Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532920#p532920:38sjeadr je napisao(la):
Adriano » Čet Apr 19, 2018 8:46 am[/url]":38sjeadr]Tvoj agent iz Merina zakaze termin koji vam odgovara kod notara u Vladimira Popovica 6 (ista zgrada kao i Merin). Tu potpisete sve sto treba (predugovor i specifikaciju materijala) i uslugu notara platis oko 17000 din. Nakon toga imas rok od 3 radna dana da platis 10% bankovnim transferom. I to bi bilo to za sada :)

Da dodam samo da se overa kod notara plaća isključivo platnim karticama jer gotovinu ne primaju.
Provizija banke kada budeš prebacivala novac sa tvog deviznog na devizni račun WTC-a iznosi 1000 RS (naglasi jer možda neki službenik nije upućen).
Obrati pažnju na OPU broj kada budu upisivali u banci kada prebacuješ novac i kada plaćaš proviziju da ne pogreše...pisaće ti u predugovoru kada ga budeš dobila.
 
Pozdrav svima, takodje razmisljamo o kupovini stana u Gornjem gradu.

Posto nismo iz Zemuna, imamo dilemu oko nekih stvari kao sto su:

- zagadjenost vazduha, da li je ovo po vama zaista problem?

- cena je malo jaca, cak iznad one za Zelenu aveniju koja je bliza gradu. Pretpostavljam da Sun City ima zasluge za to.

- infrastruktura? Ulica Cara Dusana deluje prilicno neugledno npr, ne znam sta se na tom planu moze realno ocekivati?

- guzve u saobracaju? Ne znam kako stoje stvari ovde u smislu potrebnog vremena za dolazak do centra/nbg na posao.

- blizina stadiona, prednost ili mana? Nadam se da zgrade nece biti brzo isarane grafitima? Koliko razumem, postojace kao neko obezbedjenje 24/7.

- generalno iskustva sa ulaganjima grada u opstinu Zemun, u smislu odrzavanja ulica, trgova i sl.

Kod projekta nam se dopadaju: struktura stanova, obecani kvalitet gradnje, projektno finansiranje, obdaniste i Maksi u objektu, OS i gimnazija u blizini, Sun City referenca, sama Dobanovacka ulica...

Hvala puno svima unapred na komentarima.
 
Da pokusam da odgovorim na Vasa pitanja (bar delimicno):

- zagadjenost vazduha nije nista gora (moze biti bolja jer nema velikih saobracajnica kao npr. Jurija gagarina gde trenutno zivim) nego drugi krajevi Beograda (msm na Bg u uzem smislu).

- cena za zelenu aveniju je bila jesenas za 4. I 5. Fazu 1950 eur sa pdv, tako da ako se nije nesto ppromenilo + garaza 12.000...ovde je bar 100 eur jeftinije po kvadratu za stan...lokacijski, sto se tice zel av, bolja je neznatno lokacija mozda, ali mikrolokacija je uzasna (bar meni) i mislim da je slicna konekcija sa gradom kolima/prevoz jer ujutru i popodne ne mozete nigde izbeci bar delimicno guzvu bilo gde da stanujete... blizu je i izlaz na autoput preko naselja save kovacevica, odnosno bezanije

- cara dusana jeste neugledna, ali verujem da ce se to vrmeenom izmeniti (vizuelno, ne verujem da ce se ulica siriti)

Ako neko ima druge inforimacije/misljenje, uvek je dobrodoslo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trecelice":1imrhba0 je napisao(la):
Da pokusam da odgovorim na Vasa pitanja (bar delimicno):

- zagadjenost vazduha nije nista gora (moze biti bolja jer nema velikih saobracajnica kao npr. Jurija gagarina gde trenutno zivim) nego drugi krajevi Beograda (msm na Bg u uzem smislu).

- cena za zelenu aveniju je bila jesenas za 4. I 5. Fazu 1950 eur sa pdv, tako da ako se nije nesto ppromenilo + garaza 12.000...ovde je bar 100 eur jeftinije po kvadratu za stan...lokacijski, sto se tice zel av, bolja je neznatno lokacija mozda, ali mikrolokacija je uzasna (bar meni) i mislim da je slicna konekcija sa gradom kolima/prevoz jer ujutru i popodne ne mozete nigde izbeci bar delimicno guzvu bilo gde da stanujete... blizu je i izlaz na autoput preko naselja save kovacevica, odnosno bezanije

- cara dusana jeste neugledna, ali verujem da ce se to vrmeenom izmeniti (vizuelno, ne verujem da ce se ulica siriti)

Ako neko ima druge inforimacije/misljenje, uvek je dobrodoslo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Da se nadovezem, u prolazu sam video da je u lameli 3 i drugi sprat zastakljen, a da u jednom stanu na prvom spratu gori svetlo na plafonu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nedelja 8:30h potpuni mir i tišina, nema nigde nikoga, čuje se samo cvrkut ptičica... :)
Na dve fotografije se vidi stolarija sa unutrašnje strane koja Vas sve verovatno zanima... :gobb:
 
Živ bio, hvala za slike.

Bela zgradica jel srušena konačno? Mrda li lamela 1? Jel L5 pod krovom konačno?
 
Evo stolarije iznutra, a i krova na lameli 5.
f0da08b16510b5c0781b450d6565c556.jpg
79d84ab7802cb4fa7dcfeee8a5daef0f.jpg
12aa894eea73f6774cff10bab7185245.jpg
fd6a017d6af6ac458b8a44fe6dd85b3c.jpg
 
Posto vidim da ste ulazili unutra, dali i kad moze da se udje na gradiliste ?

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=533683#p533683:183pr65h je napisao(la):
unedfined » Pon Apr 23, 2018 9:56 am[/url]":183pr65h]Živ bio, hvala za slike.

