Šta je novo?

Koridor 10

Juče sam se vratio iz Grčke i mala napomena svima koji ovih dana putuju za istu da u smeru ka grčkoj granici dobro obrate kako da izađu na ovaj auto put jer je totalno nelogično označeno i skoro svi greše i voze starim putem!!! Prilog možete pogledati ovde: https://www.youtube.com/watch?v=FVBJsUDWoxA

U povratku nije problem jer se autoput nastavlja na postojeći ali u pravcu Grčke je problematično. Nadam se da će do sezone pustiti deo od Neogotino do Demir Kapije pa onda neće biti problema!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535562#p535562:2je1mngb je napisao(la):
termicar » Čet Maj 03, 2018 9:16 am[/url]":2je1mngb]Juče sam se vratio iz Grčke i mala napomena svima koji ovih dana putuju za istu da u smeru ka grčkoj granici dobro obrate kako da izađu na ovaj auto put jer je totalno nelogično označeno i skoro svi greše i voze starim putem!!! Prilog možete pogledati ovde: https://www.youtube.com/watch?v=FVBJsUDWoxA

U povratku nije problem jer se autoput nastavlja na postojeći ali u pravcu Grčke je problematično. Nadam se da će do sezone pustiti deo od Neogotino do Demir Kapije pa onda neće biti problema!

kakav je put od evzonija do soluna, jesu li radili nesto?
 
Vratio se danas iz Grcke. Iz smera od Srbije do Grcke granice se vozi auto putem. Kad sam isao u Grcku pre nedelju dana bilo je kao sto je termicar napisao. Danas kad sam se vracao bilo je obrnuto, iz smera Grcke ka Srbiji se vozi magistralom. Znaci promenili su, a ja sam u razmaku od 7 dana oba puta zabo magistralu :).

Demir kapija - smokvica dosta dobro deluje osim sto ima znakove za semafor pa i same semafore ispred oba tunela. To prvi put vidim u takvom obliku. Semafori podsecaju na gradske semafore.

Put od evzonija do soluna je po meni srednje zalostan u velikoj meri. Nista nisu menjali, osim sto radi naplatna rampa kod evzonija 1.80e za putnicka vozila. I inace videh da prave jednu naplatnu rampu na samom ring road-u, pre iskljucenja za industrijsku zonu ka evzoniju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536189#p536189:249w3h5r je napisao(la):
Tom88 » 06 May 2018 08:55 pm[/url]":249w3h5r]Vratio se danas iz Grcke. Iz smera od Srbije do Grcke granice se vozi auto putem. Kad sam isao u Grcku pre nedelju dana bilo je kao sto je termicar napisao. Danas kad sam se vracao bilo je obrnuto, iz smera Grcke ka Srbiji se vozi magistralom. Znaci promenili su, a ja sam u razmaku od 7 dana oba puta zabo magistralu :).

Demir kapija - smokvica dosta dobro deluje osim sto ima znakove za semafor pa i same semafore ispred oba tunela. To prvi put vidim u takvom obliku. Semafori podsecaju na gradske semafore.

Put od evzonija do soluna je po meni srednje zalostan u velikoj meri. Nista nisu menjali, osim sto radi naplatna rampa kod evzonija 1.80e za putnicka vozila. I inace videh da prave jednu naplatnu rampu na samom ring road-u, pre iskljucenja za industrijsku zonu ka evzoniju.

Nemoguće da su završili kompletnu traku do Grčke granice, ja kad sam se vraćao to nije bilo ni blizu gotovo, na jednom delu (doduše malom) nisu bili nasuli ni šljunak tj. još su kopali.

Kako se u povratku iz Grčke vozi magistralom, gde se napušta auto put i gde se vraća na njega?

Što se tiče naplatne rampe na ring-road-u nije mi baš najasnije kako će to da naplaćuju (mada ne sumnjam u grčke sposobnosti da svašta izmisle)!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536232#p536232:192ktpp3 je napisao(la):
Drakche » Pon Maj 07, 2018 8:05 am[/url]":192ktpp3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535823#p535823:192ktpp3 je napisao(la):
bobcha78 » 04 Maj 2018 07:46 pm[/url]":192ktpp3]koridor 10, južni krak

https://www.youtube.com/watch?v=-r_RWBkxsEE&feature=push-u&attr_tag=D45Y1G3phbzjEJsT-6

Ne razumem zasto se planiraju ti pompezni granicni prelazi (ne samo sa makedonijom), kada je ultimativni cilj da granicni prelazi vise ne postoje.
To je u fazonu, zasto da stvaram u zivotu ako cu svakako umereti jednom :D Ko zna kad :D
 
Pa realnost je da se granični prelazi neće ukidati bar još dosta godina (a verujem da ni Evropa ne gleda blagonaklono na ukidanje istih, tj, da bi ih sada, tj, u poslednjih par godina, vrlo rado vratili)
 
@termicar
Nisu zavrsili :) , nisu ni blizu, trup puta je i dalje raskopan. Samo su zamenili smer.

