Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Upotrebnu dozvolu još nemaju, i nadam se da ne mogu da je dobiju dok je zgrada u ovakvom stanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531872#p531872:30wznfog je napisao(la):
Ulicni basketas » Pet Apr 13, 2018 12:34 pm[/url]":30wznfog]
Nsboom":30wznfog je napisao(la):
Basketas sta je procurelo u kupatilu?

Da li je neko kupio stan na potkrovlju kod privatnika?

Moram pogledati i EP stanove mada mi se kod privtnika terasa više dopada a i jeftinije je.

Da li u ugovoru mogu da se unesu eventualni nedostaci kod stanova?

Traljavo ide ali to je kod većine privatnika jedino ozbiljnost može da pogura prodaju a verujem da nas ima dosta koji se dvoumimo.

Pa voda. Šalu na stranu, pokušavamo da utvrdimo odakle curi voda u kupatilu. Majstori su trenutno kod mene, pa se nadam da će ovo sanirati. Ponavljam, dešavaće se problemi, zbog nekih propusta u gradnji, ali je mnogo važnije da se pronadje uzrok i reši problem. Neću da grešim dušu i kažem da se ne trude da isprave propuste. Promenili su izvodjače radova za ostale zgrade. Ovo je isuviše ozbiljan projekat, da bi se prepustio u ruke nekome neozbiljnom.


Da li ste uspeli da utvrdite odakle curi i da li je to rešeno?
 
Nsboom":3peh6gh9 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531872#p531872 je napisao(la):
Ulicni basketas » Pet Apr 13, 2018 12:34 pm[/url]":3peh6gh9]
Nsboom":3peh6gh9 je napisao(la):
Basketas sta je procurelo u kupatilu?

Da li je neko kupio stan na potkrovlju kod privatnika?

Moram pogledati i EP stanove mada mi se kod privtnika terasa više dopada a i jeftinije je.

Da li u ugovoru mogu da se unesu eventualni nedostaci kod stanova?

Traljavo ide ali to je kod većine privatnika jedino ozbiljnost može da pogura prodaju a verujem da nas ima dosta koji se dvoumimo.

Pa voda. Šalu na stranu, pokušavamo da utvrdimo odakle curi voda u kupatilu. Majstori su trenutno kod mene, pa se nadam da će ovo sanirati. Ponavljam, dešavaće se problemi, zbog nekih propusta u gradnji, ali je mnogo važnije da se pronadje uzrok i reši problem. Neću da grešim dušu i kažem da se ne trude da isprave propuste. Promenili su izvodjače radova za ostale zgrade. Ovo je isuviše ozbiljan projekat, da bi se prepustio u ruke nekome neozbiljnom.


Da li ste uspeli da utvrdite odakle curi i da li je to rešeno?

Opservacija je u toku. Videćemo šta će biti od svega.
 
AndUp":2r9u5fhd je napisao(la):
*besna*varjača*":2r9u5fhd je napisao(la):

Prelepo stvarno... nije mi jasno sto još niko ne živi u ep zgradama?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Živimo, ali nas nema mnogo !
Besnu varjaču sam video sa terase juče kad je slikala ispred zgrade :)
7ace058ccbad74b1ba6a929b14e3e92b.jpg
26a852b2c607a6b76d7e4379fb6594a5.jpg


Sent from my SM-J7108 using Tapatalk
 
Handyman":36bla7tq je napisao(la):
AndUp":36bla7tq je napisao(la):
*besna*varjača*":36bla7tq je napisao(la):

Prelepo stvarno... nije mi jasno sto još niko ne živi u ep zgradama?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Živimo, ali nas nema mnogo !
Besnu varjaču sam video sa terase juče kad je slikala ispred zgrade :)


Sent from my SM-J7108 using Tapatalk

Isto je i meni palo na pamet. Zašto vas malo ima? Nisu prodati stanovi ili se ne useljavaju ljudi iz drugih razloga?
 
