Šta je novo?

Novi Beograd - stare i nove slike

Sesdeseti blokovi su nazalost postali i ostali jedini kazamati na Novom beogradu. Stanje fasada je u skladu sa nazivom a kad se tome doda i arhitektura pojam kazamat se u misli pojavljuje istog trenutka. Postoji socijalna gradnja u dr Ivana Ribara ali je arhitektura takva da se covek oseca lepo i da zivi u jednom lepom i pristojnom okruzenju ali ovo sto cini 60. blokove je danas najgori deo Novog Beograda. Ono sto spasava je okruzenje i lokacija i to je jedino pozitivno i vredno sto ljude tera da se ovde ili dosele ili ne odsele. Kad bi se bar obnovile fasade pa dodale neke vedrije boje recimo svetlo braon, bez ili smedja sa nijansama ovaj kraj bi preko noci zivnuo i postao daleko prijatnije mesto za zivot. Ali kome to reci ...
 
Pogled sa vrha solitera u Omladinskih brigada 2, dana 13.10.2005. godine (fotka nije moja) :)

Kviz pitanje: pogodite kada je postavljena džinovska bandera na sredini kružnog toka??? (ja znam odgovor) :wink:


 
Čini mi se da je 2002. ili 2003. godine rekonstruisan kružni tok kod opštine NBG, verovatno je tada postavljena ta bandera.
 
Nebojsa":1hu7rtzn je napisao(la):
Sesdeseti blokovi su nazalost postali i ostali jedini kazamati na Novom beogradu. Stanje fasada je u skladu sa nazivom a kad se tome doda i arhitektura pojam kazamat se u misli pojavljuje istog trenutka. Postoji socijalna gradnja u dr Ivana Ribara ali je arhitektura takva da se covek oseca lepo i da zivi u jednom lepom i pristojnom okruzenju ali ovo sto cini 60. blokove je danas najgori deo Novog Beograda. Ono sto spasava je okruzenje i lokacija i to je jedino pozitivno i vredno sto ljude tera da se ovde ili dosele ili ne odsele. Kad bi se bar obnovile fasade pa dodale neke vedrije boje recimo svetlo braon, bez ili smedja sa nijansama ovaj kraj bi preko noci zivnuo i postao daleko prijatnije mesto za zivot. Ali kome to reci ...
Ti blokovi su proizvod gde je prvi zadatak bio "spakuj što više ljudi na taj prostor".
Imao sam par drugara koji su se doselili tu u vreme kad su firme davale stanove i pitaš ko su roditelji mogli da biraju, zašto?
Ogromna razlika u kvadraturi u plusu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508625#p508625:21i8kuj4 je napisao(la):
SerbPacker » 15 Jan 2018 12:31 pm[/url]":21i8kuj4]
Imao sam par drugara koji su se doselili tu u vreme kad su firme davale stanove i pitaš ko su roditelji mogli da biraju, zašto?
Prvi deo recenice mi je jasan ali ne i drugi. Jel poenta sto su dosli tu kad su mogli da biraju kraj i lokaciju?
 
Bukira":29gfgrxd je napisao(la):
Čini mi se da je 2002. ili 2003. godine rekonstruisan kružni tok kod opštine NBG, verovatno je tada postavljena ta bandera.
ILI ili ILI, hehe... :wink:
U svakom slučaju, tačan odgovor, hehehehe... :wink:

Radi se o avgustu 2002. godine. Ne znam tačan datum postavljanja bandere, pošto nisam bio u BG u periodu od 15-26. avgusta.
Samo znam da kada sam se vratio u Beograd 26. avgusta - bandera je bila tu. :)
 
Evo nekih informacija o Novom Beogradu, po hronološkom redosledu, iz fotomonografije NOVI BEOGRAD, autora Zorana Stamenkovića:

:arrow: http://meteologos.rs/wp-content/uploads ... nkovic.rar


Pogled na sve strane sa vrha PC "Ušće" (bivšeg CK), datum 28.04.2013. godine (fotke skinute odnekud sa neta) :wink:

