Šta je novo?

"Окретнице-Терминуси" јавног градског превоза

Da li neko ima uvid u tacne planove za okretnicu ispod Gazele, tj, Mostar, koja je planirana da zameni okretnicu Savski trg u junu ili julu ove godine?
 
Ovo sa okretnicom na Mostaru me podseca na okretnicu na Miljakovcu...dakle kao da ce se i ovde ulaziti samo iz jednog pravca.Po lokaciji koju je Sole oznacio na mapi,stvarno ne znam kako ce se odvijati ulazenje na terminus iz pravca Mostara....mozda eventualno neki kruzni tok ispred Policijske Stanice na pocetku Savske,nekako mi to deluje najlogicnije....da li neko nesto vise zna o izgledu okretnice i prilazu istoj?
 
To sam i ja isto pitao kako ce dovesti autobuse na tu okretnicu kada je pravac od sajma izdignut sigurno 10-ak metara od suprotnog smera. Ili sto ti kazes kruzni tok kod policije ili ce uci u Sarajevsku pa onda levo u Durmitorsku i onda levo skrenuti u Savsku. Kako posle popeti 601 na Gazelu?
 
Ne verujem da ce 601 uopste vise imati veze sa GZS.Onn je predvidjen za Blok 42,to su i oni potvrdili preko Sinise Malog u Beogradskoj Hronici....mozda se Sarajevska iskoristi za okretanje u suprotan smer,nije ni to nemoguce,ali generalno mi se lokacija okretnice uopste ne svidja...bolje da su negde kod sretanja za Hitnu Pomoc napravili neki odgovarajuci prostor kad vec imaju onaj manji kruzni tok.....a i voz je jos blize...ispod samog Mostara nema rekao bih dovoljno prostora,tako da mi ovo deluje kao neko iznudjeno resenje...
 
Realno....dok god se ne povezu okretnica na Prokopu sa gornje strane i prilaz sa auto puta dole odgovarajucom saobracajnicom,imacemo samo losa resenja.....nadam se da ce to uraditi brze nego sto se ocekuje....
 
Mислим да је паметније део линија са Савског трга ако већ морају да их уклоне да пребаце у блок 20, ту су боље могућности за преседање ка граду, а релативно је близу окретници са које се уклања, и има већину линија које пролазе Савским тргом (7, 9, 78, 83, као и 13 мада ће она ускоро да иде преко моста на Ади). Само треба видети да ли је паметније да се све те линије прерасподеле на Газелу или на Стари(у плану нови) мост, као и да ли да нпр. 601 са Сава центра скрене у Владимира Поповића и заобиђе Газелу у потпуности.

Проблем потеза 300. Теоретски би окретница преосталих линија потеза 400 могла да се пресели са Трошарине на Прокоп простим продужетком дуж трасе тролејбуса. Само би то делом преоптеретило тролејбусе који су и овако препуни, али се добија могућност преседања на БГ воз, а ако се окретница направи ближе аутопуту, онда се добија још корисније преседање на 17, 18, 46, 55 и 70.
 
UKIDA SE OKRETNICA NA ZELENJAKU
Tokom sutrašnjeg dana, u periodu od 12 do 22 sata, zbog radova na vodovodnoj mreži na Zelenom vencu-...

...vozila koja dolaze sa Novog Beograda i Zemuna (linije: 15, 60, 67, 68, 71, 72, 75, 84, 704, 706 i 707)
će se, umesto na Zelenom vencu, okretati ispod Brankovog mosta.

Vozila sa linija 52, 53 i 56 saobraćaće na relaciji Admirala Geprata - periferni terminusi, a okretanje će vršiti na sledeći način: Balkanska - Admirala Geprata - Kneza Miloša....
Izvor https://www.blic.rs/vesti/beograd/ukida ... ne/pqs7mcc

Ne shvatljivo je da linije 52, 53 i 56 ne produže sa Savskog trga - Karadjordjevom preko straog Savskog mosta
do iste te okretnice ispod Brankovog mosta :shock:
i tako i dalje sačuvaju presedačku vezu na korist putnika
a kad se vracaju
bez problema preko Brankovog mosta pa desno , uobičajeno Narodnog fronta....

ovako zamišljeno jeste naj manje još jedno presedanje više...
ma da to nije samo
da putnicima presedne preko glave taj dan a ne samo zbog vodovoda ,
onako..... zabave radi ,
kad ovu opciju isključuju :lol:

Ovako predloženo bi moglo i za stalno :D
11 linija ne bi prelazilo Brankov most u korist ove tri kad vec postoje one koje idu kroz Teraziski tunel
te bi značajno rasteretili žutu traku na Brankovom mostu i ubrzalo javni prevoz
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=515243#p515243:2z8wrvrk je napisao(la):
Aleksandar1 » 09 Феб 2018 08:22 pm[/url]":2z8wrvrk]Da li neko ima uvid u tacne planove za okretnicu ispod Gazele, tj, Mostar, koja je planirana da zameni okretnicu Savski trg u junu ili julu ove godine?
Поставио је @Соле на теми "Градске линије јавног саобраћаја, решења,....." где би требало да буде окретница viewtopic.php?f=18&t=1578&p=515259&hilit=okretnica+Mostar#p515259

 
Kako će autobusi sa perifernih terminusa da dođu na tu novu okretnicu ispod gazele ? U Savskoj nema levog skretanja.
 
