Šta je novo?

Sportski događaji

Demolirana Mladost iz Zemuna sa velikom razlikom, igrali su dosta i poentirali Čović, Kešelj i Jovanović. Veći broj poena je postigao i Janković. Ako je Enis hteo da ide, neka je otišao, ali ako je ,,oteran", pre bi oterao Ročestija, nego njega. Enis i Čović bi svakako bili bolji plejmerker-tandem. Ali to više nije bitno. Bitno je da se šansa daje igračima koji imaju malu ili nikakvu minutažu, dok su ove utakmice sa lakšim protivnicima, pošto ni od koga ko nije igrao, nije postao igrač. A ja sam ubeđen da je Jovanović dobar igrač, koji nije imao pravu šansu da to pokaže. Omić, Lesor, Antić i Jovanović - daleko je od loše centarske linije.
 
Veceras novi test za izmenjen sastav Zvezde, ovaj put protivnik je veoma nezgodna ekipa Mege.
 
Beogradski maraton izgleda odbrojava lagano do svoje poslednje edicije. Ovogodišnje takmičenje je u najmanju ruku izgledalo žalosno. Nagradni fond nikakav, licence više nema, takođe ni takmičara iz inostranstva. Žali bože zatvaranja saobraćaja za amatere koji trče...
Ako do 32. izdanja ne apliciraju za licencu Evropskog atletskog saveza, slobodno nek ugase takmičenje. Kaljaju ime nekadašnjeg maratona. Napredno nema šta...
 
Kao neko ko je trčao poslednjih 7 Beogradskih maratona (polumaratona) i još 1-2 trke godišnje (Ljubljana 2 puta, Beč, Temišvar, Novi Sad) teška srca se moram složiti sa tobom.

Naš maraton je izgubio međunarodni ugled potpuno, a za to je kriv skandal sa neisplaćenim premijama pobednicima. Ne znam detalje, ali šta god da je - skandalozno je. Bukvalno zbog par hiljada evra trka je izgubila licencu i evo, ovo je prvi put da nema crnaca na trci, pa su i rezultati u skladu sa time.

Beogradski maraton nikada i nije mogao da računa na najelitnije trkače, što zbog siromašnog nagradnog fonda, što zbog možda i najteže trase od glavnih gradova Evrope, što zbog najčešće pretoplog vremena i što zbog drugih velikih maratona u ovom periodu.

Postoji tu još stvari, a to su siromašni startni paket (ove godine čak ni torbicu nismo dobili, a Ljubljanski daje ranac ili torbu za slične pare), malo publike duž staze koja bodri trkače (u Beču, a naročito Ljubljani su ljudi aktivni duž cele staze).

Do pre dve godine su delili pamučne majice, onda su (napokon) delili prave majice za trčanje sa lepim dizajnom (Asics), a sada su batalili taj, slobodno mogu reći, najbolji deo maratonskog paketa, i majice prave domaća firma Fush. Majice jesu od kvalitetnih materijala, ali dizajn i kroj su užasni. Zaista užasni. U Ljubljani se dobija Adidas profi majica, a u Temišvaru Mizuno.

Ono što može da raduje je stalan porast broja učesnika. Baš sam juče izvlačio broj finišera po polu od 2005. godine i ono što najviše raduje je porast udela ženskih učesnika. Sad sam pogledao nezvanične današnje rezultate i broj finišera je sličan kao prošle godine, ali ove godine je sigurno bio veći broj odustajanja zbog zaista pretoplog vremena.

Pogledajte prilog 1

Znači, trka će ostati masovna, ali stranci neće toliko dolaziti skoro sigurno ubuduće. Nemam baš vremena da izvučem broj stranaca po godinama, ali skoro sam siguran da je danas bilo mnogo manje stranaca nego prethodnih godina (lako se prepoznaju, najčešće po majicama - naime, toliko trčim i znam koja oprema se može naći u našim radnjama, pa po patikama, šorcu i majici skoro 100% prepoznajem da li je stranac ili nije).

Vrlo je pohvalan taj rast domaćih učesnika. To se vidi i ne samo na trci, jer je očigledan porast trkača vidljivih na ulicama tokom cele sezone.

