Šta je novo?

BITCOIN kriptovaluta (?!)

Sjajno je što neko ko se predstavlja kao Bender Rodriguez hejtuje kripto valute :) Bender iz Futurame bi prvi investirao sve što ima i nema u kriptovalute :D
 
Sjajno je što kriptozaludnici u svakom nedostatku argumenata skreću s teme i počinju priče o irelevantnim stvarima. Ko neka deca. Čim neko počne da vam ruši zaludne snove odma nalazite nove fore da se izborite s time. Kao što rekoh ranije - naftaši vam nisu ravni.

S tim što naftaše bar čine ljudi koji drže sav taj kapital i brane jelte svoj biznis. Nešto od čega oni direktno profitiraju. A vi branite anonimne DBovske i korporativne protuve koje su vam usadile ideju da vi, vaš kompjuter, i sve što radite u životu, treba da bude na prst u dupe sa ostatkom sveta. I da je normalno da se za transfer nula i jedinica po svetu, kao i za čuvanje podataka (čuveni famozni nenadj*** blockchain) koriste snaga i resursi jedne Argentine.
 
Niko te ne tera niti da koristiš niti da investiraš u bilo koju kriptovalutu. Ne znam otkuda takav stav prema ljudima koji drugačije vide budućnost od tebe. Od Bendera si vidim pokupio samo vokabular :)
 
To to, glavu u pesak i pravite se ludi i dalje. Sve dok svojim ludorijama ne napravite još koju novu zemlju na već preopterećenoj planeti.

P.S.

Mogu da se izvinim zbog upotrebe teških reči, jer sam dozvolio da me emocije ponesu i da preterano odreagujem. I za to se izvinjavam. Ali suština ostaje ista. Sve što sam rekao o neefikasnosti, dubioznosti i licemerju kripto industrije/zajednice zaista i mislim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518176#p518176:11ddmt3h je napisao(la):
Žika » Uto Feb 20, 2018 11:10 am[/url]":11ddmt3h]I koji je odnos uloženog kW struje. U zadnjih par godina povećana je potrošnja struje i neke prognoze nisu baš lepe.

Bender tu smo negde, sve ekolozi, brižni ljudi a ovamo lupaju silne kW.
Džabe oni gase sijalice i zamračuju sve redom kad u podrumima, tavanima rade rudarske grejalice.
 
@bender ehhh da su samo kriptovalute za hipnotisanje... svaki moguci uredjaj danas je smart i ima net, tj pripada IoT-u, a sto je najgore, vecina takvih IoT sistema upravljanja zapravo nisu direktni preko ip/mac adrese il tako nesto jer bi to bilo komplikovano nego sve preko nekog posrednika, aplikacije, web servisa... tako da ti si nekom na upravljanje dao ves masinu, sporet, tv sa kamerom i mikrofonom, frizider, osvetljenje...

kada bi se vlade sveta, koje inace vrlo usko saradjuju, pogotovo u spijuniranju, udruzile i odlucile da porobe svoje narode (lupam random primer ali ilustruje poentu) sva ta povezanost bi bila ogromna pretnja, njima na dohvat ruke, ne bi morali cak ni da se muce da hakuju, nego samo stisnu kompaniju koja drzi web servis/aplikaciju
 
Slažem se. Internet of things je tek priča za sebe. Ilustracija lenjosti modernog čovečanstva, koje stremi ka tome da postane kao u onom filmu Wall-E. Debele nesposobne mrcine kojima se život svodi na jedenje, spavanje i zabavu. Da, treba nam automatizacija, da donosi mnogo benefita. Ali kao i sve u životu, i ona mora da ima neku meru.
A da stvar bude gora, taj IoT osim što zatupljuje čovečanstvo, ujedno otvara bezbroj mogućnosti za zloupotrebu. U svetu/dobu gde će apsolutno sve biti ne samo prikačeno nego debelo povezano na internet i neke servere, sajber kriminalci će moći ljudima da unište život u sekundi. A ne mora ni da bude zloupotreba. Evo recimo, potpuno automatizovana kuća. Nestane struje. I šta ćemo sad? Šta da se uradi kad je apsolutno sve unutra zavisno od struje ili interneta?
A kad pogledamo, čemu sve to? Zato što su ljudi postali toliko lenji da ih mrzi čak i da motaju volan. Ili da podignu telefon i pritisnu broj. Ili da pređu 20 koraka jednom nedeljno da bi uključili veš mašinu. Nego će radije da izlože sve svoje stvari internetu, odnosno celoj planeti, samo da ne bi morali da potroše par Džula energije.

