Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516205#p516205:1glkg2ji je napisao(la):
kupac321 » Uto Feb 13, 2018 11:58 am[/url]":1glkg2ji]Ja ne vidim problem...da li je možda neko sedeo u automobilu čitavu noć jer nije imao parking? Pa nije, svi se parkiraju, e sad ako je problem što nemate novca da priuštite sebi parking ispred ulaza to je već nešto drugo... Stan sam kupio u kompleksu te su moja očekivanja da bude sve kako i jeste, poenta priče i jeste da se ne juri parking kada se dođe sa posla već da imam svoj i da ne razmišljam o tome ..to je život u KOMPLEKSU . Moja porodica i ja smo na to navikli u Belvile-u i zaista je tema već izlizana. Pozdrav
Ja sam neko ko je kao kupac u jednoj od lamela pratio ovaj forum ali se na isti nije javljao. Razumem u potpunosti stav ljudi jer ako je receno 60 parking mesta bilo da su garazna ili van objekta i to po zakonu treba da se ispostuje kao sto prava svih stanara treba da budu ispostovana.
Jedno parking mesto po stanu obavezuje investitora po svim zakonima za koje se zna ko ih donosi.
Gradjevinska dozvola se izdaje u skladu sa tim zakonima pa je zato u njoj jasno i naveden ukupan broj mesta sto za stanare sto za osobe sa posebnim potrebama ( ovih drugih jos uvek nema ni na mapi).
Smatram da to sto nema dovoljan broj parking mesta ne treba da privileguje druge da smatraju da imaju veca prava od ostalih stanara.Mozda su i drugi ziveli u uredjenijoj sredini, vecim KOMPLEKSIMA, uredjenijim sistemima i po odredjenim pravilima ali to ne znaci da treba da namecu svoja. Mozda i ti stanari ne zele da jure parking mesta jer smatraju da trebaju da imaju jedno koje ih sleduje bez obzira na osnov. Mozda smatraju da ako investitor nije sagradio dovoljno istih svi treba da nose taj teret dok se to ne regulise.
Video sam da prema navedenoj dozvoli nije ispunjen uslov o dovoljnom broju parking mesta jer je stanova mnogo vise od trenutno postojecih mesta za parkiranje, pa smatram da ih nije korektno prodavati niti dizati rampe na tim mestima. Naravno da ce se ljudi buniti ili parkirati bilo gde kada im nije obezbedjeno ono sto ih sleduje. Smatram da Belvil nije parametar za to sta je ispravno a sta ne, nego zakonska regulativa.
LP
 
Koliko tacno ima stanova u L1, a koliko parking mesta ?
 
