Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Ako nije taj lepio, neka onda kaže ko je lepio.

Naravno, on će reći da ne zna ko je lepio.

Mislim, to je sve na nivou "pričam ti priču", i ispada da ne može ništa da se uradi po tom pitanju.

Na kraju krajeva, nas kao građane ne zanima ko je lepio ili ko nije lepio.
Jednostavno, neka kažnjavaju redom sve vlasnike telefona koji se oglašavaju na način koji predstavlja ruženje grada.
 
Није битан(и) ко је лепио, њих смо сликали, битан је налогодавац - организатор тј. онај ко даје паре за лепљење и "откуп" лаптопова.
 
Nisam dobio nikakav odgovor na mejlom poslati dopis u vezi oglasa sa "otkupom laptopova".

Danas tokom popodneva sam ponovo video starijeg, svima dobro poznatog gospodina, kako samolepljivom trakom uništava sve na šta naiđe.

Današnji prizor me podsetio da ponovo pošaljem isti mejl Gradskoj upravi, što ću večeras i uraditi.
 
Taman juče htedoh da napišem da još uvek nisam dobio nikakav odgovor na dva poslata mejla (od 09. i 24. aprila), kad ono... :D

Danas mi je poštom stigao dopis iz Odeljenja nadzora komunalnih inspekcija gradskih opština, u kome stoji sledeće:
Obaveštavamo Vas da je u ovom Sekretarijatu po istom komunalnom problemu (nedozvoljenom lepljenju reklamnih oglasa "Otkup laptopova"), već pokrenut upravni postupak X-02 broj: 355-1957/2017, u okviru kojeg će biti preduzete mere iz naše nadležnosti.

Šta reći, ostaje nam da se nadamo da će nešto i uraditi, osim ako sve ovo ne predstavlja pokušaj zamazivanja očiju građanima...
 
Danas dobih mejl vezan za svima dobro poznati oglas o "otkupu laptopova".

Prosledili su mi odgovor komunalnog inspektora iz GO Novi Beograd:
Поштовани,

достављамо одговор комуналног инспектора.

Комунална инспекција

Број: III-355-2290/2018

Дана:31.05.2018. године

Б е о г р а д

МС

Секретаријат за послове одбране, ванредних ситуација, комуникације и
координацију односа са грађанима

11000 БЕОГРАД

_Тиршова бр.1/__IV___

Предмет: Извештај

Веза: Предмет 125783-277694/2018 од 10.04.2018. године

Представка од 10.04.2018. године, заведена дана 11.04.2018.године под
бројем III-355-2290/2018, а које се односи на "лепљење огласа на
разводни орман...". Обавештавамо Вас да је у поступку ванредног
инспекцијског надзора обављеног дана 20.04.2018. године, од стране
комуналног инспектора одељења за инспекцијске послове Управе градске
општине Нови Београд, о чему је сачињен записник у коме је констатовано
да су у тренутку надзора потврђени наводи из поднеска. По добијању
података од МУП-а донето је решење о уклањању рекламних огласа и издат
прекршајни налог прекршиоцу за учињени прекршај.

КОМУНАЛНИ ИНСПЕКТОР

Мирослав Станковић
 
Da, gospodine direktore.
Sve je to šatro...

Mogu da nam mažu oči kako im se prohte, pošto ovde ne postoje nikakvi kontrolni mehanizmi.
 
Nad opstinskom inspekcijom postoji gradska nad njima upravna inspekcija itd .
 
@Владивоје укњижен плусићћћ :kk:

Па те наводне "огласе" та општинска инспекција и неће уклањати из разлога што и немају шта да уклањају, јер исте уклања Алма кватро, а уклањамо и ми сами грађани (барем ја их укек са задовољством цепам).

Сад видим у последње време да тај бахати крелац, штампа те огласе мањег формата, па нису тако упадљиви ! Али опет боду очи и руже на град. А о излепљеним бандерама и знаковима да и не причам.
 
Gago, hvala lepo za plusić. :kk:

Imaš ih i ti od mene do sada ihahaaaaajjj, samo da znaš... :sesir:

Ali, problem je u tome što brojni naši dopisi nemaju nekog konkretnog rezultata...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=543530#p543530:3hlk4waj je napisao(la):
Гага » Pet Jun 08, 2018 10:50 pm[/url]":3hlk4waj]
Сад видим у последње време да тај бахати крелац, штампа те огласе мањег формата, па нису тако упадљиви ! Али опет боду очи и руже на град. А о излепљеним бандерама и знаковима да и не причам.

da je samo on....

joooooj kad se setim ranije nzm sad onog jadnog drveta na stajalistu "karadjordjev park" u pravcu ka autokomandi, bokte ono drvo je imalo vise metala od heftanja i eksera nego organskog tkiva u sebi, kakva su samo neki ljudi st*** to je neverovatno
 
Da, ja sam posebno "alergičan" na drveće koje je izlepljeno i isheftano oglasima.

Zar sveto drvo tome služi (?).
 
