Šta je novo?

Гроцка / Grocka

Sta drugo ocekivati, vodis normalnu diskusiju i iznosis misljenje, pa nekome nestanu argumenti i pocne vredjanje.
 
A znaci pogodilo te samo ti cekaj da dodje sama opstina da nesto uradi nemojte se cimnuti ni milimetar vicite kako se radi u kaludjerici centru grocke a kod vas nista
I tako ce da ostane eto i zaklopaca dobija trotar a vi nista
 
2016. су последњи пут постављане надстрешнице на целој општини, колико знам све су читаве, чак и она у Лештанима. Не знам одакле информација да би их тако брзо разбили, ако постоји таква информација, позове се полиција да их сачека. Не треба генерализовати ствари, онда у Гроцкој не треба садити дрвеће јер имате оног што их ломи. То је скроз погрешан приступ. Вандализма има у свим општинама. Само нека се постављају надстрешнице, небитно којим редом. Прошли пут су у Гроцкој скинули печурку да би поставили нову, уместо да ставе на стајалиште које је нема. На стајалишту Бећарево брдо је уклоњена печурка, а нова није постављена. :? За своје стајалиште сам 6 месеци слао дописе свим могућим сужбама у Гроцкој, и на крају су га поставили :)
 
Лештане ове године добија нову школу и то је највећа инвестиција у појединачно насеље на општини за 2018. годину. Када немаш за све одједном, балансираш инвестиције.

Ево рецимо, 2014. године је најмање улица асфалтирано у Гроцкој и то зато што је у њој тада реконструисана Чаршија која је била и најскупља инвестиција те године.

Нема љутње Марецар. А за вандализме јесте Лештане најкритичније, одмах затим Калуђерица па Винча. Ови из Дирекције су то имали у виду и све надстрешнице су "отвореног типа" што највероватније значи стубови и кров, без стаклених зидова.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511983#p511983:3rwfshn3 je napisao(la):
direktor » 28 Jan 2018 07:15 pm[/url]":3rwfshn3]A znaci pogodilo te samo ti cekaj da dodje sama opstina da nesto uradi nemojte se cimnuti ni milimetar vicite kako se radi u kaludjerici centru grocke a kod vas nista
I tako ce da ostane eto i zaklopaca dobija trotar a vi nista
Pa pazi, mene lično nije pogodilo, to što si napisao je više reklo o tebi. Jedno je da mene lično uvrediš, a drugo je da vređaš celo naselje i deo opštine samo zbog našeg različitog mišljenja.
Odakle ta statistika da je Leštane najkritičnije po pitanju vandalizma? U odnosu na šta, na broj stanovnika ili generalno po broju vandalskih incidenata u odnosu na ostatak opštine?
 
Po tome sto sredjeno stajaliste nije prezivjelo prvi vikend a djecije igralisre se slicno provelo
Evo i stf je ptvrdio koja su tri naselja prva po vandalizmu tamo su renovirali djecije igraliste vandalizovano u roku odmah .Ne moze naselje da se uvredi gdje same stanovnike nije briga ni sta im se desava ispred kapije a kamo li sta dalje
 
И у Гроцкој је уништен парк за децу, након само месец дана све су справе поломљене, поломљни су прозори на основној школи, а то је центар, ту је полицијска станица, па их то није спречило. Нисам приметио да Лештане предњачи у вандализму, ако је то стварно разлог, онда ово дефинитивно није решење, зашто кажњавати цело насеље због појединаца. :?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512084#p512084:bd31pnpl je napisao(la):
Iggy84 » 29 Јан 2018 05:59 am[/url]":bd31pnpl]И у Гроцкој је уништен парк за децу, након само месец дана све су справе поломљене.
Није у потпуности истина. Нису "све справе поломљене" него један летњиковац, камере су снимиле клинце, родитељи су платили санацију штете у замену за неподизање пријаве. А шта се десило у Калуђерици? Нови парк за децу код "Три тигања" није издржао ни 48 сати. Дошао је неки магарац и багером порушио цео парк на основу тврдње да је то "његов плац". Замисли ти ментола? Матор коњ. Шта онда очекивати од клинаца у пубертету кад се матори коњи тако понашају. Такве креатуре ипак нема по Гроцкој и југу општине.

Можеш слободно данас да обиђеш дечији парк у Лештанима и тај у Гроцкој па увиди разлику.

