Šta je novo?

Restorani u Beogradu

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458239#p458239:1cx8s2uf je napisao(la):
Ksenija » 13 Jun 2017 03:01 pm[/url]":1cx8s2uf]Obrazloži zbog čega baš "Mornar"?

S obzirom na baš mali broj kafana u centru, i nema puno izbora.

Volim ja i Proleće.

Mornar mi se sviđa prvenstveno zbog toga što i dalje privlači širok dijapazon ljudi. Dodao bi i činjenicu da u obliku Badvajzera služe i dobro pivo (tj. za nijansu bolje od klasičnog izbora, Jelen, Lav, Zaječarsko).
 
@ink

Mali broj kafana?! :shock: Rekla bih da ih je dovoljno.

Širok dijapazon ljudi meni lično ne odgovara pod uslovom da na isto mislimo, a čini mi se da se u jedan prostor takvog tipa teško može uklopiti da svima sve odgovara. Čovek birka tamo gde može ako već ne može tamo gde želi.

Moja preporuka KPGT. Ne znam kako je sada, a ako je očaravajuće kako je bilo kada sam ga poslednji put posetila, preporučujem. Uslov koji važi za skoro sve jeste dobro društvo, kako već napisah.

Naročito su mi dragi klubovi sa blues muzikom i zato još jedna preporuka > VOX.
1003101355.gif
 
Možda je razlika u malom semantičkom nesporazumu. Ja ne bih rekao da su KPGT i Vox klasične kafane. Zapravo, kada sam video pitanje koje je OP postavio, ja sam pomislio na tradicionalne kafane, a ne na restorane, kafiće, barove i druga "mesta" za izlazak.

U svakom slučaju, kad sam rekao da je Mornar moja omiljena kafana, pričao sam o užem centru grada.
 
Mislim da ovom pitanju je mnogo tesko odgovoriti koliko je svacije misljenje subjektivno.

Najbolja kafana je ona u kojoj se najbolje osecas i najbolje provodis.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459177#p459177:36988egh je napisao(la):
ink » Pet Jun 16, 2017 1:54 pm[/url]":36988egh]Možda je razlika u malom semantičkom nesporazumu. Ja ne bih rekao da su KPGT i Vox klasične kafane. Zapravo, kada sam video pitanje koje je OP postavio, ja sam pomislio na tradicionalne kafane, a ne na restorane, kafiće, barove i druga "mesta" za izlazak.

U svakom slučaju, kad sam rekao da je Mornar moja omiljena kafana, pričao sam o užem centru grada.

Ok, dodala sam klub, nije višak, a KPGT je zapravo restoran jer služe hranu.

Zbog čega si suzio izbor na uži deo Beograda? To bi već bila diskriminacija ostalih, zar ne? Npr. u VOX dolaze ljudi iz užeg dela Beograda zbog specifičnosti i žive svirke poznatih domaćh muzičara. Isto se odnosi i na restoran KPGT.

Npr. restoran "Gušti mora" nalazi koji minut udaljen od Ade, na prilično neuglednom mestu ali gosti su naročiti. Ovim nikako ne podilazim kafani jer takvi gosti nisu na mojoj talasnoj dužini ali je sigurno da ne bi dolazili da restoran nije vrhunski. Tu se ne pije kafa, tu se po osobi troši prosečna srpska plata. Mislim da je dovoljno da zamisliš o kakvoj kafani se radi. Mada, rađe bih govorila o restoranima. Kafana u izvornom značenju podrazumeva mesto gde se službi pre svega kafa.
 
I sta sad treba da placemo za tim zvjezdicama
 
Ne znam da li je ovo za ovu temu ali mozda bude od pomoci ova aplikacija.
https://pinatable.com/
Nije da je promovisem ali znam ljude koji su je napravili i potrudili su se maksimalno, i vremenom ce ubacivati sve vise lokala na nju.
Pogledajte i mislim da ce vam se nacin rezervcije svideti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=526668#p526668:3eajqt6i je napisao(la):
direktor » Sre Mar 21, 2018 2:14 pm[/url]":3eajqt6i]Naplacuju li ufur restorana
Rezervacije se ne naplacuju, samo postoje uslovi za rezervaciju koji taj restoran ima. Na primer da je obavezno porucivanje hrane.
 
