Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

@spatiotecte,
Fasada je najbolje izgledala u početku, dok se nazirala ispod skela. Sada liči na "najlepše želje".
 
I meni je fasada sasvim ok, ali zar nisu mogli ove terase da ucine malo vise diskretnijim i "spoje" ih sa zgradom tj. da budu uvucene, ovako ce bas izgledati "stambeno" bar mi se tako cini u ovom trenutku.
 
20180216_160218.jpg
 
Iz ovog ugla terase se neprimecuju i ne dolaze do izrazaja, ipak su pametno uradili sa belim horizontalnim linijama 100% je razlog da terase ucine sto diskretnijim i evo bar odavde uspeli su
 
Ovo postaje stvarno sprdnja. Oblačići od gipsa ko u igraonici za decu, bazenčić za tročlanu porodicu za više stotina stanara..... Sve to u objektu u kojem stan košta pola miliona evra.

Kobajagi, lux gradnja, neviđena na ovim prostorima.
 
Jedan bazen i jeste za decu, a drugi za odrasle. Ovaj je za decu - dubina 50cm.
Ovi oblaci su verovatno deo igraonice.
 
U tom slučaju je ok. Da li će prostor za veliki bazen biti potpuno odvojen od ovog dela?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518260#p518260:11veqa1x je napisao(la):
Propeler » Uto Feb 20, 2018 3:23 pm[/url]":11veqa1x]Ovo postaje stvarno sprdnja. Oblačići od gipsa ko u igraonici za decu, bazenčić za tročlanu porodicu za više stotina stanara..... Sve to u objektu u kojem stan košta pola miliona evra.

Kobajagi, lux gradnja, neviđena na ovim prostorima.
U kuli stanovi kostaju preko pola miliona evra. Ovdw su duplo jeftiniji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518266#p518266:3c8gjda6 je napisao(la):
Propeler » Уто Феб 20, 2018 3:42 pm[/url]":3c8gjda6]U tom slučaju je ok. Da li će prostor za veliki bazen biti potpuno odvojen od ovog dela?

Ne znam, na slici nije odvojen. Ostaje da vidimo.
 
Oblaci jesu deo igraonice odnosno rešenja plafona po projektu. Biće to lepo za najmlađe :)
 
Jel ste primetili da su zavrsili samo prednju stranu fasade,da se bar nesto vidi pre izbora,sve govori samo za sebe o kakvom je projektu rec.
 
Ko je zainteresovan, uprkos onome sto je predsednik rekao, ima jos stanova u prodaji u Residences. Bio kolega prosle nedelje, obilazi sve investitore
 
To im bas i nije trebalo, ali desava se. Ovde je gorelo mnogo vise od instalacija. I sto je najgore gori fasadna oplata.
 
Mislim da su fasadni paneli krivi za brzo vertikalno širenje vatre. Prošle godine u julu, posle požara na jednom soliteru u Londonu, pitao sam koji se paneli na ovim zgradama.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467573#p467573:8xs3j03k je napisao(la):
Bukira » Sre Jul 26, 2017 11:08 am[/url]":8xs3j03k]
Da li neko zna tačnu oznaku i proizvođača ovih panela? Samo da nisu isti kao oni koje su Englezi ugradili u Grenfell Tower.

file.php


Geovuk je tada odgovorio:
U pitanju Hanter Daglasova fasada. To je ventilisana fasada - izolacija, paropropusna folija, razmak i alu obloga (u ovom slučaju).
Da se podsetimo, u Londonu se tada zapalio Grenfell Tower i stradalo je preko 70 ljudi:

 
Zgrade nisu još ni useljene, a već se dešavaju ovakve havarije..nije dobro..
 
Vrh