Šta je novo?

Pančevački most

Jedva vidljiv minijaturni divlji kiosk za kokice su spremni da trenutno gone i kažnjavaju do besvesti
a ovolike šljunkare sa planinama peska i šodera oko Pančevca sa koga se vidi sve kao na dlanu
godinama su ,, NE vidljive ,, u ovom gradu
kako ?
Pa čist čar nadležnima od carstva provizijaša, mita i korupcije :kum:
 
Prvo, most nije rekonstruisan pre 10godina, to je bledi pokušaj rekonstrukcije (mazanje očiju javnosti).
Taj most je u istom, ako ne i gorem stanju nego '86 kad sam se doselio na levu obalu.

Drugo, a šta vi mislite ko drži sve te šljunkare, stovarišta, sponzoriše neke klubove , asfaltira puteve, puni džepove ovim opštinarima i to na par kilometara od centra prestonice srbije! Ja nisam, to je sigurno. I sad mu treba zavući ruku u džep!
 
Ako cemo realno Pancevac da bi sluzio gradu u sledecih 20 godina mora da ima: 6 drumskih traka (2x 2+1), 2 biciklisticke, 2 pesacka dela i 2 pruzne trake ako ne i treca. Takav most u kombinaciji sa pupinom i buducim mostom obilaznice do Panceva bi igrao ogromnu ulogu u stvaranju Beograda 3!
 
Realno, masa ljudi ne koristi Pupinov most, a mogli bi. Od Borče do YBCa na NBG ima isto km i preko pančevca i preko pupinovog mosta. Pa ljudi I dalje idu kroz centar.
Izmeštanjem tranzita pančevac je rasterećeniji ali posledice su ostale.
Ni jednom, ali ni jednom, nije sređivana pešačka staza na samom mostu.
Ja sam, svojevremeno dok sam aktivno vozio biciklu, svakodnevno išao istom preko pančevca, jednom prilikom sam popio kamenčić, onako poveći u glavu, kao pozdrav od kamiona koji je prolazio. Srećom imao sam kvalitetne naočare koje su mi spasile oko. E sad treba zamisliti kako je pešacima.
Umalo da zaboravim, na njih se ne misli dok ne dođu izbori na red.
 
....E sad treba zamisliti kako je pešacima....
Nisu to pešaci
to su potencijalni letači ....što kroz trule rupe na pešaćkoj stazi , što kroz još truliju ogradu
i ko im je onda kriv
kad izigravaju letače a ne nose padobran :lol:
 
Na ovoj slici obala Dunava izgleda mnogo blize nadvoznjaku na lijevoj strani, nego sto je to danas. Zna li neko da li je luka kasnije gradjena nasipanjem tako da je danas obala znatno dalje prema Dunavu?
 
Naravno da je taj teren nasut. Dunav je rukavcem nekada obuhvatao Adu Huju, koja je posle postala poluostrvo i - gradska deponija.
 
Pre neki dan se odlomila ograda sa unatrašnje strane, jedno 1m zardjale gvozdjurije u obliku ćiriličnog slova Š palo na levu traku ka gradu...
Bezbedno, al za tenkove...
 
,,Odvažiću" se da kažem da je obnova Pančevačkog mosta, bar što se tiče putne infrastrukture, a kada pogledamo sa strane bezbednosti, trenutno najbitniji posao u Beogradu. Prođoh njime pre neki dan i uhvatila me je jeza od onoga što sam tokom vožnje uspeo da vidim, a mogu da mislim šta još ima što nisam video. Nadležni očigledno čekaju da delovi mosta počnu da padaju u Dunav, pa da onda nešto urade.
 
Prođoh njime pre neki dan i uhvatila me je jeza od onoga što sam tokom vožnje uspeo da vidim,...
Pa ti si sretan gradjanin :kk:

Neki od nas kad idemo peške (Bgvozom) ..... vidimo i ispod Pančevavačkog mosta ....
a to nas čini vrlo nesretnim jer pored jeze, uhvati nas i užas :(
 
Kalemegdanska pasarela, pa zicara, pa granitom poplocani trotoari u BnV, pa velika jelka (izgleda da su je najzad sklonili)...je prece od tamo nekog Pancevackog mosta.
 
Taj neki Pancevacki most je jedina spona dva dela najvece beogradske opstine, Palilule i jedina zeleznicka veza Beograda sa Pancevom i dalje u tom smeru.
 
