Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

bolje most, jer ako bude u Tramvajiostale tramvajske teme nece imati dobar prostor. A u isto vreme se na mostu nista posebno ne desava. Cak ne resavaju ni kvar rasvete na NBG strani mosta (bar je tako bilo pre nedelju dana).
 
"Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]"

je očigledno predugački naslov, pa predlažem kraći i pregladniji :

"UMP i most na Adi"
 
To sa skraćenicama nam baš i ne ide najbolje na forumu. Eto meni se jednom desilo me neko pita šta mi je to ŽS , a pri tom vrlo dobro zna šta znači skraćenica GŽS.
 
U koju postojeć temu je najbolje da napišem neke predloge za smanjenje gužvi na starom autoputu za NS, tj za deo Zmaja do stare lakat krivine (tj, do novog semafora kod nove saobraćajnice ka Pupinovo mostu)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511171#p511171:3psfvtvu je napisao(la):
solecar » 25 Jan 2018, 00:19[/url]":3psfvtvu]To sa skraćenicama nam baš i ne ide najbolje na forumu. Eto meni se jednom desilo me neko pita šta mi je to ŽS , a pri tom vrlo dobro zna šta znači skraćenica GŽS.

Hajde da napravimo temu za zvanične skraćenice.

Zaista je nekada mučno pisati neka duga imena koja se stalno spominju, naročitito imena ulica koja imaju Bulevar u sebi.

Bulevar Mihajla Pupina - BMP
Bulevar Nikole Tesle - BNT
Bulevar Kralja Aleksandra - BKA
Bulevar Zorana Đinđića - BZĐ (BZD)
Omladinskih brigada - OB
UMP, SMT, GŽS, BAS...

Tako bi oni koji ne znaju lako ušli u temu o skraćenicama i pretragom pronašli traženi pojam.
 
Може ли шифра за пријављивање бити још дужа?да полудиш док је укуцаш а да је запамтиш научна фантастика.Зашто ми не бирамо шифру?Можда је то већ неко питао,ако јесте извињавам се ако морате поновити одговор
 
Sifru pri registrovanju na forum sam biras ne dodeljuje je forum. Ukoliko imate problema da povratite ili unesete novu sifru mozete mi poslati privatnu poruku kako bi resili problem.
 
Да ли администрација може да убаци у форум додатак (plugin) који омогућује да може директно из Tapatalk апликације да се захваљује за поруке? Овако може само да се прегледа и одговара.

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
 
Da li još neko ima problem sa forumom na Chrome pregledaču na telefonu? Izgleda da ne mogu da ostanem prijavljen, čak i kada štikliram "Zapamti me..."? Ovo je problem od pre bar mesec dana, ranije nije bilo tako. Uglavnom se javlja čim pokušam da pošaljem odgovor, izbaci me i traži da se ponovo prijavim.
 
Hm, ja i kada se odjavim ostajem prijavljena. Ima neke magije između BB i mene. To je verovatno zbog direktora i obećanih publikacija. Dok ih ne uručim, za BB spremna :gobb:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511170#p511170:kjof8meb je napisao(la):
Гага » Čet Jan 25, 2018 12:14 am[/url]":kjof8meb]Нажалост, многи не знају шта значи скраћеница УМП и из тог разлога је дато пуно име.
Zbog čega nažalost?! Nije to opšti pojam koji je u svakodnevnoj upotrebi kod prosečno obrazovanog čoveka. Mnogo je skraćenica iz oblasti koje tretira BB forum za koje sam prvi puta čula upravo ovde, i sada terminima baratam pa mi dođe da upišem neki od srodnih fakulteta, npr. saobraćajni bi mi baš legao, recimo odsek šinski saobraćaj, ako takav postoji, a možda i pejzažna arhitektura na ŠF, on mi je blizu što je vrlo praktično.

Гага, znaš li šta znači skraćenica PRN? :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520594#p520594:1kllymuh je napisao(la):
Zombieboy » Sre Feb 28, 2018 11:20 am[/url]":1kllymuh]Da li još neko ima problem sa forumom na Chrome pregledaču na telefonu? Izgleda da ne mogu da ostanem prijavljen, čak i kada štikliram "Zapamti me..."? Ovo je problem od pre bar mesec dana, ranije nije bilo tako. Uglavnom se javlja čim pokušam da pošaljem odgovor, izbaci me i traži da se ponovo prijavim.
Bilo bi dobro videti da li jos neko ima slican problem posto ja na dva mobilna uredjaja koji imaju chrome nemam taj problem.
 
