Šta je novo?

Стајалишта

Стајалиште Ново насеље у Калуђерици. Тротоар је пропао код ивичњака па је пун воде, стајалиште је такође под нагибом и пуно воде, па је највиша тачка ивичњак, за улазак у аутобус мора да се скаче на ивичњак који је клизав па онда да се скаче у аутобус.
 
Ma i to je bolje od ovakvog primera a nedavno kačeno na twitteru
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519013#p519013:1eoaiue6 je napisao(la):
Biciklistkinja » Thu Feb 22, 2018 11:12 pm[/url]":1eoaiue6]Ali izgradnja strajališta koje košta 18 000 evra skoro. Pa da li su oni realni, 100 kvadrata asfalta i 100m ivičnjaka plus je sve radio Beograd Put.

Da li postoji mehanizam kontrole kod ovakvih poslova? Da li postoji nacin da obican gradjanin zatrazi finansijske informacije? Na koji nacin se sprecavaju malverzacije? Ako taj nacin ne postoji, malverzacije ce da se mnoze.

(pitanje je upuceno svim korisnicima, originalni post je samo povod)
 
Ako si dokon trazi preko informacija od javnog znacaja
Imas na netu templejt popuni posalji ili predaj na pisarnici
Mozes da pitas i narucioca posla i izvodjaca radova jer je jp
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=522180#p522180:3dwjhnsq je napisao(la):
direktor » Mon Mar 05, 2018 1:02 am[/url]":3dwjhnsq]Ako si dokon trazi preko informacija od javnog znacaja
Imas na netu templejt popuni posalji ili predaj na pisarnici
Mozes da pitas i narucioca posla i izvodjaca radova jer je jp

Da li je ovo jedini metod kontrole i nadzora poslovanja gradskih sluzbi?
 
Drugi je bio 4 marta sledeci je za 4 godine mozda i ranije
 
Замењена надстрешница "печурка" и постављена нова станична надстрешница, стајалиште Станка Пауновића на Миљаковцу у смеру ка центру.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=517632#p517632:3h4meocq je napisao(la):
JohnnyLee » 18 Феб 2018, 15:16[/url]":3h4meocq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514488#p514488:3h4meocq je napisao(la):
JohnnyLee » 07 Феб 2018, 13:41[/url]":3h4meocq]стајалиште Мештровићева, исекли печурке. а биле су добре... три комада, још су супер изгледале

ево, прође 10 дана и ништа нису урадили. ископали само рупе за нове стубове, па их затрпали и оставили

ево, коначно мосле месец и 7 дана коначно ставили нову надстрешицу

 
И стајалишта аутобуса код Железничке станице Нови Београд су добила надстрешнице.
 
Nakon skoro godinu dana i 6 - 7 prijava sa moje strane , postavljena nova tabla koju su "majmuni" polomili , na stajalištu "Dragiša Mišović" za linije 49 i 94 (smer ka Teodora Drajzera) , a postavljena je i nastrešica. Slikao sam pre neki dan , ali su slike očajne (gotovo da se ne vidi stajalište). Slikaću opet ovih dana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=525260#p525260:8zk9iss5 je napisao(la):
solecar » Pet Mar 16, 2018 1:34 pm[/url]":8zk9iss5]Nakon skoro godinu dana i 6 - 7 prijava sa moje strane , postavljena nova tabla koju su "majmuni" polomili , na stajalištu "Dragiša Mišović" za linije 49 i 94 (smer ka Teodora Drajzera) , a postavljena je i nastrešica. Slikao sam pre neki dan , ali su slike očajne (gotovo da se ne vidi stajalište). Slikaću opet ovih dana.

ne vredjaj majmune, majmuni su dovoljno inteligentni da ne seku granu na kojoj sede tj da ne unistavaju ono sto njima treba, za razliku od tih dijabolika sa nervnim sistemom jednostavnijim nego u pantljicare :grand:
 
Reč majmuni sam stavio pod znake navoda , što znači da nisam mislio na njih , već sam upotrebio izraz koji se uglavnom koristi za ovakve neživljene srednjoškolce , mlađe nezaposlene i sve one koji pucaju od energije sa kojom ne znaju šta će da rade. Ovo naravno ne znači da su svi pomenuti takvi. A inače i ti što uništavaju te table , u 99% ih i ne koriste. A zašto tako mislim? Zato što gotovo svaka ta sranja se dešavaju ili kada je neka utakmica rizičnijeg karaktera ili u toku noći ili neko dešavanje tipa Beer fest.
 
Пре неки дан су коначно поставили нови део настрешнице стајалишта, део где се стављају рекламе, који је био разваљен и искривљен. Реч је о аутобуском стајалишту „Љубинке Бобић број 2097“ у улици Др. Хуго Клајна, које је преко пута зелене пијаце "Бежанијск коса", и ту стају аутобуси 70, 72, 74, 75, 613.

https://www.google.rs/maps/place/%D0%89 ... 6578?hl=sr

 
Ja sam se uvek pitao kakav mentalni sklop neko treba da ima da mu vrhunac užitka bude urlanje na stadionu*, makljanje sa ljudima koji navijaju za drugi klub, lomljenje stajališta, ispisivanje grafita i sejanje nalepnica koje će drugim ljudima da daju do znanja odakle si, za koga navijaš i koje si godište (a ljudima puca ... za to neba i nazad).

