Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Videcemo, baner ce biti aktivan do pred kraj potrage za poslovnim prostorima tj do sredine maja.
 
Poštovani,

da li je u nekoj od postojećih tema diskutovano o pozicijama i uticaju na okolinu baznih stanica mobilne telefonije?

Radi se o materiji koja izgleda nije na potreban način normirana pa bi podela iskustava i informacija na tu temu bila svakako dragocena
 
U nekoj temi o stabenoj izgradnji se pisalo o baznim stanicama
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535348#p535348:37iaea0o je napisao(la):
bgvozd » Today, 21:07[/url]":37iaea0o]Poštovani,

da li je u nekoj od postojećih tema diskutovano o pozicijama i uticaju na okolinu baznih stanica mobilne telefonije?

Radi se o materiji koja izgleda nije na potreban način normirana pa bi podela iskustava i informacija na tu temu bila svakako dragocena

Ako imaš proverene podatke ili ako si stručan da pričaš o tim uticajima, slobodno otvori novu temu. Samo nemoj da preneseš neki tekst iz Kurira gde se govori da bazne stanice izazivaju rak.

ps: Zanimljiva stvar za bazne stanice je da je veći uticaj zračenja (ne kažem da je štetno, nego samo zračenje) na stanare susednih zgrada, nego na stanare same zgrade jer zračenje od tih baznih stanica ide "u stranu".
 
Emisija talasa i njihovo prostiranje je takvo da nema uticaja na pozicije ispod antene, tako da stambene zgrade odnosno stambene zajednice na čijim krovovima su montirane antene mogu bez brige da prihoduju lepe novce, jer oni su "bezbedni".

Pitanje je kakva je situacija sa objektima u neposrednoj blizini i koja je "bezbedna" distanca.

Snaga talasa svakako opada sa udaljenošću od antene, pa bi bilo zanimljivo imati podatak o minimalnom dozvoljenom rastojanju. Pitanje je kompleksno jer zavisi ne samo od pozicije (visina, rastojanje) već i od snage konkretnog izvora odnosno antene.

Standardi svakako postoje i u civilizovanom svetu su propisani odgovarajućim obavezujućim aktima.

Stoga, diskusija na ovi temu bi morala poći od kratkog prikaza domaćih propisa i standarda iz ove oblasti (telekomunikacije), izloženog laički na razumljiv način, a zatim poređenja sa evropskim standardima, nakon čega bi se moglo polemisati o stanju "na terenu"

Čini mi se da je pitanje veoma značajno i da bi bilo potrebno podizanje "društvene" svesti na tu temu
 
@bgvozd

Kao sto je astrodule pomenuo, mozes otvoriti temu u relax delu foruma.
 
Otvaranje ove teme zahteva malo pripreme.

Za sada info o načinima delovanja u okruženju u cilju objedinjavanja informacija o lokacijama baznih stanica i uvođenja reda u načinima njihovog postavljanja.

 
Upravo otvorena nova tema "Bazne stanice mobilne telefonije" u relax delu foruma
 
Da li postoji tema vezano za rekonstrukciju Bore Stankovića? Ako ne , da li ima smisla otvarati zasebnu temu , obzirom da sam na dva mesta video da se piše o istoj temi?
 
Bili na forumu
Registrovanih korisnika:
Alexa [Bot], becks89, Bing [Bot], boca-ica, Dakii, Dejan011, Google [Bot], ivan1973, ja sam, Micigen, mikins, MLN, relja, RioBL, StaraMo, vucko, Zacard, Zezeljko

Tom prilikom , postavih post u temi : - prijava gradskim službama- .
bi obrisan brzinom svetlosti... :shock:
šta bi... ko ga obrisa ????
a očigledno nije bio prisutan na forumu Igor .... novi admin ?

:sesir:
 
Nije bitno ko je brisao, nego zašto je brisao (???).

Šta si to pisao, nevaljali boco-ico... :mrgreen: :lol:
 
Nista nije brisano vec je moguce da si umesto "Posalji" kliknuo na "Pregled" cime post nije ni postavljen na forum.
 
Ajd evo opet
dobar zez sa twittera na temi - prijava gradskim službama-
:sesir:
 
Znam, ali ceo link ne možeš da dobiješ na lak način, naročito preko telefona.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Igore šta je ovo, za svaku zgradu u "BW" otvara se nova tema... Nema potrebe za tim...
 
Nece bas svaki objekat imati posebnu temu ,vec ce se objekti grupisati po blokovima. Buduci da je podela na blokove manje poznata teme ce se prosirivati kao u slucaju Viste gde je nakon pocetka izgradnje dodat i Parkview posto su u okviru istog bloka.
 
Da li postoji opcija da izbrisem kompletno sopstveni post iz teme i kako to uradim?
 
Obrisi skoro sve, napiši "greška" i prijavi post na crveno dugme kada ga objaviš ponovo. Onda će Admin da ga obriše.

Preko preče, naokolo bliže.
 
Nije moguce da sami obrisete svoj post ali ga mozete prijaviti putem privatne poruke ili pritiskom na dugme "Prijavite ovaj post"
 
Prijavio sam uz pomoć opcije "Prijavite ovaj post". Takođe sam izmenio tekst sa sadržejm "Greška". U pitanju je tema Wellport.

Hvala unapred na brisanju poruka.
 
Postoji li mogućnost da se naslov foruma "Javni gradski saobraćajni prevoz" svede na kraću varijantu, na primer "Javni saobraćaj" ili "Javni prevoz"?
 
Vrh