Ја сам имао тај проблем са Хромом, али на рачунару. Обрисао, инсталирао опет и сад ради како треба.
 
@Zombie, verovatno ti fon ima problem sa pamćenjem kolačića/sesija.
Moguće je da ga ometa neki od čistača memorije.
 
Mogu da budu "kolačići" u pitanju , ali i da sam chrome zaje*******ava. Ne razumem se u pametne mobilne , tako da ne znam kako kod njih funkcioniše brisanje "kolačića" , zato što nekad nije dovoljno da se izbrišu putem web pretraživača , već mora fizički sa hard diska (memorijske kartice ili memorije mobilnog) da se obriše. Ukoliko to ne pomogne , onda uraditi ovo što je predložio Somi303 , ili preći na neki drugi pretraživač. Ja sam digao ruke od Chroma , jer mi je dva puta u roku od nedelju dana totalno oborio sistem , da sam morao iz početka da radim instalaciju programa. Sva sreća pa nisam morao sve programe da instaliram , jer sam imao napravljen "disk image".
 
Zbog čega nije u funkciji opcija "Komentar fajla"?
Unapred hvala na odgovoru.
 
U funkciji je postavljanje komentara ali u tom slucaju ne treba kliknuti na "postavi u red"
 
Čudno, uvek sam isto postupala i nikada mi iznad fotografije nije pisalo "prikačeni fajlovi" što mi se dopada ali je stajao komentar fajla. Potražiću neki primer, valjda se dobro sećam.
Hvala Igore!

Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 1

Zar nije lepše kada ne piše "prikačeni fajlovi"? Meni jeste.
 
Slazem se da je lepse kada ne pise "prikačeni fajlovi" zato sam kratko uputstvo za postavljanje fotografija napravio sa klikom na "postavi u red".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=520668#p520668:2ak9cr91 je napisao(la):
Ksenija » 28 Феб 2018 03:01 pm[/url]":2ak9cr91]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511170#p511170:2ak9cr91 je napisao(la):
Гага » Čet Jan 25, 2018 12:14 am[/url]":2ak9cr91]Нажалост, многи не знају шта значи скраћеница УМП и из тог разлога је дато пуно име.
Zbog čega nažalost?! Nije to opšti pojam koji je u svakodnevnoj upotrebi kod prosečno obrazovanog čoveka. Mnogo je skraćenica iz oblasti koje tretira BB forum za koje sam prvi puta čula upravo ovde, i sada terminima baratam pa mi dođe da upišem neki od srodnih fakulteta, npr. saobraćajni bi mi baš legao, recimo odsek šinski saobraćaj, ako takav postoji, a možda i pejzažna arhitektura na ŠF, on mi je blizu što je vrlo praktično.

Гага, znaš li šta znači skraćenica PRN? :D
@Ксенија, УМП је општи појам који није потекао на Беобилду. То је службени назив саобраћајнице и користи се свакодневно у свим сферама које имају додир са њим: Град, пројектанти, извођачи радова, новинари.

Да ти одговорим на сарказам, да, знам шта значи скраћеница ПРН (PRN). То је "Перформенс Рејсинг Нетворк" или ти Performance Racing Network, односно радио мрежа за пренос ауто и мото трака :)

А да ли ти знаш шта значи скраћеница ПРЦ ? А није "Народна Република Кина" и није "оно" безобразно :wink:
 
@Гага
Nadam se da se nije odnosilo na negativno tumačenje sarkazma.

Nisi pogodio, PRN je skraćenica za "profesor razredne nastave" :D To bi značilo da ako pišem na forumu koji tretira oblast školstva i sl., svima bi bilo jasno šta znači PRN jer u usmenoj konverzaciji skraćenice se retko koriste, UMP sigurno ne kao ni DUP, GUP, PRN itd., ali NATO, KFOR... da.

Nisam tvrdila da je UMP potekao sa Beobuilda, bilo bi prilično sumanuto i pomisliti da je tako. Par dana sam pitala nekoliko učenih ljudi, istina ne iz struke koju tretira BB i niko nije znao šta znači skraćenica UMP.

Odgovor na tvoje pitanje glasi: Popular Resistance Committees ili na arapskom لجان المقاومة الشعبية :wink:

Nemam pitanja a sugestije ću poslati Igoru putem privatnih poruka. :gobb:
 
Ниси погодила, а и да скратимо скретање са теме.
"ПРЦ" је име једне продавнице ауто делова и значи "ПежоРеноЦитроен" :wink:
 
Vrh