A sta bi od najavljenog uredjenja ispod Pancevca ?
NISTA
Da mozda visok vodostaj nije smetao uklanjanju brda djubreta uz stajalište BGvoza ?
Da ne spiminjem resto ..... slikacu jedared
da se potsetimo iz štampe

06. mart 2018. Čisto oko „Pančevca” za dva meseca
Počelo raščišćavanje više hiljada kubika nagomilanog smeća ispod Pančevačkog mosta. Tri preduzeća uklanjaju otpad. Zbog loših vremenskih uslova u prethodnom periodu nije bilo čišćenja
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... %86%D0%B0-
 
A ono kuda prolazi put od Vilinih Voda, ispod nadvoznjaka ka Karaburmi...To je prica za sebe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529263#p529263:vaju0twk je napisao(la):
Blade » Today, 01:11[/url]":vaju0twk]Taj neki Pancevacki most je jedina spona dva dela najvece beogradske opstine, Palilule i jedina zeleznicka veza Beograda sa Pancevom i dalje u tom smeru.

Znači prvo ćemo ga srušiti, pa tek onda graditi novi. :bash:

A ako ga budu rekonstruisali kao Brankov, onda će to trajati godinama...
 
Pančevački most koji su gradile dve nemačke firme pušten je u saobraćaj 1935. Partizani ga srušili 1941,
Tito ga ne završenog ponovo pustio u rad šest godina kasnije
i još uvek je ...... nedovršen :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529333#p529333:2oolu8g8 je napisao(la):
astrodule » Ned Apr 01, 2018 1:05 pm[/url]":2oolu8g8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529263#p529263:2oolu8g8 je napisao(la):
Blade » Today, 01:11[/url]":2oolu8g8]Taj neki Pancevacki most je jedina spona dva dela najvece beogradske opstine, Palilule i jedina zeleznicka veza Beograda sa Pancevom i dalje u tom smeru.

Znači prvo ćemo ga srušiti, pa tek onda graditi novi. :bash:

A ako ga budu rekonstruisali kao Brankov, onda će to trajati godinama...

To sve se naravno ne dešava slučajno. Svako normalan u ovoj zemlji zna da smo okupirani, da imamo faktički kvislinški režim i da nam zapad sistematski rasparčava zemlju i teritorije, a nas uništava kao naciju i to već traje jako dugo i nastaviće se. To će se u budućnosti dešavati i sa Vojvodinom i zato se i uništavaju veze Beograda i Pančeva i remeti povezivanje. Kao što vidimo, uništava se efikasno veza teretnog železničkog saobraćaja između ova dva grada, odnosno Centralne Srbije i Banata. Ni ne pominje se izgradnja novog mosta preko Dunava za teretni železnički saobraćaj. Ne obnavlja se Pančevački most i očito da se ni na tome neće raditi ništa značajno, sve dok se faktički ne sruši. Izgradnja mosta preko Ade Huje se medijski najavljuje, ali će se to još dugo dezavuisati. Ukidanje Beovoza je takođe bila jedna od tih mera.

Znam da ovo mnogima deluje totalno ludo i nemoguće, ali sve se to radi da bi se sprečilo bolje povezivanje Pančeva, odnosno Banata i Beograda, kako u privrednom, tako i u demografskom i kulturnom smislu, jer će biti cilj da se ta teritorija i ljudi potpuno odrode od Srbije i Beograda i da se formira drugi entitet koji će se odvojiti, koji bi trebalo da postane striktno zapadnjački, evropejski i koji bi trebalo u budućnosti čak i da mrzi Srbiju. Neće to još dugo, ali se na tome radi. Tim konceptom su stvarane uspešno druge, sad već antisrpske nacije i odvajane mnoge teritorije, koje su pre samo dvadesetak godina bile srpske, poput Crne Gore. Znam da će retko ko poverovati u ovo što sam napisao sad, ali to dobro zapamtite. Setićete se ovih reči kroz možda nekih dvadesetak godina.
 
Tačno tako. Napisao sam post, ali sam obrisao, jer ce onda neko treci napisati sličan na ovu temu, pa odosmo u istoriju, koja ce se tretirati kao politika.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532463#p532463:144u1316 je napisao(la):
boca-ica » Пон Апр 16, 2018 9:10 pm[/url]":144u1316]Pančevački most koji su gradile dve nemačke firme pušten je u saobraćaj 1935. Partizani ga srušili 1941,
Tito ga ne završenog ponovo pustio u rad šest godina kasnije
i još uvek je ...... nedovršen :lol:
file.php

Нису га партизани срушили већ војска Краљевине Југославије.
 
Vrh