Da ima pameti, IoT bi se razvijao u tačno određenom smeru, i za tačno određene svrhe. Isto smatram i za AI tj. veštačku inteligenciju (virtuelna je nešto drugo, i protiv nje nemam ništa). Ali će usled ljudske lenjosti i bandoglavosti verovatno da postane nešto što će bukvalno da nam diktira život. I da ga učini dostupnim celom svetu. Sad možda to nekome deluje primamljivo, ali meni ne. Ja bih ipak da živim svoj život, a ne neki rijaliti šou. A mislim da će i mnogi drugi ljudi isto to želeti, samo što će da se sete svega toga kad već postane prekasno, kad postanemo ko one ćufte iz Wall-E.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=528452#p528452:8rm0g5l0 je napisao(la):
Žika » Sre Mar 28, 2018 5:14 pm[/url]":8rm0g5l0]
Bender tu smo negde, sve ekolozi, brižni ljudi a ovamo lupaju silne kW.
Džabe oni gase sijalice i zamračuju sve redom kad u podrumima, tavanima rade rudarske grejalice.
To to. Čitam pre par nedelja, kao uveli su sad kripto-varijantu onog dana kad se na sat vremena gasi svetlo da bi se skrenula pažnja na potrošnju energije. Pa će oni umesto sijalica da gase rigove. I mislim se ček s jedne strane ste napravili jednu novu Argentinu da biste izrovarili par stotina dolara a ovamo kao pričate o ekologiji i čuvanju energije? Pa koga vi zavitlavate? Ali ne vredi, to je zajednica koju čine dve grupe ljudi. Jefni su profiteri a drugi su potpuni zaluđenici koji žive u nekom svom svetu.
 
podseti me sad sa tim dzulima koliko je sve to automatizovanje neefikasno, tebi da robot uradi nesto treba mnogo energije prvo za motore a onda za jake kompjutere koji treba da obrade komande, za razliku od coveka, koji je po dizajnu savrsena masina, energetske efikasnosti skoro 100%, da bi covek npr preneo par kutija koje su cudno naslagane nekoliko desetina metara, treba mu par grama secera, a za robota, dok on izracuna poziciju ruku, pa dok to uradi, treba mi par desetina grama uglja/nafte/gasa minimum
 
DGold će biti zvanično platno sredstvo objedinjenog multi investicionog i makretinškog sistema koji se zove Easy Cloud DGold Systems.Kompanija je registrovana u APRu
 
Ljudi, trebalo bi neki blog da napišem od kriptovalutama ali me zanima kako da na ovom sajtu https://coinmarketcap.com/ pronadjem koje su kriptovalute vezane za gambling industriju i da li to ima? Treba mi blog za projekat ... Ne mogu da nadjem nešto slično, a neko mi reče da možda može da se nadje preko ovog gore sajta...
 
Cinjenica da je blockchange tehnology buducnost finansijskog sistema. U celu ovu pricu su banke usle malo nespremne i malo ih je prpa uhvatila.
Kao sto smo mogli da vidimoda i sa i bez regulacije BTC raste i pada,
Steta je samo sto mi iz Srbije nemamo pristup velikim menjacnicama, jer ovo sto se nudi kod nas ne uliva mi bas poverenje.
 
Blockchange je najbolja stvar ikad smišljena u istoriji čovečanstva. Čuo sam da je to najefikasnija i najisplatljivija tehnologija koja će promeniti svet na bolje.
Treći najveći naučni pomak u istoriji posle točka i struje.
 
Kad pogledamo kako tehnologija napreduje, mene cela ova prica ne inznenadjuje, samo mi se cini da svest kod obicnog coveka jos nije dovoljno spremna za sve ovo, ali polako..
 
Kad pričamo o kriptovalutama, da li ste čuli za GameCredits? Ova platforma namenjena gejmerima ali i svim korisnicima kriptovaluta, investitorima i entuzijastima će postati globalno prihvaćen metod razmene i skladištenja vrednosti unutar gejming ekosistema bez potrebe za učešćem treće strane.
Misija fondacije je razvoj tehnologija vezanih za gamecredits i blockchain, kao i propagiranje upotrebe i razumevanje ovih tehnologija medju gejmerima, developerima, investitorima i kao što rekoh svim entuzijastima :D .
Da li ste čuli nešto o ovome? Da li znate ko je Sergej Sholom? Pogledajte ovu stranicu:
https://coin.fyi/news/gamecredits/gnati ... at--7ab6zy
 
sfrha kripto valute je ocuvanje bar nekog fin. reda ako u tri lepe ode sadasnji fin. sistem
 
Veliki problem nastaje zato sto je blockchange iskoriscen za velike manipulacije i prevare, i ne zna covek vise koja od tih kompanija uliva nadu i poverenje.
 
blockchange...

Ne brinite se sve ce to da se iskristalise vrlo brzo. Banke nam nisu potrebne. Katastar takodje. Svi ovi posrednici "usluga" isto tako. Blockchain je tehnologija na nivou Interneta iz 1997me godine ali uskoro sa primenom tehnologije postace nezaobilazna stvar bas kao sto je struja, internet danas. Samo polako :)
 
Vrh