Na šta li liči taj život, i taj mozak, kome takve stvari predstavljaju smisao života... I što je najcrnje, nije to ludilo samo mladih. Ima tu i ljudi od po 30 pa i 40 godina. Jbg, neko pravi porodicu, gradi karijeru, uređuje sebi život... a neko nikad ne izađe iz puberteta...



* - mislim na ono primatsko urlanje, ono kad tako duboko arlauču da zaprvo pokušavaju da zvuče i izgledaju što je moguće više kao životinje. Obično vikanje i uživljavanje u utakmicu mogu potpuno da razumem. Ali to pavijanisanje karakteristično za naše huligane mi je uvek bilo jadno i besmisleno.
 
ова надстрешица код мене има један проблем, нису ставили кров...
 
Ma to je deo ovog programa za povecanje nataliteta u Srbiji. Ne treba krov uopste, namera je da se nateraju ljudi da idu jedni drugima ispod kisobrana kada nesto pada i tako se pribijaju. Na taj nacin se povecava sansa za povecanje nataliteta. Sve je to Vlada osmislila, u sitne detalje.
 
INFORMACIJA O IZMENI REŽIMA RADA LINIJA JGP-a ZBOG RADOVA NA STAJALIŠTIMA U ULICI VOJVODE STEPE

Zbog radova na stajalištima u ulici Vojvode Stepe, koje će izvoditi firma „Alma Quattro“,tokom
noći 20.03. na 21.03., 21.03. na 22.03., 22.03. na 23.03., 23.03. na 24.03., 24.03. na 25.03.,
25.03. na 26.03. i 26.03. na 27.03.2018. u periodu od 22:00 do 04:00 časova, doći će do
izmene režima rada tramvajskog saobraćaja na sledeći način:
Tramvaji sa linija 9, 10, i 14 će umesto do terminusa „Banjica“ saobraćati do Trga
oslobođenja.
Uspostavlja se autobuska linija 9A, koja će saobraćati na relaciji Trg Slavija – Banjica 2.
Trasa linije:
Trg Slavija – Bulevar oslobođenja – Trg oslobođenja – Vojvode Stepe – Bebelova –
Baštovanska – Paunova – Banjica 2.
Na liniji 9A će saobraćati 2 vozila:
- SP „Novi Beograd“ 20.03. na 21.03. i 21.03. na 22.03.;
- SP „Kosmaj“ 22.03. na 23.03., 23.03. na 24.03. i 24.03. na 25.03.;
- SP „Karaburma“ 25.03. na 26.03. i 26.03. na 27.03.
Autobuska linija 33 će saobraćati redovno.
Autobusi sa linije 9A će koristiti sva postojeća stajališta JGP-a, a u Bebelovoj ulici će
stajati u visini postojećeg tramvajskog stajališta „Vračarska“ u oba smera.

izvor: gsp.rs
 
Шта то они могу да раде у В. Степе а да блокирају саобраћај? :?:
 
На стајалишту број 801 "Милутина Миланковића" у Омладинских бригада код блока 38, у правцу блока 70, 70а, итд., неко је откинуо пластичну таблу на самој настрешници где је број линија и остали подаци. Зар је и то почело да смета или је некоме затребало такво парче пластике !!!??
Сликао сам 26.марта 2018.
 
Ово је горући проблем, они поставе то, па се неко направи паметан и разлупа у року од пар дана... Генерално у том крају где сам ја, живот је раван лудилу, што због катастрофално лоше мреже семафора дуж Омладинских Бригада, што због превоза, једино што ваља је јадни 85, који увек упада у гужву код Ерпорт Ситија у ударним терминима...
 
Da li bi pomogla zuta traka u omladinskih brigada cjelom duzinom
 
Problem je su na svakoj raskrsnici izvedena desna skretanja + mnogo semafora koji solidno drze (onaj na UMPu je koliko-toliko doveden u red, bar za sada dok UMP zvrji prazan), ali u medjuvremenu je postavljen jos jedan kod Westa (taj jos ne radi).
Zuta bi mozda malo pomogla, ali bi pre svake raskrsnice morala da "prestane" dovoljno daleko da obezbedi prestrojavanje, pa bi se opet "punilo" (bar mislim, mozda postoji resenje za to).
 
Жута трака би помогла, али пре свега треба дати комплетну предност целој улици, јер након сваке станице чека те семафор, и нема шанси да упаднеш у талас... Једино да се да на свакој раскрсници рад семафора које су критичне, а најкритичније је на углу са Трећим Булеваром и Ђорђа Станојевића... Превоз је генерално никакав постао, јер да 610 није преузео ГСП, имао би поред 85 још једну линију где можеш да се уздаш, а сад у преводу ако идеш у Блокове, а не иде ти 95 ту, свака котобања која налети је злата вредна...
 
Vrh