Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Moze pice kod mene na terasi cim bude gotov stan .trebao bi da bude lep pogled ka Zemunu sa 5.sprata :D
 
Bice zanimljivo kad krenu da se stavljaju klime po zgradi. :violina:
 
I pogledajte kvadrature garaznog mesta prilikom kupovine ;).
 
Hm, moze li malo pojasnjenje? Standardna su bila 12m2, ne znam da li ima drugacijih :)
 
Ima, koliko mi znamo , ima 11, 11.5m2, ima cak i manjih. Mislim da ima i 12.5 a Ima i vecih, invalidskih parking mesta.
 
Meni su rekli sve su iste, pa sam na kraju saznao da ipak nisu (GDS nisu ispali fer). Ja se nadam da su sve manje-vise standardnih dimenzija i da moze da se parkira auto.
Tih od 11 ima bas malo. Uglavnom su 11.5m2 i 12m2, mada ima i od 12.5m2 (nadam se da se nece praviti garazno mesto od parking mesta).
 
A jel' se zna gde su ta "ostecena" mesta?
Meni u ugovoru pise za 2 garazna mesta da su po 12m2. Niko nije ni spominjao razlicite dimenzije.
 
Sto se tice klima, bilo bi dobro da se slozno stavljaju iste maske, da se ne narusava izgled.
Posto ovi iz GDS-a su tu tek ispali da ne kazem sta.... :notok:
 
U mom slucaju ja sam dobio 11.5m2 i receno mi je da su sva takva mesta. Ugovor potpisan i tek nakon katastra gde sam dobio uvid u dimenzije svih garaznih mesta zakljucio sam da sam izigran (trazio sam ako mogu malo vece mesto - a dobio sam malo manje) :).

Smatram da bi bilo fer da su mi to i naveli i da su mi dali izbor s'obzirom da imamo vise izbora.
 
Da li je to garazno mesto vezano uz stan ili kupljeno u slobodnoj prodaji? Moguce da su samo takva ostala, ne znam :)
 
A sta pise u ugovoru?
I koji je redni broj mesta? Da uporedim sa mojim mestom
 
Garazno mesto je uz kupljen stan. U ugovoru mi je pisalo 11.5m2, samo sto opet kazem, nisam znao da imaju i veca mesta. Nije strasno :)
 
U Beogradu nema skuplje izgradnje od Zemunskih kapija, a za takav kvalitet koji nude. U danasnje vreme izgradnja takvog kompleksa zgrada
bez ugrađenih klima inicira buduce ruglo. A još ograde na terasama od gvožđa. Kada se prošaraju za par godina u svim nijansama boja. I još cekate svoju imovinu koju ste odjednom isplatili vise od godinu dana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534242#p534242:1csu21i8 je napisao(la):
proj » Sre Apr 25, 2018 9:26 pm[/url]":1csu21i8]Garazno mesto je uz kupljen stan. U ugovoru mi je pisalo 11.5m2, samo sto opet kazem, nisam znao da imaju i veca mesta. Nije strasno :)
Ako je uz kupljen stan, onda je to vezano i ne moze da se menja. Nama je tako receno da uz svaki stan ide garazno mesto sa odredjenim rednim brojem, i kada sam pitao da li mogu da promenim za neko drugo rekli su da ne moze. Mada kada sam pogledao tacnu poziciju shvatio sam da mi odgovara.
Nase je 2.4x5m=12m2, pretpostavljam da je ovo od 11.5 samo 10cm uze :)
 
Moze da se menja pozicija mesta, samo treba biti uporan :) tj mogla je, pretpostavljam da sad ne mozekadaje sobar deo prodat.

Ja sam insistirao na 2 vezana mesta po cenu i da odustanem od kupovine stana i odobrili su mi.

Sto se klima tice meni je to ok jer bih verovatno menjao default uredjaj za neki wi-fi sa jos ponekom opcijom.

Da se ja pitam ni plocice ne bi isle jer su krajnje bezveze :D
 
Ovo su neki moji minusi naselja:
- Klima uredjaji (ili makar obezbedjen kavez na terasama)
- Igraliste (nije predvidjen nijedan teren)
- Biciklisticka infrastruktura
- Skupo odrzavanje naselja (ne opravdava toliku cenu)
- Nedefinisani materijali u izgradnji (spisak postoji ali nista zvanicno)
 
Sto se tice voznje bicikla, 10 minuta Pregrevicom i na keju sam.. a onda granica nema :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534413#p534413:3ktacaju je napisao(la):
proj » Čet Apr 26, 2018 12:12 pm[/url]":3ktacaju]Ovo su neki moji minusi naselja:
- Klima uredjaji (ili makar obezbedjen kavez na terasama)
- Igraliste (nije predvidjen nijedan teren)
- Biciklisticka infrastruktura
- Skupo odrzavanje naselja (ne opravdava toliku cenu)
- Nedefinisani materijali u izgradnji (spisak postoji ali nista zvanicno)

Klima uređaje bi mogli da reše relativno bezbolno ako bi svim stanarima lepo dali pre useljenja saglasnost arhitekte za tačno definisane pozicije spoljnih jedinica, mislim da klime same po sebi nisu tako ružne koliko je ružno kada su random razbacane na fasadi.

Igralište... hm... Ako govorimo o sportu, tu je Partizan Teleoptik, zna li neko da li tu građanstvo može da ima pristup? Sa druge strane, parkova ima koliko voliš, uključujući i onaj postojeći zapadno od naselja, pored Geografskog fakulteta. BTW, pitao sam kolegu koji radi na GF, kaže da su im već najavili da će se iseliti odatle. Takođe, taj objekat GF ima terene, a i škola za gluvonemu decu, mislim da pristup u nekim terminima ne bi bio problem.