Zanima me da li ste Vi koji ste ziveli u Belvilu,A bloku ili drugim uredjenim kompleksima znali ko Vam odrzava zgradu i da li ste na obracunima imali navedene usluge koje placate sa izrazenim iznosom svake stavke? Bilo bi lepo znati ko nam odrzava zgradu i koliko se sta naplacuje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516312#p516312:2dmpesjp je napisao(la):
ombudsman » Uto Feb 13, 2018 6:21 pm[/url]":2dmpesjp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516205#p516205:2dmpesjp je napisao(la):
kupac321 » Uto Feb 13, 2018 11:58 am[/url]":2dmpesjp]Ja ne vidim problem...da li je možda neko sedeo u automobilu čitavu noć jer nije imao parking? Pa nije, svi se parkiraju, e sad ako je problem što nemate novca da priuštite sebi parking ispred ulaza to je već nešto drugo... Stan sam kupio u kompleksu te su moja očekivanja da bude sve kako i jeste, poenta priče i jeste da se ne juri parking kada se dođe sa posla već da imam svoj i da ne razmišljam o tome ..to je život u KOMPLEKSU . Moja porodica i ja smo na to navikli u Belvile-u i zaista je tema već izlizana. Pozdrav
Ja sam neko ko je kao kupac u jednoj od lamela pratio ovaj forum ali se na isti nije javljao. Razumem u potpunosti stav ljudi jer ako je receno 60 parking mesta bilo da su garazna ili van objekta i to po zakonu treba da se ispostuje kao sto prava svih stanara treba da budu ispostovana.
Jedno parking mesto po stanu obavezuje investitora po svim zakonima za koje se zna ko ih donosi.
Gradjevinska dozvola se izdaje u skladu sa tim zakonima pa je zato u njoj jasno i naveden ukupan broj mesta sto za stanare sto za osobe sa posebnim potrebama ( ovih drugih jos uvek nema ni na mapi).
Smatram da to sto nema dovoljan broj parking mesta ne treba da privileguje druge da smatraju da imaju veca prava od ostalih stanara.Mozda su i drugi ziveli u uredjenijoj sredini, vecim KOMPLEKSIMA, uredjenijim sistemima i po odredjenim pravilima ali to ne znaci da treba da namecu svoja. Mozda i ti stanari ne zele da jure parking mesta jer smatraju da trebaju da imaju jedno koje ih sleduje bez obzira na osnov. Mozda smatraju da ako investitor nije sagradio dovoljno istih svi treba da nose taj teret dok se to ne regulise.
Video sam da prema navedenoj dozvoli nije ispunjen uslov o dovoljnom broju parking mesta jer je stanova mnogo vise od trenutno postojecih mesta za parkiranje, pa smatram da ih nije korektno prodavati niti dizati rampe na tim mestima. Naravno da ce se ljudi buniti ili parkirati bilo gde kada im nije obezbedjeno ono sto ih sleduje. Smatram da Belvil nije parametar za to sta je ispravno a sta ne, nego zakonska regulativa.
LP
Sve je to u redu ali ne postoji dozvola koja nalaze investitoru da deli parking mesto uz stan a koliko vidim ovde svi hoce besplatno mesto. Parking mesta nema dovoljno i to je cinjenica. Umesto sto pisete ovde preduzmite neku pravnu akciju da to regulisete ali budite svesni da investitor nema obavezu da vam besplatno obezbedi parking mesto. Ovde niko nista ne namece ali se ponavlja jedna ista prica a niko nista nije preduzeo. Ako neko smatra da je ostecen, advokata za ruku pa tuzba. A moj stav je da u medjuvremenu ne treba drugi da ispastaju zbog toga sto investitor nije ispostovao broj mesta pa sada da se digne rampa i da parkira gde kako hoce. Sve u svemu podnesite tuzbu umesto sto ovde pisete(siguran sam da to niko nije uradio a ovde pisete nedeljama) i samo treba da budete svesni da nisu u obavezi da dele parking mesta uz stan. Nadam se da razumete da ne branim investitora kada je ocigledno da ima manje mesta ali ni ne zelim da zbog njegovog propusta bude otvoren kompleks. Postoje koraci kojima se resava ovakva situacija...advokata pun grad pa izvolite.
 
Problem je kao i sve u Srbiji, što je svako spreman da malo izađe van zakona i da ga protumači kako hoće.

Fakat je da investitor, ukoliko neće da odradi preparcelaciju, nema šta da prodaje/iznajmljuje ili bilo šta otvorena parking mesta. To su jednostavno parking mesta koja pripadaju parceli i objektu na istoj. I onda imamo situaciju da je krenula praksa pre nekoliko godina (možda čak i sa Belvilom) da se ova meste prvo ograde (što je možda i ok), ali onda i prodaju/ustupe i što je neko zažmurio na to, došlo je do situacije gde smo mi sada, da većina kupaca naravno ne vidi nikakav problem kada investitor ponudi ugovor da proda to mesto.
I komunalnce i inspekcije i sve baš briga za to, što je prosto neverovanot.

Ovo više komentarišem sa strane, niti živim u ZA, niti planiram kupovinu, ali ovo je generalno situacija svuda. Prosto neverovantno kako ni grad nema ni najmanju želju da reši ovaj jasan problem. Nije mi jasno ni kako onda (ako se plaća) izdaju fakturu i regulišu porez za nešto što fakat ne bi trebalo da mogu da prodaju.
 