Finansijski, zaista ne znam kako Beograd prolazi. Verujem da dosta stvari Grad ne plaća (Policija, Čistoća...) a upravo zato što Policija neće više besplatno da obezbeđuje biciklističku trku oko Srbije, ta trka se verovatno neće održati.

Nadam se da nisam smorio - mogao bih o ovim stvarima da pišem i pričam do besvesti :violina:
 
zaista je neviđena sramota da ni tu bednu nagradu neće da daju nego im je i za 3k eur zinula guzica?

Ima li kraja pandemiji kleptomanije u Srbiji?
 
Ko nije ispratio, izgleda da u pravilniku BGD maratona stoji da se nagrada ne dodeljuje ako je vreme ispod neke granice. Sa obzirom da je ovo najsporiji maraton do sada, izgleda da je došlo vreme da se učesnici podsete da čitaju pravilnik trke.

Sa obzirom da je direktor maratona rekao da se odustalo od elitnih trkača i da je sada akcenat na domaćim, a ovo je najbolje od domaćih (tako je rekao), stvarno je sramota da se malo ne progleda kroz prste i nagrade dodele.
 
Beogradskom maratonu oduzet sertifikat zbog neisplaćenih nagrada pobednicima
Tanjug | 22. april 2018. 19:11 | Komentara: 0
Nakon dva pisma upozorenja, treće je stiglo iz IAAF-a 3. aprila i njime je potvrđeno da Beograd nije više deo evropske atletske elite u skladu sa propozicijama
http://www.novosti.rs/vesti/sport.297.h ... obednicima
 
Izvor: Blic.rs
https://sport.blic.rs/ostali-sportovi/b ... za/tmfdsnq

BRUKA BEOGRADSKOG MARATONA Nekad bio ponos, danas u dugovima, bez stranaca i nagrada za najbrže

Tradicionalni Beogradski maraton je bio i prošao, a repovi su ostali. I vuku se već godinama. Ovogodišnji, 31. bio je najlošije organizovan otkad se ovom sportskom manifestacijom naša prestonica ponosi.

Umesto da našim ulicama, kao nekad, trče svetski poznati maratonci, boreći se za nagrade, došli smo u situaciju da se brukamo pred svetom i da se mi u Beogradu sramotimo nekada velikog sportskog spektakla.

Beogradski maraton je na putu da izgubi licencu zbog neisplaćenih nagrada najbržim takmičarima. Zbog toga je vreme prvoplasiranog Kristijana Stošića (rezultat 2:45.23) u subotu popodne bilo pola sata sporije od najsporijeg dosadašnjeg pobednika. Ako se tome doda da Kenijci, tradicionalno poznati, najbolji i najbrži maratonci, nisu učestvovali, dolazimo do zaključka da je manifestacija propala.

Dejan Nikolić, dugogodišnji direktor Beogradskog maratona, krivac je zašto se više ne ponosimo trkom od crkve Svetog Marka do Terazija. Na naša pitanja i pozive nije odgovarao, a dužan je da da objašnjenje otkud 2012. godine dug od 120.000 evra, koji je prijavio u dopisu Aleksandru Šapiću, tadašnjem predsedniku organizacionog odbora. Taj dug je danas narastao na 250.000 evra! Nikolić, naravno, ne želi da priča o problemima, već stvara veštačku sliku da je Beogradski maraton uspeo i da treba da mu se divimo, iako je on glavna kočnica i čovek koji je kriv što je ovo takmičenje izgubilo svaku vrednost i kredibilitet u našoj zemlji, naravno i šire.
 
Maraton je dobro organizovan.

"Jedini" problem je što nema više malo jačih imena. Mada, realno, u Beograd su (i dok je imao licencu) dolazili trećerazredni maratonci.

Što se tiče masovnosti i promocije trčanja, Bgd maraton je ispunio očekivanja. Za 99% učesnika, nije nikakav problem što nema elitnih trkača.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=533395#p533395:6mmmr6n8 je napisao(la):
astrodule » Sub Apr 21, 2018 4:01 pm[/url]":6mmmr6n8]Kao neko ko je trčao poslednjih 7 Beogradskih maratona (polumaratona) i još 1-2 trke godišnje (Ljubljana 2 puta, Beč, Temišvar, Novi Sad) teška srca se moram složiti sa tobom.

