Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Tesko Dosljak na Terazijama da ce to da uspe, konkretno kod zgrade Smederevske banke jer nece imati ko to da zaliva, a i previsoko je + opasno je za fasadu. Puzavice su kada narastu i pomalo zahtevne jer zahtevaju orezivanje i skracivanje. U slucaju Tanjuga bi Zelenilo moralo da vodi racuna o ovome.
 
Ваљда може ЈКП Зеленило да орезује и скраћује пузавице, притом да се направи некаква баријера да не прерасту на предњу фасаду, а заливање да се уради преко централног клима уређаја што би по мом мишљењу све зграде у центру требале да добију, или евентално некакав систем заливања да се осмисли нпр. са резервоаром кишнице из олука.
 
Ne renoviraju se, ali pokazuju stanje fasada u Beogradu.

Balkanska ulica...
 
Зекс, као и увек све похвале и укњижен плус имаш од мене.

Једно питање само, да ли можеш да ископаш, својевремено си радио монтажу за сремску улицу, такође са вертикалним зеленилом. Нисам нигде меморисао линк, али ми је у сећању остало баш.
 
Разумемо се одлично. Јесте то је.
Одличан осећај видети ово, као и први пут.
 
Zeks, svaka čast za ovo :) ako te ne bude mrzelo bilo bi lepo videti popločanu sremsku i retro rasveta za našu dušu :vops: Ništa obavezno, ako budeš ugrabio vremena ;)
 
Posle dugo vremena sam u BG i zbog ove teme sam baš obratio pažnju na fasade, što inače ne radim. U Starom Gradu se na prste mogu nabrojati zgrade koje imaju solidnu fasadu. Skoro svaka je zrela za rekonstrukciju ali ne samo farbanje, nego bukvalno obijanje starog maltera do cigle, skidanje klima uređaja pa sve od nule. Naravno, znamo da to nije moguće u Srbiji.

Šteta, jer ima baš lepih zgrada.

Što se tiče grafita, ni tu ne vidim jednostavno rešenje...
afe2c3a8e0f8ce315957bd127f359878.jpg
34758e79a21989bb80399774ad972e73.jpg
 
Rešenje je jednostavno. To je ponovljeno ko zna koliko puta.
50 000 - 100 000 din kazna i 100 sati društveno korisnog rada, odn. skidanje grafita.

Kako će da plate - zabole me. Nek se njihovi roditelji zaduže, kad već nisu znali da vaspitaju decu.
 
I ovo je kao sredjena fasada sada???

Besmislena je prica uzmite kofu i farbu i sredite fasade posto se na taj nacin dobije ovako nakaradno "sredjivanje".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=515898#p515898:hl4mci38 je napisao(la):
Toni » 12 Feb 2018, 09:00[/url]":hl4mci38]Novo stanje, malopre slikah


file.php
Sve ti j***m, stojim nasred busa i kidam se od smeha, misle ljudi da sam lud.
:lol: :lol: :lol: :bash:
Delite ovu sliku svuda, neka vidi svet kako SNS brine o gradu.
 
Nije mi jasno što su počeli sa pranjem pa prekinuli i dali nekom amateru da izmaže.
 
Aj sta se bunite pa vidite da vise nema grafita nezahvalnici jedni, umesto da se javno zahvalite mladim lavovima samo nesto prebacujete, sta covek da ucini za vas da jedanput budete zadovoljni, sram vas bilo u ime svih lavova!
 
Bice ociscen ponovo cjeli zid okreceno je samo zato sto nije moglo da se ispeskira bez skele
 
Lepo napisao, fasada u Kralja Petra 76. Stavio čak i Streetview link. Ulaz do, iste zgrade, neobnovljen, na adresi Kralja Petra 74.
 
''Investitor'' stanarima fasadu, oni njemu potpis za nadogradnju.

Inače dugo je trajala ta gradnja, dovlačili su par puta i mobilne dizalice. Jbg, kad se zida dvorac mora da se odradi valjano. 8)
 
Vrh