Šta je novo?

Blok 32 - Stambena izgradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532381#p532381:ajt5p9ca je napisao(la):
sizif » Pon Apr 16, 2018 2:15 pm[/url]":ajt5p9ca]Ово је један од бољих пројеката на НБГ-у и надам се да ће бити реализован по рендеру. Станови јесу већи, али су - што рече Србо - комфорни. Оно што ми се посебно свиђа јесу прозори у кухињама и купатилима који омогућавају атмосферско проветравање. Луксуз који се све ређе среће.

Da "luksuz" je ono što je pre 30 godina bilo normalno za sve zgrade. Dvosoban stan od 60 kvadrata sa prirodnom ventalicaijom u svim prostorijama. Dobrodošli u 1979tu. A da li iko pravi dovosbne stanove od ajde 50 kvadrata sa prirodnom ventilacijom u prosečnom kvalitetu gradnje na "normalnoj" lokaciji. Po oglasima sa 50 kvadrata mislim da mogu da nađem već i trosobne bože sakloni.
 
Da, 17000€ za dvosoban stan na NBG, pranje para mafije. Nista drugo...
 
Ne kažem ništa slično. Lokacije je fina, cena manje više standardna za "lux" novogradnju u blokovima, ima i skuplje. Samo što su kvadrature malo veće. Ono što samo kažem je da je tužno što po krajevima sa jeftinijim ulaznicama (Bulbuder, Denkova Bašta i slično) nema nikoga da kupi 3,4 placa i napravi zgradu veće osnovice sa "normalnom" strukturom.
 
Само што се тада станови нису куповали, него "добијали". Сви запослени по сили закона уплаћивали у исти фонд, а добијали махом чланови партије. А, руку на срце, у већини станова из седамдесетих и осамдесетих купатила и кухиње немају прозоре.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532492#p532492:1if6n334 je napisao(la):
sizif » 16 Apr 2018 11:32 pm[/url]":1if6n334] Сви запослени по сили закона уплаћивали у исти фонд, а добијали махом чланови партије.

Наш народ каже - Криво седи ал право беседи! :grand:
Можеш ти да мислиш и говориш наравно шта хоћеш, али није корисно да обмањујеш ове омладинце који нису живели у то време.
Ја рецимо јесам и морам да кажем да си изнео неистину. Стан у којем и дан данас живим добио је мој покојни отац, а никад није био члан партије. Када сам почео да се присећам, а изазван овим твојим наводом, људи који су добили станове у то време а да сам их познавао, готово нико није био члан партије! Ранг листу за добијање станова правила је посебна комисија састављена од запослених у самој фирми додељујући бодове по раније утврђеним критеријумима и тако се добијао редослед оних који су конкурисали. За чланство у партији се нису добијали бодови. Тако да... будимо реални.
 
Sada i Vi preterujete. Naravno da članstvo i partijska aktivnost nisu bili potrebni da se dobije stan ali svaka firma je muljala na svoj način i jednostavno imala različitu količinu dostupnih stanova i različiti način pravljenja rang liste. Gde je vrlo sigurno neko ko "zna ljude" sa slabijim realnim potrebama dobijao stan pre nekoga ko ima bolje realne osnove ali nije povezan.

I sve ovo je off topic.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532533#p532533:3gue1zqp je napisao(la):
unedfined » 17 Apr 2018 09:59 am[/url]":3gue1zqp] Naravno da članstvo i partijska aktivnost nisu bili potrebni da se dobije stan

Само о овоме је било речи и Ви сте потврдили управо оно што сам рекао. Све ово остало о чему Ви говорите су тзв. покушаји злоупотребе или остварене злоупотребе система. О могућностима борбе радника за своја права онда и сада говори следеће - тада је постојао Раднички савет, тело које је могло да блокира било коју одлуку директора, синдикат вишеструко јачи од свих садашњих заједно, унутар предузећа и СРК (Самоуправна раничка контрола) којој се радник могао обратити за било које ускраћено право, а ван фирме и Суд удруженог рада..
Данашњи радник у поређењу са овим је у статусу кишне глисте у време пецарошке сезоне... Уосталом мислите шта хоћете, ово је ваше време.
 
Ono onda i ovo danas, dva su paralelna sveta, apsolutno u svemu. Onda sam bio mlad i verovao da može bolje od toga, a danas sam dočekao činjenice da je su ljudi, tehnologije i materijali mnogo jeftiniji nego nekada. Čini mi se da iz toga proizilaze sve ove teme oko kojih danas najžešće polemišemo.
Žao mi je zbog oftopika, ali nisam uspeo da se uzdržim.
 
Danas sam zvao... i dalje nemaju cenu... mnogo mutna prica. Na kraju ce da podele popovima i partijskim glavesonama, pa ce oni da prodaju smrtnicima sa kreditom
 
Nekih novina ovde? Najegzoticniji projekat u gradu...
 
Sad je novi trend na tržistu nekretnina da se ljudi prvo prijave pa da na osnovu interesovanja odrede cenu. Zašto da prodamo za 2700 ako su ljudi spremni da plate i 3000 :)
 
Mnogi ljudi ne shvataju da postoji sasvim dovoljno ljudi koji imaju višak para i koji će pre da kupi stan nego da mu pare stoje u banci. Nisu samo krimosi tu koji bi da operu pare, već i ljudi iz vašeg komšiluka koji se ne hvale da imaju puno para.

Živim u relativno siromašnom delu NBG (Blok 3) (merilo siromaštva su mi automobili na parkigu) i malo po malo ukapiram da neke komšije imaju barem dva stana

Ako i padnu cene, to uopšte neće biti mnogo nego za 10% max.
 
