Šta je novo?

Beogradske reke i priobalja

Nije problem što je pregradio šetalište nego što nije šetače obavestio. Da sam se našla na šetalištu 'ladno bih prekinula pregradu osim ako za istu nije potrebna ubodna testera. Imam i običnu, imam i ruke ali i moje pajtose
2979583794.gif

A vidi one dve avetinje
Kako ću sestri iz Hr. na oči da izađem? Kako?!
1371890812.gif
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=530037#p530037:qbjbk6q6 je napisao(la):
Dejan011 » Sre Apr 04, 2018 1:43 am[/url]":qbjbk6q6]Ma nije to tako loše kao što izgleda.

file.php

Nikada dosta i ništa slikovitije od ovog fragmenta.
Dejane011 :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536274#p536274:3eqqg19i je napisao(la):
Zuma » Pon Maj 07, 2018 12:02 pm[/url]":3eqqg19i]Šta je sad ovo? Neko je prosto pregradio šetalište pored reke i baš ga briga?

20180506_185923.jpg
To su bili držači doka marine, koja se seli, kao i ostali splavovi preko puta BnV-a. Budući stanari tog naselja ne žele da vide ruglo, ali zato svi mi moramo da gledamo te grdobe na Ušću.

Ovako je to izgledalo pre nego što su počeli demontiranje:

 
Ništa meni nije jasno, zbog čega je crvena linija na prvom prikazu duža nego na drugom. Razumem da drugi prethodi prvom ali zbogh čega tolika razlika? Može li stručno objašnjenje, pliiiiiiiiiiiiiiiz?
Hvala dobronamernima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536374#p536374:17vm3ppp je napisao(la):
Ksenija » Pon Maj 07, 2018 6:39 pm[/url]":17vm3ppp]Ništa meni nije jasno, zbog čega je crvena linija na prvom prikazu duža nego na drugom. Razumem da drugi prethodi prvom ali zbogh čega tolika razlika? Može li stručno objašnjenje, pliiiiiiiiiiiiiiiz?
Ksenija, crvene cevi su slične dužene, ali zbog perspektive i drugačijeg ugla gledanja izgledaju različito.
 
Hm, evo gledam. Na prvoj fotografiji dopiru do zelene površin, na drugoj ne.
Svakako, hvala Bukira.
Ovih dana odoh na teren.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536362#p536362:1ed3iv86 je napisao(la):
Bukira » 07 May 2018 06:00 pm[/url]":1ed3iv86]
To su bili držači doka marine, koja se seli, kao i ostali splavovi preko puta BnV-a. Budući stanari tog naselja ne žele da vide ruglo, ali zato svi mi moramo da gledamo te grdobe na Ušću.
Hvala.

Znači sele splavove. Ali pogledajte sada drastično različite kriterijume. I obala reke i sama reka su i dalje, čak i u BNV-u, javne površine, i pripadaju gradu. Znači kad se neki privatnik pobuni kako mu nešto smeta na javnoj površini koja mu ne pripada i koja je na sasvim suprotnoj obali reke od njegove zgrade, onda je to odmah razlog da se počisti čitava obala reke. A kad se šetači uz obalu pobune, da bukvalno uopšte ne vide vodu - što nije samo pitanje nekih ličnih estetskih preferenci nego čitava poenta šetališta uz reku - i to sa NJIHOVE strane reke, to nikada nije bio dovoljan razlog da se bilo šta preduzme. Jedino razmišljaju gde bi još na javnoj obali mogli da parkiraju splavove, kako da splavovima dodaju još neki spart viška i još neki metar širine, i na kraju kako da PRODAJU obalu reke ako se pojavi ikakav izgovor. Još samo neko da pljune na nas, pa bar ne bi bilo licemerja.
 
Da, preseljenje je uveliko u toku. Pre nedelju-dve je kod bloka 70, do bivšeg "Skalara", privezan šlep na kojem je klub pilota "Kurjaci sa Ušća".
NIje mi palo na pamet do sada... oterali su "Kurjake" još dalje od ušća....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536405#p536405:1ezc956v je napisao(la):
Ksenija » Pon Maj 07, 2018 7:53 pm[/url]":1ezc956v]Hm, evo gledam. Na prvoj fotografiji dopiru do zelene površine, na drugoj ne.
To je zato što je sada dok pomeren ka obali, a cevi su i dalje vezane za njega.
Na ovoj staroj slici se vidi da je dok marine bio dublje u vodi:

 
Doplove nocu kao sto i nicu na licu mjesta niko nista nesmije da pita
 
To je splav River, koji se bio preko puta BnV-a. Umesto da te grozote sklone sa gradskih obala, samo su ih odvukli malo nizvodno, na Ušće. Užas!
Evo gde se ranije nalazio:

 
ja bih te splavove oko golog otoka nacickao pa neko ako moze posle celog dana lupanja kamena da luduje nocu, slobodno, ulaz je besplatan
 
Страшно како је обала аљкава са овим плутајућим шупама.
 
Pisao neko, "teraju" te splavove da stanari BnV imaju prelep pogled na suprotnu stranu....
Pa se tako stvorio splav "Vukovi sa Ušća" na keju kod bloka 70...
 