Mislio sam da li sajt naplacuje to sto postvlja neki restoran imaju li neki kriterijum ili ko hoce
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=526781#p526781:3dh0a31u je napisao(la):
direktor » Sre Mar 21, 2018 11:44 pm[/url]":3dh0a31u]Mislio sam da li sajt naplacuje to sto postvlja neki restoran imaju li neki kriterijum ili ko hoce
Mislim da je to trenutno samo aplikacija za mobilne telefone, ne znam nista o tome koji je kriterijum za lokale da budu na aplikaciji.
Pogledaj ovu stranicu mozda moze da pomogne neki kontakt njihov
https://pinatable.com/srb/get-in-touch/
 
Ne znam koliko su objektivni

Posle godinu dana istraživanja, 500 obiđenih restorana u Beogradu i anketiranja preko 2000 ljudi, redakcija CafeBar networka, časopisa i portala kome ugostitelji veruju, objavila je listu Top 12 beogradskih restorana za 2018. Godinu, navodi se u saopštenju.

  • Credo;
    Chez Nik;
    Franš;
    Homa;
    Iris;
    Jerry;
    Lorenzo&Kakalamba;
    Madera;
    Radost fina kuhinjica;
    Rustique;
    Tata Mata;
    Vuk
 
Ova lista ovako na gomilu je besmislena, ovde ima restorana koji se vrstom usluge toliko razlikuju da je nemoguće porediti ih
 
Kako to može da se razlikuje usluga u restoranu da nisu uporedivi?

Shvatam da ima restorana sa mesom i bez, ali ne vidim zašto ne mogu kvalitet hrane i uslužnost da se upoređuju.
 
Pa način pripreme i "prezentacija" menija se razlikuju. Jesi bio u Irisu ?
 
astrodule":16w0n9wo je napisao(la):
Pa sve to valjda utiče na ukupan dojam.

Nisam bio u Irisu. Kako izgleda ta prezentacija?
Pa suština je da praktično sam ranije ugovoraš meni i onda je i ceo ugođaj zavisan od vrste jela, tu imaš utisak kao da si došao kod nekoga na gajbu i da je sve tebi posvećeno.
Kažem, teško je porediti jer su standardi usluge koja se očekuje različiti...
 
Ko nije bio u Maloj Kolubari neka sto pre nadoknadi propust.
 
U Srbiji se jede bolje nego u Beogradu, a svaki beogradski restoran je bolji od crnogorskog na primorju. A najgori su restorani u centru, naročito u i oko Knez Mihajlove.

Ako će na kvalitet usluge da utiče kuver, apetisani i ostale budalaštine onda ona gornja lista ima smisla.

Ovako restorani koji nisu na listi su neuporedivo, po meni, kvalitetniji od gore spomenutih. Kada izađem iz restorana sit, onda je to to. A kada iz Madere izađem gladan, šta drugo da kažem, sem koliko para, takva lista se i pravi.


MIS u Augustina Cesarca, Sveta, Dunavska terasa, Pappa Joe kod Pionira...
 
Nije sve u kvantitetu, tj, koliko se najedeš.

Evo, uzmimo najprostiji primer, a to je pica. Naravno da ću se najesti više i potrošiti manje para ako kupim neku Srbijanu sa debelim testom, ali više ću uživati ako pojedem picu iz Botaka ili Kampo di fiorija.

Dalje, tu je enterijer, kakav ti pribor za jelo daju, kako se osoblje ponaša prema tebi...
 
Svaka čast ako se najedeš od pice, ali to je već neka druga rasprava :)

Enterijer: Ako su karirani stoljnjaci odmah u startu uliva dozu poverenja. Ne idem ja da ostanem u restoranu večnost, nego da naručim, pojedem, popijem, platim i odem.
Pribor za jelo: NIsam video da u restoranu još neko daje klopu iz manjerke i setom pribora za jelo iz 1957 godine. Takođe u Lorencu nisam video da uz tanjir postavljaju srebrni escajg.
Osoblje: Njegovo je da dođe, odgovori na sledeća pitanja:
- Koje vam je jelo dana?
- Šta preporučujete ?
- Kakvo Vam je vino kuće?
- Može račun.... kartica... možete li i gotovinski da mi donesete ?
 
Vrh