Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

+1 Odlican video Igore; bas sam uzivao dok sam gledao posto volim ove poglede iz kabine, medjutim ne mogu se odupreti utisku da je sve to malo isfusareno.
Inace posebno mi je zanimljiva razlika boje u kolosecnom tucaniku desnog koloseka koji je tamniji od levog pa se dobija utisak da su levi i desni koloseci remontovani u raznim periodima a zapravo nisu. Ma da je moguce da na levom nije jos prosla resetaljka.
 
ма све збрда здола. ни на шта не личи. али битно је да су рекли да је пре рока. само, шта је пре рока? постављена пруга? свака част. а што нема сигнализације, рампи и стајалишта, то нема везе
 
Игоре, да ли ће бити видео и од Београд центра до Раковице (или од Раковице до Београд центра)?
 
Tokom jucerasnjeg obilaska nisam snimio deonicu od Rakovice do Prokopa ali ako se ukaze nova prilika sto da ne.
 
Ovaj voz kao da ide nekako sporo. Čini mi se da je brži na prvoj liniji (tamo gde može).
 
Pored toga što je sve polovično završeno, a ne vidi se ni da ima nekih radnika da nešto rade, totalni fušeraj...Drugačiji tip tucanika na 2 koloseka, što nije po projektu, pitam se koga li su angažovali za tehnički pregled urađenog...U normalnoj zemlji bi ovaj kolosek sa svetlijim tucanikom vadili pa ajmo opet samo sa tucanikom po projektu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532219#p532219:3twk9ykj je napisao(la):
jelenabg » April 15th, 2018, 1:32 pm[/url]":3twk9ykj]Ovaj voz kao da ide nekako sporo. Čini mi se da je brži na prvoj liniji (tamo gde može).
Kao što napisah na prethodnoj strani , 12 minuta umesto 8 na deonici od Prokopa do Rakovice i 5 umesto 4 od Rakovice do Kneževca , dovoljno govori o brzini. Radovi dosta usporavaju voz te otud i kašnjenja 10 - 15 minuta.
 
Koliko ja vidim sa snimka kolosek je dobro utegnut, sređena je zastorna prizma, ugrađeni su betonski pragovi i tu ne bih imao nikakve zamerke.
Problem predstavlja signalizacija koja apsolutno nije u funkciji i u takvim uslovima saobraćaja maksimalna brzina vozova
iznosi 30km/h a njihovo kretanje otpravnici vozova regulišu u staničnom razmaku (od stanice do stanice po jedan voz)
Može se videti da kada voz napušta stanicu Resnik on prolazi pored izlaznog signala koji je na ''crveno'' a da od ostalih signala postoje
samo stubovi koji nemaju nikakvu funkciju. Mislim da će takvo stanje biti sve dok se u stanici Rakovica ne završe građevinski
radovi, postave koloseci i sve to poveže u staničnu postavnicu. Onaj ko je osmislio ili naredio ovakav red vožnje MORAO je da uzme u obzir sve ovo.
Inače, zanimljivo je da BG vozovi na relaciji Prokop- Resnik -Prokop imaju rang ispred svih vozova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532247#p532247:345ieh4k je napisao(la):
Rile » Ned Apr 15, 2018 5:58 pm[/url]":345ieh4k]Inače, zanimljivo je da BG vozovi na relaciji Prokop- Resnik -Prokop imaju rang ispred svih vozova.
Sa ovim taktom to i nije toliko problematicno ali ako budu glumeli metro onda ce unutrasnji putnicki saobracaj trpeti.
 
Nece se BG voz moci baviti tom glumom iako bi to bilo dobro.

Cini mi se da ovaj voz za Resnik sad koristi druge kolosjeke za stajanje na Prokopu u odnosu na Bg voz sa linije 1. To bi uz cinjenicu da ima nesiguran red voznje i duze bavljenje na stanici uz okretanja, moglo cini mi se, uticati i na mogucnosti same stanice u Prokopu da otprema vozove daljinskog saobracaja.
 
Da mi je samo znati zašto su uopšte i uvodili sada ovakvu liniju.
 
Pa da bi mogli da se pohvale kako su još jednu stvar uradili za građane. :)
 
Poprilično aljkavo, mada nisam bolje ni očekivao.
Postoji li način da na peron u Rakovici dodje neko u invalidskim kolicima?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532288#p532288:3ovxe7vr je napisao(la):
gishko » Sun Apr 15, 2018 9:30 pm[/url]":3ovxe7vr]Poprilično aljkavo, mada nisam bolje ni očekivao.
Postoji li način da na peron u Rakovici dodje neko u invalidskim kolicima?

