Šta je novo?

Дисплеји на возилима градског превоза

Ради и у #3254, а дисплеј је готов да цркне. Шта им би да узму ова срања, тотални промашај.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535769#p535769:34updtes je napisao(la):
Somi303 » Pet Maj 04, 2018 3:25 pm[/url]":34updtes]Ради и у #3254, а дисплеј је готов да цркне. Шта им би да узму ова срања, тотални промашај.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
Evo na #3251 crko displej skroz, kao na #3211. Nije ni jasno zašto ne poprave taj displej na #3211. Sećam se da mu je displej proradio posle 6 meseci i onda je sutra opet crko
 
#3211 има Новатроник дисплеј и верујем да је неки озбиљнији квар чим не ради толико дуго. Али ови на М серијама су такво смеће, кад мењају линију стављају им папир, верујем да није једноставно променити оно што пише. ЛЕ кад иде на другу линију лепо испише то на екрану, а код ових не. Унутрашњи исто, не знам да ли и на једном М ради како треба, сви багују или исписују погрешне информације. Овом на #3254 су већ поцркале диоде, 303 се не види лепо како треба..

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Mislim da je #3251 bio jedini kome je displej uvek radio normalno i sad je i on crko. Nema autobusa kome displej bar jednom nije crko. Novatronic displeji su mnogo bolji i lepše izgledaju
 
Гледам јуче, неки нови 218М на Миријеву, на линији 27, дисплеј показује 16, а налепљени папири за 27. Зар је тешко угасити дисплеј ако је већ закуцао?
 
U pitanju je 3287 njemu je već duže vremena takav displej
 
Лош квалитет, лоше одржавање, или оба заједно?
 
I na zemunskom 3275 ne radi displej kako treba(218M), a sto se tice 112M na njima radi kako kad... a sto se unutrasnjih displeja tice, oni rade ponekad ali gotovo nikad ne pokazuju tacno vreme i datum..
 
Дошљак":2inrgu35 je napisao(la):
Гледам јуче, неки нови 218М на Миријеву, на линији 27, дисплеј показује 16, а налепљени папири за 27. Зар је тешко угасити дисплеј ако је већ закуцао?
A kako tačno misliš da ga ugasiš. On se pali, čim se da kontakt. Ako je zakucao, jedini spas je da raskačiš svaki pojedinačno, a za to treba otvarati panele i skidati kablove.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
Pa u tom slučaju svaka čast panju koji je napravio takve panele. Ili pak onom koji ih je poručio takve.

Ovo je kao kad bi imao automobil kome radio stanica može da se menja isključivo pri paljenju. Besmisleno. :roll:
 
Nije besmisleno, samo što to nije za nas, predviđeno je da radi, a ne da se lepe papiri.
Displej i jeste tu da se menjaju ispisi, a ne da stoji prelepljen papir. Svojevremeno se na Solarisima tražio Novatronic, zbog unifikacije i onda dođe neko pametan pa krene da uzima ove iz Niša, sve verujem nije se ugradio neko iz GSPa za to.
Momci iz Novatronica su dolazili bezbroj puta kada se prijavi kvar, a lično znam da to ne prijavljuju stručnjaci, ne zanima ih.


Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
To sa panelima, ja sam imao situaciju da ne primetim papir sa brojem pa sam pitao vozaca da li voze ibarskom ili idu kroz naselje gde me je vozac gledao bledo, verovatno u neverici :roll: U pitanju je bila neka linije do, cini mi se Vince, a ja na okretnici 53-jke na Vidikovcu.

Na prvu sam se pozitivno iznenadio na novoj liniji, pa zatim pomislio steta jer zaista ne postoji linija sa ovakvom relacijom. Sada je recimo potrebno da se promeni vise autobusa sa kruzenjem koje vodi preko grada. Ona bi mogla cak i iz Zeleznika, pa preko Vidikovca na pilota Mihajla i kruzni put preko Lestana. Da displej nije zakucao meni ovo uopste ne bi palo na pamet da predlozim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535907#p535907:30ndtfh9 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sub Maj 05, 2018 11:12 am[/url]":30ndtfh9]Pa u tom slučaju svaka čast panju koji je napravio takve panele. Ili pak onom koji ih je poručio takve.
Znači ovo drugo je u pitanju.

