Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

Posedujem garazu u prizemlju stare zgrade, i posto su mi se cesto parkirali hteo sam da stavim stubic tako da nikom ne smeta a da blokiram parkiranje. Raspitivao sam se u sekretarijatu za saobracaj, rekli su mi da je njihova nadleznost javna povrsina i za to mogu da izdaju dozvolu. Ali posto je ovo prostor ispred same zgrade, potrebno je da imam saglasnost skupstine stanara zgrade. To nisam mogao da izguram, cak su mi neki stanari rekli da ce zvati komunalnu ako postavim bez saglasnosti.
Znaci, ako je rampa na javnoj povrsini, onda je verovatno dozvolu (ako je imaju) izdao nadlezni sekretarijat za saobracaj. Ako je na parceli koja pripada zgradi, onda za to saglasnost daje skupstina stanara, kapiram dvotrecinskom vecinom.
 
Ako se uzme u obzir da skupstina stanara nije sazvana niti jedan jedini put onda je jasno da stanari nisu dali nikakvo odobrenje ni za rampu kao ni za gradjevinske radove koji se vrse na zgradi zatvaranjem i nadogradnjom velikog dela objekta na poslednjem spratu iznad garaze.
 
A šta zaista moje drage komšije žele??? Da se ponaša kako ko želi po starom dobrom srpskom običaju , da se parkira kako gde ko hoće, na trotoarima, zelenim površinama, jedni druge da zagrade pa da sviramo do besvesti dok se komšija ne pomeri??? Uređeno naselje i jeste bio cilj većine nas i ako bi ovde krenulo ludilo iskreno prodao bi stan. Nije mi jasno zbog čega se u ovoj zemlji uvek smatra lošim kada se pokuša uvesti red. Ne želim haos ispod prozora i to je to..podržavam potpuno redi i mir kada dođem kući.
 
U zgradi koliko sam primetio zive pristojni ljudi a ne goveda da bi bio haos. Ne vidim zasto bi bio haos ako bi svi koristili parking jer svima pripada.
Vama je ocito mir samo ako ste vi obezbedjeni bez obzira na cenu koju nekodrugi placa
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514274#p514274:fy9r54xv je napisao(la):
kupacL1 » Uto Feb 06, 2018 5:47 pm[/url]":fy9r54xv]U zgradi koliko sam primetio zive pristojni ljudi a ne goveda da bi bio haos. Ne vidim zasto bi bio haos ako bi svi koristili parking jer svima pripada.
Vama je ocito mir samo ako ste vi obezbedjeni bez obzira na cenu koju nekodrugi placa
Vec sada ima nekoliko automobila koji se parkiraju ispred garaze gde nisu parking mesta a ne vidim da to iko spominje. Ovaj forum je postao besmislen i ovo je moj poslednji post na njemu. Pozdrav svima.
 
Tih par automobila se parkira pored zida gde nikome ne smeta ,niti ljudima koji su na parkingu jer nemaju dodira sa njima niti nama koji imamo garazna mesta jer nas razdvaja cela ulica.
Nisam video da se jedni preko drugih parkiraju niti da je neko stao na mesto koje je neko drugi rezervisao.
A sem toga to je privremeno dok se ne osposobi dovoljan broj slobodnih parking mesta propisanih zakonom.
 
E pa eto ja necu da mi se neko parkira tu jer to nisu parking mesta. Koliko sam razumeo hocete sve po zakonu, pa parkiranje tu nije po zakonu. Ko njih tu pusata? I zasto ja placam obezbedjenje koje dopusta parkiranje tu? Dosta je sa tom pricom ovo nije po zakonu ovo nije kako treba a druge stvari koje nisu kako treba Vam ne smetaju. Suplja prica!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514434#p514434:1cfgt99k je napisao(la):
kupacL1 » Sre Feb 07, 2018 9:09 am[/url]":1cfgt99k]Tih par automobila se parkira pored zida gde nikome ne smeta ,niti ljudima koji su na parkingu jer nemaju dodira sa njima niti nama koji imamo garazna mesta jer nas razdvaja cela ulica.
Nisam video da se jedni preko drugih parkiraju niti da je neko stao na mesto koje je neko drugi rezervisao.
A sem toga to je privremeno dok se ne osposobi dovoljan broj slobodnih parking mesta propisanih zakonom.
Upravo tako, no ocito ne posmatraju svi racionalno i nisu jednako korektni.
 
