Šta je novo?

Radoja Dakica "Neimar V"

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512275#p512275:23ddyoca je napisao(la):
Master » Uto Jan 30, 2018 2:57 am[/url]":23ddyoca]Prema najnovijim informacijama, za sada se nista ne zna sto se useljenja tice... Radovi se privode kraju ali dozvola ipak jos nije dobijena i pitanje je i kad ce to biti, vezano za vodovod i kanalizaciju. Rok je bio 31.12.2017. za useljenje, pa se pomerala granica na 1.februrar, sad kako stoje stvari, nece biti useljenja pre marta, aprila, maja... Ko zna. Ljudi su nestrpljivi, mnogi nemaju gde a odgovora ili preciznije informacije nigde...

Master, da, otprilike da tako stoje stvari. Zapravo, glavni problem je grad tj. Direkcija i Sekretarijat koji su užasno spori oko izdavanje dozvole, a pazi sada, ako sam dobro razumela izgleda da samu dozvolu na kraju treba da parafira i gradonačelnik prema nekim novim procedurama, što je meni neverovatno!!! Kažu da je u Gradu sada haos jer se svi bave samo izborima, i Master što je najgore, poznajem neke ljude u Direkciji i nažalost ili na sreću, ovo što Srđan priča je istina. Lično sam proverila u Direkciji, oni su imali obavezu da obezbede priključak, sve im je plaćeno, nisu ispoštovali Ugovor i sada kada ovi hoće sami da izvedu radove oni razvlače sa izdavanjem dozvole uz dodatno komplikovanje procedure (gradonačenik, Direkcija, Sekretarijat sada ih imaš koliko hoćeš), a da ne pričam da je potpisan i Ugovor za izgradnju nove, bočne ulice, što verovatno možemo da zaboravimo.... Sve u svemu, ono što je neka poslednja informacija je da oni očekuju da useljenje krene poslednje nedelje februara, prve marta i da svakako do kraja nedelje treba da bude poslat cirkularni mail svim kupcima sa informacijama, da li i kada kreće useljenje, a ukoliko ne budu imali datum zbog čega je to tako its. Istina je da je država i grad u kome živimo katastrofa, ljudi lagano ne ispoštuju Ugovor, probiju sve rokove i ponašaju se toliko opušteno da je to strašno. Nema nikave sigurnosti i izvesnosti i naravno štetu trpimo samo mi..ali dobro tako je kako je...sada ostaje samo da navijamo da se to što pre reši.
 
Odlican post zaista. Slazem se u potpunosti. Da li bilo ko ima neke naznake oko celokupne situacije i kada bi se moglo ocekivati nesto konkretnije? Pozdrav svima.
 
Prema najnovijim ( danasnjim ) informacijama, nista se ne zna jos uvek. Nema ni naznaka kda ce biti prokopana kanalizacija, o primopredaji kljuceva se ni ne prica, iz neimara ne daju nikakvu informaciju niti se bilo sta zna. Srdjan je na putovanju, Milica takodje ne zna ni otprilike kad ce biti dozvole, radovi, primopredaja... Ko zna do kada ce se ova agonija produziti... Mi od sledeceg meseca odosmo u podstanare. Neka nam je svima sa srecom...
 
Upravo sam prosao pored "Zemone" u Radoja Dakica, nema zive duse a kamoli da neko nesto radi... Nema cak ni majstora u zgradi ni oko zgrade a ulica nigde nije prokopana...
 
da li je neko kupovao u izgradnji od firme Neimar V i kakva su iskustva ?
 
Master je baš ljut na Neimar, verovatno zbog probijanja rokova za useljenja jer koliko sam ja shvatila, njima, koji su ranije kupili stanove (mi smo stan kupili u avgustu 2017.) su obećali useljenje do kraja 2017. Iskreno nama je prilikom kupovine rečeno da je kraj februara 2018. realan rok, a trenutno je situacija takva da će useljene početi verovatno poslednje dve nedelje aprila, tj. obećali su da će do 01.05. svi dobiti ključeve. Ovde postoje neke olakšavajuće okolnosti za Neimar (krivica Grada i činjenica da su održani izbori itsl) ali nama kupcima to i nije neko opravdanje. Što se tiče same kupovine, ono što je prednost Neimara je da ako si kupac za keš, možeš dobiti dosta dobar popust, što recimo nije bio slučaj sa Zelenom Avenijom. Mislim da formiraju cenu u zavisnosti od stepena završenosti objekta. Konkretno mi smo platili kvadrat 1700eur sa PDV-om, a da smo se odlučili koji mesec ranije za kupovinu cene su bile oko 1600-1650eur sa PDV-om. Ugovori su im standardni, oni su zaštićeni kao beli medvedi a ti imaš neke opcije kao npr. penale za kašnjenje itsl. ali nisam sigurna kako u praksi to pravo funkcioniše. Dokumentaciju za povrat PDV-a su nam brzo pripremili i oko povrata nije bilo nikakvih problema. Zemlja na kojoj se gradi zgrada je bila čista, bez opterećenja i naša procena je bila da je investitor u tom momentu bio/ostao dosta pouzdan jer smo imali u vidu da je u tom momentu imao veliki priliv keša od Savade2 i da tržište u ovom momentu raste (iskreno mislim da se ponovo pravi balon i da su cene nerealne). Mi smo sa Srđanom i arhitektom Milicom imali dosta korektnu komunikaciju ali ima ljudi koji su jako nezadovoljni, tako da ne znam šta bih ti rekla. Što se tiče same zgrade meni deluje da je dosta korektno urađena, kvalitet materijala itsl, i iskeno možda nedostaje malo više šminke da bi to izgledalo još bolje i modernije ali dobro ja nisam nezadovoljna. Imaj u vidu da se mi nismo još uselili i da su ovo utisci samo na osnovu obilaska stana i zgrade, tako da je verovatno za sam kvalitet gradnje bolje da potražiš informaciju na forumu Savade.
 
