Šta je novo?

Žičara (Gondola) Kalemegdan – Ušće

Pogotovu što se prelazak mosta ne naplaćuje. Baš će biti blesavi ljudi da daju nekoliko evra da bi skoknuli do Kališa i Ušća.
 
Očigledno da je, kao i uvek, velika tajna ovakvih izbora samo u novcu. Tačnije koliku zaradu povlašćenim krugovima obezbeđuju pojedini projekti. Ljudi bi se bunili ako bi na ulazu u most bile kućice za naplatu, pa da svaku šetnju preko njega moraju platiti. Istovremeno, nikada u životu nisu bili u žičari a da prvo nisu platili, pa će im biti normalno da plaćaju i ovu. A još je žičaru jefino napraviti dok most košta mnogo više. Tako su naše vlasti pred slatkom dilemom: Da li da daju manje para i više zarade, ili da daju više para i manje zarade? Pošto u tako reći priručniku koji se zove Alan Ford lepo piše da je “Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi", odluka nije naročito teška.

Naravno, posmatrano sa druge strane, onih koji tu kartu plaćaju, opcije su suprotne, ali njih niko ništa ne pita.
 
Ja bih se radije vozio gondolom nego išao peške.

(Ovde ubaciti po želji još gomilu reči i izraza i fraza i rečenica tako da zvučim pametnije. Antikapitalistički slogani, Tito, Milošević i Vučić, bla bla bla, ali pod uslovom da nisu vezani za temu, da se obraćaju širokim narodnim masama i BeoBuild grupijima)...
 
Biti protiv pljačke nije isto što i biti protiv kapitalizma. On ima puno verzija, a kome zapadne koja od njih između ostalih stvari zavisi i od toga da li je neko društvo u stanju da čas posla stvori čitavu malu armiju amoralnih osoba za kontrolu Interneta, koja sve koji uopšte spomenu da je sam koren problema skoro uvek političke prirode, i da se bez toga ne može BAŠ NIŠTA razumeti do kraja, obavezno naziva komunistima, Titoistima i slične nebuloze. Potpuno je nemoguće zvučati pametnije a imati partijski zadatak deljenja takvih nalepnica 38 godina posle Titove smrti.
 
Meni je gondola odlična ideja :kk: :kk: :kk:

(Ovde ubaciti po želji još gomilu reči i izraza i fraza i rečenica tako da zvučim pametnije. Antikapitalistički slogani, Tito, Milošević i Vučić, bla bla bla, ali pod uslovom da nisu vezani za temu, da se obraćaju širokim narodnim masama i BeoBuild grupijima... takođe dodati botove, gej i jevrejski lobi)...
 
Najavljena cena gondole: 15 Miliona € (5 Miliona Grad, 10 Milona drzava)

Sirina Save: 250 m

Dvospratni pesacki most Simone de Beauvoir u Parizu: 18,9 Miliona €
Raspon: 300 m

plan-general-fond-bnf-17.gif


passerelle-simone-de-beauvoir-paris.jpg


Arhitekta Dietmar Feichtinger
http://www.feichtingerarchitectes.com/display_project.php/2/462


Sta je bolje za iste pare, gondola na kosavi ili most za setnju ?

Sta je bolje od nasih para, gondola za turiste ili most za Beogradjane ?

:pob:

pesacki_most_na_savi_umesto_gondole.jpg


Iz starog grada pravo preko reke, a i pogled ce biti lepsi nego sa gondole.
 
Eeee...voznja gondolom se naplacuje a mostarine ne. Nekom bas to odgovara.
Za mene, iako sam u Beogradu turista, bolji izbor je most.
 
Dvospratni pesacki most Simone de Beauvoir u Parizu: 18,9 Miliona € Raspon: 300 m


Pa on nema točkice i električne sklopke i .... pa nema šta da se pokvari
....nema ni zaposlene koj uključuju isključuju , naplacaju karte ....
a naročito nema od koga da se kupi kao gotov proizvod , pa nema ni jasne konkretne jedne provizje.... :lol: :lool: :lol:
 
Koliko bi ovako nešto bilo dobro da se uradi....