Zanimljiva rasprava oko parking mesta ali mislim da bi vlasnici trebali da obrate pažnju na okolnost (ukoliko je tačna) da nije ispoštovana građevinska dozvola, kao i minimalan broj parking mesta jer mislim da zaista u planskim dokumentima stoji da je obavezan broj parking mesta broj stanova x1,1. Ovo verovatno može napraviti problem oko dobijanja upotrebne dozvole kasnije. Možda bi neki iskusniji forumaš mogao da pojasni. Ono koliko sam ja laički shvatila je da se prilikom izdavanja upotrebne dozvole proverava i da li je objekat izgrađen u skladu sa izdatom građevinskom dozvolom. Imajući u vidu da ste se uselili u oktobru, da li znate da li je podnet zahtev za izdavanje upotrebne dozvole ili da li je ista već izdata? i da li su vam stanovi uknjiženi? Ono što mogu da vidim na javno dostupnim sajtovima je da to i ne ide baš tako brzo i lako, Ablok faza 3 i Savada 2 još uvek nema upotrebnu dozvolu i vidim da su ih za istu i odbili...verujem da svi ti izvođači nađu načina da prevaziđu ove probleme ali ipak meni se čini da treba insistirati da obejakt bude u celini urađen u skladu sa građevinskom dozvolom i planskim dokumentima bez obzira da li ste kupili parking mesto ili ne.
 
@jovankka
Ne branim nikoga ovde, niti imam zelju, ali kako vi znate da do kraja zavrsetka kompleksa nece biti ispostovana gradjevinska dozvola?
Ako ste bili skoro u kraju, mogli ste videti da se iza L2 (ili ispred kako se vec gleda) gradi interna ulica Nova2. Iza L3 ce biti ulica Nova1 i kruzni tok. Sa obe strane te ulice bi trebala biti parking mesta. Takodje izmedju dela A i dela B bi trebalo biti mesta za parking.

Garaze nisu samo ispod lamela, vec i ispod pasarele (prolaz izmedju L3 i L4). Tvrde da ce biti 153 garazna mesta, u sta ne verujem, ali videcemo.

Sacekajmo pocetak marta i zavrsetak L2 i L3 pa cemo sagledati situaciju dosta jasnije.

Upotrebnu dozvolu ce verovatno traziti kad zavrse L2 i L3, a mozda i nakon L4/L5.
 
@vanste25
Samo da se ogradim da ja nisam ništa tvrdila, i da zaista ne znam da li će do kraja izgradnje kompleksa biti ispoštovana građ. dozvola i da ne napadam investitora, već sam samo dala neki komentar na prethodne komentare i rekla šta mi se čini da može biti veći problem od toga da li će prodavati parking mesta na otvorenom ili da li će se spuštati rampa. Iskreno, nisam pretpostavljala da uknjiženje ide sa završetkom celog kompleksa što je januar 2019. jer je na prethodnim stranama čini mi se objavljena građevinska dozvola koja se odnosi samo na L1 (isparvite me ako grešim), pa sam mislila da je taj deo već završen i da se može tražiti upotrebna dozvola, kasnije uknjiženje i sve što sledi. Moguće da je ovde nešto drugačija situacija jer se u samoj građevinskoj dozvoli navodi 6 katastarskih parcela pa sada kada razmislim mi zvuči verovatno sve ovo što ste vi napisali tj. da će te elemente sređivati uporedo sa izgradnjom celog kompleksa.
 
Хоћу да буде рампа и тачка :D :twisted: .знам д су се из околних зграда/кућа распитивали да купе тамо паркинг места али им инвеститор није изашао у сусрет због својих станара.Тако да нема те рампа ко за ко ни успио да се паркира од људи који имају стан у ЗА.И шта разглабате сада о томе,јесте ли се распитали о томе пре куповине стана?? :bash: Филозофирате а нико слику да постави :notok: 20% вас ту нема стан него само потпаљујете.....
 
