Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Da li te fakture/stanja na računu od GS, mogu tražiti "zainteresovani stanari" ili mora da ide zahtev od strane upravnika?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521220#p521220:2gxsrcz0 je napisao(la):
casting » Today, 01:55[/url]":2gxsrcz0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521114#p521114:2gxsrcz0 je napisao(la):
astrodule » Čet Mar 01, 2018 8:33 pm[/url]":2gxsrcz0]Ja sam ih dva puta zvao i došli su sutradan, tj, prvi slobodan radni dan.

Prvi put sam ih zvao jer se svakih par godina zapušavala kuhinjska vertikala pa sam imao poplavu par puta (prvi sam sprat, u prizemlju su izmestili kuhinju). Snimili su situaciju, i za par nedelja došli i sredili taj ugao gde se gomilala nečistoća (stavili cevi većeg prečnika)

Drugi put sam ih zvao da mi provere ležišta osigurača (imam 3 osigurača van stana). Svi su bili nagoreli i osigurači su se se grejali. Zamenili su ih istog dana.

Obe intervencije su bile besplatne.

Predsednik kućnog saveta ih često zove da nešto sređuju po zgradi i ima dobro iskustvo sa njima.
Gradsko stambeno ne radi nista besplatno !
Trazite stanje na racunu za Vasu zgradu pa cete se iznenaditi koliko su Vam naplatili te intervencije.
Obavezno naznacite da zelite za proteklih 5 godina zato sto podrazumevano salju samo za tekucu godinu izvestaj.

Naravno da ništa nije besplatno, ali zna se na šta sam mislio.
 
SerbPacker":1fql9gmz je napisao(la):
Da li te fakture/stanja na računu od GS, mogu tražiti "zainteresovani stanari" ili mora da ide zahtev od strane upravnika?
Treba da se popuni zahtev za listing koji mora da bude overen pečatom Skupštine stanara / Stambene zajednice.
 
Dobro, znači od toga nema ništa a da se "ne upali alarm" ;-)
 
Mislim da mozes kao stanar da trazis malo ce te praviti budalom a onda se pozoves na zakon o dostpnosti podataka od javnog znacaja ako ti nedaju sabic ce da ih iscima
 
Napisacu i cijene sta koliko kostalo probao sam da iskamcim cjenovnik svih usluga za sad prilicno bezuspjesno uz neka nemusta obrazlozenja tipa cije zavise od tendera znate ovo znate ono itd...
Inace jednu ponudu za koju sam podnjeo 2 zahtjeva evo cekam vec jos malo pa ce 2 godine
 
Izgleda da se nije nista promenilo, evo ga clanak od pre par dana, vec sam ga postavljao al nije na odmet da ponovim :
http://www.nspm.rs/hronika/danas-be...prevarama-ostetilo-vise-od-800.000-ljudi.html

У Улици Палмира Тољатија на улазима 10, 12, 14 и 16 рађене су поправке на канализационим инсталацијама које су изазване погрешном интервенцијом њихових извођача, а трошкове су сносили станари. Радови током 2016. и 2017. године, уместо претходно обрачунате цене од 1,7 милиона динара, станарима су наплаћени чак 12,3 милиона. Десетоструко већи износ појавио се тако што је у финансијском извештају, у који је новинар Данаса имао увид, уместо машинског копања урачуната цена ручног, и то у нереалним количинама, која је десет пута већа.

Станари у Улици Љубинке Бобић на бројевима 10, 16, 18, 22, 24 и 26 не успевају да дођу до документације о радовима на њиховим улазима, за које им је наплаћено шест милиона динара, готово четвороструко више него што је потребно да се такав посао уради.

Ovo je za ozbiljnu robiju po meni.
I to se desava zgradama koje su izabrale upravnika izmedju sebe koji ima i te kako motiva da se plati realna cena popravke.
Profesionalnog ili prinudnog upravnika ima da bude bas briga, ne placa iz svog dzepa, njegovo je samo da ispostuje proceduru i pribavi 3 ponude za radove, prostora za muvanje koliko hoces.
 
