Šta je novo?

Trg Slavija

Tram bastice su tu od 2006 a ovo nije ni otvoreno niko nije zgazio posteno na plato tu je razlika
 
CIP uzvraća udarac http://www.politika.rs/scc/clanak/40189 ... om-resenju

Генерални директор Саобраћајног института ЦИП, Милутин Игњатовић изјавио је да је тај институт добио пројекат за уређење платоа на Славији на основу тендера који је расписао Град Београд и да је пројекат комплетно урађен по том конкурсном решењу.

Поводом изјаве власника грађевинске компаније МБА „Ратко Митровић” Бранка Миљковића да је тренутно стање платоа на Славији последица грешака подизвођача радова и лошег пројектантског решења, Игњатовић је у изјави за Танјуг рекао да је надзорни орган могао да поправи грешке извођача радова, али да се то у овом случају није десило.

„Било би добро да је добар извођач и да је добар надзорни орган. Надзорни орган свуда може да поправи све грешке извођача који изводи лоше радове. Овде се то није десило”, оценио је Игњатовић.

Игњатовић је одбацио наводе Миљковића да је ЦИП вршио било какав притисак на предузеће „Ратко Митровић” и оценио да „добар посао не може да се уради дампинг ценом”.

Према његовим речима, МБА „Ратко Митровић” је фирма која „дампинг” ценом „убија” друге и боље извођаче радова и на тај начин добија послове.
 
Oва слика из Сирије ме је мало подсетила на Славију.
192952_380921422_1.jpg
 
Na Slaviji nije greška nastala slučajno , sigurno zapošljavaju stručne ljude i arhiktekte koj su toga bili svesni
zanači greška je nastala namerno
zašto davati drugu šansu onome ko namerno brlja
pa to ti je kao da dajemo drugi metak protiovniku u revolveraškom dvoboju
mi smo pare ispucali a sad još i sa dr. šansom da nas dokosure ... Da je slučajno pa hajde de

Bankarsku garanciju naplatiti i angažovati drugog uz novu garanciju ,
pa Miljković nek se češe a ostalima za nauk

U protivnom svi ce znati da uz malo mita mogu da vršljaju kao i do sada po gradu kako im se ćefne i to za naše pare
mada mito je čudesno moćna rabota...

:sesir:
 
U pravu si, veliki deo razloga što su "greške" ovako česte je to što svi znaju da retko kad bilo ko bude ozbiljno kažnjen zbog njih. Ali kad bi javnost očekivala da SVAKU grešku UVEK sledi srazmerna kazna, a da ako nema kazne kažnjen bude onaj ko je trebao od pronađe krivca, a to nije uradio, ONDA bi ubrzo stvari krenule nabolje. Dakle uvek mora neko da bude kažnjen, a ako kazna neposredno odgovornih ipak izostane onda se krivica i kazna redom premeštaju naviše, ka njihovim šefovima, pa makar oni nemali nikakve direktne veze sa greškom. Jer ako šef ne kazni svog potčinjenog onda je on kriv.
 
Грешка је по мени прво до ЦИПа који је направио лош пројекат па имамо неусаглашеност пешачких комуникација на новом платоу са новопозиционираним стајалиштима. Онда је грешка на контролорима што су истолерисали сав фуш Миљковићеве фирме.
 
A greska do gradskih vlasti sto su pozurivali radove kada nije bilo uslova za iste?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532094#p532094:2jowdr07 je napisao(la):
Дошљак » April 14th, 2018, 7:38 pm[/url]":2jowdr07]Грешка је по мени прво до ЦИПа који је направио лош пројекат па имамо неусаглашеност пешачких комуникација на новом платоу са новопозиционираним стајалиштима. Онда је грешка на контролорима што су истолерисали сав фуш Миљковићеве фирме.
Nije tolko greška do samog CIP - a. Neko je ovde napisao da je po projektu bilo predviđeno da trolejbuska stanica u smeru za Vračar bude na istoj poziciji kao i ranije , ali da je naknadno izmenjena njena lokacija bez usklađivanja ostalih delova projekta , uključujući i sam plato.
A ima i onoga što je rekao Bulbuderac17 , pored ovoga što si naveo.
 
