Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Lepo im je rekao drug major...55 kruzni put...79..autoputska obilaznica...88...UMP...SMP...ali mi se zabrojasmo pa jos zivimo u 55 na delu Kragujevački put Smederevski put...hvala puno za članak!
 
Videh juce na deonici od Ostruznickog mosta ( ciji je rok april 2018 ,hahahah) prema Orlovaci neke masine . Brzo proleteh ali i se cini da nesto trasiraju . O cemu se tu radi ? Da li je to druga traka?
 
Bice da je druga traka i uklapanje sa petljom
 
Hvala Igore, kasno sam primetio i bas sam proleteo,ali mi je bilo cudno gde se nalazi,bas sam i pomislio kako ce tu od petlje..... A ade li jos negde ili samo to malo od cele obilaznice?
 
NIgde radnika na kružnom toku u Resniku a lepo vreme prolazi.Gospođa ministarka obećala da će biti gotovo do početka leta!!!
Od bubanj potoka ka Resniku kolona sve veća i veća.
 
Da bi se izbegla gužva, pored izgradnje kružnog toka u Resniku, neophodno je uraditi i sledeće:
- izgraditi (dovršiti) započeti nadvožnjak preko obilaznice i prebaciti samo saobraćaj iz smera Rakovice ka Resniku, a postojeći deo kružnog puta koristiti za smer Resnik - Rakovica,
- ukinuti semafor na izlasku iz tunela Straževica,
- izgraditi kružni tok kod isključenja za Avalski put,
- i najvažnije izmestiti auto pijacu na drugu lokaciju , jer vikendom nastaju najveće gužve zbog iste.



Nažalost, ovo su samo pusti snovi :notok: .
 
Мерили су геометри код тог недовршеног надвожњака јуче из правца кружног пута. Очекујем лично почетак озбиљних радова у априлу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=528857#p528857:2kol2gfk je napisao(la):
Fist » Pet Mar 30, 2018 12:26 pm[/url]":2kol2gfk]Da bi se izbegla gužva, pored izgradnje kružnog toka u Resniku, neophodno je uraditi i sledeće:
- izgraditi (dovršiti) započeti nadvožnjak preko obilaznice i prebaciti samo saobraćaj iz smera Rakovice ka Resniku, a postojeći deo kružnog puta koristiti za smer Resnik - Rakovica,
- ukinuti semafor na izlasku iz tunela Straževica,
- izgraditi kružni tok kod isključenja za Avalski put,
- i najvažnije izmestiti auto pijacu na drugu lokaciju , jer vikendom nastaju najveće gužve zbog iste.



Nažalost, ovo su samo pusti snovi :notok: .
file.php

Pogledaj(te) moj post sa prethodne strane...ja već sve to nacrt'o! :D
Samo što tu još ide i prava obilaznica iz tog tunela...
 
Inače ovo za geometre je tačno...ima pokoji kočić sa farbom...
i jedna nova gomilica i ogradica...da se deca igraju!
 
Mali update Tužnog toka:
TOI TOI je tu...
Raskačena je struja sa bandera,
I malo se radilo na kišnoj kanalizaciji...koju sprovode u rakovački potok 30-ak m iza... :bash:
 
Те цеви су канализација од тзв Старих зграда из Ресника јер откад су направљене 70-тих, фекалије су се изливале негде у близини, неканалисано. Могуће да зато нема других радова док БВК не заврши посао.
 
Mislim, odnosno siguran sam, da je u pitanju kišna kanalizacija.
Naime, u samom podnožju Ul. Slavka Miljkovića postoji veliki betonski slivnik za kišnu kanalizaciju koji mora da se izmesti, jer je usred budućeg Tužnog toka.
Fekalna je izgrađena najmanje do starog tunela Straževica (a možda i dalje).
Pogledajte crvenu liniju na strani 5 Akcionog Plana BVK za Opštinu Rakovica:

http://www.beoland.com/wp-content/uploa ... kovica.pdf

Moja kuća je 30m iznad raskrsnice i imamo kanalizaciju još od početka 70-tih.
Koliko se sećam, 1983-84. je rađena rekonstrukcija Slavka Miljkovića i tada je prvi put urađena kišna (do tada bio kanal pored puta) a fekalna je urađena nova i sprovedena sredinom ulice i dalje pored desne strane Kružnog puta ka Rakovici. Gde se tačno završava (uliva / izliva, nisam baš voljan da istražujem :) )
Ono što je veliki problem a vezan je za ovu temu, je izlivanje fekalne kod 1. semafora kod tunela iz brega sa leve strane (gledano od Tužnog toka ka tunelu) - ne prolazite sa otvorenim prozorom leti!!!
 
У праву си Иване :kk:
поготово за оно код првог семафора, смрад је неиздржив предвече.
 
Dokle se stiglo sa Ostruznickim mostom ? Dali je premostena bar jedna sekcija nad rekom?
Jos uvek nema ozbiljnih radova? Cuo sam da se rade stubovi u podnozju nadvoznjaka ,to nije vidljvo okom u prolazu. Dali neko moze da proveri ili ima neki info u vezi toga . :bg4:
 
Prve tri. iste, slike - ne vidi se na njima ali je ovo završeno dokle se maksimalnoi moglo do ulaza u tunel u ovom trenutku - dakle zavija u levo ispod nadvožnjaka i ide do isključenja posle tunela na nadvožnjak.
 
Vlasto,

A dalje ,sta se desava za dalje? Da li je moguce da skoro 2 meseca rade ovih 200 metara i da jos nisi gotovi . Zasto ne krecu dalje ka Orlovaci ,sta se ceka?
 
Vrh