Tako je MsC...ljudi ovde uglavnom samo potpaljuju, ništa konstruktivno da se predloži :)
 
Nesto ne verujem da postoji osobita traznja iz okolnih kuca za parking mestom u kompleksu ZA. Naime, niko nije rekao da je potrebno ukloniti rampu, vec da stanari u okviru kompleksa moraju imati dovoljno mesta, i diskusija je upravo na tu temu. Garaze se prodaju regularno, a to nije slucaj sa spoljnim parking mestima.
 
Жао ми је овамо се продају,потражите на другом месту :sesir: и једно питање за администратора, мора ли се сваки пут куцати ова дуга шифра када се пише коментар,да полудиш. :bash: :bash: ....
 
To sto se prodaju parking mesta ne daje za pravo da se zabrani pristup ulazu u zgradu ostalim stanarima.
To je cista diskriminacija.
Ako ste kupili mesto imate kljuc i izvolite koristite ga.
Za pristup zgradi imamo svi jednaka prava.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516815#p516815:1mlbzfhq je napisao(la):
kupacL1 » Čet Feb 15, 2018 9:08 pm[/url]":1mlbzfhq]To sto se prodaju parking mesta ne daje za pravo da se zabrani pristup ulazu u zgradu ostalim stanarima.
To je cista diskriminacija.
Ako ste kupili mesto imate kljuc i izvolite koristite ga.
Za pristup zgradi imamo svi jednaka prava.
Ko Vama brani da pristupite zgradi? Ponavljam investitor nije obavezan da obezbedi svakom stanaru parking mesto, mogao je da proda sva garazna mesta jednom coveku ili da ne proda nikom, da ih zadrzi. Kad ste kupovali stan trebali ste da znate sve o parkingu i shodno tome da kupite ili ne kupite stan, ne razumem uopste sta sada hocete. Hocete parking mesto? Evo sredicu vam ja da kupite garazu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516767#p516767:agu3521u je napisao(la):
Aleks92 » Čet Feb 15, 2018 7:00 pm[/url]":agu3521u]Nesto ne verujem da postoji osobita traznja iz okolnih kuca za parking mestom u kompleksu ZA. Naime, niko nije rekao da je potrebno ukloniti rampu, vec da stanari u okviru kompleksa moraju imati dovoljno mesta, i diskusija je upravo na tu temu. Garaze se prodaju regularno, a to nije slucaj sa spoljnim parking mestima.
Zbog cega bi Vi dobili besplatno parking mesto za Vas a ja sam platio garazu? Hocu i ja onda parking mesto za sebe. I sta cemo sad? Po vasoj logici trebalo je da ima parking mesta napolju koliko i stanova pa da svi dobiju po jedno a toga nema ni u gradjevinskoj dozvoli. Kad se kupuje stan lepo se informise o mogucnostima za parking.
 
Vi ste garazu kupili, kao sto kazete, a ja parking mesto mogu da rentiram za 4,500 EUR. Upravo u tome i jeste problem. Da mi se omoguci da budem zaista vlasnik spoljnog parking mesta, kupovina sa moje strane ne bi bila upitna. Ovako je to pitanje da li ce komunalna policija reagovati ili ne, i ja to ne vidim kao mir i resenje.
 
U vezi sa prodajom parking mesta osobama koje nemaju stan u ZA, apsolutno je neprihvatljivo, jer samo mi placamo odrzavanje kompleksa.
 