Ako pričamo o greškama izvođenja radova onda moramo da znamo da je gradilište celo leto bilo otvoreno sa minimalnim brojem radnika i slabom gradnjm da bi pri kraju roka sve vrvelo od radnika i da su se dešavale one scene sa pedesetak ljudi koji rade na platformi, i da su jedino te greške "Što duže otvorenog gradilišta" rešenje svega ovoga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532177#p532177:2dgj4xln je napisao(la):
solecar » Нед Апр 15, 2018 12:44 am[/url]":2dgj4xln]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532094#p532094:2dgj4xln je napisao(la):
Дошљак » April 14th, 2018, 7:38 pm[/url]":2dgj4xln]Грешка је по мени прво до ЦИПа који је направио лош пројекат па имамо неусаглашеност пешачких комуникација на новом платоу са новопозиционираним стајалиштима. Онда је грешка на контролорима што су истолерисали сав фуш Миљковићеве фирме.
Nije tolko greška do samog CIP - a. Neko je ovde napisao da je po projektu bilo predviđeno da trolejbuska stanica u smeru za Vračar bude na istoj poziciji kao i ranije , ali da je naknadno izmenjena njena lokacija bez usklađivanja ostalih delova projekta , uključujući i sam plato.
A ima i onoga što je rekao Bulbuderac17 , pored ovoga što si naveo.
У толико горе. Онда је кривица на свима, граду, ЦИПу и МБА. Е да, сетимо се и оне најаве штрајка радника МБА.
 
Ma ja mislim da je sigurno kriva bivša vlast.... a možda i vlast u Zimbabveu.
 
Да ли је могуће да се овде било шта уради под конац без тога да неком не виси фигуративан мач над главом? Докле ћемо више трпети такве глупости
 
Sve dok za greške niko ozbiljno ne odgovara.

Zbog toga bih rekao da nije najpreči zadatak fokusiranje na one koji su za greške odgovorni, nego fokusiranje na one koji bi trebalo da kažnjavaju, a to ne rade. Recimo ja bih ladno izbacivao sa posla inspektore, komunalne policajce, revizore raznih vrsta, nadzor gradilišta, šefove, kontrolu projekta ... takvu sortu. Pa će pre ili posle oni početi da štite svoju zadnjicu, a tek se onda klupko može početi razmotavati u smislu da se može doći do pravog izvora i samog korena javašluka. A to obično nisu oni na samom kraju lanca odlučivanja i izvršavanja. To je vezani lanac koji ne možete načeti spolja, potrebni su insajderi sa informacijama, pa je jedini način pronaći najslabiju kariku u njemu. A to su obično oni sa periferije "posla" kojima je prosto rečeno da ćute, koji ne dobijaju skoro ništa od kolača koji se deli, a ipak mogu stradati ako stvar pođe naopako. Zbog toga prvo treba pritisnuti baš takve.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531376#p531376:3s4siz3d je napisao(la):
Zuma » 11 Апр 2018 11:11 am[/url]":3s4siz3d]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531333#p531333:3s4siz3d je napisao(la):
stf » 11 Apr 2018 07:28 am[/url]":3s4siz3d]
Овако изгледа Славија која подједнако третира све видове саобраћаја и све кориснике. Не треба измишљати топлу воду.
b2e6f2c63028.png
Ako dobro vidim šta je tu nacrtano, Jovinova Slavija je u saobraćajnom smislu niz VEOMA bliskih trokrakih raskrsnica sa uskim kolovodzom, koje su poređane u pravougaonik.

Нисам уопште изненађен што НИСИ разумео.

Јовинова Славија и даље јесте кружни ток саобраћаја, само нема физички круг око кога се кружи. :wink:
 
Kakav je smisao ovakvog editovanja poruka? Zašto si prvo izbrisao moju sledeću rečenicu da bi me posle poučavao o onome što sam već rekao?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531376#p531376:2vbpgeqz je napisao(la):
Zuma » 11 Apr 2018 11:11 am[/url]":2vbpgeqz]
Ako dobro vidim šta je tu nacrtano, Jovinova Slavija je u saobraćajnom smislu niz VEOMA bliskih trokrakih raskrsnica sa uskim kolovodzom, koje su poređane u pravougaonik. Tako da se efektivno opet dobija kružni tok, ali po topologiji ulica ako već ne po njihovom geometrijskom obliku.
 
Zuma, jedini smisao takvih poruka je da se brzo prekine priča o škakljivom pitanju odgovornosti za javašluk na Slaviji koju si pokrenuo.
 