Zelim svima srecne praznike i iskreno se nadam da ce do 01.09.2018 biti useljenje.
 
Dobar dan svima, kao novi clan foruma procitao sam sve komentare koji su postavljeni na topic-u Zelena Avenija kao i na ovom topic-u (Zemona) ali imam jos par pitanja i nedoumica pa bih iskoristio priliku da o tome napisem koju rec ovde:
1) da li medju forumasima postoji neko ko je kupio stan u Zemoni? Interesuje me da li ste bili u prilici da u fazi uredjenja enterijera pogledate detalje, materijale, pozicije i sl. i eventualno uticete da se neki detalj minimalno izmeni u skladu sa vasim predlogom (mislim pre svega na neke sitnice, finese, ne neki preveliki zahvat koji bi zahtevao dosta vremena i verovatno dodatno kostao)? Koliko sam razumeo, zgrada je u potpunosti zavrsena (osim eventualno nekih minimalnih finalnih radova) i sve je spremno za useljenje (kada situacija sa kanalizacijom bude resena).
2) da li ste imali sastanak sa Investitorom (ili generalnim izvodjacem, ne znam ko je prvi kontakt u ovakvim situacijama) vezano za prijem stana i da li ste popunjavali listu nedostataka i zamerki (koje bi trebale da budu otklonjene u narednom periodu - naravno podrazumeva se da je lista nedostataka/zamerki objektivna i racionalna i da je u skladu sa onim sto je u startu definisano odnosno krajnjim ocekivanjem kupca)? Ukoliko jeste, zamolicu za kratak komentar po stavkama i kakav je feedback Investitora nakon evidentiranih nedostataka? Ukoliko niste, kada ocekujete da se to dogodi (ima li nekih najava)?
3) vidim da su svi stanovi prodati, jedino su ostala tri stana na prvom spratu (82m2, 96m2 i 98m2, cini mi se). Da li je neko eventualno gledao pomenute stanove i da li stanovi imaju neku manjkavost zbog cinjenice da se nalaze odmah iznad garaze? Mozda je to razlog zasto jos uvek nisu prodati? Ukoliko neko ima dodatne informacije, zamolio bih da podeli na forumu (verujem da bi svima znacilo)
4) koliko garaznih mesta se nalazi u podzemnoj garazi, da li neko ima preciznu informaciju? Pretpostavljam da kupovina garaznog mesta ne znaci da se uvek perkirate na istom mestu (koje je vase), vec funkcionise po principu parkiranja na prvo slobodno parking mesto? Ukoliko nisam u pravu za prethodno receno, zamolicu da mi neko objasni kako kupljeno garazno mesto funkcionise u praksi
5) Verovatno imate informaciju da li je dozvoljeno slikanje stana koji jos uvek nije prodat? Takodje, da li neko od forumasa moze i/ili zeli da postavi fotografije stana koji je kupio kako bismo malo bolje mogli da dozivimo sam prostor (naravno ukoliko ovim zahtevom ne narusavam bilo ciju privatnost odnosno neko od pravila foruma)? Unapred se izvinjavam se ukoliko moj zahtev nije na mestu
6) da li je poznato koja ce firma biti izabrana za odrzavanje zgrade i koliko ce se naplacivati kroz Infostan (cini mi se da sam na forumu za ZA procitao da se cena krece u rasponu EUR 0.4-0.45/m2/mesecno)? Da li ima nekih detaljnijih informacija na ovu temu?
7) zgrada koja je na 3d renderu prikazana kao buduci sused, da li je u pitanju RD Inzenjering (http://www.rdinzenjering.com/u-izgradnji/radojadakica) i da li neko ima info dokle se sa pomenutim projektom stiglo i kada je predvidjen zavrsetak radova odnosno useljenje u ovu zgradu? Posto ce radovi na pomenutom projektu definitivno uticati na Zemonu i okolinu sve do trenutka finalizacije objekta tj. useljenja.
8) ima li nekih informacija o buducim saobracajnicama koje ce se u buducnosti formirati na ovoj mikrolokaciji?