Ne bi bila potrebna ni ona nesrećna pasarela koja ruži i uništava Kalemegdan, niti glupava gondola, a ovaj most bi mogao da poveže i stari i donji grad preko Beton hale. I sve to sa značajno manje para. :cry:
 
Gondola je bolje resenje za nekoga kome se namesta da 15 Miliona € (5 Miliona Grad, 10 Milona drzava) stavi u svoj dzep i gradjanima pruzi jos jednu skupu nepotrebnost,pod pricom da ce turisti pohrliti da to vide i da ce se gradu isplati.Kad vec prave nadam se da ce bar liciti na onu sa rendera a ne neka jeftinija verzija kako bi se sto vise gurnulo u ,,Nepredvidjene toskove,,.
 
Ја се надам да је никада неће направити. Боље дати 5 милиона да се среди тврђава и 10 милиона за мост попут овог горе предложеног.
 
Kad smo kod Pariza i nekog resenja koje bi moglo da se primeni na Beograd, ja bi pre video pesacki most Paserelle Solferino nego ovaj most Simone de Beauvoir.

p-1-10-936x550.jpg


Ma da bilo koji most da je u pitanju definitivno se slazemo da je most mnogo bolja ideja od gondole.
 
Lepa passarella, uzeo bih je za "Ada - Blok70", ali je duga samo 106met.

Za Savu bi morala dužina 250 - 300met zavisno gde i kako bi se gradilo.
 
Uvecas ga tri puta i eto ga. Bitan je koncept a ne dal neki most sa neke druge rijeke pase u Beogradu po dimenzijama.
 
Namerno sam dao primer mosta Simone de Beauvoir zbog raspona i kompleksnosti.
Dovoljno je dugacak da premosti Savu, veoma kompleksan sa upletenim nivoima, a znamo mu tacnu cenu.

Cisto da se vidi da cak i najzahtevniji pesacki most opet kosta priblizno koliko i izgradnja gondole, a ne smeta mu kosava, ne kvari se, radi nocu, stvara fantastican javni prostor nad rekom, dobar je i za setace i bicikliste i decja kolica, a moze da "preveze" visestruko vise ljudi preko reke.

Jedino sto moze da pokvari pogled sa ovakvog mosta je zicara.
 
Ni čuvari, ni stalna radna snaga samo da bi mu se održala funkcija, ni skupo i često održavanje. Ako postoje redovni i nezanemarljivi operativni troškovi, kao na gondoli, onda to tokom vremena postaje ogromna stavka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529733#p529733:1vsfmtll je napisao(la):
RioBL » 02 Apr 2018 09:59 pm[/url]":1vsfmtll]Uvecas ga tri puta i eto ga. . .
Neće biti da ga je baš tako lako uvećati, jer treba nam 3x duži most

ali ne i 3x višlji most, zato sam više za neki viseći most preko Save.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529527#p529527:m7utk8bj je napisao(la):
dragan » Mon Apr 02, 2018 4:20 am[/url]":m7utk8bj]Lepa passarella, uzeo bih je za "Ada - Blok70", ali je duga samo 106met.

Za Savu bi morala dužina 250 - 300met zavisno gde i kako bi se gradilo.
Molim kolegu Dragana da u vezi mosta prema Adi Ciganliji pise na vec postojecoj temi o mostu Ada-Novi Bgd... :laugh:
viewtopic.php?f=8&t=3928&hilit=viseci&start=150
 
Usvojen je plan gondole juče, najavljuju gradnju do kraja godine.

Hoćemo li da se pobunimo ili ćemo ih pustiti da naprave ovu glupost'
 
Нажалост тешко, широке масе су укроћене а мале групе ће само бити подвргнуте сатанизацији.
 
Bilo bi dobro da napravimo internu anketu ovde na forumu, pa bih zamolio Igora da postavi. Baš me zanima da li bi bilo preko 10% podrške.
 
Vrh