Bela zgradica jel srušena konačno? Mrda li lamela 1? Jel L5 pod krovom konačno?

Ako mi veruješ da nisam obratio pažnju, gledao sam najviše L5 i ostale ali nisam virio kroz ogradu na onu drugu stranu... :D
 
Da li su ova dupla vrata izlaz na terasu? Ako jesu ne kapiram ovaj stepenik :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=533747#p533747:uw36153y je napisao(la):
darkot » Pon Apr 23, 2018 12:33 pm[/url]":uw36153y]Da li su ova dupla vrata izlaz na terasu? Ako jesu ne kapiram ovaj stepenik :)

Ako gledamo golu osnovnu betonsku pluču, ono što je ranije pisano za podove je sledeće

- parket - 2.2cm
- lepak - 0.3cm
- samorazlivajuci sloj - 0.3cm
- cementna kosuljica + šulc - 4.2cm
- polietilenska folija - 0.04cm
- ekstrudirani polistiren (XPS) - 3.0cm
- armirano betonska ploča - 22.0cm
- produžni malter - 1.5cm

Tako da preok golog betona ide još 10.5 cm što bi bilo taman taj "prag".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=533687#p533687:3roe2976 je napisao(la):
lasica.janko » Pon Apr 23, 2018 10:00 am[/url]":3roe2976]Evo stolarije iznutra, a i krova na lameli 5.
f0da08b16510b5c0781b450d6565c556.jpg
79d84ab7802cb4fa7dcfeee8a5daef0f.jpg
12aa894eea73f6774cff10bab7185245.jpg
fd6a017d6af6ac458b8a44fe6dd85b3c.jpg

Koje je kvadrature/strukture ovaj stan?
 
Ovako bi trebalo da izgleda prag na kraju (visine kao lajsna za tarket).
file.php
Pitao sam u Merinu jos na pocetku i rekli su da je to standard zbog sigurnosti, tj, da ne udje voda sa terase. Izgleda je tako u vecini novih zgrada (u primeru je SunCity).

Mislim da je tarket debljine 1.4cm a ne 2.2cm.
 
Mislim da je to zato sto im je mnogo lakse za izvedbu.
U mom starom stanu iz '69-te godine ne postoji takav prag i nikada nije usla voda u stan.
 
darkot":2w66bu5h je napisao(la):
Mislim da je to zato sto im je mnogo lakse za izvedbu.
U mom starom stanu iz '69-te godine ne postoji takav prag i nikada nije usla voda u stan.

Ako nema prsten oko terase, tj ako voda moze da se sliva onda nema ni potrebe za pragom. U ovom slucaju mislim da prag ima funkciju. Ja bi vise voleo da ga nema ali tako je. Sto se tice prstena oko terase, pretpostavljam da je razlog staklena ograda, kao na prethodnoj slici.

Sve ce to lepo izgledati, ne brinite



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Johnny84":15ntldc0 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=533687#p533687 je napisao(la):
lasica.janko » Pon Apr 23, 2018 10:00 am[/url]":15ntldc0]Evo stolarije iznutra, a i krova na lameli 5.

Koje je kvadrature/strukture ovaj stan?
Stan sa slika je dvosoban, stan 5, lamela 2, oko 45 kvm bi trebalo da je kvadratura.
 
Zaboravila sam da pitam na sastanku i sad shvatam da je nelogicnost, na renderima je u kupatilu tus kabina, cini mi se i u specifikaciji materijala a na projektu je ucrtana kada. Jel zna neko sta je realnost?
 
Ninaa":2bzxnxqj je napisao(la):
Zaboravila sam da pitam na sastanku i sad shvatam da je nelogicnost, na renderima je u kupatilu tus kabina, cini mi se i u specifikaciji materijala a na projektu je ucrtana kada. Jel zna neko sta je realnost?
Tus kabina ce biti svuda. Tako su odlucili jos na pocetku, ja sam ih bas to pitao.

Na sun city-u su bile predvidjene kade, al su mogle da se traze tus kabine i onda su zakljucili da vecina hoce tus kabine.
 
Svugde će biti walk in showeri. Navodno ljudi su to više tražili. Na sastanku sam dobio plan po kome je stan imao kadu a u prilogu predugovora je revidiran taj isti plan, kupatilo ima walk in shower i dosta je ceo raspored u kupatilu promenjen zbog toga.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Hvala :)
To je ok, ipak ponekad i nista sladje od old school tople kupke u dobroj staroj kadi :grand:
 
Pitanje za komšije koje su kupile dvoiposoban stan...

Da li mislite da će u kupatilo moći da stanu i veš mašina i mašina zu sušenje veša zajedno?
S obzirom na to da je deo hodnika koji je prvobitno bio planiran za ovu namenu sada spojen sa kupatilom...

Hvala unapred na odgovorima.
 
Drage komsije,
pominjete izjavu u o brisovnoj dozvoli, to tazim banci na dan uplate avansa ili od Merina?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534170#p534170:1s7gklc1 je napisao(la):
Ninaa » Sre Apr 25, 2018 12:15 pm[/url]":1s7gklc1]Drage komsije,
pominjete izjavu u o brisovnoj dozvoli, to tazim banci na dan uplate avansa ili od Merina?

Nije loše da ih pitaš dokle se stiglo sa tim ako već ideš u banku...
Merin bi trebalo da nam to svima dostavi ali negde je zapelo...
 
Ninaa":2u5qtweu je napisao(la):
Drage komsije,
pominjete izjavu u o brisovnoj dozvoli, to tazim banci na dan uplate avansa ili od Merina?


Postovana, pitajte u Merinu nakon uplate avansa ali racunajte da ce stici nakon 20ak dana...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh