паркин место. Искрено нисам видо овакву одредбу, можда и не постоји, али знам да комшија звао комуналну и да је после неког времена ауто померен, само не знам да ли је пронађен власник или га је паук однео.
 
Vozilo kojem je istekla registracija prijavi se komunalnom inspektoru doticni izadje okaci rijesenje i fotka
Vlasnik ima da ga ukloni 15 dana poslije dolazi pauk
Isto vazi za vozila koja nemaju tablice
Ja sam iz moje ulice uklonio 3 sa isteklom registraciom i jedan bez tablica posto ulica u zoni dodju samo ostave
 
Evo jedne slike koju svakodnevno gledam, u centru grada. Meni zaista nije jasno samo kako je moguce da, na primer, ljudi vrlo dobro znaju da ne smeju da prekorace vreme parkiranja u zoni jer ce biti kaznjeni u roku od 15min. S druge strane, ostave auto PO SRED ulice, pesackog prelaza, trotoara ceo dan i, u vecini slucajeva, nikom nista. Kako Parking servis veoma dobro regulise regularan parking, dok je ovaj drugi potpuno neregulisan? Mozda je glupo pitanje, ali da li nepropisno parkiranje mora da bude u nadleznosti neke od policija, ili se moze nekako prebaciti na Parking servis?

Na slici koju saljem se ne vidi da duz Balkanske ulice ima vise slobodnih mesta u zoni.
 
Ja bih uveo obavezu parking komtrolorima da prijavljuju nepropisno parkirana vozila u njihovom reonu.

Imamo slučaj u Bulevaru umetnosti gde se ljudi parkiraju duž cele zone, ali na kolovozu i nikom ništa-

Ali šta to vredi kada očgledno ne postoji volja da se ovavko parkiranje reši u centru grada.
 
Тип је само померио контејнере и направио простор да бахато паркира овај Смрад :D , извињавам се Смарт. Мораћу да кажем ђубретарцима кад дођу са камион да однесу и ово ђ..... које стално прескачу. То је баш код моје зграде у Недељка Гвозденовића, а следећи пут ћу му оставити ђубре на кров или на предње ветробранско стакло :) .

 
Samo na ovoj slici ima bar tri komunalna prekrŠaja (u prvom planu)
1. Nepropisno parkiranje
2. Reklama na drvetu
3. Stari ivičnjak
 
Vrh