Šta je novo?

Pešačke zone

Гледам фотке и прво шта ми је засметало су такође ивичњаци. Ја не могу да верујем да ни дан данас нису у стању да набаве заобљене ивичњаке, ово је импровизација. Чак ми није јасно где су завршили они масивни ивичњаци око народне банке, могли су на Косанчић да их изместе, а не оне излупане што нису умели да укроје.
 
Зашто ивичњак треба да буде заобљен?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508263#p508263:17e51el3 je napisao(la):
fjerinic » 13 Jan 2018 11:49 pm[/url]":17e51el3]Зашто ивичњак треба да буде заобљен?

Зато што је то карактеристичан елемент који све повезује у целину. Свака ивица у Кнез Михаиловој је карактеристично обрађена, заобљена са равним резом испод и то је требало поштовати и код ивичњака. Такође, овај бетонски зидић треба обложити гранитом.
 
Саша Бг;144483272 je napisao(la):
Ево и прве жврљотине на тек обновљеној фасади:
20180113_140458.jpg

20180113_140611_2.jpg


Могли би власници куће бар да очисте мусави интерфон (поред капије); зашто се већ љушти боја око њега?:
20180113_140538.jpg

20180113_140155.jpg


Фрушкогорска пуна паркираних кола, нису још уклонили све старе електричне стубове:
20180113_140648.jpg
SašaBG sa SSC
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508250#p508250:6h1fjirs je napisao(la):
Nurko7000 » 13 Јан 2018 10:34 pm[/url]":6h1fjirs]

26230282_1547155402071171_4104276861838994593_n.jpg
Да ли само мени смета што су ивичњаци равно сечени а не заобљени?
[/quote]

Ово није по пропису ни по књизи стандарда. Ваљда ће Фолић реаговати на време.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508300#p508300:13lczvjx je napisao(la):
Nurko7000 » Нед Јан 14, 2018 9:50 am[/url]":13lczvjx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508263#p508263:13lczvjx je napisao(la):
fjerinic » 13 Jan 2018 11:49 pm[/url]":13lczvjx]Зашто ивичњак треба да буде заобљен?

Зато што је то карактеристичан елемент који све повезује у целину. Свака ивица у Кнез Михаиловој је карактеристично обрађена, заобљена са равним резом испод и то је требало поштовати и код ивичњака. Такође, овај бетонски зидић треба обложити гранитом.

Hvala na odgovoru. Slažem se za betonski zidić, i baš zato što nije urađeno na vreme tj. kad i plato kod pevca, sada će postojati zub.
 
Nije ta zgrada toliko losa...pred drugi svetski rat je uklonjena jedna dvospratnica da bi se gradilo nesto novo, ali je rat poceo i tek posle rata su izgradili tu zgradu.
 
Neko je na forumu radio montažu. Uklnio je tu zgradu i napravio parkić. Izgledalo bi sjajno. Okolne zgrade su uglavnom lepe.
 
Pravio sam ove, ne tako reprezentativne bing montaze pre par godina, samo sto mi je fokus bio na produzetku Rajiceve ul. pa sam se zaigrao.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=510961#p510961:1wcqya2a je napisao(la):
neven_k » 24 Jan 2018 10:55 am[/url]":1wcqya2a]Nije ta zgrada toliko losa...pred drugi svetski rat je uklonjena jedna dvospratnica da bi se gradilo nesto novo, ali je rat poceo i tek posle rata su izgradili tu zgradu.

Sama po sebi, zgrada nije tako losa ("da je na drugom mestu..."), ali nije ni nista posebno. Nije tesko srusiti, koliko ubediti i pronaci adekvatnu zamenu svim tim stanarima, koji, pritom, nisu 'bilo ko', cim imaju stan na ovoj lokaciji, pretpostavljam.

Ipak, bilo bi mnogo dobro da je na njenom mestu trgic ili parkic. Big win za pesacku zonu.
 
nije tesko srusiti ali je tesko platiti 15.0 Mio ljudima za nove stanove.
 
Drakce destruktor kad vids zgradu da ti se nesvidja ti je srusi
 
Zgrada uopšte nije loša ni loše uklopljena nego čini mi se da ovde više vlada manija da je sve iz socijalizma loše, bezvredno i da treba rušiti.
 
I drakce lokator trgova i ukanjac zgrada koje kvare njegove zeleno trgovske zamisli :D
 
e to je vec tacno :laugh:
sem sto ne mora biti zelena povrsina/parkic.

@biciklistinja naprotiv, imam fascinaciju za soc modernizam, samo sto smatram da potencijal prostora treba iskorostiti maksimalno. Jedan od nacina je sistem redukcije gradjevina, na mestima gde to ima dovoljno smisla.

Imam ja jos predloga za pesacku zonu ;)
 
Koliko god da su se trudili da rade sporo kada se samo pogleda godinu dana unazad uradili su dosta za nase uslove. Prosto da ovim tempom nastave za 5 godina nece imati sta da rade. Iskren da budem. Steta sto je smanjenje produktisvnosti nemoguce i za ove nase strucnjake. Ironija zivota.
 
Za ovo ne bih rekao da je bilo sporo. Ima tu dosta posla, a takve stvari ne zeli niko da radi...a cak raditi sporo je mnogo bolje nego ne raditi nista.
 
Било би много боље да су ставили ниже канделабре у делу Грачаничке код трга са чесмом или бар неке лепше од тих виших, на Славији и Бул. Ослобођења су много елегантнији .
Такође је штета што та улица није део пешачке четврти, чак је добила и претерано уски тротоар у делу једне од неколико најстаријих кућа у Београду, која је требало да неким малим тргом и неким детаљима буде наглашена, зидић са клупом и жардињером и сл. Највероватније је коловоз изнуђен због жеље станара да не круже преко Бранкове и ул. Кнеза Симе до Иван бегове, него да из Царице Милице брже стигну .

Зато се изгледа и одустало од шире пешачке четврти која је како је најављивано требало да укључи сем Грачаничке и улицу Топличин венац и Царице Милице, Чубрину и Иван бегову, после подизања нове јавне гараже. Улица Симе Марковића која има и вредна здања и историјски значај, али и повезује Калемегдан и две пешачке четврти, на Косанчићу и Варош капији, би пре или касније морала да коловозе препусти пешацима.
 
Glase Prirode, nije se odustalo. Podreka je uradio projekat i ove godine se (po najavama) nastavlja Topličin Venac, kompletna rekonstrukcija parka i nastavak širenja pešačke zone. Gračanička ostaje kao zona usporenog saobraćaja.
 
Po meni je bezveze što i Gračanička nije pretvorena u pešačku ulicu, ako je to zaista zbog predstavništva mađara onda je to idiotski. Interes građana je uvek iznad sitnih interesa.
 
савет: ако назовеш своју руљу "грађанима" можеш да радиш шта хоћеш са мањинама и њиховим "ситним интересима". Интерес немачке већине и "воља немачког народа" при убијању Јевреја је био тотално исправан зато што морални принципи и зависе од популарности идеја и броја појединаца. Ако је већина за то да се нечија имовина погази онда то више није вандализам ни крађа, то је народни интерес. Ако је већина за то да се нечија мајка силује, онда то није силовање већ демократска одлука. Живео нам прогрес и друг тито!
 
Vrh