Ulicni basketas":1qkbbrvu je napisao(la):
Handyman":1qkbbrvu je napisao(la):
AndUp":1qkbbrvu je napisao(la):
*besna*varjača*":1qkbbrvu je napisao(la):

Prelepo stvarno... nije mi jasno sto još niko ne živi u ep zgradama?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Živimo, ali nas nema mnogo !
Besnu varjaču sam video sa terase juče kad je slikala ispred zgrade :)


Sent from my SM-J7108 using Tapatalk

Isto je i meni palo na pamet. Zašto vas malo ima? Nisu prodati stanovi ili se ne useljavaju ljudi iz drugih razloga?
U mom ulazu nema nikog sem mene, neki od stanova su prodati ali ne useljavaju još uvek, možda imaju neke reklamacije.Stan ispod mene je sređivao arhitekta, lepo izgleda. U drugim zgradama isto malo ljudi stanuje.

Sent from my SM-J7108 using Tapatalk
 
Ima li neko saznanja da li su kupljeni poslovni prostori u ep zgradama?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
AndUp":3kvq7mwj je napisao(la):
Ima li neko saznanja da li su kupljeni poslovni prostori u ep zgradama?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nema, verovatno je mnogo love jer su lokali predimenzionisani ...

Sent from my SM-J7108 using Tapatalk
 
Stvarno su stanovi u EP zgradama kvalitetnije odrađeni, barem po mom mišljenju. Lamele su ful sređene, liftovi rade, interfon, ogromni prozori sa unutrašnjim simsom, pragovi na ulaznim vratima, terase nisu mnogo manje, dobiće zgrade upotrebnu dozvolu u maju ( tako je rečeno). Ima pločica na zidovima u kuhinji ali su tuš kabine bez stakala. Tako dal kupovao pločice za kuhinju ili stakla za tuš kabinu sve je jedno :).

Jednom rečju deluju ozbiljnije i da je sve završeno za tehnički prijem.

Garažna mesta su stvarno extra ali i preskupa. Spomenuli su za prvo vreme rentiranje garažnih mesta i korekciju cene stanova na potkrovlju koji nisu loši ali su sa kosinama i krovnim prozorima u većoj prostoriji.

Postoje i boxovi za svaki stan, nešto kao podrumi koji su svi u jednoj lameli.
Primetan je manjak parking prostora ali to će biti generalno problem kada se naselje izgradi i stanovi budu useljeni.
Mada sam video u starom naselju poprilično parking mesta kao rezervna varijanta umesto svađe i raspravke sa komšijama za isto :)

Razlika u ceni dodje oko 40-50 eura po kvm EP/privatnik( visi spratovi).

Radovi kod privatnika su u toku i na trećoj zgradi ali sitnice u prvoj se moraju otkloniti i srediti kako bi ostavili bolji utisak.

Videcemo ko bi mogao vise da izadje u susret jer ima stanova i u drugim delovima Beograda i treba da bude tako...
 
Nsboom":131lhz70 je napisao(la):
Stvarno su stanovi u EP zgradama kvalitetnije odrađeni, barem po mom mišljenju. Lamele su ful sređene, liftovi rade, interfon, ogromni prozori sa unutrašnjim simsom, pragovi na ulaznim vratima, terase nisu mnogo manje, dobiće zgrade upotrebnu dozvolu u maju ( tako je rečeno). Ima pločica na zidovima u kuhinji ali su tuš kabine bez stakala. Tako dal kupovao pločice za kuhinju ili stakla za tuš kabinu sve je jedno :).

Jednom rečju deluju ozbiljnije i da je sve završeno za tehnički prijem.

Garažna mesta su stvarno extra ali i preskupa. Spomenuli su za prvo vreme rentiranje garažnih mesta i korekciju cene stanova na potkrovlju koji nisu loši ali su sa kosinama i krovnim prozorima u većoj prostoriji.

Postoje i boxovi za svaki stan, nešto kao podrumi koji su svi u jednoj lameli.
Primetan je manjak parking prostora ali to će biti generalno problem kada se naselje izgradi i stanovi budu useljeni.
Mada sam video u starom naselju poprilično parking mesta kao rezervna varijanta umesto svađe i raspravke sa komšijama za isto :)

Razlika u ceni dodje oko 40-50 eura po kvm EP/privatnik( visi spratovi).

