Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532616#p532616:3935m7bq je napisao(la):
Norexan » Uto Apr 17, 2018 5:53 pm[/url]":3935m7bq]Оно што ме је непријатно изненадило је то што када сам се враћао и сишао у Кнежецу ниједна особа није чекала воз према граду али зато је станица 42-овјке и 502-је била крцата па бих молио да неко обавести те људе да постоји ммого конфорнији превоз од распале 42-јек која кружи преко брда, планина и двораца (личи мало на времеплов).

Da li zaista misliš da je alternativa 42-jke stanica u Prokopu do koje se stiže opet ne preterano sigurnim redom vožnje i od koje ide bus koji opet vozi samo u krug. Da voz saobraća do Ovče, tvoj komentar bi imao smisla. Više bih razumeo da si te ljude sa 42-jke poslao na trojku umesto u Prokop.

I ne, nije mi problem presedanje, i da, mislim da je apsurdno da Prokop bude prva/zadnja stanica gradskim vozovima.
 
Nadajmo se da ce se ova linija u skorije vrijeme preusmjeriti na Vukov Spomenik. Ovako, nema mnogo vajde od nje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532649#p532649:2jquwrd6 je napisao(la):
beobike » Уто Апр 17, 2018 8:02 pm[/url]":2jquwrd6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532616#p532616:2jquwrd6 je napisao(la):
Norexan » Uto Apr 17, 2018 5:53 pm[/url]":2jquwrd6]Оно што ме је непријатно изненадило је то што када сам се враћао и сишао у Кнежецу ниједна особа није чекала воз према граду али зато је станица 42-овјке и 502-је била крцата па бих молио да неко обавести те људе да постоји ммого конфорнији превоз од распале 42-јек која кружи преко брда, планина и двораца (личи мало на времеплов).

Da li zaista misliš da je alternativa 42-jke stanica u Prokopu do koje se stiže opet ne preterano sigurnim redom vožnje i od koje ide bus koji opet vozi samo u krug. Da voz saobraća do Ovče, tvoj komentar bi imao smisla. Više bih razumeo da si te ljude sa 42-jke poslao na trojku umesto u Prokop.

I ne, nije mi problem presedanje, i da, mislim da je apsurdno da Prokop bude prva/zadnja stanica gradskim vozovima.

И поред спорине воза, и поред тога што воз иде само Прокопа и што мора да се преседа и даље се брже и комфорније стиже до града. Упоређивати 42 која иде с брда на дворце па на конопце је стварно неумесно имајући у виду да је то једна од најгоре организованих линија. :kafa:

БГ ВОЗ 2 и поред свих мана је сигурнији и бржи превоз. 3 је фантомски трамвај. :kafa:
 
Trojka je dobra kao veza Rakovice sa Topčiderom i Sajmom, pa što ne reći, i sa Savskim amfiteatrom.
S tim što se prečesto kvari.
Inače, voz može da razvije i daleko veće brzine (što bi naročito moglo da bude slučaj kad se završe nedostajući koloseci), ali neka. Ako Karađorđev Park-Rakovica bude oko 10 minuta, a Vukov Spomenik-Rakovica 15... Mislim da će to biti jako lepa vest, koju treba širiti.
A ovim glupanima iz "Infrastrukture" treba objasniti da mogu malo da poprave profit ako spuste cenu najma lokala u "Vukovom spomeniku", jer ovako zvrje prazni i niko ne profitira.
 
Воз се тренутно на другој линији креће као стари трамвај. Дај боже ако негде после тунела да развија брзину од 50 км/ч одмах се лепим за седиште. Мислим да је то само привидно стање и да ће кад заврше пругу пустити пуном брзином саобраћај јер овако нема смисла.
 
Pazi, ne znam kakvo će stanje biti od rasputnice G do Resnika (mogao bi neko to da prokomentariše), moguće je da su novi koloseci "rezervisani" za Štadlere.
 
Тај воз треба пустити и даље од Ресника, у Младеновац и Сопот, али ако се тамо то пусти то ће за Ласту значити катанац као на Звезду у кошарци...
 
Тако је Гашпар, видећемо када пруга буде у потпуној функцији колико ће бити искоришћена линија 2. Верујем да ће и дирекција бројати путнике на неки начин. Ја јој видим добру перспективу :vops:
 
Mišljenja sam da dok se linija ne ustali malo i dok se brzine ne dovedu na projektovane ne treba širiti ništa o ovoj liniji jer se dosta ljudi seća poslednjih godina Beovoza i njegove nepouzdanosti. Samim tim, loše bi bilo da im prvi utisak bude deja vu i da odustanu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532685#p532685:11x20d4b je napisao(la):
DzonTravolta » Uto Apr 17, 2018 11:01 pm[/url]":11x20d4b]Pazi, ne znam kakvo će stanje biti od rasputnice G do Resnika (mogao bi neko to da prokomentariše), moguće je da su novi koloseci "rezervisani" za Štadlere.

Ne razumem kako mogu koloseci da budu rezervisani za Štadlere? Brzina će biti od 70 do 80 km/h kad se završi remont (uslovljeno je geometrijom pruge).
 
И ја синоћ око 19 h видех два Горбачова. Један на 4., а други на 5. колосеку. Претпостављам да је онај на 4., колосеку резервна гарнитура. Касније је воз са 5. колосека прешао на 6. и мислим да је то гарнитура која је требало да крене за Ресник у 19:30, али није. Пре ње су отишла два Штадлера (ка Ужицу и Сталаћу). И тако гарнитура на 6. колосеку оста да стоји до 20h. За даље не знам јер сам отишао.
 
