Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Сада то нема везе, вода је довољно засрана да истина више не постоји. Штавише, треба намерно да изхиперболишемо до те мере да испадне да су нас буквално гађали атомским бомбама и свиме најгорим, пошто нам то годи јер колико год да им се увлачимо увек ће бити фундаментално антисрпска организација
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514962#p514962:lpun2z8t je napisao(la):
unedfined » Čet Feb 08, 2018 11:50 pm[/url]":lpun2z8t]Protivoklopnom municijom sa osiromašenim uranijumom se gađaju oklopne mete. Tenkovi. Protiv betonskih bunkera se uglavnom koriste "obične" probojne bombe.

Ali šta ti pišem, samim korišćenjem izraza "milosrdni anđeo" objavljuješ da ne znaš ništa sem onoga što ti je Slobin RTS govorio.

OK. Ja se izvinjavam na mom "neznanju", iako zapravo znam da je sasvim prikladan naziv "milosrdni anđeo" kinesko/srpska kovanica a ne zvanično ime operacije. Šta je poenta tog takvog pisanja? Kakve veze ime što sam u sarkazmu namerno upotrebio tu zapravo savršenu kovanicu? Uvredio sam tebe napadajući tvoje duboko uverenje da je zapad zaista milosrdan? Napadaš mene a ne činjenice? Sad ja mogu da napadam tebe da si pogrešno napisao "undefined" pritom ne znajući da li si ti namerno napisao "unedfined" ili ne - šta je svrha takvog ophođenja na forumu?

A što se konkretnog odgovora tiče... jednostavno ne pije vodu - eto ta pomenuta Luštica navodno nije imala nikakvu vojnu metu. A još ako dodamo javna prizanja naše vojske da su sakrivali tehniku (i pokvarenu i ispravnu) gde su stigli širom Srbije i da je NATO i to ponovo bombardovao... Zašto Srbija nije javno dala presek područja koja su zapravo kontaminirana i eventualno dekontaminirana?

Dva su razloga - 1) domaći izdajnici koji su na vlasti od 99 do sada i koji ne smeju da mrdnu prstom protiv zapada a u korist svojih građana, 2) smanjivanje opštenarodne histerije zataškavanjem podataka o smrtnosti od raka čak i kod Beograđana.

Voda jeste zatrovana, zemljište jeste zatrovano... Ali NATO vojnici i dalje imaju uputstvo da ne prilaze na 500m od mesta koja su direktno bombardovana. Mada jeste, i pored toga, i kod njih ima gomila obolelih od raka... Tako da nemam dobar kontra-argument da nije već sad kasno za bilo kakvu propisnu dekontaminaciju i da samim tim nema neke velike razlike u tome da li ćete živeti na lokaciji koja je direktno bombardovana ili ne.

Lično uverenje će presuditi kod mnogih, a neki će možda uložiti još malo novca i vremena u istraživanje u vezi sa svojom investicijom.

EDIT: Potpuni offtopic, ali za forumaša nedefinisanog kad je već pomenuo Slobu o kome ne zna mnogo očigledno - pogledaj njegov poslednji govor pre nego što je predao vlast. Možda se propisno definišeš, bar da dobiješ vrednost null.
 
Da li će biti kod izgradnje novih zgrada u II fazi obavezno uz stan da se kupuje i garaža ili parking mesto. Tako su nam rekli?
Ja bih onda definitivno odustao od Z.Kapija, 8000 evra za nešto što mi je nepotrebno, nema logike.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=515742#p515742:1r098diu je napisao(la):
Nsboom » Ned Feb 11, 2018 5:46 pm[/url]":1r098diu]Da li će biti kod izgradnje novih zgrada u II fazi obavezno uz stan da se kupuje i garaža ili parking mesto. Tako su nam rekli?
Ja bih onda definitivno odustao od Z.Kapija, 8000 evra za nešto što mi je nepotrebno, nema logike.
Za drugu fazu ne znam, ali za prvu je obavezna kupovina garaznog mesta, koje se knjizi na vlasnika nakon otplate. Mislim da vazi za dvosoban ili veci stan, za manje nije vezana kupovina.
Nama se to bas svidelo, jer kad se to uzme u obzir i cinjenica da ce i napolju biti dosta slobodnog parkinga, ocekujem normalno funkcionisanje kompleksa. Jednostavno kad nam dodju gosti imace gde da parkiraju, takodje i stanovnici koji nemaju garazno mesto ce imati napolju parking.

Jedino ako neko nema auto i nije vozac, onda je nepotrebno po mom misljenju.
 
Pa verovatno je većina bila nezainteresovana za parking mesto pa zato uslovljavaju. Nije jeftino ni napraviti garažu a onda prodati 20% mesta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=515858#p515858:300n400s je napisao(la):
cloud041 » Ned Feb 11, 2018 11:13 pm[/url]":300n400s]Pa verovatno je većina bila nezainteresovana za parking mesto pa zato uslovljavaju. Nije jeftino ni napraviti garažu a onda prodati 20% mesta.
Takva su pravila od prvog dana prodaje, verovatno da je moralo tako da bi se garaza popunila dobrim delom i da onda u praksi 1.1 mesto po stanu ima smisla. Da je u garazi ostalo mnogo praznih mesta onda bi opet bio napolju haos, zato kazem nama ovako odgovara :)
 
Meni se to takodje dopada. Stavise uzeo sam 2 garazna mesta :) parking mesta po gradu je sve manje. Ponudu da se spustite liftom do kola ne treba propustiti.
 
