Šta je novo?

Kapija Vracara

Sto se tice opterecenosti, taj kraj je i sad preopterecen. Parkiranje je horor.
 
Markogmail":1praanw6 je napisao(la):
Da li je neko uporedjivao kapije vracara sa projektom vozdove kapije? Lokacija, investitor, ocekivani kvalitet?
Lokacija je relativna stvar... Ko radi u centru ili na nbgd svakako mu više odgovara J bulevar. Voždovac je malo mirniji što se tiče saobraćajne gužve. Svi prateći objekti mislim da su isti. Sa druge strane, oba stambena bloka će dovesti do preopterećenja saobraćaja na obe lokacije...

Kvalitet može da se razlikuje u nekim materijalima koji spadaju pod završnu obradu. Građevinski mi deluje približno isto, mada to bolje neko iz stručnog ugla da oceni...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Petrashemija":1uwgtqtl je napisao(la):
Negativno po meni je sto je mali razmak izmedju lamela (15ak metara). Ne svidja mi se sto ima mnogo parking mesta u garazama a samo dva velika izlaza. Pitajte ove u A bloku koliko im treba da izadju Pon - Pet oko pola 9 kad svi krenu na posao. Ovde je malo bolje to odradjeno (prostranije) i dalje mislim da ce se stvarati cep.

To sam već komentarisao, zgrade su maksimalno pomeren do granice parcele i nabijene da bi se dobilo maksimalno kvadrata.

Zanimljivo, nije mi padalo napamet da izlazak iz zajedničke garaže može biti problem... Ne znam kako je u A bloku. Pretpostavljam da liči na garažu tržnog centra...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519052#p519052:hdn9mq46 je napisao(la):
Sugrađanin » 23 Feb 2018 00:37[/url]":hdn9mq46]Sto se tice opterecenosti, taj kraj je i sad preopterecen. Parkiranje je horor.

Да ли постоји и један крај где није ужас

Могу да се кладим да је питање секунде до ситуације да се масовно кољу око паркирања, држава дуради нешто
 
Nista cudno, siri se centar, grade se zgrade od 6 spratova umesto kuca.
 
Није проблем што се шири - у неком тренутку ћемо се спојити са Смедеревом али директно - али да се то уради како треба, сваки стан да има паркинг место, да нема надзиђивања, нормалне улице, метро, јак градски превоз и готово можемо да направимо целу Србију у џиновски град ако хоћемо, док год се уради како ваља
 
Kupio sam u decembru po 1550 + PDV manji stan bez terase, dvorišno orjentisan. Činilo mi se da je u datom trenutku to najbolji odnos cena-lokacija-kvalitet, pa videćemo. Da, garažno mesto je 12.000, tada su ih nudili samo kupcima stanova.
 
Grubo računato, povoljna je cena po kvadratu, pogotovo ako je manji stan od 50 kvm.
Sa druge strane, ne znam koliko povoljna cena treba da bude da bi kupio nešto što ne postoji.

Koja je dinamika plaćanja i koje garancije dajete ti i investitor?

Koliko će ukupno biti stanova?
 
Garancije nema (niti je moze bilo ko inače dati), uzdaš se u pouzdanost i istoriju izvođača, koja nije loša. Notarski ugovor naravno. Celokupno finansiranje je bankarsko, AIK banka ih prati.

Trenutno su na prvom spratu i radi se intenzivno.
 
Dinamika plaćanja 7% popusta ako plaćaš 90% avansa, 3% popusta u 4 tranše, i bez popusta ako je kreditno finansiranje...
 
Imam pitanje vidim iskusni ste jako. Kupio sam stan sinu u ovim zgradama i agencija JLL je bila fantasticna prilikom kupovine. Nakon toga su totalni promašaj. Al na stranu to. Zato moram da se raspitam:

Investitor AGNS je za projektno fin izabrao AIK banku. Ja sam tamo plaćao rate (fazno) ali sam dobio dopis od investitora da je AGNS ugasio taj račun i da je projektno finansiranje prebačeno u ERSTE. Da ostale rate idu tamo.

Da li se to dešava ili dešavalo i zašto?
Meni je prilikom kupovine garantovano da AIK banka je garancija, da se ne brinem, u ugovoru je AIK banka itd...
 
df7ec613a33b8e0478b7cccbc12e67b0.jpg
5acddab56d3e780f2ff69d5726c14eac.jpg
f3d965362ab80d55d2078c82d144e998.jpg
879f192391177a0cfb82f430813a8ec1.jpg
6b0b6894353a382e8acd45fe4a0f9cfd.jpg
5e07a486cbbc921887cb842695a70d41.jpg
e02c07baef4ab0dec16e8d325f3ef164.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Napisao sam dugačak p'ost ali ga je progutao forum. Ne sviđaju mi se preterano zgrade, pogotovu jer su iza zgrada male jednosmerne ulice. Pogotovu mi smeta što u tom delu sa istočne strane Južnog bulevara nema ni jednog jedinog parka kilometrima unaokolo.
 