Стајалишта која је ИмамоПлан урадио у Гроцкој 2012 до првог вандализовања издржала су цирка месец дана - починиоци - из Калуђерице. једноставно је разлика, велика разлика између места у којима су већина староседеоци од оних у којима су већина дођоши. Није то увреда целог насеља, то је истина. Можда је политички некоректно то рећи, али баш ме брига да ли је.
 
Pa taj parkic u Lestanima, koji se srecno nalazi pored kanala, i nije toliko unisten, ispada kao da su sve sprave polomljene i neupotrebljive. Ograda, tj kapija je polomljena, i jedna sprava koja vise izgleda da je loseg kvaliteta. Ali dobro, neka je polomljena namerno. Pa mislim, svuda u gradu i Srbiji ima ovakvih slucajeva. Meni je vise tuzno sto Lestane, i Kaludjerica, imaju prakticno dva parkica/igralista, ako se ono igraliste u okvire skole Aleksa Santic moze odvojiti kao poseban deo. A to sto ima debila koji svojataju javnu povrsinu je druga stvar i ne vidim to kao vandalizam nego kao nesto drugo, jos gore od toga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512092#p512092:3krhojnd je napisao(la):
stf » Пон Јан 29, 2018 9:00 am[/url]":3krhojnd]

Није у потпуности истина. Нису "све справе поломљене" него један летњиковац,
Летњиковац, стуб расвете, љуљашка, и три прозора на основној школи ако ћемо прецизно http://grockainfo.com/tokom-noci-ra...asanin-u-grockoj-i-ostecen-novi-park-za-decu/ Затим спомињеш порушен парк у Калуђерици, и неког из Калуђерице ко је поломио стајалиште у Гроцкој, не видим какве то везе има са Лештанима? Не можеш све стављати у исти кош. У грочанској чаршији 3 стабла су поломили Грочани, парк су такође уништили Грочани, колико ми је познато староседеоци. То су појединци, вандализма има у свим местима, понављам, не треба генерализовати ствари. Никада нећу рећи да сад не треба садити дрвеће у Гроцкој, јер побогу, неко ће га поломити. Напротив, треба га садити што више, у инат онима што ломе а те што ломе адекватно кажњавати а не да се кажњава цело насеље. Људи се деле на добре и лоше, а видим да ти имаш неку другу ограничену поделу.
 
Mozda je poenta sto vandali u vecem broju slucajeva u centru grocke budu uhvsceni
A licno sam sam par puta cio derane kako pricaju dok smo sredjivali stajalista kako sve se radi u grockoj a vamo nista i kako treba polomiti
Isto tako sam uhvatio 2 puta kako pokusavaju da odrsrafe polome uniste
 
За Лештане су тражене надстрешнице за три стајалишта и сва три су одбијена јер не испуњавају услове.

1. Стари пут за Болеч (ка граду)
2. Миодрага Пешића (ка граду)
3. ОШ "Никола Тесла" (ка граду)

Дакле, Лештане није занемарено или намерно искулирано, општина је послала списак у коме је покушано да се обухвати што више насеља али на крају баладе Дирекција одређује где ће се она поставити.
Првобитно је трабало да нам следује 10 надстрешница, искукали смо 25. На општини има 143 стајалишта што значи да нам треба 286 надстрешница. Како на 286 места поставити 25 надстрешница?
 
Mozda ukupno ima sad postavljenih 60 tak ako ne i manje raznih tipova stajalista
 
Pa nijedno stajalište na trasi 311 u naselju ne može da dobije nadstrešnicu jer je sve skučeno, osim eventualno Privredna zona ka gradu. Ni ovu novu ni bilo koju drugu. Ko god da je tražio za ta tri, može slobodno da traži i drugi posao jer je za ovaj nesposoban. Isto i za Stari put za Boleč, šta će tu ovakva nadstrešnica. Pre sam na umu imao početnu 306, eventualno Izlaz i oba stajališta Dom zdravlja Leštane i Vinča, koja sigurno ispunjavaju te famozne uslove.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512301#p512301:2rai9g5i je napisao(la):
marrecar » 30 Јан 2018 11:05 am[/url]":2rai9g5i]Pre sam na umu imao početnu 306, eventualno Izlaz i oba stajališta Dom zdravlja Leštane i Vinča, koja sigurno ispunjavaju te famozne uslove.
Сва три стајалишта имају надстрешнице.
 