Evo nadjoh zamjena stakla na ulaznim vratima duplo staklo je upitanju stavke su sledece
1.izrada i montaza termoizolacjonog stakla ornament
Izvedena kolicina 1.12mkv cijena 9750 din ukupna cijena 10920 din 2. Demontaza ostecenog stakla cena 465.69din ukupna cjena 512.5728 din pa sad idu zanimljive stavke 3.otezani uslovi rada ometanjem saobracaja prolazak stanara uvecanje radova +25%za poziciju 1. U iznosu ukupnom od 1365 din
4 .otezani uslovi rada ometanjem saobracaja prolazak stanara uvecanje radova +25% za poziciju 2.
UKUPNO = 12936.96 dinara
Sledeci radovi su bili ugradnja pp aparata 5 kom tip S-6
1.Nabavka i postavljanje PP aparata tipa S-6a u propisanim zastakljenim ormaricima na zidu kolicina 5 cijena po komadu 9035 din ukupno 45175 din 2. Odlazak i povratak sa defektazom 969 din (sta god to bilo)
UKUPNO 46 144 din aparati su marke todorovic mozete vidjeti koliko su preplaceni u odnosu na cjenu u kod proizvodjaca na malo .
Namjestanje vrata koje su sredili strucnim radom na postavljanju stakla pritom trebalo iim je da dodju 10 dana i tek kad su nestale 2 slike iz ulaza i prjetnjom pojavili su se neradnici jedni
1. Ampasovanje vrata izvedena kolicina 2 cena 1862.76 din ukupna cena 3725.52 din (jedna su vrata pa je pitanje kako je kolicina 2) 2.Otezani uslovi rada ometanje prolazak stanara uvecanje radova +25% za poz1.ukupna cena 931.38 din
UKUPNO 4 656.90 din radovi koje su sami izazvali
Poslednje sto su radili jeste citac kartica za otvarsnje interfon brave stavke su sledece
1.ispitivanje instalacija za interfon do 20 stanova 850 rsd
2.isporuka ugradnja sifratora k5 12 500 din
3.isporuka i programiranje tagova 26 kom cena 250 din ukuupna cena 6500 din
4.dotezanje kontakata za presjeke do 4mm izvedena kolicina 20 cena 34 din ukupna cena 680 din
5.sitni bravarski radovi na podesavanju vrata 680 din
6.odlazak na mjesto intervencije 680 din
UKUPNO 21 890 din
Za ovu stavku znam da je kod privatnika jeftinija za 6 000 din
 
Kaže mi komšija da je gledao prilog na BG hronici o upravnicima zgrada, gde upozoravaju građane da upravnik koga je država postavila, ne mora da konsultuje SS prilikom izvršenja (i naplate) radova popravki na zgradi...

Mislim, valjda ako je uveden prinudni onda valjda i nema SS ☹

.

Kako bilo, to je ozbiljan prostor za muljanje.

Naravno, ako je to tako kao što je ovaj pričao u BG Hronici ...
 
casting":k4z3d1gg je napisao(la):
Izgleda da se nije nista promenilo, evo ga clanak od pre par dana, vec sam ga postavljao al nije na odmet da ponovim :
http://www.nspm.rs/hronika/danas-be...prevarama-ostetilo-vise-od-800.000-ljudi.html
Ovo je za ozbiljnu robiju po meni.
I to se desava zgradama koje su izabrale upravnika izmedju sebe koji ima i te kako motiva da se plati realna cena popravke.
Profesionalnog ili prinudnog upravnika ima da bude bas briga, ne placa iz svog dzepa, njegovo je samo da ispostuje proceduru i pribavi 3 ponude za radove, prostora za muvanje koliko hoces.
Pa da, najverovatnije se ništa nije promenilo.

Ali, ovaj članak od pre 8 dana služi u čisto izborno-propagandne svrhe, tako da je pitanje koliko je sve to istinito.

U svakom slučaju, ja ću odštampati onaj članak iz 2015. godine, u kome je navedeno šta je sve GS radilo pre 2015. godine.
U budućoj komunikaciji ću se pozivati upravo na njega, jer tu stoji javno priznanje aktuelnog direktora da je GS bilo Koza nostra.
Međutim, problem je u tome što je GS i do danas najverovatnije ostalo Koza nostra.
Bilo kako bilo, ja se pozivam na javno priznanje direktora GS iz onog članka iz 2015. godine.

Velika je stvar što imamo Internet, tako da sada o svemu i svakome možemo sve da iskopamo.
 
Mi smo jednoglasno izabrali profi upravu. Videcemo kako ce to izgledati ali optimizam vlada u zgradi, mozda se napokon nesto i sredi.
 