Unapred se zahvaljujem svima na eventualnom upload-u slika, pomoci i odgovorima na komentare/nedoumice koje sam prethodno izneo. Svaki komentar, pojasnjenje i obrazlozenje su vise nego dobrodosli i puno ce mi znaciti (verujem i ostalim clanovima foruma).

Srecni praznici!
 
Danas sam video da kopaju ulicu i postavljaju cevi. Ne razumem zasto se ne sredjuje ulaz u zgradu. Jos uvek je krs.
 
Rok za zavrsetak radova Zemone je 15.04.2018. i tada ide proba pustanja vode i kanalizacije. Kako nam je receno primopredaja kljuceva bi trebala biti do kraja aprila najkasnije. Sto se samog prilaza zgrade tice kao i ostalih radova, ne znam sta bih dodao ali je cinjenica da se nesto desava i ko zna kad ce se to sve resiti...
 
Master, što misliš da se nešto čudno dešava?

Juče sam prolazila pored zgrade i koliko sam videla vodu su završili i sada rade kanalizaciju. Iskreno, ja sam mislila da je to mnogo manji posao ali juče kada sam videla debljinu onih cevi, mehanizaciju koja je uključena u rad i da je pola širine ulice iskopano baš sam se iznenadila, ali ono što uliva nadu je da ima dosta radnika i čini mi se da je moguće da sve završe u gore pomenutim rokovima.Verovatno su se zbog toga toliko dugo ganjali sa gradom oko toga ko će finansirati izgradnju jer mi deluje da investicija nije mala. Radovi su prijavljeni i na sajtu grada je moguće videti iste. Što se tiče prilaza, ulazi u zgradu su sređeni potpuno, liftovi instalirani, postavljeni su kućni brojevi, poštanski sandučići, rampe za ulaz u garažu, a stanovi su već davno završeni. Pretpostavljam da treba još nekoliko puta da se očisti zgrada.

Što se tiče prilaza koji je tik ispred zgrade tj. onih lokala i graže pretpostavljam da je on i dalje raskopan jer su tu priključci za vodu i kanalizaciju pa verujem da to ni neće zatrpavati dok ne prođu probe o kojima govoriš. Koliko je nama Srđan rekao elaborati za tehnički prijem su već urađeni sem ovog dela za vodu i kanalizaciju i da nakon završetka radova ostaje samo to da se doda i trebalo bi da i to bude brzo završeno. Meni deluje da će useljene teško početi pre 25 aprila i ne bi me iznenadilo da proklizaju još 10-ak, 15 dana ali pošto nemam pojma o građevini možda nas pozitivno iznenade, bar se nadam :)
 
Danas sam prosao kroz Radoja Dakica i konacno sam se uverio da se blizi primopredaja kljuceva... :grand: Ulica se cisti, cevi su zakopane i izbetonirane su staze. Naculi smo da ce posle prvomajskih praznika biti useljenje... Pozdrav svima. :sesir:
 
Prodjose i praznici i... :bash:
Naravno opet nista... :rant:
Gomila suta, nepristupacno sve... :notok:
Ko zna kad ce email... :kafa:
Pozz svima koji cekaju useljenje u zemoni. :gobb:
 
Master, gde vide gomilu šuta? Ja sam poslednji put prošla 30.04. i sređivanje je bilo u toku, postavili su i kontenjere i to ka ulici Radoja Dakića što izgleda dosta loše moram da priznam i nadam se da je privremeno rešenje. Mi smo dobili mail u vezi sa primopredajom....kreću od ponedeljka 07.05.2018. tako da bi bilo dobro da pozoveš da pitaš za koji datum su te planirali jer useljenje definitivno počinje!
 
Hvala puno na informacijama. Prošao sam danas pored zgrade, deluje sve ok, jedino ti kontejneri ispred lokala deluju bas uzasno. Sto se useljenja tice, nismo planirani za ponedeljak ali je najbitnije da se konacno krece sa primopredajom kljuceva... Neka je sa srecom svima.
 
Kakvi su utisci srecnika koji su se danas uselili u "Zemonu"?
Jeste li zadovoljni kvalitetom, sta ste dobili od pokloncica?
Puno pozdrava...
 
Od ponedeljka je pocelo useljenje, tj.primopredaja kljuceva. Cele ove i iduce nedelje je primopredaja pa sam pitao za utiske jer smo mi po planu za primopredaju tek krajem nedelje...
 
Drage komsije, kakvi su utisci? Da li ste zadovoljni gradnjom, uredjenjem...? Kako Vam se cini sve? Pozz
 
Ja sam izuzetno zadovoljan, sve je kako smo se dogovorili, kraj je simpatican i miran. Kako ste vi zadovoljni?
 
Pozdrav,da li neko zna nesto o zgradi pored Nemar zgrade koju gradi RD Inzenjering? u smislu pouzdanosti investitora , kvaliteta zgrade i sl?

Hvalaaa unapred!
 
Postovane buduce komsije,
Kupili smo stan u Zemoni, zanima nas kakva je situacija zimi? Da li je istina da je nepodnosljivo izaci na terasu zbog okolnih kuca koje se greju na drva/ugalj itd?

Hvala svima unapred :)
 
Vrh