Ocekivao sam i takav odgovor. To je i poenta onog sto sam hteo da kazem jos na pocetku, ako vec nadstresnice ne mogu da se postave u nizu stajalista koja nemaju nadstresnice, nego ovako nasumicno i ko zna gde (kao Kaludjerica centar, koja inace i ima nadstresnicu pa to ne sprecava da se stavi nova), i na taj nacin ruziti izgled opstine, onda je bolje odabrati lokacije gde se moze to uciniti bez obzira da li imaju ili nemaju nadstresnice. Zdravstvena stanica Lestane i Vinca je u oblasti gde se krece veliku broj ljudi i tu bi lepo pristajalo, kao i u centru Grocke i ne znam gde jos. Razumem ja potpuno da je, u neku ruku, besmisleno menjati postojece nadstresnice dok druga nemaju, ali isto tako je besmisleno i postavljati ih na nekim lokacijama gde to ne prilici i stvara smesnu sliku okoline.
 
Vidim da je bolje da nista nisu radili tj da nema novih nadstresnica
Jer ce da se naruzi izgled opstine zamisli u sssr svako stajaliste krajputasko bilo razlicito
Ili moza treba da urade kako ti kazes ili nikako drugacije
Vaditi stajaliste postojece staviti novo staro reparorati pa opet negdje staviti
Ma neka ih poklone nekoj opstini
 
stf":23tegy9d je napisao(la):
На општини има 143 стајалишта што значи да нам треба 286 надстрешница. Како на 286 места поставити 25 надстрешница?

U svako naseljeno mesto oko tih 9% od postojećeg broja nadstrešnica u tom naseljenom mestu?
 
Direktore, to je moje misljenje, ne znam sta se toliko cimas. Moje komentare citas i razumes kao da su zakon, ne znam stvarno zbog cega. Kao da cu ja sada da izadjem na ulicu i mobilisem ljude i blokiram i protestujem jer se meni ne svidja tako kako je planirano. Jednostavno mi se ne svidja, kazem da mislim kako bi moglo da bude uradjeno i da ocigledno postoje neke sitnice zbog kojih mislim da je uradjen ovakav raspored i zasto je neko dobio vise i manje, a da su ti izgovori oko uslova i ne znam cega samo pusta prica. Ja niti ista mogu da uradim oko svega toga niti ima potrebe. Jedino se ti cimas oko mog misljenja kao da je ne znam sta.
 
Troskovi premestanja sigurno postoje, ali svakako je reprezentativnije da centar naselja ili deo gde dosta ljudi ceka autobus, dobije ovakve nadstresnice,

npr Dom zdravlja Lestane-Vinca, Vrcin-Centar, Bulevar Oslobodjenja na ulasku centar Grocke, Kaludjerica-Dom zdravlja , Kopaonicka , a ovim starim nadstresnicama odraditi relokaciju(npr Dom zdravlja Kaludjerica-Kaludjerica centar)...
 
Да ли је тражена надстрешница за стајалиште Болеч раскршће, код поште, ту стају и ГСП и Ласта а нема надстрешницу?
 
Pa niko ti ne brani pravo na misljenje. Ali pored sto neznas kako stvari funkcjonisu i kad ti se nacrta ti i dalje nipodastavas satro to su izgovori za uslove za papire dozvole puste price .Nabavi stajalista i odredi gdje da se postave stajaliste tip grocka 1 duplo je oko 750 e pa nadji sponzora
 
Ne kažem ja da mi ti braniš ista, nego što tako burno reaguješ i pišeš takve komentare kao da se ljutiš ili ne znam ni ja šta. Nebitno na kraju krajeva. Razumem ja dobro kako to funkcioniše, ne brini. Možeš ti da pričaš sve te stvari, ali uvek se seti u gde živimo i ko sve vodi ovu državu i kako se vodi. Zato ja ne verujem u te priče da nisu ispunjeni uslovi. A može meni lagano sponzor da bude Simonović, mogao bi da se odrekne jedne večere za 1000 zvanica pa bi bilo svako stajalište uređeno kako treba. Daj direktore, mislio sam da si ozbiljan čovek.
 
Meni iz tvojih postova djeluje kao da si u fazonu kalimera nepravda nepravda
 
Vrh