Ja mislim da u ovim modernim naseljima koje imaju obezbeđenje i održavanje, cene neće ni padati. Tu se uopšte ne radi o velikom broju stanova već par hiljada a tržište za to očigledno postoji.
 
Da li kupci dobijaju fraj ikonu uz kupovinu stana ili neku drugu pogodnost od SPC? Tipa osveštano parking mesto?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=545103#p545103:1ax82qxm je napisao(la):
vucko » 15 Јун 2018, 17:29[/url]":1ax82qxm]Da li kupci dobijaju fraj ikonu uz kupovinu stana ili neku drugu pogodnost od SPC? Tipa osveštano parking mesto?

Чега се паметан стиди...

Било је у овом народу немерљиво интелигентнијих људи од тебе који су критиковали цркву и попове, али себи нису дозвољавали луксуз да сопствену простоту јавно и са поносом демонстрирају.
 
Šta je u @Vuckovom postu prosto?
Sa obzirom šta sve sveštena lica rade, spomenuto je ništa.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Драган Ј. Вучићевић је говедо, значи сви новинари су говеда. Звонко Веселиновић је нарко-дилер, значи сви пословни људи ваљају дрогу. Мића Јовановић је лажни доктор, значи сви професори су фалсификатори диплома...

Маните ме те логике. Не ужасавам се ја мање од вас идиота попут Пахомија, Качавенде или Филарета. Али знам још већи број свештених лица који су дивни, морални и честити људи, а ви их доводите у исту раван са овим изопаченицима.

Друго, у овој земљи се, макар декларативно, више од 90 одсто грађана изјашњава као верник (православац, муслиман, католик, протестант), па је у најмању руку непристојно јавно показивати анимозитет и презир према њиховим потребама. Желите да остали поштују ваше право на лично опредељење, па поштујте и ви њихово право.

Наравно, и Вучко и сви други имају право на мишљење и критику, али и ја имам право да реагујем на његове уопштавајуће и подсмешљиве речи. Не сећам се да сам икада оспоравао његов грађански ангажман или новинарске прилоге везане за заштиту права потрошача. Једноставно, у тим сферама нам се ставови мање-више поклапају.

Али да се онима који верују у једнакост људи по рођењу, у савест и милосрђе, у "десет заповести" које покушавају да издигну човека с нивоа животиње, подсмева неко ко је убеђен да је живот производ чисте случајности и да не постоји ништа трансцедентно већ само огољењи дарвинизам, ко је до скоро на аватару поносно истицао симбол идеје која је промовисала заједничку имовину и заједничке жене и урнисала наш народ у прошлом веку, е па то је мало много.
 
Vrlo bih rado popričao sa nekim od tih vernika i dokazao da ni v od vernika nisu (psuju, ne poste, ne poštuju mnoge moralne stvari, nisu pročitali ništa vezano za religiju pa ni samu Bibliju).

Naravno da svi mi koji kritikujemo Crkvu ne mislimo na gomilu dobrih i poštenih sveštenika i na učenje Crkve, nego na vrh koji je nečastiv i koji skoro ništa ne čini protiv loših primera.

Znam da nije ovo tema o Crkvi, ali šta će osobi koja živi po crkvenim normama skup automobil? To kada mi se objasni, možda i malčice promenim stav.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Govorimo o ovome Sizife

gUQk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTmpZN01EQV8vOTYyNjlkNDA2NmRhNmY4MzQzYTVjZTE5OWFiNzQzNTYuanBlZ5GTAs0C5ACBoTAB


https://www.blic.rs/vesti/drustvo/ova-f ... ne/xq7s35j

Zbog mog posla u kontaktu sam sa šveđanima, a i našim ljudima koji tamo žive. Naši ljudi koji su tamo ističu da njihova protestanska crkva pravi bolnice, podržava radnike, bori se za ljudska prava, dakle ima progresivnu emancipatorsku ulogu. Kod nas SPC gradi profitne zgrade, ne planira da napravi bolnicu niti donira novac za neko bolesno dete. Naša crkva je imala ulogu u srednjem veku i za vreme okupacije od Turaka, ali je posle izgubila tu ulogu da vodi narod i da mu pomaže, nekako je postala sušta suprotnost. Da je naša crkva kao ona u Švedskoj ni ja ne bi imao ništa protiv nje.

A sada imamo i ovu situaciju u bloku 26 gde SPC rentira poslovni prostor.

file.php
 
To je naša sveta Svetosavksa Pravoslavna feudalna tradicija. Crkva treba da poseduje što više zemlje i na tome se radi... eto na žalost više nema kmetova da zu zemlju obrađuju ali ipak ima neke svrhe kada dobiješ od države hektare i hektare na ime restitucije... u gradu u kome ide real estate bubble.
 
U toj istoj Švedskoj vlasnik svega postojećeg je kralj, uključujući celokupno zemljište. Građani, tj. podanici kralja mogu da budu samo korisnici zemljišta i dužni su da plaćaju porez kralju. U celoj priči postoji samo jedna malecna škakljivost: kralj je ujedno i vrhovni poglavar crkve, te je crkva vlasnik svega postojećeg 8) . Inače, poreza po raznim osnovama u Švedskoj ima daleko više nego u Srbiji i daleko su veći, dosežu i do 70 posto u pojedinim slučajevima, te crkva u Švedskoj raspolaže sa mnogo više novca, nego ova naša, napaćena i mučena. Napaćena i mučena prvenstveno od strane naših izdajnika i zlikovaca.

U svakom slučaju, kome god ne odgovara SPC, može da ode u bilo koju drugu zemlju u kojoj crkva plaća porez državi :kafa: . Jedini problem je što takve države nema na kugli zemaljskoj :lool: .
 
Vrh