Znaci kada se ide iz smera Srbije iz desne trake vozila prelaze u levu pa pre nove deonice opet u desnu ka Grckoj granici.

U povratku iz Grcke odmah posle nove deonice DK-Smokvica se silazi na magistralu, samo je sad voznja magistralom duza :) jer je ukljucenje nazad na auto put solidno dalje (od mesta gde je ranije bilo iskljucenje) .

Mozda ce opet da menjaju, ko zna :)
 
Sto se Grckih putarina tice oni su u takvom haosu da ni sami nisu sigurni kako ce sve zavrsiti.

Naime vecina puteva im je u nekoj od koncesionih varijanti i partnerskih odnosa drzave i privatnika.Trenutno se jos bave izgradnjom klasicnih ceonih naplazltnih rampi kao kod nas a ovih dana im se zavrsava tender u vrednosti od skoro pola milijarde evra za satelitsku naplatu putarine.

Pritom gradjanji odbijaju bilo kakvo povećanje naplate i svakodnevno je ministar na ponekoj barikadi gde smiruje proteste slicne onima u Albaniji.

To resava tako sto pravi spiskove gradjana koji zive u toj regiji i dodeljuju im besplatne propusnice.

E sad to izaziva lancanu reakciju drugih perfektura koje traze isto a onda se koncesionari bune jer im ionako slabi prihodi bivaju sve manji.

To opet automatski dovodi do sukoba i tuzbi prema drzavi i protivljenja uvodjenju satelitske putarine jer nemaju jasan dogovor kako ce da podele pare i ko ce da nadgleda sprovodjenje tendera.

Ja ljudi nisam skoro video vecu rasomonijadu od ove Grcke sa putarinama.

Inace za primer navescu da recimo Egnatia Odos od Alexsandropolisa do Igumenice u duzini od oko 700 km autoputa koji ih je kostao preko 10 milijardi evra donosi godisnje jedva 75 miliona evra naspram nasih 150 miliona.
 
Za tunel im svaka cast. Izgleda svetski, ali...prema onome sto sam video, tesko da ce pustiti i u poluprofilu kroz Grdelicku klisuru u skorije vreme. Ima tu jos puno da se radi, a iluzija o putovanju autoputem ka Makedoniji leta 2018. je srusena, sada i zvanicno.
 
Prosto pitanje, da li iz Pirota ici u Solun preko Bugarske ili Makedonije (i Grdelice)?
Koliko u Bugraskoj ima autoputa od Kalotine do Kule na jugu gruba procena?
 
Ako si iz Pirota pa neisplati ti se da gazis dve klisure da bi isao preko Makedonije.

Imas oko 100km od Blagoevgrada do granice magistralnog i ovo gore od Sofije do nase granice..Mada taj autoput kroz Grcku zahteva rekonstrukciju osim ovog novoizgradjenog dela sto su pustili prosle godine.
 
Кроз Бугарску имаш 25 км од границе до Сливнице коректну магистралу.Наредних 25 до улаза у Софију су 4 траке без ограде,али сматрај их аутопутем јер иду кроз поље.Испред Софије имаш велики кружни ток на ком се одвојиш за Перник Кулата и тераш 100 км аутопутем.Иди до краја тог пута,јер имаш два искључења за Кулата (гранично село са Грчком).Одатле имаш неких 50 км магистрале која пролази кроз саму варошицу Кресну и ту зна да буде гужва.У граду Сандански,кроз који пролазиш,можеш да направиш паузу или бар сипаш гориво (Бензин и дизел око евро,плин од 45 до 50 центи).Последњих 15 км је аутопут.У Грчкој је пут скоро потпуно реконструисан,без неких 10ак км.У Бугарсској плаћај картицом,јер љуште на курсу.Ја сам Пироћанац,па имам левове,ал се ван Пирота тешко налазе.Вињета кошта 15 лева (око 8 евра) за 7 дана а 30 лева за 30 дана.Ако идеш на више од 7,купи одмах месечну.У Грчкој одмах иза границе плаћаш 2,4 евра до Солуна.На Градини од првог јула до 15ог августа можеш озбиљно да заглавиш викендом на излазу,а од 20ог јула до средине септембра на улазу у Србију.Граница између Бугарске и Грчке је лагана,јер ЕУ држављани махну личном картом кроз прозор.Србе одвоје на страну за проверу,али се не чека дуже од 20 минута.При повратку из код места Сливница,где се са 4 траке прелази у две,имаш радар на ком "падају турске главе".То запамти обавезно.Ако негде у Бугарској налетиш на полицију,стављај 10 евра у пасош и не секирај се.Надам се да ти значи нешта.А,да,имаш и радаре на делу од Просека до Црвене Реке,на најбезобразнијим местима,али ту нема 10 евра,него пишу те погани људске.
 