Naš maraton je izgubio međunarodni ugled potpuno, a za to je kriv skandal sa neisplaćenim premijama pobednicima. Ne znam detalje, ali šta god da je - skandalozno je. Bukvalno zbog par hiljada evra trka je izgubila licencu i evo, ovo je prvi put da nema crnaca na trci, pa su i rezultati u skladu sa time.

Beogradski maraton nikada i nije mogao da računa na najelitnije trkače, što zbog siromašnog nagradnog fonda, što zbog možda i najteže trase od glavnih gradova Evrope, što zbog najčešće pretoplog vremena i što zbog drugih velikih maratona u ovom periodu.

Postoji tu još stvari, a to su siromašni startni paket (ove godine čak ni torbicu nismo dobili, a Ljubljanski daje ranac ili torbu za slične pare), malo publike duž staze koja bodri trkače (u Beču, a naročito Ljubljani su ljudi aktivni duž cele staze).

Do pre dve godine su delili pamučne majice, onda su (napokon) delili prave majice za trčanje sa lepim dizajnom (Asics), a sada su batalili taj, slobodno mogu reći, najbolji deo maratonskog paketa, i majice prave domaća firma Fush. Majice jesu od kvalitetnih materijala, ali dizajn i kroj su užasni. Zaista užasni. U Ljubljani se dobija Adidas profi majica, a u Temišvaru Mizuno.

Ono što može da raduje je stalan porast broja učesnika. Baš sam juče izvlačio broj finišera po polu od 2005. godine i ono što najviše raduje je porast udela ženskih učesnika. Sad sam pogledao nezvanične današnje rezultate i broj finišera je sličan kao prošle godine, ali ove godine je sigurno bio veći broj odustajanja zbog zaista pretoplog vremena.

Pogledajte prilog 1

Znači, trka će ostati masovna, ali stranci neće toliko dolaziti skoro sigurno ubuduće. Nemam baš vremena da izvučem broj stranaca po godinama, ali skoro sam siguran da je danas bilo mnogo manje stranaca nego prethodnih godina (lako se prepoznaju, najčešće po majicama - naime, toliko trčim i znam koja oprema se može naći u našim radnjama, pa po patikama, šorcu i majici skoro 100% prepoznajem da li je stranac ili nije).

Vrlo je pohvalan taj rast domaćih učesnika. To se vidi i ne samo na trci, jer je očigledan porast trkača vidljivih na ulicama tokom cele sezone.

Finansijski, zaista ne znam kako Beograd prolazi. Verujem da dosta stvari Grad ne plaća (Policija, Čistoća...) a upravo zato što Policija neće više besplatno da obezbeđuje biciklističku trku oko Srbije, ta trka se verovatno neće održati.

Nadam se da nisam smorio - mogao bih o ovim stvarima da pišem i pričam do besvesti :violina:
file.php

file.php
Čekaj bre, je l´ realno da su napravili firmu koja pravi odeću i nazvali je Fuš hahahahahaha :lol:
 
He, he, istina je. Iskreno, kvalitet im je zaista OK. Materijali se vrlo malo razlikuju od sličnih dry fit / active materijala od velikih firmi (Adidas, Najki, Asiks), međutim dizajn je zaista katastrofa, a i kroj. Nikada mi neće biti jasno zašto kroj ne prekopiraju od konkurencije.

Tu mislim naročito na rukave. To se najviše primeti kada se majica slaže, tj, pakuje. Znam da je to većini neprimetna razlika, ali zaista je iritantno da kada slažem sve svoje sportske majice, a imam ih dosta od mnogih proizvođača, svuda su isti rukavi, a ovde su urađeni kao na običnim pamučnim majicama.
 
Ni meni nije jasno 99 posto tih brendova koji prave sportsku odeću. Tu vlada toliko odsustvo smisla da je to neverovatno. Uzmi recimo onaj Peak i dresove naše košarkaške reprezentacije u poslednjim godinama. Kao da je neki početnik u pejntu uradio, a imao je rok od 3 minuta. Evo, sad dok pišem ovo, pade mi na pamet teorija zavere da možda par tih najjačih brendova finansiraju ove ispod njih i namerno im ne daju da se dignu na neki nivo da bi oni ostali nedodirljivi na vrhu. Prosto je neverovatno kakav dizajn neki nude, ispada da samo par ljudi iz Adidasa, Najkija...umeju da naprave nešto normalno, a istina je da bukvalno milioni ljudi mogu to u fotošopu bolje da osmisle. Kakva sam samo fenomenalna rešenja vidjao za dres Zvezde, reprezentacije...na netu predhodnih godina, a pravili su ih totalni amateri.
 
