Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

Jesmo daleko, ali ujedno nisam govorio samo o tome, već i o:
-Kuli u kompleksu West65
-Dve kule u Airport city-ju
-Tri zgrade u Skyline-u, od kojih jedna ima karakteristiku kule
-Kuli u Central Garden-u
-Kuli u BnV-u (ako uopšte reše da je grade)
-Hipotetički: pet kula preko puta "Arene".
Verovatno sam nešto izostavio.
Naravno, to nije ni približno Varšavi, ali se očito sada insistira na tom odlasku u visinu.
 
Da dodam i blokove 20, 26, 41 i 42 .. hotel Jugoslavija. Sve nabrojano kad bi se sastavilo u celinu umesto sto ce ovako biti rastrkano po gradu imali bi jedan mocan obris grada
 
Šteta pa ne postoje slobodni mediji inače bi skoknuli danas da vide da nema ničeg od radova i da se radi o predizbornoj "patci".
 
pa bilo je previse pataKa na ovih -10... bus stanica, usce, BW, Most Surčin Ob...nastavi po zelji...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ova tema se i dalje nalazi na opstim diskusijama iako je premestena u objekte u izgradnji.
 
To je privremeni link koji vodi ka pravom podforumu.
 
S tim što će se sve što nema veze sa javnim investicijama zaista i izgraditi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521164#p521164:5u2saxdv je napisao(la):
Bulbulderac17 » Čet Mar 01, 2018 11:39 pm[/url]":5u2saxdv]pa bilo je previse pataKa na ovih -10... bus stanica, usce, BW, Most Surčin Ob...nastavi po zelji...


Sent from my iPhone using Tapatalk

most barm rade, a ovo... ovo su samo otvorili radove a nema sanse da rade sad tako da ce sigurno pauzirati i za koji mesec ponovo otvarati
 
Bulbulderac17":1vz1ituk je napisao(la):
pa bilo je previse pataKa na ovih -10... bus stanica, usce, BW, Most Surčin Ob...nastavi po zelji...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, to je prvo što mi je palo na pamet: baš na - 10 po snežnoj mećavi počeli silne radove.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Razlicite po gabaritima ali ovde se vidi koliko ta uskladjenost fasada koje se odlicno nadovezuju jedna na drugu znaci pri planiranju nekog dela grada. Steta sto ovako nesto nije niklo u bloku 26.
 
Meni na novoj malo smeta to izdvojeno betonsko jezgro pored zgrade vise sam bio da bude blizankinja
 
Imam jedno pitanje. Jel moguce graditi kulu bez sipova?

Gledam slike nekog projekta u Torontu od 154m i nisu ugradjivali sipove?

Kopanje rupe
36264461320_908e7fe041_b.jpg


Pocetak gradnje
36321340244_7dc6d2b756_b.jpg


37386797202_d339c9858d_b.jpg


Rast
38177398631_3431f35c1a_b.jpg


38751271114_b99cac7205_b.jpg


39865632645_49717a68a1_b.jpg


??
 
Za Toronto mi nije poznato, ali npr. Menhetn se nalazi na prirodno čvrstoj steni, tako da je njima (pored svih ostalih preduslova i razloga) mnogo lakše graditi oblakodere. Izbuše duboke rupe u istoj, izliju beton i udri po spratovima. S druge strane, gde ima para&znanja.co.ltd. ništa nije neizvodljivo.
 
Могуће је то и код нас али да прокопају једно пар стотина метара до стене :lol: :lol: :lol:
 
Proslo mesec dana od kamena temeljca a radova jos uvek nema? :?
 
Vrh