Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Jao, samo se nerviram kad čitam šta se radi..mi nikada nećemo postati normalna zemlja..
 
Hoće li nešto biti od sredjivanja fasada u Brankovoj??
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531765#p531765:3dywqb3k je napisao(la):
Bender Rodriguez » Čet Apr 12, 2018 11:56 pm[/url]":3dywqb3k]S jedne strane, nedopustivo je da neko živi decenijama u zgradi a da ga boli uvo za sve što se dešava s njom. I da večito čeka da ''neko to sredi''. Bila to država ili pak druge komšije.

Ovo me podseti na clanak u SAT reviji na temu sta prosecan Srbin smatra za dodatnu opremu na automobilu. Otprilike SVE sem šasije, upravljačkog mehanizma i sedišta vozača.

Sve mi se čini da siromaštvo gradjana nije materijalne već duhovne prirode. Otkud ta nezainteresovanost za sve, ne samo za fasade? Evo primera sa NBGD, stiglo proljece trava nikla ko u savani a čeka se maraton da gradsko zelenilo pokosi. Predlozih upravniku ulaza da se organizujemo da platimo nekoga, ustvari vise pitah da li postoji ta mogucnost, a on me gleda u fazonu u kom ja to univerzumu zivim. Sto je najgore niko se ni ne žali čak, ni ne primećuje, zabole ih.

Nisu daleko bogatije zapadnoevropske drzave i gradovi sredjivali privatne fasade vec su to radili vlasnici kako bi živeli pristojno, a sigurno ih to nije malo kostalo. Drzava se samo potrudila da te iste vlasnike (gradjane) zastiti zakonima od nekog bahatog pojedinca koji se doseli pa se nadje pametan da kaze j*** mi se, oću q**** da dam za sredjivanje fasade (ne mora nuzno da je sa Balkana). Primer iz Danske: Kuca sa dvoristem u privatnom vlasnistvu naseg nekog lika poreklom iz BiH. Sve komsije Danci uredno odrzavaju a on se nasao pametan pa nece. Treci dan dodje s posla vidi njemu sve pokoseno. Četvrti dan uredno dobio račun od opštine za košenje. A to je bilo pre par godina, danas kaze samo ti skinu sa računa, pa se ti posle tuži ako misliš da ćeš da dobiješ na sudu.

Ok, jasno je meni da mi ne možemo preko noći dotle doći i nije pitanje kako već da li to želimo. Ako većina ne želi onda su ove populističke predizborne dekoracije fasada sasvim ok, pa da se pomirimo s tim u fazonu bolje išta nego ništa.
 
Pa da, zato i kažem, ima krivice s obe strane, i kod stanara i kod gradskih vlasti. Sad ne znam koji je tačno odnos, dal 60:40, 50:50, nebitno... Ali i jedna i druga strana imaju svoje bubice i naopake stavove koje treba da poprave i promene.
Jer ajd da su nama samo fasade i nadogradnje problem. Nego kad imaš narod gde je mnogima mrsko i teško čak i da nose ključ od sopstvene kapije, pa je razvaljuju jer im tako lakše... to onda nije do vlasti nego do kolektivnog mentaliteta. Isto jelte važi i u slučaju fasada, hodnika, krovova... svega. Tako da ima tu i jako puno odgovornosti na strani stanara.
 
Откривају фасаду бивше зграде Југоекспорта, сада Матијевићевог хотела. Изгледа јако лепо уживо, уградили су јој декоративну расвету, биће лепо када је укључе. То је поред Народног музеја, хотела Мериот, оног другог хотела у Чика Љубиној улици, четврта фасада која је у последње две године засијала на тргу. Затварањем из правца Стакленца и поплочавањем имаћемо добар трг једног дана.

Иначе, избројао сам да је током прошле године у крају у којем радим, а то је окружење ботаничке баште, обновљено доста фасада које су станари финансирали.

Две у Цвијићевој, две у Ђушиној, две у Јаше Продановића, две у Далматинској, једна у Булевару деспота Стефана, тренутно се ради још једна у Далматинској и постављају скеле на почетку Палмотићеве. :kk:
 
7a338dc1888b60a000fcd847ab759bf4.jpg
c4cf1b23909329fa99faf1d39bde7e5e.jpg

dopuna


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Eх да очисте онај графит "352" на калкану зграде десно.
 
Posmateac a da fotkas te fasade i ostali kad vidite skele da prebrojimo koliko ih se radi za sad nekih 10 kom
 
Bože, koliko je odvratna zgrada desno od Jugoeksporta. Pa još štrči po visini, užas. Ni zgrada levo nije lepotica, ali je bar iste visine. Na Jugoeksport zgradi mi se ne svidja ta nesimetričnost, kao da joj fali polovina s leve strane.
 