Ako mislite da je garažno mesto skupo samo da pomenem da je u Central Gardenu oko 20.000 ako mi je informacija tačna :)
I slažem se, ne bi nikako smeli da odustaju od principa da uz veće stanove ide garaža, jer to obezbeđuje normalno funkcionisanje naselja, u takvom naselju želim stan, a ne u zgradi koja zbog zakona ima prazne garaže i automobile na zelenim površinama i prolazima gde im nije mesto. A to što neko sada nema auto ne znači da ga nikada neće imati. U međuvremenu može da izda garažu kome treba.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=515912#p515912:1jxjhfsp je napisao(la):
darkot » 12 Feb 2018 10:15[/url]":1jxjhfsp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=515858#p515858:1jxjhfsp je napisao(la):
cloud041 » Ned Feb 11, 2018 11:13 pm[/url]":1jxjhfsp]Pa verovatno je većina bila nezainteresovana za parking mesto pa zato uslovljavaju. Nije jeftino ni napraviti garažu a onda prodati 20% mesta.
Takva su pravila od prvog dana prodaje, verovatno da je moralo tako da bi se garaza popunila dobrim delom i da onda u praksi 1.1 mesto po stanu ima smisla. Da je u garazi ostalo mnogo praznih mesta onda bi opet bio napolju haos, zato kazem nama ovako odgovara :)

Тако треба у свим зградама

У овим већ усељеним накнадно вала. Нема ту циле миле упропашћавање града, држава да докаже моћ
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516075#p516075:3k7bld4j je napisao(la):
Nsboom » Pon Feb 12, 2018 10:23 pm[/url]":3k7bld4j]Što se kaže ćao-zdravo :) Nisu Z. Kapije jedine :)
Naravno da nisu, srećno šta god da odlučite :)
 
Pozdrav svima, mi smo bili da pogledam izložbeni stan koji je simpatičan ali uslovljavanje kupovine parking mesta koje je skupo nas je odbilo od cele priče. Mislim da je cena od 1484 EUR + PDV previsoka sa GDS i njihov kvalitet gradnje a o prethodnim žutim kartonima bolje da nepričam...pritom specifikacija materijala i nivo završne obrade koji bi trebalo da opravdaju ovu cenu ne postoje...pa Vi vidite šta plaćate... Rezervisali smo stan u GORNJEM GRADU za samo 61 EUR više po m2 i bez parking mesta, jednostavno ne uslovljavaju...ako hoćeš kupi ako nećeš parkiraj napolju, tvoj problem...mislim da ova dva projekta ne mogu da se porede, ko zna kako je zidan i kako sada izgleda SUN CITY zna o čemu govorim...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518508#p518508:181ydh8g je napisao(la):
Johnny84 » Sre Feb 21, 2018 11:08 am[/url]":181ydh8g]Pozdrav svima, mi smo bili da pogledam izložbeni stan koji je simpatičan ali uslovljavanje kupovine parking mesta koje je skupo nas je odbilo od cele priče. Mislim da je cena od 1484 EUR + PDV previsoka sa GDS i njihov kvalitet gradnje a o prethodnim žutim kartonima bolje da nepričam...pritom specifikacija materijala i nivo završne obrade koji bi trebalo da opravdaju ovu cenu ne postoje...pa Vi vidite šta plaćate... Rezervisali smo stan u GORNJEM GRADU za samo 61 EUR više po m2 i bez parking mesta, jednostavno ne uslovljavaju...ako hoćeš kupi ako nećeš parkiraj napolju, tvoj problem...mislim da ova dva projekta ne mogu da se porede, ko zna kako je zidan i kako sada izgleda SUN CITY zna o čemu govorim...
Pozdrav, koji je to stan po strukturi i sprat koji ste uzeli?
Koliko se secam samo prizemlje bez baste je bilo tako 'jeftino' u Gornjem Gradu.
 
Mislim da je reci "vidite sta placate" malo neumesan nacin komunikacije jer nas ima dosta koji smo kupili stan i pored saznanja sta nudi Sun Gornji Grad.

Neko bi cak rekao da se losija ponuda i manje planski projektovana gradjevina se predstavlja boljom i jos hvali cinjenica da nece imati gde da se parkira (mada vec i sad u ovom delu Zemuna nije najsrecnija situacija sa parkingom) i jos daje pogresna informacija o specifikaciji, ali da ne budemo zajedljivi :)

Svi znamo da racunamo, nadam se. 8200e za garazno mesto sa liftom i ozbiljnom podzemnom garazom je vrlo prihvatljiva cena.

Primoravajuci ljude da kupe garazna mesta investitori se zalazu da se napravi uredno naselje sto je odlican potez.
A sta god da se desi u buducnosti to garazno mesto je odlicna investicija.
 
Šta je ovo, svi ste se ucutali. Kakva je situacija na terenu. Mozda ima forumasa koji česće prolaze pored Zemunskih kapija da okače koju sliku.

Jesu otpoceli sa zgradom G? Kako napreduju radovi na ove tri zgrade?
 
Pada sneg :)

Ja sam prosao sinoc oko 6 pored gradilista. Ocekivano, nista se ne radi. Sijaju reflektori, ali mi deluje da nisu daleko odmakli od pre nedelju dana.

Nisam mnogo video po mraku, ali rekao bih da se i dalje rade samo objekti C,D i E.

Nadam se da ce sledece nedelje nastaviti gradnju.
 
Nisu baš toliko lenji, ja sam prošao juče popodne sa zadnje strane, i (sa zadnje strane gledano) levi deo temelja objekta G je itekako napredovao, ima i temelj, i neke zidove, najviša betonska tačka je možda metar dva ispod nivoa zemlje. Gledaću da svratim ovih dana kada je lepo vremena da napravim koju fotku.
 
Jel' spominjao neku promenu datuma useljenja? Poslednji info koji ja imam je septembar, ali s'obzirom da je zgrada E preko 60% gotova ne vidim zasto ne bi bilo i ranije.
 
Vrh