Dakle pre će se bliski istok osloboditi verskog fanatizma nego srbi štap-i-kanap mentaliteta i poriva a muljanjem. :roll:
 
Evo sad na Zelenom Vencu ispred BeoBanke isti pičvajz sa displejima.

Prvo dođe Ik-218M na kome ne piše ništa, nego stoji zalepljen papir i na njemu 95. Pogledam iza, kad ono 112ica na kojoj piše ''306 Vrčin''. Reko šta je bre ovo, otkud ovaj ovde... Kad ono vidim ispod na šoferci papirče sa 27E. :bash:
A činjenica da sam treći na temi koji ovo primećuje i pominje u poslednjih nedelju dana govori da to nisu izolovani problemi nego očigledno neka pandemija koja uzima maha u GSPu.

Mislim se za koj moj kupujete displeje ako će opet papiri da vam rade posao? Pa pobogu displeji se i prave tako da koriste dobrobiti faking tehnologije, tako da jedne sekunde može da piše ''23 Vidikovac'' a da već naredne može da se promeni u ''27 Mirijevo''. A ne da se štampaju papiri, pa da se traži selotejp, pa da se lepi, pa da se menja tako 10 puta dnevno... :bash: :bash:


Evo mog predloga, neka GSP kupi 1000 blokova iz Savremene pa neka iscrta na svakom listu po broj linije i podeli vozačima. Pa lepo kad treba da piše 27 stavi se 27, kad treba da piše 96 vrti vozač papire 69 puta dok ne dođe do 96. I tako 20 puta dnevno. Nema displeja, nema troškova izrade, nema održavanja, nema obučavanja kadrova... Ma milina jedna.

Jbt naručiš autobuse sa displejima da bi se na kraju opet vratio na škrabanje na papiru od bureka. :bash: Ma nema šta, čekić, grafit, papir, selotejp i ekser. To je maksimum srpske tehnološke pismenosti i obučenosti. :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535892#p535892:2cm7eyb9 je napisao(la):
becks89 » Суб Мај 05, 2018 8:33 am[/url]":2cm7eyb9]
Дошљак":2cm7eyb9 je napisao(la):
Гледам јуче, неки нови 218М на Миријеву, на линији 27, дисплеј показује 16, а налепљени папири за 27. Зар је тешко угасити дисплеј ако је већ закуцао?
A kako tačno misliš da ga ugasiš. On se pali, čim se da kontakt. Ako je zakucao, jedini spas je da raskačiš svaki pojedinačno, a za to treba otvarati panele i skidati kablove.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka

Нисам знао, мислио сам да постоји начин да се угасе на дугме. Ово је стварно бесмислено, боље онда стварно да избаце дисплеје ако не могу да их одржавају.
 
Kad je moj pokojni deda išao u školu 1920ih đaci su sa sobom umesto papirnih sveski nosili male drvene tablice na kojima su pisali kredom. Eto idealnog rešenja za GSP. Aj što je jeftino, robusno, jednostavno i izdržljivo... nego što se savršeno uklapa u njihov psihološki i tehnološki profil. :kk:
 