Nemam ja problem sa parking mestom za svoj automobil kao sto sam ranije i rekao ali Vi niste ispratili tako da nema potrebe da mi sredjujete bilo sta ali kada vec imate tu privilegiju verujem da bi Vam svi stanari bili zahvalni da sredite da se sazove skupstina stanara za pocetak. Posto je zakonska obaveza dva puta godisnje a kako nije sazvana ni jednom zaista bismo bili zahvalni da se i to desi.
Hvala unapred jer ste prvi koji se ponudio da nesto uradi jer eto ima vezu pa biste mogli to ako vec mozete da prodajete garazna mesta.
Racunam da je ovo jednostavnije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516895#p516895:8iq82bbz je napisao(la):
kupacL1 » Pet Feb 16, 2018 12:36 am[/url]":8iq82bbz]Nemam ja problem sa parking mestom za svoj automobil kao sto sam ranije i rekao ali Vi niste ispratili tako da nema potrebe da mi sredjujete bilo sta ali kada vec imate tu privilegiju verujem da bi Vam svi stanari bili zahvalni da sredite da se sazove skupstina stanara za pocetak. Posto je zakonska obaveza dva puta godisnje a kako nije sazvana ni jednom zaista bismo bili zahvalni da se i to desi.
Hvala unapred jer ste prvi koji se ponudio da nesto uradi jer eto ima vezu pa biste mogli to ako vec mozete da prodajete garazna mesta.
Racunam da je ovo jednostavnije.
Ja zaista ne znam zasto vi racunate, ja sam rekao da mogu da sredim garazno mesto a ne skupstinu stanara. A koliko su stanari slozni bice i to 2025. Do tada pisite na ovom forumu ja zaista nemam vise vremena za gubljenje. Ovde je sve teska demagogija. Zelim vam srecu sa Parking mestima i nadam se da cu i ja dobiti svoje kad ga svi dobiju. Pozdrav svim komsijama i buducim komsijama
 
Ja sam se malo salio ni nemam stan u ZA zivim na konjarniku i imam parking ispred zgrade :)
 
Шта би се полиција и комунална мијешала са тим,да неће у пробој рампе.Свак има своје место које купи.Купили сте стан,сада позивате адвокате,право,...дајте стан на оглас па на продају :sesir: Ако неко добије бесплатно место испред зграде зашто и онај који је купио гаражу не добије још једно бесплатно,зашто и он не би био испоштован,и тако у круг.Милон питања послије потписивања уговора,не прије... :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516925#p516925:b3ndbat9 je napisao(la):
Msc » Pet Feb 16, 2018 6:45 am[/url]":b3ndbat9]Шта би се полиција и комунална мијешала са тим,да неће у пробој рампе.Свак има своје место које купи.Купили сте стан,сада позивате адвокате,право,...дајте стан на оглас па на продају :sesir: Ако неко добије бесплатно место испред зграде зашто и онај који је купио гаражу не добије још једно бесплатно,зашто и он не би био испоштован,и тако у круг.Милон питања послије потписивања уговора,не прије... :sesir:
Ne shvatate sustinu ove diskusije.
Nije stvar u tome da svako dobije mesto besplatno nego da ima onoliko mesta koliko pise da treba da ih bude i da ih koriste svi stanari pa i Vi iako imate garazno koje je samo Vase jer ste ga kupili i uknjizili.
Smatraju da svi stanari trebaju da placaju odrzavanje parkinga i prostora ispred zgrade ali niko ko nije kupio parking mesto nema tag uredjaj da bi pristupio kompleksu ni parking mesto koje moze da koristi unutar kompleksa.
Naravno da se mogu angazovati advokati ili zvati komunalna ili sta vec a na stanarima je sta ce da urade.
Ovde se diskusija povela zbog cinjenice da postoji Zakon koji je napisan u tu svrhu i zbog tumacenja od strane onih koji su izneli strucna misljenja po tom pitanju a ne o tome sta Vi,ja ili neko treci hoce jer novac vrti gde burgija ne moze.
Shvatam da onaj ko je kupio parking smatra da je to ok jer zeli da ima mesto za parkiranje.
Imate ljude koji imaju novac za parking ali ga ne kupuju jer placaju maglu. Ne mogu da ga uknjize i nemaju dokument o vlasnistvu za razliku od kupaca garaznog mesta ne samo u ZA nego u bilo kom kompleksu. Da je to moguce opet kazem po tumacenju zakona to ne bi trebao da bude problem i svi bi bili srecni.
 
Da li hitne sluzbe mogu da pristupe objektu tj. ulazima u zgradu?
 
Ма не бре,све "јежеви" и камене стијене на прилазу!!!планирају митраљеско гнездо да направе!
 
Vrh