Вероватно смарт планери имају идеју да запетљају Мостар петљу још мало са левим скретањем. А планиран је и неки кружни ток нисам сигуран на раскрсници са којојм улицом тачно. Ипак та нова окретница захтева чупање доста колосека од депоа путничких вагона који је до Савске улице.
 
Bilo bi lepo kada bi se i napisalo na šta se odnosi link. Odnosi se generalno na sve koji praktikuju ovo.
 
Nekad sam napise naslov a nekad ne pa da se ne bi dupliralo ovaj put nije htelo ne znam ni iz kog razloga...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Saobraćajni panduri ne mogu da se ne posade nasred izlaza okretnice na Stundetskom trgu. Danas prolazim i vidim ne jednu nego čak dve patrole kako sede tu. Valjda nisu mogli da se dogovore oko ''plena'' pa ko veli aj kradimo... mislim radimo u paru. Htedoh da ih slikam al sam žurio na trolu.

Elem, toliko su dopizdeli vozačima GSPa da je jednom jedan otvorio prozor i vikao im kako to nije autoput nego okretnica, i da imaju druga mesta gde mogu da love vozače. Ali ne, oni moraju na izlaz sa okretnice pa to ti je. :bash:
 
Resnik sad ima 3 okretnice...udaljene su normalnom voznjom od 5 do 10 minuta...a neka naselja ne mogu ni bus da dobiju...sta covek da kaze.....pa Kaludjerica sa vecim brojem ljudi ima 1 okretnicu,Bele Vode 1,Cerak 1,Vidikovac 1,Surcin 1,Banovo Brdo 1,Knezevac 1......itd...neverovatno potpuno...
 
Калуђерица ни нема окретницу него класично приградско решење раскрсница па да мота и иде у рикверц, зато ће Ресник да буде једна џиновска окретница пре него што цела ситуација пукне ко супернова
 
Unutrašnji kolosek na terminusu Banjica je konačno postao operativan, koriste ga linije 10 i 14.

izvor: gspbeograd.net
 
Шта се дешава са изградњом новог терминуса Дунавска где ће да изместе тролејбусе и аутобусе са студентског и трга републике?
 
Koliko sam razumeo , prvo treba da se vidi šta i kako će da se radi sa Trgom republike i Studentskim trgom , i možda i započne rekonstrukcija nečega , pa tek onda se kreće u izgradnju i izmeštanje na novu okretnicu. Još uvek ni sami ne znaju tačno kuda će da idu linije. Prvo kažu Vasina će biti delimično pešačka , pa onda biće skroz pešačka , pa opet delimično ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531588#p531588:3frx37er je napisao(la):
solecar » Čet Apr 12, 2018 1:20 pm[/url]":3frx37er]Okretnica Dorćol (Dunavska)
Dorcol-dunavska nije okretnica. :bash: :bash: :bash:
To je terminusno stajaliste gde linija sistemom ulica vrsi promenu smera.
 
Dorćol (Dunavska) jeste okretnica , jer da nije tako onda ni Medaković III ne bi bio okretnica jer koristi sistem ulica za okretanje (Braće Srnić i Svetozara Radojčića) , niti bi Konjarnik bio okretnica jer koristi sistem ulica za okretanje (Mihaila Todoroivića i Ustanička) , niti bi Crveni krst bio okretnica jer koristi sistem ulica za okretanje (Mileševska i Vojvode Šupljikca) , niti bi GŽS bila okretnica jer koristi sistem ulica za okretanje (Savska , Savski trg i Nemanjina)...
Takođe ni Batajnica (ŽS) ne može da bude okretnica jer linija 702 koristi sistem ulica da vrši promenu smera ...
 
Haha, okretnica samo sto se niko ne okrece. :lool:

Postoji OGROMNA razlika izmedju okretanja na malom prostoru (medak, krst, savski trg) i zaobilazenja vise ulicnih kvartova, tj potpuno drugacijeg nacina na koji pojedine linije vrse promenu smera. Dorcol dunavska (26), kotez(43), bivsa bezanijsko groblje (75), bivsa u altini (81), bivsa kanarevo brdo (54), bivsa mz resnik(504), sve to nisu okretnice, jer se autobus nigde ne okrece, to su mesta gde bus stane, saceka vreme i produzi dalje u istom pravcu kao i na svakoj drugoj stanici.
Cak i 702 na isti nacin obidje citav niz kvartova pa joj okretnica ne bi ni bila potrebna, vec samo u nju svrati da saceka vreme.
Pojam terminus ne mora uvek da podrazumeva i postojanje okretnice, vrlo prosto i jednostavno.

Dakle, dorcol dunavska JESTE terminus, ali NIJE okretnica.
 
Vrh