Radovi kod privatnika su u toku i na trećoj zgradi ali sitnice u prvoj se moraju otkloniti i srediti kako bi ostavili bolji utisak.

Videcemo ko bi mogao vise da izadje u susret jer ima stanova i u drugim delovima Beograda i treba da bude tako...

Sad saznah da je svega tridesetak stanova prodato u ep zgradama, a lokal nijedan... moraće da skresu cenu debelo..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532727#p532727:33i984pb je napisao(la):
MLN » Sre Apr 18, 2018 7:41 am[/url]":33i984pb]Upis u katastar zavrsen odmah nakon kupovine stana.
U mom slucaju investitor je sve odradio sto se tice katastra, sada su preuzeli na sebe da prijave racune - infostan i struju..

Sent from my E5603 using Tapatalk
Da biste na posebnom delu objekta bili upisani kao imalac prava svojine, potrebno je da zgrada bude uknjižena u katastar, odnosno da ima građevinsku i upotrebnu dozvolu. Ako zgrada nema upotrebnu dozvolu bićete upisani kao držalac na toj nepokretnosti.
 
Ima tu neka fora zašto investitori odugovlače sa uknjižbom zgrada dok ne prodaju većinu stanova. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=533949#p533949:iegedg74 je napisao(la):
Nsboom » Uto Apr 24, 2018 10:33 am[/url]":iegedg74]Ima tu neka fora zašto investitori odugovlače sa uknjižbom zgrada dok ne prodaju većinu stanova. :)
Ja mislim da moraju nesto da plate da bi se to promenilo, pa valjda zbog toga odugovlace...
Super su stanovi u EP, imaju cak i te prostorije (kao podrum ili ostava) sto svakom znaci. Steta sto je tako malo prodato.
 
Малтене мора све да се подмаже да би се урадило што се тиче бирократије зато вероватно споро иде укњижавање
 
Nakon nešto više od mesec dana stanovanja u naselju u zgradi privatnika mogu da kažem da se stvari kreću u pozitivnom smeru. Reklamacija je bilo, ali je investitor zaista pokazao spremnost na saradnju i sve je otklonjeno. Što se tiče administrativnih stvari i tu je sve rešeno, nedavno mi je stiglo rešenje o upisu stana u katastar nepokretnosti, kao i rešenje o kućnom broj (za promenu adrese u lk), u info-stanu je završena prijava i trenutno je u toku postupak da se el. brojila prebace na vlasnike stanova (to završava investitor). Krupna stvar koja se još rešava (uz probijanje roka) je garaža, ali i to se očekuje da uskoro bude gotovo. Sve u svemu kao kupac mogu da kažem da sam zadovoljan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535903#p535903:2hloy1dk je napisao(la):
klm » Sub Maj 05, 2018 10:33 am[/url]":2hloy1dk]Nakon nešto više od mesec dana stanovanja u naselju u zgradi privatnika mogu da kažem da se stvari kreću u pozitivnom smeru. Reklamacija je bilo, ali je investitor zaista pokazao spremnost na saradnju i sve je otklonjeno. Što se tiče administrativnih stvari i tu je sve rešeno, nedavno mi je stiglo rešenje o upisu stana u katastar nepokretnosti, kao i rešenje o kućnom broj (za promenu adrese u lk), u info-stanu je završena prijava i trenutno je u toku postupak da se el. brojila prebace na vlasnike stanova (to završava investitor). Krupna stvar koja se još rešava (uz probijanje roka) je garaža, ali i to se očekuje da uskoro bude gotovo. Sve u svemu kao kupac mogu da kažem da sam zadovoljan.

