Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Baraka koja je srusena bila je sjediste sektora za metro dok isti nije ukinut pa je data sudu
Vlasnistvo je grada sad nikakv skori plan nije bio na javnom uvidu za tu parcelu /jedino ako mi je promaklo/
Takodje nesto nisam vidio oglas za tu parcelu za prodaju
Mogli bi novinari malo da urade neki clanak o tome
 
Inače Neimar V je prodao prvih nekoliko stanova u onoj zgradi koja će da bude na mestu onog muzeja...
 
Koliko ja imam infotmaciju, cena je oko 3,000/m2. Očigledno je da je stanje u zemlji dobro i da ljudi imaju znatnu kolicinu para da i smelosti da udju u kupovinu stana po ovoj ceni (i to vrlo verovatno ne iz kredita) :)
 
Lokacija ne lokacija... opet. Samo da proverim, govorite o Neimarovom planu za Gramšijevu? Gde ruše zgradu spomenik kulture?

Govorimo o ceni iznad Westa, A Bloka i novog SPC-SPDR projekta Blok 32. Jedino što znam da posotji u blokvima u tom rangu je Blok 11A. Da li Neimar ima kapaciteta da napravi nešto što će luksuzom i kvalitetom nadmašiti Blok 11A?

Ovo je cena za BGH2O i Skyline
 
Srušene barake pored bivšeg IV opštinskog suda (I osnovnog suda), snimci od 18.04.2018., pogled iz Palmira Toljatija i Džona Kenedija. Nezvanično sam čuo da je moguća lokacija za Lidl. Neproveren info.
 
Da li je jos pored ulaza opstala tabla sektora za metro
 
Lidl se tu gradi, upravna zgrada i supermarket (na osnovu informacija iz 2 nezavisna izvora). Danas sam tu prosao, sve su ocistili, tako da verovatno uskoro krecu sa radovima...
 
Kad je i kako lidl kupio zemljiste tu jad je bila licitacija kad je plan bio na javnom uvidu itd itd
 
Na e-katastru nepokretnosti kao imaoc prava na katastarskim parcelama 199 i 200 kao imaoc prava navodi se izvesna EIG d.o.o. Bar za sada zvanično ne piše da je Lidl kupio te parcele.

Lično ne verujem da će biti Lidl...možda glupa teorija, ali zar ne ide uz svaki Lidl i veliki parking? Nekako mi ne deluje da je ova parcela dovoljno velika da na nju stane i Lidl prosečne veličine i parking.
 
Ni meni kad sam cuo info nije bilo logicno da je tu planiran Lidl (znajuci gabarite parcele), ali kazem iz 2 razlicita izvora sam dosao do ovog podatka (mozda je i trac koji ako se ponovi mnogo puta moze da se piveruje kao da je istina, sta drugo sa kazem).

Tu smo, i pratimo dalji razvoj situacije....
 
EiG doo bas me zanima kako i kad su dosli u posjed parcele od drzave cudno dosta cudno...
 
Evo malo detalja oko Ikarus zgrade u Gramsijevoj:


Osnovna cena je 3.200 €/m² sa uračunatim PDV-om. To je cena koja će važiti pri kraju ili na kraju gradnje. Najmanji stan po projektu je po strukturi dvosoban, P 50 m2.

Osnovna cena lokala je od 3500-3800 €/m² sa uračunatim PDV-om.

Popusti:
-10% popusta na osnovnu cenu – za isplatu u celosti
- 5% popusta na osnovnu cenu – na 2, 3 ili 4 jednake rate
- 2% popusta na osnovnu cenu – u dve nejednake rate, 20% sada a 80% na kraju gradnje / pre useljenja

Projekat Gramšijeva sadrži dovoljan broj garažnih mesta, na dve podzemne etaže. Cena je od 1100-1300 €/m².

Rok završetka gradnje je 31.12.2019. godine.


Cene u Beogradu generalno divljaju ali ovo je.....
 
Jel ima nekih novosti o parceli gde su bile barake? Juče sam video da je skroz očišćena i sklonjena je narandžasta ograda.
 
Mogu samo da potvrdim ove cene koje su navedene. Skoro i da ne verujes da ce prodati po toj ceni al bice da gresimo :)
 
Ima neko nekih novih informacija? Na katastru nepokretnosti više ne postoje informacije za četiri parcele koje se nalaze na ovom prostoru (199, 198/2 i 200).
 
Prostor gde su bile barake i dalje stoji kao na slikama od gore. Bila je kiša, i pločice izgledaju kao nove.

Evo slika "zguza" bivšeg Ikarusa.

5405fb07d48bff0f49a3ade011288d01.jpg
 
Samo što sa terase ne skoče na gradilište. Predivan pogled za stanare susedne zgrade, nije zbijeno.... Bivši Ikarus.

Pogledajte prilog 1
 
I to je ekstra luksuz od 3200 e/m2.

Crkveno vojna gradnja god novog Merkatora je bar malo izdvojena.
 
Pozdrav,
Čuo sam da se na uglu Džona Kenedija i Palmira Toljatija zida zgrada od 14.000m2. Pogledao sam katastarske podatke. Parcela broj 6843 pokriva skoro ceo prostor iza "nove zgrade" i u vlasništvu je EIG doo, a pravo na zemljištu ima ПД ЛА МАИСОН ДОО. Izgleda da od LIDLa nema ništa. Biće užasno, između dve zgrade od 7-8 spartova još jedna zgradurina, bez uključenog svetla čak i danju neće moći. Odoh da plačem...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616097#p616097:15vsn0ll je napisao(la):
forumasupokusaju » Sub Apr 13, 2019 12:08 pm[/url]":15vsn0ll]Da.
Čačkao sam po APR našao vlasnike LA MAISON i došao do http://merin.rs/kennedy-residences/
Mislim da stanari iz nove zgrade na uglu Dž. K. i Bul. M.P. i iz zgrada u Palmira Toljatija (8-spartnica i 4-spratnica) mogu da se sele.
Da, to je to. Videh pre par dana na njihovom sajtu. Nije mi baš bilo jasno gde je lokacija, no nema sumnje da je upravo to.
 
Vrh