Niko nije pisao nego je to trenutna politika. Interesi onoga ko ima para ili političkog uticaja su jedino što je važno, a interesi onih koji nemaju ni jedno ni drugo su beznačajni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536799#p536799:1s5gizqi je napisao(la):
Zuma » Sre Maj 09, 2018 9:23 am[/url]":1s5gizqi]Niko nije pisao nego je to trenutna politika. Interesi onoga ko ima para ili političkog uticaja su jedino što je važno, a interesi onih koji nemaju ni jedno ni drugo su beznačajni.
Pod "pisao" mislim pisao ovde na forumu.... ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536786#p536786:tagv1a2y je napisao(la):
SerbPacker » 09 May 2018 08:39 am[/url]":tagv1a2y]Pisao neko, "teraju" te splavove da stanari BnV imaju prelep pogled na suprotnu stranu....
Pa se tako stvorio splav "Vukovi sa Ušća" na keju kod bloka 70...

"Kurjaci sa Ušća" (po imenu eskadrile sa Batajnice), a njihov čak i nije splav, već šlep...i još je nekomecijalni objekat.
To je manje bitno, u suštini si u pravu.

Interes prodavaca stanova u BnV, podlo i podmuklo prograšen za "nacionalni interes" (jer te hulje se uvek pozivaju na Srbiju da opravdaju svoje svinjarije) je iznad od interesa svih nas.
 
Kej kod savskih blokova doživljava najgore trenutke od kada je napravljen, najezda novih završenih, poluzavršenih splavova je na vrhuncu.

Nisma slikao pošto uglavnom prođem noću, a danju se (srećom) četam po samoj kruni nasipa odakle se ne vidi ovo katastrofa u celosti.

U visini 45 bloka postavljeno je par novih splavova impresivnih gabarita, od kojih jedan koliko vidim služi kao teretana. mislim u k. jel mora i to da zaklanja reku.

U visini 44. bloka su neki cunami splavovi se lepo naređali na metar jedan od drugog, svaki dvospatan, lepo formirajući mini zidić ka reci. a čemu služe, pa za iznajmljivanje. Sreća pa sada preduzetnici ne moraju da dobijaju dozvole, plaćaju naknade i sl, već lepo izgrade jeftino spav na reci i cepaj (ne treba da kupiš ni zemljište).

Na mestu bivšeg savskog galeba je nastao neki kuršlus i neko je pro postavio dva spava, a onda je neko ladno uglavio još dva i sada deluje kao sudar galakcija, pošto su totalno isprepleteni i krivi. A najgore što su dva drvena relativno pristojna, a dva dodatna su metalne dvospratnije tipa "zid ka reci" ... st***, šta reći.

A usput ima još jedan dva identična metalna spava ugurana među postojeće splavove u visini 70. bloka.

Ostao sam bez reči, bahatoski kraja nema, niti nebrizi za stanovnike koji posećuju taj nasip.
 
Mislim da će se na tom potezu vratiti splavovi, samo što će morati da ispunjavaju određene standarde (bezbednost, protivpožarna zaštita, razmak između splavova, glasna muzika... itd.). Splavovi su na neki način simbol beograda. Ali će neki standardi morati da se poštuju. Nadam se da će po tom principu srediti celu BG obalu, jer je trenutno preveliki broj splavova.
 
Pa nema logike da se tu poštuju propisi, a ka Zemunu i Blokovima ne.

Za početak da se propiše maksimalna visina (gabariti), obavezan razmak između dva objekta (barem 20m) i da svako bude u obavezi da čisti svoj deo obale.

PP zaštita se podrazumeva, kao i kontrola nepropisnog parkiranja.
 
ma kakvi standardi imali su pre 10 godina propisane standarde pa niko nije smeo da ih usvoji kao obavezne koliko se sećam. Razmaci, visina, izgled, udaljenost od obale itd.

Ono što se mora sprovesti je da se oslobode delovi obale u celosti od splavova, pošto je sramota da od skoro 2 km uređenog keja u savskim blokovima više nema 10 metara slobodne obale da se vidi reka. Jedini deo koji je slobodan je deo gde je potonuo onaj suvenir pa se dobijaju kako da ga izvuku.

Realno je da na jedno 30-40% uređen obale bude dozvoljeno postavljenje splavova i to ugostiteljskog ili sličnog tipa, a ne kao sada da tu ima i kuća, kućica, hostela i drugih gluposti koje služe uskom krugu ljudi a zauzimaju značajnu infrastrukturu u koju je uložen ogroman novac da bi predstavljala šetalište na reci.

Što se tiče savskog šetališta to znači da minimum bar ceo potez 44 bloka nema nijedan splav ili da urade drugačiju preraspodelu i to srede.

Sava kod blokova hvata krivinu na desno i sa keja jemoguće baciti pogled skoro 5-6 kilometara uzvodno rekom ka ostružničkom mostu, ali to više sa samog šetališta ne može da se nikako uradi, što je velika sramota. Tako nešto je trenutno samo vidljivo sa zemunskog keja, gde se pogled pruža niz Dunav sve do Dorćola i svedoči moći to reke.

ba***.
 
Vrh