Pogledajte prilog 16

Pogledajte prilog 15

Pogledajte prilog 14

Pogledajte prilog 13

Pogledajte prilog 12

Pogledajte prilog 11

Pogledajte prilog 10

Pogledajte prilog 9

Pogledajte prilog 8

Pogledajte prilog 7

Pogledajte prilog 6

Pogledajte prilog 5

Pogledajte prilog 4

Pogledajte prilog 3

Pogledajte prilog 2

Pogledajte prilog 1

 
Nebojsa":viwx1rm8 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508625#p508625 je napisao(la):
SerbPacker » 15 Jan 2018 12:31 pm[/url]":viwx1rm8]
Imao sam par drugara koji su se doselili tu u vreme kad su firme davale stanove i pitaš ko su roditelji mogli da biraju, zašto?
Prvi deo recenice mi je jasan ali ne i drugi. Jel poenta sto su dosli tu kad su mogli da biraju kraj i lokaciju?
Sad vidim grešku u kucanju...
Da, 3-4 drugara tj. njihovi roditelji su iz "lepših krajeva" došli tu. Mislim, ponuđeno im je, nisu morali, ali dobili su ogromne stanove na ovoj lokaciji...
 
U sesdesetim blokovima ima i stanova na dva nivoa tako da to je ok.
 
Kako bih ja voleo da imam jednu od onih terasa od 30 kvadrata na nekom 13. spratu, da imam gde da pijem pivo i popravljam bajs. Samo da se ne zaletim kad probam kočnice :D

Nego, da li su ti dupleksi budženi, ili su izvorno takvi?
 
Što se tiče tih na 13 ,14-om spratu moj ortak je čim je mogao prodao stan, jer mu je pored sobe bila kuća za motor lifta, kaže navikne se čovek na sve ali...



....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509330#p509330:3lajnd9a je napisao(la):
profa_chb » Сре Јан 17, 2018 8:09 pm[/url]":3lajnd9a]Kako bih ja voleo da imam jednu od onih terasa od 30 kvadrata na nekom 13. spratu, da imam gde da pijem pivo i popravljam bajs. Samo da se ne zaletim kad probam kočnice :D

Nego, da li su ti dupleksi budženi, ili su izvorno takvi?
Станује другарица у Јурија Гагарина на 10. спрату и има велику терасу и испред ње још већу само њиховом.газди нису дали да сруши зид између али није проблем да се прескочи. А поглед савршен види се скоро цео град :)
 
Prebacio sam post odavde u razvoj novobeogradskih blokova, bio bi dupli.
 
Koliko kontam na osnovu postojećih objekata, ovo je stanje iz druge polovine 1980-ih godina.

Ja sam kao klinac krajem 1970-ih i početkom 1980-ih često odlazio u Studenjak i sećam se da tada (i od tada) nije bilo kružnog toka.
Bila je klasična raskrsnica sa semaforima, koja je bila po površini velika, pa je naknadno dodato razdelno ostrvo na početku (tada) Studentske ulice (sada je to valjda Bulevar Zorana Đinđića).
 
Godina štampanja mape je 1990.
Ja sam osamdesetih išao na bazen kao klinac peške i ne sećam se kružnog toka.
Mali mi je čudno da takva greška postoji na karti.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Ja imam dosta planova Beograda (kupovao sam ih na kioscima takoreći svake godine), najviše zbog želje za očuvanjem podataka o linijama JGS-a.

Mogu ti reći da u mnogim planovima grada ima dosta prikazanih raskrsnica na način kao da imaju kružni tok. :roll:

Možda su tako hteli da prikažu neke velike raskrsnice u smislu površine, ko će ga znati...
 
Vojna, nego šta, čak i piše „VOJNA TAJNA INTERNO” u gornjem desnom uglu!
 
I ovo je Novi Beograd... :D

Jedne vrele avgustovske večeri 2011. godine prolazio sam jednom uličicom u Bežaniji i naleteo na ovaj prizor. :lool:


 
Vrh