Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

Slazem se sa Zumom ali to do Tadeusa K. je sigurno namenjeno nekom. Ovaj projekat u svim svojim predlozima do sad zahvatao je vise povrsine nego sto treba. Zahin projekat je bio najbolji u tom smislu jer je najmanje smetao pogledu sa tvrdjave tj. bio je tako dizajniran da se u tom smislu najbolje uklapao, ali kazem opet zaboravite na to i sl. stvari, nemoze tako nesto da prodje kod nas.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516118#p516118:yl8aau1q je napisao(la):
Zuma » 13 Feb 2018 01:04 am[/url]":yl8aau1q]
bgbgbg.png
Evo pogledajte desni render, umesto da smanje spratnost na pola u krajnjem levom delu projekta prema reci a povecaju u unutrasnjosti prema tadeusa koscuska i dusanovoj, uradjeno je bas suprotno.
 
Вероватно ће да смање. Има још времена. И претходни пројекат се смањио временом.
 
Meni ovo deluje OK, ja bih takve zgrade voleo da vidim po Dorćolu, Vračaru i svakako u "Navodnom Beogradu" (ovo providno s desne strane je zgrada Beka koja će izgleda biti rekonstruisana u nekoj kasnijoj fazi).

BEKO.jpg


Inače, mala demistifikacija odustajanja od Zahinog projekta koja se možda već pojavljivala na forumu, ali nije loše ponoviti. Naime, prema Zahinom projektu je fasada (da, samo fasada i ništa više) koštala oko 80 miliona evra (~cela Rajićeva od temelja do krova)!

To je bilo otprilike pola budžeta koji su Grci namerili za projekat, pa su od Zahe odustali, a na kraju, kako vidimo, i od celog projekta.

Pokušali su oni da ispregovaraju neku jeftiniju varijantu, ali iz Zahinog studija su bili eksplicitni - to je posebna fasada koja može da se pravi samo od tamo nekih XY panela koje proizvodi tamo neka XY firma.
 
Bojim se da zgrada beka zbog oronulosti dok bude cekala red ne doceka bager rasktivena
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516395#p516395:1zsvg8ar je napisao(la):
direktor » 14 Feb 2018 12:12 am[/url]":1zsvg8ar]Bojim se da zgrada beka zbog oronulosti dok bude cekala red ne doceka bager rasktivena

To je, izgleda, i cilj. Ogoliti zgradu dok ne propadne, pa onda bager.
 
ako nije problem delimican off, ali da li neko moze da postavi link ka nekoj modernoj, pozitivnoj, evropskoj stanogradnji? cisto kao poredjenje sa ovim i drugim projektima kod nas a takodje zato sto me bas zanima da pogledam.
znam da imam google na raspolaganju ali me zanimaju predlozi pojedinaca.
npr, sta se to pozitivno gradi u nemackoj, holandiji ili skandinaviji a sto bi voleli da vidimo ovde.
Igore ako postoji negde primarenija tema za ovo pitanje slobodno prebaci.
hvala unapred,
zahvalni drustvenjak
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516416#p516416:227dp62c je napisao(la):
Dordevic » 14 Feb 2018 07:47 am[/url]":227dp62c]ako nije problem delimican off, ali da li neko moze da postavi link ka nekoj modernoj, pozitivnoj, evropskoj stanogradnji? cisto kao poredjenje sa ovim i drugim projektima kod nas a takodje zato sto me bas zanima da pogledam.
znam da imam google na raspolaganju ali me zanimaju predlozi pojedinaca.
npr, sta se to pozitivno gradi u nemackoj, holandiji ili skandinaviji a sto bi voleli da vidimo ovde.
Igore ako postoji negde primarenija tema za ovo pitanje slobodno prebaci.
hvala unapred,
zahvalni drustvenjak

ja cu se odazvati na molbu :)

evo par primera projekata koji su jednostavni i moderni i kao takvi nesto sto bih ja voleo da se gradi po beogradu. nisam se mnogo trudio oko pretrage, otisao sam na ssc stranicu aktuelnih projekata u varsavi i iskopirao linkove sa poslednje strane. meni licno je poljska zemlja u kojoj se trenutno projektuju i grade ubedljivo najlepsi poslovni i stambeni objekti. oduvek imaju stila a sada imaju i pare pa varsava i ostali veci gradovi krupnim koracima stizu i sustizu konkurenciju

http://www.konduktorska6.pl/
http://www.ids-development.pl/potocka-apartamenty/
 
Da, ovo je odlicno ja licno sam oduvek voleo tu kombinaciju cigla staklo jer daje prirodnost i modernizam takodje i eleganciju. U zapadnoj Evropi se dosta koristi cigla fasada u raznim nijansama i pokazala se kao veoma lepo i efektno resenje.
 
zahvaljujem @ razgradjevinar
ovaj potocka apartments bih i ja voleo da vidim da se negde u beogradu izgradi. ili nesto slicno tome.
al' valjda dok srbin to ne stavi pod crep ko da nije ni pravio.
 