Ja nemam sta da gledam racionalno. Nema pravo niko da parkira na ulici. Jesu to parking mesta? Ko je ovlascen da odredjuje gde moze a gde ne moze da se parkira? O cemu vi pricate? Bunite se samo za stvari koje vama smetaju a eto meni ne smetaju a branite druge stvari koje meni smetaju a nisu po pravilima...malo je sve to smesno
 
Upravo je poenta u tome da se parkira na parking mestima cije odrzavanje ne placate samo vi nego svi stanari.
Niko se ne zalaze za cinjenicu da treba da se parkira gde ko zeli nego naprotiv. Rekao sam da se tih par automobila parkira PRIVREMENO tu verovatno upravo jer nije resen problem parking mesta a dozvolio im je isti onaj koji je vama dao kljuc da mozete da zakljucate parking mesto kako oni koji takodje placaju odrzavanje tog zakljucanog parking mesta ne bi mogli da ga koriste.
Poenta foruma je razmena misljenja i nemam nameru da se sa Vama svadjam, prosto iznosim svoj stav.
Zasto je problem da se ljudi informisu o pravima?
Ni vama niko ne brani da pokazete dokumenta koja ukazuju na Vase vlasnistvo,ne vidim u cemu je problem.
 
Poenta je u tome da vi odredjujete sta je ispravno a sta nije, sta je korektno a sta nije, sta je racionalno a sta nije, sta nekom smeta a sta neJa sam kupio stan tu bas zato sto je kompleks zatvoren i sto treba da se zna red. Ja licno sam bio obavesten da se parking mesta prodaju jos pre kupovine sto za druge ne mogu i ne zelim da tvrdim. Meni niko nije rekao da parking mesto dobijam uz stan i ja nemam problem sa tim. Ako mislite da ste osteceni imate pravna sredstva pa ih iskoristite i tu Vam zelim sve najbolje i bilo bi mi drago da uspete a u medjuvremenu ja ne zelim da se parkira po kompleksu van obelezenih parking mesta i da ulaze automobili koji nemaju svoj parking. Ja zaista ne vidim da ja trazim sto nije u redu. Pozdrav
 
Sve to uredu samo sto nemoze da se proda parking mjesto na otvorenom
I sto investitor mora da obezbjedi svaki stan parking mjesto plus za goste tj posjetioce kompleksa
A vamo oce da na farbi zaradi 5000e na otvorenom
Sto bi se reklo lov u mutnom
 
Mesta se ne prodaju vec iznajmljuju na trajno koriscenje.
Sto se tice slobodnog ulaska u kompleks, mislim da to nije pametno, jer ljudi vole da se parkiraju na sred parkinga (samo na par minuta kao) i onda blokiraju ove koji su na parking mestima. I onda treba 10 minuta da manevrisem da se sa malim autom izvucem.

Jedino da se stavi neki indikator broja slobodnih mesta pa izvolite uci ako ima.
Ako nema mesta, nema ulaska.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514772#p514772:2aye7nyv je napisao(la):
vanste25 » Čet Feb 08, 2018 12:14 pm[/url]":2aye7nyv]Mesta se ne prodaju vec iznajmljuju na trajno koriscenje.

Šta se desi kad jedna strana (investitor) odluči da raskine ugovor o iznajmljivanju? :)
 
Pa valjda postoji neki ugovor, koji obavezuje obe strane na odredjene uslove.
Nemam interes da zakupim mesto ispred pa ne znam, ali oni koji su zakupili bi mogli da pomognu.
 
Praktično se svaki ugovor može raskinuti jednostrano, sa ili bez nadoknade štete u zavisnosti od razloga raskida - promene okolnosti, po sili zakona i sl. Ugovor se takođe može proglasiti i ništavnim. Nemam uvid u taj vaš ugovor o "trajnom" iznajmljivanju, ali svakako sama ideja ostavlja sve ove mogućnosti kao otvorene.

Ima nekih ugovora koji je se ne mogu raskinuti posle određenog vremena - npr. ugovor o kupoprodaji nepokretnosti gde se prenos u katastru smatra konačnim ispunjenjem ugovora.