Najbolje je onaj crni panel sa zelenim okretnim pločicama, što ima još uvek na tramvajima. :D
Problem je i na novim i na starim vozilima. Na Conecto ostaju "zaglavljeni", pa tako večni neki gbr imaju brojeve i terminuse nekih sasvim trećih linija. I ovi novi, na LE i 112M već dosta LED dioda je pokvareni, i to nekako u bloku pa je isečen naziv ili broj. A i unutrašnji, baš sam juče primetio da se "rotira" tekst sporo, pa ne ispiše sve što treba, displej odluči da je završio sa tim natpisom pa isključi i pređe na npr datum i vreme. Ne znam stvarno kako to prvo u fabrici ne isprave, valjda se to testira, a onda u GSPu ako već godinama imaju problema zašto traže onda tog (ili te) proizvođača.
Eto prošle nedelje mi se desilo da sam bio na Ustaničkoj i baš onda kada i 306 i 311 imaju polazak u isto vreme. Preko puta stanice je bio neki bus, na njemu nijedan displej ne radi, a nije bilo ni papira. Nailazi 307, pokupi putnike i ode. U istom trenutku kreće taj bus i otvara vrata. Znao sam da je jedan od moje dve linije, ulaze ljudi i samo pitaju vozača gde ide. Mene iskreno u tom trenutku mrzelo da odem i da pitam, a još više da ulazim i gledam na Busplus koja je linija, pa sam ostao. Ispostavilo se da je bio 311 jer je odmah iza došao 306. I tako je on celu trasu vozio bez ikakve oznake.
 
Danas sedim u Pionirskom parku i posmatram Srednji vek na točkovima.

Prođe jedan GSP autobus na kome rade displeji, pa dva na kome ne radi. I tako u krug. Zatim jedan BKM sa svim ispravnim, i jedan sa nalepljenim papirčetom na šoferki i nigde drugde (jer ko će ' se cima da postavlja i na drugu stranu vozila, nek šetaju malo putnici do šoferke, šta im fali...)
Beše i jedan GSPov stari IK-103 sa ovim čuvenim rotirarujućim pločicama (iliti Seven Digit display u svetu programiranja i elektronike), što mu dođe neki vrhunac GSPovog tehnološkog napretka.

S druge strane, svaki privatnik koji je prošao, imao je ispravan displej. Uključujući i jednu 37icu koja je blještala i imala rozikastu boju za broj, a zelenkastu za natpis naselja.


Dakle očigledno GSPu masovno otkazuju ti displeji, ili bar ekipe koje su zadužene da ih održavaju, ali očigledno nikog živog tamo nije briga. A šta drugo i očekivati od čekić i selotejp ekipe...
 
Danas negde oko 17:30 na Ustanickoj, nailazi novi GSPov 112M. Displeji jasno i "glasno" ispisuju 302 - Begaljica. Na autobusu sa svih strana zalepljeni papiri 305 Ustanicka-Bolec. Staje autobus na pocetnu stanicu koju dele te dve linie. Boga pitaj da li su saznali koja je krajnja destinacija tog autobusa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=537507#p537507:gcmilgp6 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Maj 11, 2018 10:39 pm[/url]":gcmilgp6]Danas sedim u Pionirskom parku i posmatram Srednji vek na točkovima.

Prođe jedan GSP autobus na kome rade displeji, pa dva na kome ne radi. I tako u krug. Zatim jedan BKM sa svim ispravnim, i jedan sa nalepljenim papirčetom na šoferki i nigde drugde (jer ko će ' se cima da postavlja i na drugu stranu vozila, nek šetaju malo putnici do šoferke, šta im fali...)
Beše i jedan GSPov stari IK-103 sa ovim čuvenim rotirarujućim pločicama (iliti Seven Digit display u svetu programiranja i elektronike), što mu dođe neki vrhunac GSPovog tehnološkog napretka.

S druge strane, svaki privatnik koji je prošao, imao je ispravan displej. Uključujući i jednu 37icu koja je blještala i imala rozikastu boju za broj, a zelenkastu za natpis naselja.


Dakle očigledno GSPu masovno otkazuju ti displeji, ili bar ekipe koje su zadužene da ih održavaju, ali očigledno nikog živog tamo nije briga. A šta drugo i očekivati od čekić i selotejp ekipe...
Na liniji 307 samo jedno od šest ima ispravan displej i to je #177, novom Ik 112M je crko displej skroz
 
Pre neki dan na Zelenom vencu videh da je delimnično crko displej na GB 1000. Normalno ispisuje naziv terminusa , a tamo gde treba da ispisuje broj , jasno se vidi da je ispisan broj preko broja. Inače , radio je na liniji 43.
 
Vrh