Šta je novo?

Gradski izbori 2018.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508657#p508657:franwv3t je napisao(la):
astrodule » 15 Јан 2018 02:33 pm[/url]":franwv3t]
Muka mi je od malih stranaka koje osnivaju otpadnici iz većih stranaka pa onda ulaze zajedno u koaliciju.
То је последица ненавикнутости на демократију, али ону праву. Демократски донета одлука је одлука донета већином гласова а не "једногласним" методама. Међутим, ДС се распарчао јер лидери нису могли демократију да ставе испред личне сујете. Кад год се неко није сложио са мишљењем демократске већине у странци - он се одцепио.

Није Ђилас уништио ДС, недостатак демократије ју је уништио. Парадоксално. Ђилас је само забио крајњи ексер јер је он ауторитативац, а не демократа.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508657#p508657:t4mdrm4q je napisao(la):
astrodule » 15 Jan 2018, 14:33[/url]":t4mdrm4q]
Svaka stranka, novi poslanički klub, novi posmatrači na izbornim mestima... bespotrebno trošenje novca.
To ti je dobri stari i (mnogo puta) oprobani recept kako da svi oni budu zadovoljni, a narod (ponovo i ponovo) izigran i opljačkan.
 
Sreća imamo SNS koji demokratski sve izglasava :D

Dajte, politička scena nam je naravno smešna, jedino što smo ponovo stigli do toga da se mora glasati PROTIV nekoga. Nadao sam se da smo ta vremena ostavili za sobom, ali tako je. Ja iskeno i dalje ne znam za koga bih, ali jednostavno moram da izađem.

Jadnom DS možemo svašta prebaciti, ali kod njih se bar nije ovoliko aktivno radilo na tome da ne može da se promeni vlast (nisam nikada glasao za njih do prošlih izbora, kao paradoks). Možda i zato što su gomila razmaženih gospodčića, ali tako je. I pored njih takvih, ponovo se sav njiihov najniži talog na kraju i prelio u SNS (Vesić, Trivan, pa čak i Mali koji je bio u državnim agencijama za vreme njihove vlasti)

Da li je njih interno ubio njihov manjak demokratije je nebitno, sada imamo nešto što nam ubija demokratiju u srži. Da se medijska scena svede na twitter, nedeljnike i jedan Danas (verovatno strano plaćeni, ali realno jedini opozicioni dnevni list).
 
Malopre na vestima, na novinarsko pitanje šta će joj to u životu da se uopšte nađe na nekoj listi bilo koje političke partije, Aja Jung odgovara: da bi Beograd postao grad kulture i umetnosti...

...reče i ode na listu stranke koja propagira i ogromne naše novce poklanja Aci lukasu i Ceci...
 
tribi":32m020uj je napisao(la):
... reče i ode na listu stranke koja propagira i ogromne naše novce poklanja Aci lukasu i Ceci...
... što samo govori u prilog tezi da je sve to šljam koji samo gleda da zadovolji neki svoj (finansijski ili neki drugi - apsolutno nebitno koji) interes.
 
teba preživeti do 4 marta.... a posle ce opet isto svako svoju kosku da gricka :(
samo što ce neki malobrojni ufatiti i vecu....
...a boljitak.... pa koga je više briga za to .... :lol: :lool: :lol:
 
Kako danas stvari stoje što se tiče opozicije:
lista DS-Nova i lista Jerema-Jankara-Đilas skoro sigurno dvocifreni broj procenata...
lista DjB-Dveri najverovatnije prelazi cenzus...
liste NeDavimoBeograd, Beli i Šapić verovatno oko granice cenzusa što će reći svaki glas za njih je potencijalno bačen glas... jedini razlog za to je što su svo troje odlučili da idu sami...
 
Šapić ima jako uporište samo u svojoj opštini.

Mislim da je lista Đilas malko jača od od liste Šutanovac. Potom idu Beli i Šapić. Ali najjača je lista Vučić.

Najverovatnije će Đilas biti gradonačelnik kao plod postizborne koalicije liste Đilas i liste Vučić
 
Ne verujem više nikakvim istraživanjima i predlažem vam da ih ignorišete. Glasajte prosto za ono što mislite da je najbolje.
Cilj svih tih "istraživanja" je da vas demotiviši da izadjete na izbore ili da vas manipulišu na neki drugi način, a posle izbora se uvek pokaže da je većina istraživanja bila netačna ili nameštena.
 
Na starom sajmistu na spasicevom paviljonu osvanuli baneri sns sajmiste vidljivi sa brankovog mosta
 
Možda pojedinci iz SNS biračkog tela ipak neće glasati za SNS iz antisemitističkih pobuda jer misle da je tzv. "Aja Jung" Jevrejka. Tu pre svega mislim na ove iz Vučićevih SA odreda Miše Vacića :D
 
vucko":25jt3bmo je napisao(la):
Sutra Đilasu daje podršku jedan sindikat. Kreće opšti cirkus i pijaca.
Nezavisnost (?)
;)

Elem, kao sto ovde ima neozbiljnih i najblaze receno potcenjivackih komentara za vladajucu koaliciju, tako deluju i opozicione stranke.
Ove "koalicije" koje ste spominjali su najblaze receno pateticne.