Napreduje tako što je cena od 1.940 do 2.200 za veće stanove. Mnogo za tu podvodnu lokaciju.

Navodno su na 70 % izgrađenosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566031#p566031:2ybp348o je napisao(la):
bgvozd » Ned Sep 09, 2018 11:07 am[/url]":2ybp348o]Napreduje tako što je cena od 1.940 do 2.200 za veće stanove. Mnogo za tu podvodnu lokaciju.

Navodno su na 70 % izgrađenosti.
Što podvodnu?
 
Južni bulevar je jedna od najnižih tački Vračara, ako ne i najniža, a posebno je ugrožen slivom sa Neimara.

To tvrde oni što se razumeju u tu problematiku.

Pre više od desetak godina kada su na gornjem delu Južnog bulevara, bliže Grčića Milenka, kopani temelji jedne novogradnje bilo je prilično vlažno. Kako je u pojedinim zgradama malo niže na toj lokaciji to znaju oni koji silaze u podrumske prostorije tih zgrada
 
Nisam mislio kako napreduje u cenama nego gradjevinski! :gobb:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566045#p566045:1eioe57y je napisao(la):
bgvozd » Нед Сеп 09, 2018 11:36 am[/url]":1eioe57y]Južni bulevar je jedna od najnižih tački Vračara, ako ne i najniža, a posebno je ugrožen slivom sa Neimara.

To tvrde oni što se razumeju u tu problematiku.

Pre više od desetak godina kada su na gornjem delu Južnog bulevara, bliže Grčića Milenka, kopani temelji jedne novogradnje bilo je prilično vlažno. Kako je u pojedinim zgradama malo niže na toj lokaciji to znaju oni koji silaze u podrumske prostorije tih zgrada
Шта онда да кажемо за НБГД и БнВ? :lol:
 
Kapija Vračara se ne naziva Vračar na vodi, pa vode valjda i nema kod te kapije :?:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566045#p566045:2agyfxcg je napisao(la):
bgvozd » Ned Sep 09, 2018 11:36 am[/url]":2agyfxcg]Južni bulevar je jedna od najnižih tački Vračara, ako ne i najniža, a posebno je ugrožen slivom sa Neimara.

To tvrde oni što se razumeju u tu problematiku.

Pre više od desetak godina kada su na gornjem delu Južnog bulevara, bliže Grčića Milenka, kopani temelji jedne novogradnje bilo je prilično vlažno. Kako je u pojedinim zgradama malo niže na toj lokaciji to znaju oni koji silaze u podrumske prostorije tih zgrada
Hvala, nisam znao za to.
 
Po meni je cena od 2000e za novogradnju na Vracaru sasvim korektna. Toliko su danas cene po Vracaru u zgradama iz 40tih godina, saloncima. Kalenic je na 10min, autoput je blizu. Vece mi je ludilo davati 1900e za vozdove kapije na trosarini i 7000e za parking mesto.
Moram da izrazim gadjenje ovim novim trendovima da se zgradama daju imena, sve neke kapije i terase. Te dunavske kapije, dunavske terase, vracarake, vozdovacke kapije, a blok, savada. Sad cu ja moju zgradu da nazovem Lepa Brena ;)
 
Evo slike. Ovo je sa gornje strane prema maxiju.

Izašli su sa zgradom direktno na ulicu, što mislim da je potpuni skandal jer će neko spavati de facto na ulici, bez obzira što je kvadrat platio 2000e :D

Možda je samo prva zgrada koja je započeta na 70%.

Što se tiče vode, veliki broj podruma u BG je poplavljen tamo gde se preterano ukopavalo. Do jednog sprata može svuda da se ukopa. Više od toga zahteva pumpu, čak i na Neimaru ili Crvenom krstu.
1f0de32398875e5340062c7a35328225.jpg


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Reklamirane su garaže na tri nivoa na ovoj lokaciji. Ambiciozno je ovde bilo ići na - 3 imajući u vidu problematiku zgrada u blizini za koje se priča da su na pumpama.

Ipak dobar projekat, savremena gradnja i izolacioni materijali mogu rešiti taj problem.

Ono što je neotklonjivo jeste skučenost i pozicija zgrada uz ulicu prema Južnom bulevaru, a isto je i prema Braće Radovanović, uz manje buke svakako na toj strani
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566185#p566185:1se1jfyk je napisao(la):
Vračarac » 09 Sep 2018 08:36 pm[/url]":1se1jfyk]
Moram da izrazim gadjenje ovim novim trendovima da se zgradama daju imena, sve neke kapije i terase. Te dunavske kapije, dunavske terase, vracarake, vozdovacke kapije, a blok, savada. Sad cu ja moju zgradu da nazovem Lepa Brena ;)

Lepa Brena odavno postoji

https://www.blic.rs/vesti/reportaza/gde ... ni/gphnhwy
 
Vrh