Vidim baš si optimističan. Sa redom vožnje koji praktično i ne postoji ti očekuješ da će da bude putnika?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532765#p532765:1p9ct1qk je napisao(la):
spatiotecte » Сре Апр 18, 2018 12:26 pm[/url]":1p9ct1qk]Da li je bilo ljudi na stanici?
Слабо. Већином се скупе када наилази БГ воз или су у питању путници регио возова (у овом случају ка Сталаћу и Ужицу).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532764#p532764:1in6j9qa je napisao(la):
ВОЗФАН » Wed Apr 18, 2018 12:22 pm[/url]":1in6j9qa]И ја синоћ око 19 h видех два Горбачова. Један на 4., а други на 5. колосеку. Претпостављам да је онај на 4., колосеку резервна гарнитура. Касније је воз са 5. колосека прешао на 6. и мислим да је то гарнитура која је требало да крене за Ресник у 19:30, али није. Пре ње су отишла два Штадлера (ка Ужицу и Сталаћу). И тако гарнитура на 6. колосеку оста да стоји до 20h. За даље не знам јер сам отишао.

Mislim da se u nekoj buducoj organizaciji saobracaja na Prokopu ne bi smjelo ustupiti BG vozu vise od 2 kolosjeka, bez obzira na broj linija koje budu prolazile Prokopom. Sad kako sam ovo procitao ispade da je BG voz na dvije linije koristio kolosjeke 3,4,5,6 i 9. Ako bi te linije bile visokog takta, sta onda ostaje za daljinski saobracaj?
 
Већ данас имамо поласке различитих возова са истих колосека.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532799#p532799:3tjtfeau je napisao(la):
RioBL » Сре Апр 18, 2018 4:22 pm[/url]":3tjtfeau]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532764#p532764:3tjtfeau je napisao(la):
ВОЗФАН » Wed Apr 18, 2018 12:22 pm[/url]":3tjtfeau]И ја синоћ око 19 h видех два Горбачова. Један на 4., а други на 5. колосеку. Претпостављам да је онај на 4., колосеку резервна гарнитура. Касније је воз са 5. колосека прешао на 6. и мислим да је то гарнитура која је требало да крене за Ресник у 19:30, али није. Пре ње су отишла два Штадлера (ка Ужицу и Сталаћу). И тако гарнитура на 6. колосеку оста да стоји до 20h. За даље не знам јер сам отишао.

Mislim da se u nekoj buducoj organizaciji saobracaja na Prokopu ne bi smjelo ustupiti BG vozu vise od 2 kolosjeka, bez obzira na broj linija koje budu prolazile Prokopom. Sad kako sam ovo procitao ispade da je BG voz na dvije linije koristio kolosjeke 3,4,5,6 i 9. Ako bi te linije bile visokog takta, sta onda ostaje za daljinski saobracaj?
Колико сам схватио, стајање БГ воза за Ресник на крајњој станици (у овом случају Београд центар)
би требало да буде 12 min, па не мислим да би то изазвало неко загушење имајући у виду да возови за даљински саобраћај не пристају тако често. Осим тога, Штадлери су постављени на 10., 9. и 7. колосеку колико сам успео да приметим. Мислим да је 8. колосек резервисан само за БГ воз, што важи и за 3. колосек. То је моје мишљење, можда и грешим.
 
Meni se cini da je nedavno vracanje linije za Nis nazad na Glavnu sa Prokopa izvrseno upravo zbog zauzeca kolosjeka na Prokopu ovom linijom 2 Bg voza. Linije 1 i 2 BG voza bi trebalo da dijele iste kolosjeke ali s obzirom da linija 1 ima takt od 15 minuta a linija 2 neredovan i duzi takt sa duzim stajanjem i okretanjem njoj su dodijelili druge kolosjeke i time smanjili kapacitet stanice za daljinske vozove.

To je sad vjerovatno sve privremeno, ali pokazuje ranjivost cvora koji se sveo na jednu prugu. A mi se ovde nadamo nekom povecanju broja vozova u buducnosti. Sta ako se to povecanje zaista i desi?
 
Pa kada se završi remont do Batajnice plan je da prokom ne bude polazna stanica ni za jedan voz, već prolazna.
 
nama treba povecanje kapaciteta mozgova onih koji upravljaju zeleznicom, prokop je sasvim dovoljan za sve sto nam treba, al njima je lakse da svaki voz na svoj kolosek ture, jer zasto bi ukljucivali mozak kad ne moraju?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532650#p532650:38dp30by je napisao(la):
RioBL » 17 Апр 2018, 20:06[/url]":38dp30by]Nadajmo se da ce se ova linija u skorije vrijeme preusmjeriti na Vukov Spomenik. Ovako, nema mnogo vajde od nje.

ваљда би требало на јесен, када крену радови од Прокопа до Старе Пазове
 
Negde sam čuo da će i pre jeseni, ali sumnjam. Ciljam da su septembar/oktobar realan rok.
 
И кад се заврше радови онда ће да скрате линију из Ресника до Прокопа опет? Треба размишљати на време, а то је сада о набавци гарнитура за градску железницу. Можда чак и о оснивању градског оператера који би плаћао ИЖС коришћење инфраструктуре. Мене интересује, да ли је по завршетку свих радова могуће са постојећим гарнитурама организовати три линије (Батајница-Овча, Овча-Ресник, Ресник-Батајница) неког такта да на сва три крака чвора имамо возове на сваких 20 минута минимум?
 
Vrh