Ово ми делује доста добро. Траса је коначно очишћена од стена у односу на раније снимкове а има и доста механизације.
 
Za one koji su se interesovali kako je ici kroz Bugarsku na more evo jedne informacije. Rade se 3 lota od Blagoevgrada do Kulate. Prva nece jos neku godinu. Lot 3.3 solidno napreduje. Ocekuje se zavrsetak realno do proleca. Evo svezeg snimka

https://m.youtube.com/watch?v=PRgsG2uu6AA
 
Каже се ил` до Куле (ако во јазик имаш падежи), или до Кулата (ако њамаш) :wink:

Лепе вести. И од Софија до наша граница су, ако се не варам, прошле године расписивали неке тендере, а најновија информација(та) гласи овако:

„Стартирахме тръжна процедура за Калотина-София, както и с Южната дъга, за да може бързата връзка от Западна, Централна Европа към Близкия изток да се осъществява именно по това направление“, каза още регионалният министър.

Линк(от): https://www.actualno.com/business/prez- ... 72763.html

Значи, неће скоро...
 
Jeli piše kad ima da počne izgradnja od te deonice? (nerasumem šta pišu na stranicu)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=537083#p537083:p8gbnt4s je napisao(la):
Немања » Čet Maj 10, 2018 10:25 am[/url]":p8gbnt4s]Кроз Бугарску имаш 25 км од границе до Сливнице коректну магистралу.Наредних 25 до улаза у Софију су 4 траке без ограде,али сматрај их аутопутем јер иду кроз поље.Испред Софије имаш велики кружни ток на ком се одвојиш за Перник Кулата и тераш 100 км аутопутем.Иди до краја тог пута,јер имаш два искључења за Кулата (гранично село са Грчком).Одатле имаш неких 50 км магистрале која пролази кроз саму варошицу Кресну и ту зна да буде гужва.У граду Сандански,кроз који пролазиш,можеш да направиш паузу или бар сипаш гориво (Бензин и дизел око евро,плин од 45 до 50 центи).Последњих 15 км је аутопут.У Грчкој је пут скоро потпуно реконструисан,без неких 10ак км.У Бугарсској плаћај картицом,јер љуште на курсу.Ја сам Пироћанац,па имам левове,ал се ван Пирота тешко налазе.Вињета кошта 15 лева (око 8 евра) за 7 дана а 30 лева за 30 дана.Ако идеш на више од 7,купи одмах месечну.У Грчкој одмах иза границе плаћаш 2,4 евра до Солуна.На Градини од првог јула до 15ог августа можеш озбиљно да заглавиш викендом на излазу,а од 20ог јула до средине септембра на улазу у Србију.Граница између Бугарске и Грчке је лагана,јер ЕУ држављани махну личном картом кроз прозор.Србе одвоје на страну за проверу,али се не чека дуже од 20 минута.При повратку из код места Сливница,где се са 4 траке прелази у две,имаш радар на ком "падају турске главе".То запамти обавезно.Ако негде у Бугарској налетиш на полицију,стављај 10 евра у пасош и не секирај се.Надам се да ти значи нешта.А,да,имаш и радаре на делу од Просека до Црвене Реке,на најбезобразнијим местима,али ту нема 10 евра,него пишу те погани људске.


Wow, sjajno objasnjenje, vala pivo od mene. Moram da se nadovezem i moze da se desi da mi jos malo pomognes. Deo do Sofije znam super jer idem jednom u mesec dva da se promajem, ali ne znam nista juznije od Vitose planine :) zato i pitah. Moja prava destinacija je Sarande u Albaniji i planiram da cepam ceo sever GR i upadnem od Igumenice na sever u ALB. Video sam da mi treba zeleni karton za ALB. Jel od Kulata do Jonskog mora manje vise sve AP?

Jos jednom hvala na odgovoru!
 
Па, за тебе је вероватно логичнији пут преко Приштине и Тиране. Између та два града је све аутопут и брзо се стигне.

Ако ти је брига безбедност, возио сам пре десетак година, послом, поприлично са БГ таблама кроз Приштину. Не би требало да буде опасно.
 
Vrh