Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Renovirana fasada u Pariskoj ulici do pola, u pitanju je novi hotel koji se otvara. Takodje fasada je sredjena sa gornje strane ka Rajicevoj...Nije mi jasno zasto nisu celu zgradu sredili (mada je i ovo bolje od onog pre) a za ove klime posebno mesto u paklu :bash:
 
Колико видим стручњаци су окречили и камени темељ уместо да га испескаре.
 
Kad je reč o zgradi u Varšavi, niko nije pomenuo, da je zgrada pre rekonstrukcije bila evidentno u daleko boljem stanju što se tiče očuvanosti samih materijala i fasadnih prozora, nego većina renoviranih zgrada kod nas u skorije vreme. Zgrada u takvom stanju se kod nas ne bi rekonstruisala još najmanje 100 godina.
 
Ovaj Muster poplocavanja zajedno sa ulicom, je apsolutno najbolje poplocavanje koje je uradjeno u Beogradu u zadnjih 20 godina i trebalo bi da se uvede kao standard i za druge zone, Zemun, Dorcol itd....

Ovde je jedino u Pariskoj trotoar trebao da bude siri, posto je ulica slepa, ne treba joj ta sirina.
 
nadam se da je ta firma dobila razun da poprave stetu na zgradi
 
Попустиле му кочнице највероватније.
 
April u Beogradu



(za sve kojima je smetalo ovo stablo)
 
meni smeta kesa na plocniku i klime na fasadi, drvo ok.
 
Ne znam za vas ali mene neverovatno nerviraju klime na toj zgradi na takvoj lokaciji. Baš smo Bangladesh.
 
Ne znam kad je bio ovaj tender, i kada su ove fasade izdvojene od tendera za Brankovu, ali uglavnom ugovor je juče potpisan sa konzorcijumom koji predvodi firma "Jadran" (a koji je radio i ostale fasade na KV i u Karađorđevoj). Rok za izvođenje radova je 90 dana od dana uvođenja u posao:

петак, 20. април 2018.

Секретаријат за комуналне и стамбене послове

обавештење о закљученом уговору за јавну набавку 1/18

На основу члана 116. Закона о јавним набавкама („Службени гласник РС”, бр. 124/12, 14/15, 68/15)

ГРАДСКА УПРАВА ГРАДА БЕОГРАДА

Секретаријат за комуналне и стамбене послове
Краљице Марије бр. 1

објављује

ОБАВЕШТЕЊЕ О ЗАКЉУЧЕНОМ УГОВОРУ

за јавну набавку број 1/18 – Извођење радова на спровођењу мера техничке заштите на објектима у оквиру просторних културно-историјских целина утврђене за културно добро у улицама: Поп Лукина бр. 1б, Поп Лукина бр. 3-5, Џорџа Вашингтона бр. 26, Булевар деспота Стефана бр. 10/ Браће Југовића бр. 21, Грачаничка бр. 18 и Задарска бр. 2

Обавештење

Izvor: Grad Beograd
 
Prema tome, ove zgrade bi trebalo da se rade (na brzinu, sa Google Mapa):
Pogledajte prilog 4Džordža Vašingtona 26
Pogledajte prilog 5Gračanička 18
Pogledajte prilog 6Braće Jugovića 21
Pogledajte prilog 7Bulevar Despota Stefana 10
Pogledajte prilog 3Pop Lukina 1B
Pogledajte prilog 2Po svoj logici stvari, ovo je Pop Lukina 3
Nisam razumeo gde je broj 5, ali mi je, štaviše, nejasno da li se radi i ovaj sladak zgradičuljak sa brojem 4:
Pogledajte prilog 1
Bilo bi više nego lepo.
Zadarska 2
 
Dzontra zadnje 2 fasade su sredjene a brace jugovica i despota stefana to je zgrada na uglu te dvije ulice
Nevidim zasto su fasade u zadarskoj na tenderu osim ako su uradjene unapred a sad treba da budu placene
 
Evo da uporedimo :) Mogli su da koriste i neku krem boju ali je i ovako prelepa zgrada.
449311_jugoeksport_ls.jpg
 
Skinute skele sa zgrade u francuskoj ali nisam fotkao juce zbog guzve fino izgleda dodat sprat
 
3 prozora na zadnjem spratu desno imaju manje otvore, ili je nesto drugo u pitanju....
 
Vrh