Ima da se kupe ove listele u Beogradu koje mogu da se nalepe preko stiropora, čak ima i stiropor da se kupi koji ima posebne žlje*******ove za listele.
 
Kao sto sam i imao informaciju, 12. je podreka predstavio Malom projekat. Ne vidim da je neko postavio video, pa evo i njega sa studija V.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xpdvUO9lWY0[/youtube]

Elem, ranije sam i spominjao da je postajao interni konkurs za ovo, ali je politicki odluceno da posao dobije Podrecca, tj bez nekog objasnjenja je drugom birou receno da jednostavno nisu oni izabrani. Ali eto da ne bi bili, skroz odbijeno dobili su da rade poslovni deo. U pitanju je biro "Atelier Thomas Pucher" iz Graca, koji je inace radio idejno resenje redizajna GTC Green Heart-a. Inace GTC je njihov klijent, i upravo bi oni trebai da investiraju u poslovni deo kompleksa kod Beka. To su su za sad neka moja saznanja, ukoliko se nesto u medjuvremenu ne promeni.
 
Jel ti slusas ta voditeljka rece na samom pocetku da ce biti rekonstruisana zgrada za potrebe hotela
 
Ne znam kako će izgledati nova verzija zgrade Beka, ali ako budu važili isti principi rekonstrukcije kao i u prethodnom projektu, onda je o tome bolje unapred nešto reći.

Nikad nisam uspeo da shvatim u čemu je bitna i tobože kvalitativna razlika između potpunog rušenja vrednog starog objekta i njegove rekonstrukcije koja potpuno menja baš sve njemu, sem građevinskog kostura zgrade. Ispada da su građani, ili recimo kulturno nasleđe jednog grada, naročito čvrsto vezani JEDINO za armirano betonske stubove ili cigle nosećih zidova - koje nikada nisu videli niti će ih ikada videti - a ne recimo za izgled, oblik ili funkciju zaštićene zgrade. Koja je to licemerna budalaština. Ustvari čista laž, a mi živimo u njoj, i to ne samo u ovakvim slučajevima. Bolje da je sruše do temelja. Tako bi bar projektant nove zgrade imao veću slobodu, pa bi se valjda i mi donekle ovajdili sa originalnijim, lepšim ili funkcionalnijim objektom. Ovako niti je išta od istorijskog značaja sačuvano, niti se može realizovati sav potencijal lokacije. Samo su privid i laž uglavnom neuništivi i konstantni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=517464#p517464:3l2poq4z je napisao(la):
direktor » 17 Feb 2018 10:40 pm[/url]":3l2poq4z]Jel ti slusas ta voditeljka rece na samom pocetku da ce biti rekonstruisana zgrada za potrebe hotela

Jel ti vidis render? Ono sto oni podrazumevaju pod "rekostrukcijom" je daleko od onog sto ti i ja podrazumevamo pod tim pojmom.
Ne mogu ni da kazem "videcemo sta ce da urade", jer to oni i zele sve dok ne bude prekasno.

I da, zgrada ne "ruzi" ovaj deo grada, kako novinarka kaze. Bez obzira sto je napustena i dalje krasi svojim postojanjem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=517414#p517414:lm1mi47q je napisao(la):
milanche » 17 Feb 2018 08:13 pm[/url]":lm1mi47q]

Elem, ranije sam i spominjao da je postajao interni konkurs za ovo, ali je politicki odluceno da posao dobije Podrecca, tj bez nekog objasnjenja je drugom birou receno da jednostavno nisu oni izabrani. Ali eto da ne bi bili, skroz odbijeno dobili su da rade poslovni deo. U pitanju je biro "Atelier Thomas Pucher" iz Graca, koji je inace radio idejno resenje redizajna GTC Green Heart-a. Inace GTC je njihov klijent, i upravo bi oni trebai da investiraju u poslovni deo kompleksa kod Beka. To su su za sad neka moja saznanja, ukoliko se nesto u medjuvremenu ne promeni.

Evo ga rešenje Thomasa Puchera :)

332_Belgrade_Kalemegdan_fertig-1.jpg


332_Belgrade_Kalemegdan_fertig-10.jpg


332_Belgrade_Kalemegdan_fertig-18.jpg


332_Belgrade_Kalemegdan_fertig-19.jpg


332_Belgrade_Kalemegdan_fertig-20.jpg


332_Belgrade_Kalemegdan_fertig-21.jpg


332_Belgrade_Kalemegdan_fertig-22.jpg


Izvor: Thomas Pucher

Ipak mi se čini da je ovo rešenje malo bolje i smelije od Podrekinog. Sa ovih rendera je teško zaključiti šta je poslovni, a šta stambeni deo, osim zgrade Beka za koju je očigledno da ide GTC-u.
 
Dal je moguce da su ovo odbili? Ovo je daleko bolje od Podrekinog.
 
Свидело им се да је Подрека као под реком, уклапа се у БНВ :lol:

Или ПОДрека се слаже са ПОДљуди, могуће и то
 
Vrh