Rješenje o upisu stana u katastar? Od koga je stiglo? Od investitora ili je to rješenje o tvom upisu vlasništva?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535918#p535918:3jr0rldk je napisao(la):
Djomlas » Sub Maj 05, 2018 11:40 am[/url]":3jr0rldk]
Rješenje o upisu stana u katastar? Od koga je stiglo? Od investitora ili je to rješenje o tvom upisu vlasništva?
Rešenje je o upisu vlasništva za stan poslato od strane RGZ.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535922#p535922:3l74y03x je napisao(la):
klm » Sub Maj 05, 2018 11:45 am[/url]":3l74y03x]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535918#p535918:3l74y03x je napisao(la):
Djomlas » Sub Maj 05, 2018 11:40 am[/url]":3l74y03x]
Rješenje o upisu stana u katastar? Od koga je stiglo? Od investitora ili je to rješenje o tvom upisu vlasništva?
Rešenje je o upisu vlasništva za stan poslato od strane RGZ.

Maglu prodajes komsija. Nema upisa bez tehnickog prijema i upotrebne dozvole!? Odnosno bez investitorovog upisa stana u katastar. Ukoliko je do upisa doslo ne znam zbog cega bi investitor samo tebi poslao to rješenje. Kad je stiglo rješenje o kućnom broju, investitor ga je odmah proslijedio svim stanarima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535903#p535903:3b2mbs9q je napisao(la):
klm » Sub Maj 05, 2018 10:33 am[/url]":3b2mbs9q]Nakon nešto više od mesec dana stanovanja u naselju u zgradi privatnika mogu da kažem da se stvari kreću u pozitivnom smeru. Reklamacija je bilo, ali je investitor zaista pokazao spremnost na saradnju i sve je otklonjeno. Što se tiče administrativnih stvari i tu je sve rešeno, nedavno mi je stiglo rešenje o upisu stana u katastar nepokretnosti, kao i rešenje o kućnom broj (za promenu adrese u lk), u info-stanu je završena prijava i trenutno je u toku postupak da se el. brojila prebace na vlasnike stanova (to završava investitor). Krupna stvar koja se još rešava (uz probijanje roka) je garaža, ali i to se očekuje da uskoro bude gotovo. Sve u svemu kao kupac mogu da kažem da sam zadovoljan.

Komsija, kazes da je zavrsena prijava u info stanu, to znaci da su stigli kontejneri?? To je glavna stavka u racunu za info stan. Jesu li konacno stavili pragove? Iskreno, ne ide mi se vise na gradiliste dok bar ne prodje komisija za tehnicki prijem i zavrse osnovne stvari koje obecavaju vec duze vreme...
 
Koliko sam ja shvatio, kontejneri samo što nisu. Naredne nedelje javljam stanje i šta je rješeno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535925#p535925:2bt7xwrh je napisao(la):
Djomlas » Sub Maj 05, 2018 11:50 am[/url]":2bt7xwrh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535922#p535922:2bt7xwrh je napisao(la):
klm » Sub Maj 05, 2018 11:45 am[/url]":2bt7xwrh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535918#p535918:2bt7xwrh je napisao(la):
Djomlas » Sub Maj 05, 2018 11:40 am[/url]":2bt7xwrh]
Rješenje o upisu stana u katastar? Od koga je stiglo? Od investitora ili je to rješenje o tvom upisu vlasništva?
Rešenje je o upisu vlasništva za stan poslato od strane RGZ.

Maglu prodajes komsija. Nema upisa bez tehnickog prijema i upotrebne dozvole!? Odnosno bez investitorovog upisa stana u katastar. Ukoliko je do upisa doslo ne znam zbog cega bi investitor samo tebi poslao to rješenje. Kad je stiglo rješenje o kućnom broju, investitor ga je odmah proslijedio svim stanarima.
Ja stvarno ne znam šta može da stigne od strane Republičkog Geodetskog Zavoda a da nije rešenje o upisu u katastar. Nije mi investitor ništa slao, već mi je stiglo poštom od RGZa. Rešenje o kućnom broj postoji samo jedan original, a investitor ga daje za potrebe promene adrese u lk. i da se napravi overena kopija nakon čega se mora vratiti.
 
Vrh