Biciklistička infrastruktura je predviđena rekonstrukcijom Cara Dušana, u samom naselju nije potrebna. A tu je i Pregrevica.

Održavanje naselja koliko znam (na žalost) nije obaveza, osim u početnom periodu, a nakon završetka naselja će skupštine stanara birati i potpisivati ugovore na tržištu. Šteta bi bila da naselje koje će imati infrastrukturu za obezbeđenje, parkove, video nadzor, garaže, itd... ne bude održavano adekvatno.

Ovo što se tiče nedefinisanih materijala zaista ne razumem, postoje specifikacije na sajtu GDS (http://www.gds.rs/dok/VJN-04-16-3-DEO-3-PARTIJA-2.pdf), postoji ogledni stan, šta još smatrate da je potrebno?
 
Pristup na Partizanove (teleoptik) terene nece u svakom slucaju biti za dzabe (kao sto nije slucaj ni sa jednim drugim odrzavanim terenom u gradu). Imt teren savestackom travom, kod Hale Sportova na NBG, kosta oko 2000-3000 na sat vremena (prosle godine, posto je rekonstruisan i prosiren, pa nisam tamo bio mesecima). a pristup na terene skole dece ostecenog vida (ne gluvonemih) ce moci na divlje kao sto se radilo do sada, posle kraja skole, ali nije fer da deca kojima je to jedina srednjoskolska ustanova u gradu (koliko sam upoznat) moraju da se bore za "termine" sa drugima. Deci je najbolje da idu na terene okolnih osnovnih skola.
I koji su to parkovi oko, kojih navodno ima koliko volish. Odrastao sam u zemunu i Batajnici i u tom kraju nema parkova dok ne odesh do Kalvarije ili naselja Sava Kovacevic. Par drveca na zelenim povrshinama izmedju parkinga ne chini park.
 
Pa meni ovo deluje kao pristojan park, a biće u samom naselju još tri manja, od toga jedan sa igralištem za decu https://www.google.com/maps/@44.8557965 ... 312!8i6656
A to se tiče škole, nisi u pravu... škola Veljko Ramadanović (http://www.skolaveljkoramadanovic.edu.rs/) je zaista škola za slepe i slabovide, i kao takva koliko znam nema igrališta iz razumljivih razloga. Ali ja govorim o takođe specijalnoj školi Radivoje Popović. (http://www.osradivojpopovic.edu.rs) koja ima terene kao i o terenima koji pripadaju Geografskom fakultetu.
 
Zaboravio sam na taj park. Ali sto se tice igralista opet govorish o igralistu skole i to skole za decu sa specijalnim potrebama - moze ali samo kada nema nikoga u skoli tamo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534496#p534496:3v4o9aw9 je napisao(la):
rodoljub.ilic » Čet Apr 26, 2018 7:16 pm[/url]":3v4o9aw9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534413#p534413:3v4o9aw9 je napisao(la):
proj » Čet Apr 26, 2018 12:12 pm[/url]":3v4o9aw9]Ovo su neki moji minusi naselja:
- Klima uredjaji (ili makar obezbedjen kavez na terasama)
- Igraliste (nije predvidjen nijedan teren)
- Biciklisticka infrastruktura
- Skupo odrzavanje naselja (ne opravdava toliku cenu)
- Nedefinisani materijali u izgradnji (spisak postoji ali nista zvanicno)

Klima uređaje bi mogli da reše relativno bezbolno ako bi svim stanarima lepo dali pre useljenja saglasnost arhitekte za tačno definisane pozicije spoljnih jedinica, mislim da klime same po sebi nisu tako ružne koliko je ružno kada su random razbacane na fasadi.

Igralište... hm... Ako govorimo o sportu, tu je Partizan Teleoptik, zna li neko da li tu građanstvo može da ima pristup? Sa druge strane, parkova ima koliko voliš, uključujući i onaj postojeći zapadno od naselja, pored Geografskog fakulteta. BTW, pitao sam kolegu koji radi na GF, kaže da su im već najavili da će se iseliti odatle. Takođe, taj objekat GF ima terene, a i škola za gluvonemu decu, mislim da pristup u nekim terminima ne bi bio problem.

Biciklistička infrastruktura je predviđena rekonstrukcijom Cara Dušana, u samom naselju nije potrebna. A tu je i Pregrevica.

Održavanje naselja koliko znam (na žalost) nije obaveza, osim u početnom periodu, a nakon završetka naselja će skupštine stanara birati i potpisivati ugovore na tržištu. Šteta bi bila da naselje koje će imati infrastrukturu za obezbeđenje, parkove, video nadzor, garaže, itd... ne bude održavano adekvatno.

Ovo što se tiče nedefinisanih materijala zaista ne razumem, postoje specifikacije na sajtu GDS (http://www.gds.rs/dok/VJN-04-16-3-DEO-3-PARTIJA-2.pdf), postoji ogledni stan, šta još smatrate da je potrebno?

Mislim da nije poenta mesati okolinu sa "naseljem" koji ce u buducnosti brojati veliki broj porodica. Meni je neprihvatljivo da buduce naselje nema predvidjeno nijedno igraliste sa sportskim terenom (ne govorim o parku). Ono sto mislim je da ce i broj slobodnih parking mesta biti minimalan sto je potencijalni problem u buducnosti. U direkciji su mi rekli da planiraju da rentaju parking mesta koja se budu nalazila izmedju prostora zgrade. Ja se slazem da je svakom stanu potrebna garaza ali u to naselje ce dolaziti gosti stanara.
 
Vrh