Šta je novo?

Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra

Da rezimiramo?

Zbog ogromnog broja parcela i objekata koje država treba da otkupi od rekonstrukcije nema ništa za naših života.

Ovo je između ostalog izazvano suludim megalomanskim planom da se tramvaj protera do početka Smederevca? Da li sam ovo dobro shvatio, do koje tačno pumpe ide tramvaj, do one gde je Idea ili skroz do raskrsnica sa Partizanskom i početka smederevca?

Šta se dešava se ovim nesrećnim segmentom bulevara u međuvremenu? Šine i podloga su u katastrofalnom stanju, naročito od okretnice do stare okretnice, katice se ljuljaju da milism da je samo pitanje dana kada će se prevrnuti ili će šine koje vise nad rupama u asfaltu pući pa ćemo lepo i slavno izleteti sa šina.

Ima li neke nade da se odradi rekonstrukcija makar samo najkritičnijih delova šina i baštica?
 
Bilo bi dobro da se mediji ukljuce i aktuelizuju pitanje nastavka rekonstrukcije i prosirenja Bulevara i resavanja pravno imovinskih pitanja posto znacajan investicioni potencija stambene izgradnje lezi na tom potezu.
 
Део између Мите Ружића и окретнице ће задњи да се уради, прво ће да прошире до СМТ-а (после кога почиње Смедеревац) и направе баштицу до окретнице (као Вишњичка) а онда тек ће да ставе шине и одраде Мите Ружића-Устаничка јер би друкчије трамвајски саобраћај био уништен на минимум пар година јер је у питању огромно проширење

А за експропријацију - видели смо у Савамали да то није проблем :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=527007#p527007:of9p89pr je napisao(la):
Bumbarevo brdo » Čet Mar 22, 2018 10:07 pm[/url]":of9p89pr]
Zakon je krajnje JASAN I NEDVOSMISLEN:
Svaki NOVI OBJEKAT koji se prilikom izgradnje ne odmakne od kolovoza najmanje 1.6 m je AUTOMATSKI NELEGALAN jer nije ostavio minimalno propisani prostor za trotoar.
Dakle, u pitanju je propis koji vazi za NOVOGRADNJU, a ne za ranije zateceno stanje na koje se vi, politicki agitatori, stalno ovde pozivate.

Dostavi samo dokaz gde pise da mora da se ostavi za trotoar 1.6m, i sve u redu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=527062#p527062:200j5ebf je napisao(la):
SRBO » Čet Mar 22, 2018 10:38 pm[/url]":200j5ebf]Део између Мите Ружића и окретнице ће задњи да се уради, прво ће да прошире до СМТ-а (после кога почиње Смедеревац) и направе баштицу до окретнице (као Вишњичка) а онда тек ће да ставе шине и одраде Мите Ружића-Устаничка јер би друкчије трамвајски саобраћај био уништен на минимум пар година јер је у питању огромно проширење

А за експропријацију - видели смо у Савамали да то није проблем :lol:

Taj plan ima isuviše smisla, sigurno neće tako raditi :bash:
 
@Bumbarevo brdo

Aj ako ti nije teško, okači link.
Da se ja pitam, trotoar bi svuda bio minimum 3m + drvored. Ova tema me zanima, pa bi mi značilo da proučim aktuelnu regulativu.
 
ПРАВИЛНИК
О ТЕХНИЧКИМ СТАНДАРДИМА ПЛАНИРАЊА, ПРОЈЕКТОВАЊА И ИЗГРАДЊЕ ОБЈЕКАТА, КОЈИМА СЕ ОСИГУРАВА НЕСМЕТАНО
КРЕТАЊЕ И ПРИСТУП ОСОБАМА СА ИНВАЛИДИТЕТОМ, ДЕЦИ И СТАРИМ ОСОБАМА
("Сл. гласник РС", бр. 22/2015)
И УВОДНЕ ОДРЕДБЕ
Члан 1
Овим правилником прописују се ближе стандарди који дефинишу обавезне техничке мере и услове за планирање, пројектовање и изградњу објеката, којима се осигурава несметано кретање и приступ особама са инвалидитетом, деци и старим особама.
Приступачност, у смислу овог правилника, односи се на зграде јавне и пословне намене, објекте за јавну употребу (улице, тргови, паркови и сл.), као и на стамбене и стамбено пословне зграде са десет и више станова.
Приступачност, у смислу овог правилника, односи се на планирање нових објеката и простора, пројектовање и изградњу и доградњу нових објеката.
Приступачност, у смислу овог правилника, односи се и на реконструкцију и адаптацију постојећих објеката, када је то могуће у техничком смислу.

Члан 33
Ради несметаног кретања ширина уличних тротоара и пешачких стаза износи 180 цм, а изузетно 120 цм, док ширина пролаза између непокретних препрека износи најмање 90 цм.

Површина шеталишта је чврста, равна и отпорна на клизање. Профили решетки, поклопаца и шахтова треба да буду
безбедни за кретање учесника у саобраћају
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=527215#p527215:2f4vkte4 je napisao(la):
makarije » 23 Mar 2018 15:33[/url]":2f4vkte4]@Bumbarevo brdo

Aj ako ti nije teško, okači link.
Da se ja pitam, trotoar bi svuda bio minimum 3m + drvored. Ova tema me zanima, pa bi mi značilo da proučim aktuelnu regulativu.

Па јбг и ја да се питам минимална ширина траке би била 3,5м тако тротоар што кажеш је коректан и свака зграда 1,5 паркинг место по стану ал јбг с тим стандардима за реконфигурацију би потрошио сав светски динамит само за БГ :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=527036#p527036:3frz8em4 je napisao(la):
Igor » 22 Мар 2018 10:35 pm[/url]":3frz8em4]Bilo bi dobro da se mediji ukljuce i aktuelizuju pitanje nastavka rekonstrukcije i prosirenja Bulevara i resavanja pravno imovinskih pitanja posto znacajan investicioni potencija stambene izgradnje lezi na tom potezu.
"Проблем" ког проширења ове деонице Булевара лежи у томе што мора да се прошири скроз до Малог Мокрог Луга одједном, тј. не може фазно од Цветка до Устаничке, па даље у некој наредној фази.
То је велика деоница, са ненормалним трошковима експропријације, нарочито на деоници од Устаничке до Народног фронта (ММЛ), јер се потребно откупити легалне стамбене куће са обе стране улице које су све редом преко 250 квадрата јер имају по два, три спрата.

Град вероватно чека да приватни капитал одради већи део посла. То значи да отпупе куће и подигну зграде на новој регулацији како би приликом експропријације град плаћао празно земљиште уместо објеката.
 
Da prosirenje ulice je moguce uraditi jedino u kompletu ali ulicni front i deo objekata je moguce uraditi vec sada tako da sam ja na taj deo posla mislio.

Najpre je moguce uraditi deo sa strane pijace tj odmah posle pijace na planu oznaceno d2b. Ulicni front ostaje na postojecoj regulaciji tako da nije potrebno sacekati potpuno izmestanje pruge i prosirenje ulice. Grad bi trebao da uradi otkup za ulice nova2 i nova3.

Treba imati u vidu da je deo kod Cvetkove pijace najatraktivniji za investiranje uz pregrest okolnih sadrzaja. Zato i kazem da bi grad trebao da uradi svoj deo posla tamo gde je moguce kako bi se ulica polako dovela u red a na kraju i prosirila kada se steknu svi uslovi.
 
Da li ovo znači da će da sruše pijacu kako bi mogli da uglave novu ulicu između Bulevara i Vjekoslava Kovača?
 
Skratice je ali nece biti sta da se rusi ako ne racunamo kilavu konstrukciju koju su nedavno postavili na pijacni plato.
 
Cak i konstrukcija nije u zom djelu u fulu postavljena vec do mjesta gdje ce biti nova ulica
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=527881#p527881:3f15nat2 je napisao(la):
solecar » 26 Mar 2018 12:37[/url]":3f15nat2]Da li ovo znači da će da sruše pijacu kako bi mogli da uglave novu ulicu između Bulevara i Vjekoslava Kovača?

Ма какви можда само онај део где су месаре те зграде ће да иду

Иначе цела пијаца ће да буде доста промењена планиран је некакав солитер од 23 спрата
 
a sta se desava sa onom sivom zgadom na uglu ? i dal imas render za taj solite :)
 
За ту сиву зграду немам појма ал то је Карићево нешто колико ја знам - вероватно иде под мач јер делимично крши грађевинску линију а није готово

А за кулу мислим да је био неки рендер али мораш да видиш у вестима овде одавно када је изашао план
 
Karicka treba da se zavrsi ne bih reko da ulazi u bulevar
Daj da vidimo taj soliter od 23 sprata
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=527957#p527957:stu1imnn je napisao(la):
sasa901 » Pon Mar 26, 2018 7:07 pm[/url]":stu1imnn]a sta se desava sa onom sivom zgadom na uglu ? i dal imas render za taj solite :)
Rano je jos za rendere posto je "tek" PDR donet a jasno je da ni grad sam ne zna sta ce tacno sa pijacom pa su pribegli ovom privremenom resenju. Karicevo cudo nije u obuhvatu ovog plana ali i ne remeti deo donetog plana od Cvetka ka Ustanickoj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=526884#p526884:12x104lz je napisao(la):
stf » Čet Mar 22, 2018 11:53 am[/url]":12x104lz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=526868#p526868:12x104lz je napisao(la):
Bumbarevo brdo » 22 Мар 2018 10:07 am[/url]":12x104lz]Zgrada NIJE legalna jer NE POSTOJI minimalni propisani prostor izmedju kolovoza i gradjevinske linije.
Objekat je legalan jer postoji PROPISANIH 40 cm.

Koliko god ti puta budeš izgovorio ovu laž, ja ću je isto toliko puta raskrinkati.
Par postova iznad od strane drugih clanova su postavljeni linkovi i JASNI PROPISI koji definisu min sirinu trotoara, pa je potpuno ocigledno ko ovde laze i izmislja.

A ja cu takodje, nastaviti da raskrinkavam sve ono sto treba raskrinkati.
 
Vrh