Zaključak - vodite računa šta potpisujete, uz obaveznu konsultaciju advokata u vezi sa ovim egzibicijama oko parking mesta.
 
Ako u građ. dozvoli fino piše 60 parking mesta, a ako sam ja dobro vidio, u stvarnosti ima ih oko 30 (za invalide 0), onda pitanje reda i zakona ne treba da postavljate jedni drugima i da se susedi glože među sobom, već pitajte investitora kud se dedoše ostala mesta. Da ih ima, niko se ne bi po ulici parkirao.
 
Ja sam prije nekih mjesec dana zvala da pitam za mjesto za invalide.
Htjela sam da se raspitam da li je to duzan da obiljezi investitor,komunalna,gradjevinska inspekcija ili vec ko?Rekli su mi da ce da mi jave a onda kada sam ponovo pozvala poslije par dana rekli su mi da ce uskoro da budu 4 obiljezena mjesta ali na spoljnjem parkingu.
Medjutim, ja sam shvatila da je to broj ukupnih mjesta za cijeli kompleks.Sad kada gledam ovu dozvolu izgleda da se taj broj odnosi samo na prvu lamelu.
Bas cu da pitam ponovo da li je to broj mjesta za lamelu ili za kompleks pa cu da javim ☺
 
U gradjevinskoj dozvoli pise da je tih 5 mesta za invalide u kompleksu.
 
Svakako da cu pitanje broja parking mesta uputiti upravo ZA. Montex je u obavezi da ispuni gorenavedene uslove.
Slazem se sa vama da je kupovina/rentiranje spoljnog mesta krajnje nezahvalna “investicija”, i u najmanju ruku nesto sto advokati nikako ne preporucuju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=515398#p515398:l2rw4t89 je napisao(la):
urbanistaR » Sub Feb 10, 2018 3:00 pm[/url]":l2rw4t89]Ako u građ. dozvoli fino piše 60 parking mesta, a ako sam ja dobro vidio, u stvarnosti ima ih oko 30 (za invalide 0), onda pitanje reda i zakona ne treba da postavljate jedni drugima i da se susedi glože među sobom, već pitajte investitora kud se dedoše ostala mesta. Da ih ima, niko se ne bi po ulici parkirao.

file.php

Ali ovde lepo piše 32 parking mesta na otvorenom. Jedino može da bude sporan broj mesta za osobe sa posebnim potrebama...
 
Ali sta ukoliko broj garaznih mesta u lamelama kao u prvoj bude skoro duplo manji nego u dozvoli ili mozda druge lamele imaju manji broj garaznih mesta u svojim dozvolama?
Da li ce se nadomestiti tih 50tak parking mesta mestima na otvorenom parkingu da bi se ispostovao onaj odnos parkinga u odnosu na broj stanova ili ne,da li neko ima tu informaciju?
Da li je sa tim upoznat mozda neko od kupaca stanova u ostalim lamelama koji su na forumu i da li moze da podeli tu informaciju sa nama ako jeste?
Ako je ovoliki problem sa parkiranjem a zavrsena je jedna lamela sta ce se desiti ako ne bude dovoljno parking mesta za sve lamele? Da li su izneli neko resenje?
 
Ja ne vidim problem...da li je možda neko sedeo u automobilu čitavu noć jer nije imao parking? Pa nije, svi se parkiraju, e sad ako je problem što nemate novca da priuštite sebi parking ispred ulaza to je već nešto drugo... Stan sam kupio u kompleksu te su moja očekivanja da bude sve kako i jeste, poenta priče i jeste da se ne juri parking kada se dođe sa posla već da imam svoj i da ne razmišljam o tome ..to je život u KOMPLEKSU . Moja porodica i ja smo na to navikli u Belvile-u i zaista je tema već izlizana. Pozdrav
 
Vi to parking mesto zakupljujete, dakle nije u Vasem vlasnistvu. Ukoliko govorite o garaznom mestu pak, svakako da, ko je u mogucnosti, to je idealno resenje.
 
Parking mesto necemo juriti ukoliko ZA ponudi dovoljan broj istih. Obecano jeste, i vise od minimuma. Ostaje da vidimo, ubrzo.
 
Vrh