Mozemo mi vikati da je savski nasip najbitniji i time argumentovati losu vladavinu Djilasa, ali u narodu sutanovcev pasnjak ima mnogo vecu tezinu.
Vracar je vracar.
Takodje, jedan Zivorad Nikolic (zika seljak je nesto sto ovaj narod ne smatra losim.
Ne narod iz ruralnih krajeva, vec i iz glavnog grada.

I na kraju moram opet (po ko zna koji put primetiti taj elitizam koji pokazuju pristalice opozicije na ovoj temi.
Pa cujte drugari, mozemo mi sebe smatrati mudrijim, pametnijim, otresitijim, ali dok one glasace koje podrugljivo nazivamo sendvicarima, prodanim dusama, ali i gluperdama i sl, ne animiramo i privolimo da usvoje za nase vidjenje i ideje opozicionih partija, do smene vlasti nece doci, pa sve i da smo mi (ili bolje da kazem vi koji iskazujete takav prezir prema glasacima SNS-a) svi do jednog ajnstajni, tesle, milankovici...

A o trgovini koja je vec pocela medju nekim opozicionim akterima (tesko ih je nazvati strankom), kao da im je pobeda izvesna, a ne da se kao grupe mogu nadati jedva dvocifrenom procentu glasova, neci zaista trositi reci.
Samo vam to spominjem nebi li videli o koliko sitnim dusama se radi...
Ajd pa uzdravlje ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508691#p508691:1v2pzvt9 je napisao(la):
DusanBG » 15 Јан 2018 04:02 pm[/url]":1v2pzvt9]Sreća imamo SNS koji demokratski sve izglasava :D
Како год било, СНС се и даље није распао, па чак ни кад је Николић испао из игре.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508691#p508691:3syimu93 je napisao(la):
DusanBG » 15 Jan 2018 04:02 pm[/url]":3syimu93]Sreća imamo SNS koji demokratski sve izglasava :D

Dajte, politička scena nam je naravno smešna, jedino što smo ponovo stigli do toga da se mora glasati PROTIV nekoga. Nadao sam se da smo ta vremena ostavili za sobom, ali tako je. Ja iskeno i dalje ne znam za koga bih, ali jednostavno moram da izađem.

Jadnom DS možemo svašta prebaciti, ali kod njih se bar nije ovoliko aktivno radilo na tome da ne može da se promeni vlast (nisam nikada glasao za njih do prošlih izbora, kao paradoks). Možda i zato što su gomila razmaženih gospodčića, ali tako je. I pored njih takvih, ponovo se sav njiihov najniži talog na kraju i prelio u SNS (Vesić, Trivan, pa čak i Mali koji je bio u državnim agencijama za vreme njihove vlasti)

Da li je njih interno ubio njihov manjak demokratije je nebitno, sada imamo nešto što nam ubija demokratiju u srži. Da se medijska scena svede na twitter, nedeljnike i jedan Danas (verovatno strano plaćeni, ali realno jedini opozicioni dnevni list).
Nisam ni za Danas baš siguran da nije sklon autocenzuri, kada se Đilas pomene.
Možda grešim, ali mislim da se Danas uopšte ne bavi Đilasovim kriminalom, na način kako se bavi npr. sa kriminalom nekoh drugih pojedinaca.
 
Неко помену Студио Б као аргумент против Ђиласа. Можда га он и јесте срозао, али ништа се не може поредити са данашњим Студим Б. Није ми јасно ко уопште гледа ову телевизију. Када мењам канале задржим се 2-3 секунде на СБ и довољно да видим тотално црнило, готово као РТБ 90-их. Осим емисија попут Агапе тамо су све сами хвалоспеви великом Вођи.
 
današnji studio b nije merodavan, niko ga više ni ne gleda, posebno jer je usput i privatizovan pa više nema funkciju gradskog javnog servisa.
 
zurka.jpg
 
Pa njenoj i svim ostalim org. ko vrši sufinasiranje i finasiranje ?
Od ćije milosti, nezapostavljanjai dr. zavisi redovnost i visina ?
E... kultura, sport i sve ostalo neprofitabilno .... savija se kako vetar duva :mrgreen:
:sesir:
 
Tadić je tu jedina normalna osoba. Ali čovek se još uvek ne snalazi najbolje u politici, i svako ga vuče za nos. Da je bio malo pažljiviji ne bismo sad trpeli udbaške teroriste na vlasti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509211#p509211:148talbi je napisao(la):
astrodule » 17 Jan 2018 02:32 pm[/url]":148talbi]Tadić da je normalan ne bi vaskrsao SPS. Valjda je imao moć da ih ne oživljava.
Tadić nije imao nikakvu realnu moć, jer glasačka zaostala crveno-crna mašinerija je uvek bila nedostižna za DS. Zato je uvek morao da bude u koaliciji sa onima koji su na privremenim talasima uspeli da odgrizu deo tog kolača i stave ga u njegov tanjir (Koštunica, Dinkić, Dačić...) Ta mašinerija zahvata oko 50% biračkog tela, a najredovnija je na glasanju, a realno nikada nije, niti će glasati za DS.
 
Vrh