Eto, i ovde da ubacimo teoriju zavere :)

Ali zaista, pogledajte ove dizajne za poslednje dve beogradske trke, kao i za one kada je Asics pravio majice.
8abc31ac39f6ede061772e9dde0fe354.jpg

d66fdce863fa9850cb9e9dd371e1adba.jpg
 
Ne možeš da kažeš da nema smisla. Evo, uzmi na primer H and M, Zaru... Šta su oni uradili? Prekopirali su dizajn tada vodećih svetskih firmi, napravili proizvod za manje novca i prodali ga po manjoj ceni. Čudno je da to nikom u svetu sportske opreme nije pošlo za rukom. Ali onda kad pomisliš da te neke vodeće tada firme iz sveta mode, tipa Riplej, Beneton, Levis i šta ti ja znam, nisu baš takvi giganti kao Najki i Adidas, onda možda i nije toliko čudno. Ako razumeš šta hoću da kažem.
 
Danas je Fruškogorski maraton, ali neki carevi danas renoviraju put, pa je sve od NS do Fruške gore u crvenom. Sledi post od drugara sa Fejsa

Nestvarno, na dan Fruškogorskog maratona na koji dolazi između 10000 i 120000 ljudi prilaz Popovici blokiran radovima na saobraćajnici. Potpuni kolaps kilometarska kolona, stranci koji su došli ljudi zbunjeni prevalili put od par hiljada km spavali u Kamenica i na 5 km od starta zakasniće na start. A i ja, što je najgore poneo sam bicikl i na krovu auta mi je ali ne mogu da izađem iz kolone i parkiram jer nema prostora i tako već sat vremena
 
Jesu bjese fudbaleri dobili neki prilagodjeni dizajn koji je vec koriscen
 
Kažu da je crveni dres osnovni Pumin model.
Beli je već malo personalizovan jer ima malu trobojku.
Mislim da zvanična prezentacija nije upriličena, tako da je pitanje da li crveni dres konačna verzija.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Mozda je maraton izgubio onaj pravi takmicarski duh u neodostatku para ali reklo bi se da dobija nesto vise sto novac ne moze da kupi :wink: :pob:

Pogledajte sjajan snimak ekipe Marka Zvaka
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mEHmWloilWk[/youtube]
 
Tako je.

A upravo zbog ovakvih ljudi, kao i zbog maratonaca koji trče 42km i koji trku završavaju kada više nema publike, start maratonske trke, kao i start za ljude u kolicima treba pomeriti bar 1h ranije.

Naime, već posle 13h publike skoro da nema u centru, a najbolji osećaj je kada posle napora uđeš u poslednjih 500m gde je publika svuda oko staze.
 
astrodule":34ljkd3d je napisao(la):
Kažu da je crveni dres osnovni Pumin model.
Beli je već malo personalizovan jer ima malu trobojku.
Mislim da zvanična prezentacija nije upriličena, tako da je pitanje da li crveni dres konačna verzija.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535376#p535376:34ljkd3d je napisao(la):
direktor » 02 May 2018, 00:29[/url]":34ljkd3d]Jesu bjese fudbaleri dobili neki prilagodjeni dizajn koji je vec koriscen

Evo još nekih detalja oko dresova.

Ovo je crveni dres koji se online može kupiti za 20e.

Pogledajte prilog 2

https://eu.puma.com/hr/hr/pd/pitch-jers ... 0red-white

A ovaj se prodaje u FSS online prodavnici za 67.5e

Pogledajte prilog 3

http://www.fss-onlineshop.com/user/dres ... 0/item.jsp

Razlika od 47.5 evra se ogleda u prisustvu grba FSS.

Kod belih dresova se razlika od 47.5e ogleda pored grba i u trobojci

Pogledajte prilog 1

Za 110e dobijate personalizovani dres (majica i šorc), sa imenom i brojem po izboru

http://www.fss-onlineshop.com/user/dres ... 0/item.jsp

edit: vidim da se i kragna razlikuje, tako da nije baš da su nam ovalili sa lagera opremu.
 
Vrh