Ako prozori bas moraju da budu PVC, zato nekad ne stave neke tamnije...

Zgrada levo (dunav osiguranje) takodje mora da se renovira pod hitno.
 
Зграду Дунав осигурања, Дом омладине и све сличне заслужују реконструкције. Мислим да је добар пример рецимо ова реконструкција у Варшави, која је јако динамична по том питању колико видим.

Пре и после
 
po meni je rekonstrukcija u Varsavi tezak Tresh. Zgrada gore je Arhitektura, a ovo dole ne znam kako da nazovem.
 
Само треба уклонити климе и средити прозоре, евентуално очистити фасаду.
 
Obe zgrade trebaju rekonstrukciju jer su totalno zaostale u vremenu pri cemu je dom omladine urgentniji slucaj. Odlican primer iz Varsave.
 
Zgrada u Varšavi je 10 puta bolje izgledala pre rekonstrukcije. Toliko.
 
Nije to loše nego ne kontam tu strelicu na fasadi čemu to.
 
Ona uvijena strela je cirkus, a sama nova fasada je osvezila i ulepsala i zgradu ceo kvart oko zgrade.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532387#p532387:23odhc48 je napisao(la):
neven_k » 16 Apr 2018 03:43 pm[/url]":23odhc48]po meni je rekonstrukcija u Varsavi tezak Tresh. Zgrada gore je Arhitektura, a ovo dole ne znam kako da nazovem.
To dole je ozivljavanje jednog sivog mrtvaca.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532406#p532406:23odhc48 je napisao(la):
Biciklistkinja » 16 Apr 2018 05:51 pm[/url]":23odhc48]Zgrada u Varšavi je 10 puta bolje izgledala pre rekonstrukcije. Toliko.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532417#p532417:23odhc48 je napisao(la):
fjerinic » 16 Apr 2018 07:07 pm[/url]":23odhc48]Odvratan primer iz Varšave.
Nemate pojma o dizajnu i estetici. Ako je onaj cabar bolji od rekonstrukcije onda niste za dalje od Marinkove bare.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532453#p532453:1iw6s7u0 je napisao(la):
Nebojsa » 16 Apr 2018, 21:34[/url]":1iw6s7u0]
Nemate pojma o dizajnu i estetici. Ako je onaj cabar bolji od rekonstrukcije onda niste za dalje od Marinkove bare.
Ubio si me na licu mesta ovim one-linerom. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: +++
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532453#p532453:33nhpzx9 je napisao(la):
Nebojsa » Пон Апр 16, 2018 9:34 pm[/url]":33nhpzx9]Ona uvijena strela je cirkus, a sama nova fasada je osvezila i ulepsala i zgradu ceo kvart oko zgrade.

Nemate pojma o dizajnu i estetici. Ako je onaj cabar bolji od rekonstrukcije onda niste za dalje od Marinkove bare.

Strelica je jedina stvar koja je sa originalne fasade odnosno rekonstruisana stara svetleća reklama, ali sad izgleda jadno jer je i nova fasada jadna.

Ovde je u pitanju klasičan problem zamene zid-zavesa koji je traljavo izveden, takođe su projektanti varali sa dimenzijama parapeta i leptir stakla i izgubili bitnu karakteristiku stare fasade. Pritom su samo zamenili staru nekom tipskom fasadom i nisu napravili ozbiljnu studiju kako će to da izgleda, ko ima dva oka u glavi vidi da je "nova" zgrada 5 puta gora od one stare raspadnute i da nešto sa njom nije u redu.

Puno pozdrava od nas iz marinkove bare za estete i ljubitelje "dobrog" dizajna :)

Pogledajte prilog 1
 
Toj monotonoj strukturi prozora na zgradi "dunav osiguranja", moglo bi da se doda malo boje i stila.
Plus printovi za staklo, malo preterivanja i sarenila nije tako lose. Fasade u principu jesu dizajnerska stvar.

building-facades-6229-19954.jpg
 
Nebojsa, drago dete, mi ne govorimo o tome sta je novije, naravno da ono sto je novo izgleda privlacnije i uredjenije. Mi govorimo o tome da je prva zgrada imala bolje proporcije, bolju uskladjenost profila fasade sa staklom, lepse proporcije profila i na kraju bolju uskladjenost boje stakla sa samom fasadom....ovde vredjas ljude koji su Profi u struci, jer samo oni imaju izostreno oko, koje primecuje te stvari....
 
Vrh