Ne. Potoje sa leve strane stepenica celom duzinom dve rampe, ali to je samo ako vuces kofer sa tockicima ili tako nesto, nikako nije za kolica.
 
uhvatih redak momenat (po odlasku voza) praznu stanicu Pančevački most ,
 
Ukoliko stignem, danas ću napraviti pisanu reportažu od Vukovog Spomenika do Prokopa, sa presedanjem ka Rakovici. Ako ne bude problema, možda padne i neka fotka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532288#p532288:p11ycklk je napisao(la):
gishko » Нед Апр 15, 2018 9:30 pm[/url]":p11ycklk]Poprilično aljkavo, mada nisam bolje ni očekivao.
Postoji li način da na peron u Rakovici dodje neko u invalidskim kolicima?
Нажалост, питање је може ли да се дође до саме ЖС Раковица у инвалидским колицима :(
 
Žao mi je, ali nema reportaže: mogućnost ležernog presedanja sa prve na drugu liniju je ravna čudu. Prema redu vožnje, voz iz Ovče stiže u 16:18. Iz nekog razloga, umesto u 16:30 (prema redu vožnje), voz za Resnik je krenuo upravo u 16:18 (kako je i pisalo na monitoru!?). Mogućnost da se preleti kroz prolaz je slaba, naročito nekome ko slabije zna raspored koloseka na Prokopu.

U svemu, pozitivno brojanje ide popunjenosti prve linije (puna ka Batajnici, ka Ovči [dok sam se vraćao] ljudi stoje na glavama jedni drugima). Za Resnik nisam video. Praznjikava dva Štadlera su bila postavljena.

Antipreporuka za nekoga ko planira da preseda brzo.
 
Данас сам имао част да испробам другу линију БГ Воза на релацији Београд Центар - Ресник. Шта рећи, осим када сам дошао на перон 5 затекао сам мртву пустош те да сам почео сумњати да није у питању тај воз него да је само тако паркиран. 10 минута пред полазак стиже ВГ Боз из Овче и моје очи видеше малу али одважну скупину људи како се приближава БГ Возу. Реко одлично, добро је да је још неко осим мене чуо. Воз је кренуо са станице по реду вожње тачно у 15:30. Кроз тунел смо брзо пројурили али чим смо изашли из тунела наступило је интезивно и веома непријатно шкрипање као да се кољу прасићкови у тору. До станице Раковица воз је стигао за 10 минута, што је и даље импресивно имајући у виду да се воз вукао као мрцина. Кнежевац је убрзо следио ту смо били за неких 15 минута да би за неких 10 минута стигли у Ресник такође лаганом вожњом где је такође био тачан. Оно што ме је непријатно изненадило је то што када сам се враћао и сишао у Кнежецу ниједна особа није чекала воз према граду али зато је станица 42-овјке и 502-је била крцата па бих молио да неко обавести те људе да постоји ммого конфорнији превоз од распале 42-јек која кружи преко брда, планина и двораца (личи мало на времеплов). Станица Раковица је исто повољна 10 минута вожње којом је потребни возу до Прокопа а са све преседањем који је неких +7 минута и 3 минута путовање не може да парира аутобусима који су пре свега непоздани и круже преко брда и долина па ти дође желудац на месту бубрега док се возиш чарима Борске улице и сличних врлети. Линија има огроман потенцијал и треба је рекламирати што више, упрско том што сада зврнда уклето по новој прузи.

У прилогу је слика коју сам усликао у Реснику.
Da_pmMRXUAE8QvT.jpg
 
Eto, tvoje iskustvo je daleko bolje od mog, drago mi je. :sesir:
Ako budem dokon, sutra ujutru ću probati varijantu u drugom smeru, možda budem imao više sreće.
Inače, saglasan sam da gradske vlasti imaju očajnu marketinšku politiku, ali dobro, trebalo je dosta vremena da zaživi i prva linija. Verovatno će se ovo nametnuti kao rešenje samo po sebi kada dođe do varijante Resnik-Ovča.
 
Moguće je da taj voz koji si ti video bila ona druga garnitura , o kojoj sam pisao još prvog dana po puštanju linije.
 
Da ova garnitura koju je Norexan fotografisao je rezerva.
 
Vrh