Dakle, trebalo bi da se fokusiramo na kvalitet radova na Slaviji?
 
Stf,

ne, nego si ti još odavno počeo namerno da manipulišeš. Razumeo bih stvarnu i nenamernu grešku u razumevanju ili komunikaciji, ali to kod tebe još odavno nije slučaj. Savršeno dobro razumeš šta ko piše i opet se tvoji komentari neverovatno često oslanjaju na neku sasvim perifernu stvar koja nema veze sa idejom poruke na koju tobože "odgovaraš".

Potpuno isto je u ovom slučaju Slavije. Apsolutno je svima redom jasno, i to smo ponovili ne znam već koliko puta, da je ova rekonstrukcija bila privremena, i da Slaviju tek čeka prava rekonstrukcija. Pa kad pišem o urbanizmu i Slaviji, imam na umu SLEDEĆU REKONSTRUKCIJU. A razlog zašto sada insistiram na tome je samo delimično vezan za činjenicu da Srbima treba večnost da se usaglase u bilo čemu, a više za to da je JEDINI način da se izrazito kompleksni problem Slavije kvalitetno reši taj da dobije više prostora širenjem na parking. Što se neće desiti ako se sutra završi sudski spor, pošto će već prekosutra neki tajkun na njega staviti šapu, pa možemo da se pozdravimo sa reprezentativnim trgom Slavija. Što znači da se PRE TOGA mora postići dovoljno široko razumevanje opcija koje stoje pred nama i svih njihovih kasnijih posledica. Rekao sam to mnogo puta, da zbog toga pišem, što ti savršeno dobro znaš, i opet se praviš lud računajući da i dalje ima mnogo drugih koji to ne znaju.

A to da ne pročitaš celu poruku na koju odgovaraš pričaj nekom drugom ko je manje naivan.

EDIT: Sad vidim da je Stf obrisao izrazito nepristojnu poruku na koju odgovaram. Međutim ovo ionako treba da se kaže, pa neka odgovor stoji.
 
Na stranu sve, ali meni je tolko gotivno kad pročitam to ''privremena rekonstrukcija Slavije''. Privremena rekonstrukcija najvećeg trga u gradu. Sa sve menjanjem kolovoza i trotoara, izgradnjom fontane i platoa pored. Otprilike kao da sam pročitao ''privremena operacija srca''. :lol: Toliko je apsurdno da mi postane gotivno.

Još je apsurdnije kad se uzme u obzir da je ovo Srbija, gde ''privremeno'' često znači ''(za) par generacija''. Kao ''nećemo sad da se bavimo detaljima, sad ćemo samo jednu površnu rekonstrukciju preko one stvari. A malo kasnije kad dođe metro, e onda ćemo da radimo full rekonstrukciju''. :lol: Aha, znači kad današnje bebe budu maturanti, onda radimo ''full'' krštenu rekonstrukciju, a u međuvremenu treba 20 godina da sedimo, hodamo i vozimo po raspadu jer je u pitanju ''light'' rekonstrukcija? :lol:


Kul. Sledeći put kad budem nekome radio reinstalaciju Windowsa ima da ih pitam dal oće ''full'' ili ''privremenu'' reinstalaciju. :lol: Ako im odgovara privremena onda super, jer u tom slučaju teram napred pa sve i da mi prijavi 70% korumpiranih i faličnih fajlova. :D Nema veze što takav OS ne može ispravno da funkcioniše. U redu je, jer to je ''privremena'' rekonstrukcija. To je close enough. Pa ionako će jednog dana i ta instalacija da se briše, zar ne? Pa što onda da se cimamo dal je 100% ili 30% ispravna... :lol:
 
Bendere, citiraću se po ko zna koji put, ali OVO JE ZEMLJA PRIVREMENIH REŠENJA :gobb: :gobb:
 
Ево управо сада генијални нови семафор у Немањиној код НБС прави застој у кружном току све до Београдске улице.
 
lepo sam reko, ta bu**** koja je napravila semafore na izlazu iz slavije nije normalna
za ulaz je ok, cak i potrebno, ali da neko sa vise od 2 grama mozga gleda kamere i rucno pali crveno kad treba, jer blokirana raskrsnica moze da se spreci samo zaustavljanjem uliva
 
Vrh