Kod mene se stvari komplikuju....
Izgleda da je bivsa predsednica SS stanara ipak muljala ;)
Naime izgleda da je ona sebe stavila kao nekog ko ce u Ime SZ vrsiti kontrolu i "primati" izvedene radove.
Mislim da tog dela ugovora niko u zgradi nije bio svestan.I to mnogima lici na zloupotrebu...
Izgleda da cemo imati novi sastanak stanara..
Bice veselo....
 
Na sastanak, pa neka se stvari razjasne.

Ako je neko čist i ispravan, taj neće izbegavati sastanak, već naprotiv...
 
Vladivoje":3d22sd66 je napisao(la):
Na sastanak, pa neka se stvari razjasne.

Ako je neko čist i ispravan, taj neće izbegavati sastanak, već naprotiv...
Pa to...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=525434#p525434:2b4meets je napisao(la):
SerbPacker » Pet Mar 16, 2018 9:47 pm[/url]":2b4meets]Kod mene se stvari komplikuju....
Izgleda da je bivsa predsednica SS stanara ipak muljala ;)
Naime izgleda da je ona sebe stavila kao nekog ko ce u Ime SZ vrsiti kontrolu i "primati" izvedene radove.
Mislim da tog dela ugovora niko u zgradi nije bio svestan.I to mnogima lici na zloupotrebu...
Izgleda da cemo imati novi sastanak stanara..
Bice veselo....
Druze to se iz aviona videlo da tu nisu cista posla. Izabrali ste profesionalnog upravnika bez da ste razmatrali ni njegovu ponudu a ni ponudu nekog drugog. Veliki problem je sto je on po zakonu vas upravnik vec neko vreme i vi morate da mu platite njegovo upravljanje...
Pretpostavljam da se od stana do stana nosio samo papir za potpisivanje bez prednjih listova zapisnika gde su ona i profesionalni upravnik mogli da sastave sta su hteli i kako su hteli, 2/3 potpisa su skupili na kvarno...
Kod mene u zgradi smo svaku odluku na poseban papir stavljali i ispod potpisi stanara sa zakljuckom ko je kako glasao upravo da bi sprecili miniranje komsije Jove koji ima licencu broj 105 za profesionalnog upravnika a krade struju i ne placa infostan, pisao sam vec o tome, izguglajte "nisam lep a nisam starletan". Zapisnik nam ima 20 strana al zato je sve crno na belo odluceno ko ce kada i kako da radi...
Najgore je biti pasivan a sam opet ne mozes nista.
Moj ti je savet da najznacajnije i najpotrebnije informacije iz ove teme ili sa sajta stanovanje.gov.rs copy/paste na jednu stanu a4 formata i kopiras za svakog stanara po jedno obavestenje. Ima kopirnica gde je preko 50kom cena 2,3 din po strani, znaci investicija od 1 eur koja ce ti se vratiti svakako. Obavezno naglasiti da clan porodice moze prisustvovati umesto vlasnika.. Ako treba licno odnesi od stana do stana.
 
Novi upravnici nasledili su iste-stare stanare , te predhodna poligotska iskustva zlata vrede
evo taze sa twitera
samo nisam siguran jel načisto se obatalio il onako..... :lool: :lol: :lool:
 
Što reče neko možemo mi da se "ne sastajemo" koliko god hoćemo upravniku kuca taksimetar!

Sutra imamo ponovljeni sastanak sa profi upravnikom...

A stigao je prvi račun, i u to ime živeli!

k3M8H34.jpg
 
Cekaj cekaj. Sta je ovo tacno?
Uopste ne mogu da razumem ovaj racun niti njegovu racunicu.
Ukupan racun 338RSD ili 338.000 RSD?
 
Koji genijie im je pravio racun nasta ovo lici
 
I meni smešno... 338 rsd . Ovo je izgleda "mali od mike zna sa ekselom pa će da nam napravi fakturu..."

Opisi polja u dva reda prvo pa onda cifre u dva reda...
A to je kao "regionalna firma" ....
 
Nije navedeno koliko su troskovi registracije stambene zajednice ukupno kostali cijelu zgradu
Ja bi trazio objasnjenje racuna mislio sam da ce usluga upravnika ici preko uplatnice infostana
 
Mislim da neće pošto su uz ovaj račun poslali i uplatnicu


...shiit has hit the fan....
 
Vrh