Mislim da je ovo slika i prilika ovog naroda. Ovako nešto ne bi moglo nigde da se desi, da neki id*** TERORIŠE sve građane, a pritom, znamo i ko je. Imaš broj telefona počinitelja, koji će ti se javiti na telefon, koga ćeš pozvati i koji će ti doći na prag?! Pa da li je realno da ovome ne može da se stane na kraj?

Da li je moguće da ne mogu da mu isključe broj telefona? Da blokiraju VIBER? Upravo mi je pala ideja da se kontaktira Viber sa opisom problema-slikama kako bi se ovaj id*** blokirao. Ni njima ne ide na ruku negativni PR. Ako budu imali mnogo prijava, verovatno će i reagovati.

Prijaviti na: https://support.viber.com/customer/portal/emails/new
 
Ovo je prijavljeno bezbroj puta, od strane bezbroj ljudi.

I ja sam dobio nekakav odgovor pre 3-4 meseca, da su prema počiniocu postupili po zakonu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557112#p557112:29cq4npn je napisao(la):
VeniVidiVici » 04 Авг 2018 08:51 pm[/url]":29cq4npn]Mislim da je ovo slika i prilika ovog naroda. Ovako nešto ne bi moglo nigde da se desi, da neki id*** TERORIŠE sve građane, a pritom, znamo i ko je. Imaš broj telefona počinitelja, koji će ti se javiti na telefon, koga ćeš pozvati i koji će ti doći na prag?! Pa da li je realno da ovome ne može da se stane na kraj?

Da li je moguće da ne mogu da mu isključe broj telefona? Da blokiraju VIBER? Upravo mi je pala ideja da se kontaktira Viber sa opisom problema-slikama kako bi se ovaj id*** blokirao. Ni njima ne ide na ruku negativni PR. Ako budu imali mnogo prijava, verovatno će i reagovati.

Prijaviti na: https://support.viber.com/customer/portal/emails/new
file.php
О овоме смо причали и постављали слике чак и оних који лепе, на неколико подтема, многи од нас на форуму смо пријављивали (и ја лично), писало се и по новинама, и опет ништа. Чак шта више појачало се са лепљењем ових глупости, бар код мене у насељу Бежанијска коса, јер сад има "откупљивач" више "залепљивача"! :( , тако што сад заједно лепе те глупости и за те лаптопове и за откуп алкохолних пића ! Проширио се посао.

Он јесте платио неколико пута казну, али изгледа као што видиш, да то не вреди, он се чак и шири, хм изгледа да сваки становник Београда има по један лаптопићћћ. :mrgreen:

Мобилни могу да му искључе, али он може после да набави други број, и тако све у круг. Било би лепо да пријавиш по предлогу који си изнео, а можда не би било лоше да изнесеш на форуму и ко је тај организатор овог ........
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538495#p538495:1k4z2q64 je napisao(la):
Vladivoje » 16 May 2018 12:04 pm[/url]":1k4z2q64]Taman juče htedoh da napišem da još uvek nisam dobio nikakav odgovor na dva poslata mejla (od 09. i 24. aprila), kad ono... :D

Danas mi je poštom stigao dopis iz Odeljenja nadzora komunalnih inspekcija gradskih opština, u kome stoji sledeće:
Obaveštavamo Vas da je u ovom Sekretarijatu po istom komunalnom problemu (nedozvoljenom lepljenju reklamnih oglasa "Otkup laptopova"), već pokrenut upravni postupak X-02 broj: 355-1957/2017, u okviru kojeg će biti preduzete mere iz naše nadležnosti.

Šta reći, ostaje nam da se nadamo da će nešto i uraditi, osim ako sve ovo ne predstavlja pokušaj zamazivanja očiju građanima...

a ima li odgovora po odgovoru tog odeljenja nadzora komunalnih inspekcija i koje u oni mere preduzeli.
 
Ja prijavila pre malo jače od mesec dana inspekciji gradilište na Vidikovcu koje nema istaknutu tablu. Niti sam dobila odgovor, niti je tabla postavljena :kafa:
 
Kome sve prijaviti ovo ruglo? Komunalnoj inspekciji, Gradskoj cistoci, Zelenilu,... ?
 
@astrodule hvala, prijavio sam. Dugo me nije bilo u Beogradu i skroz sam zaboravio na njih i njihov Tviter nalog!
 
Nema na čemu. Ne treba smetnuti sa uma da oni samo prosleđuju prijave i to isto možemo i mi da radimo, ali treba znati kome.

Ovo se može prijaviti i Komunalnoj policiji ili inspekciji i Čistoći i Zelenilu (ako je livada njima predata na održavanje).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570159#p570159:3csgirjs je napisao(la):
Trejsi » Sre Sep 26, 2018 1:07 pm[/url]":3csgirjs]Kome sve prijaviti ovo ruglo? Komunalnoj inspekciji, Gradskoj cistoci, Zelenilu,... ?
file.php

file.php

file.php

klinici laza lazarevic pa da postave kamere i da malo ispitaju ko to, kako i zasto tovari tonu suta iza kontejnera :bash:
 
Vrh