Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532246#p532246:3n71z9ay je napisao(la):
Zivan » Ned Apr 15, 2018 4:22 pm[/url]":3n71z9ay]Kada se zatvori kapija dvorišta postoji prostor izmedju krila koji prethodno nije postojao.
Nastao je kao rezultat je dejstva sile voline koji je hteo da svom detetu omogući da se provuče. Neki stanari su događaj gledali sa terase, zvali obezbeđenje itd. Ostaje da City Facility odgovori.

Ideja za zaštitu PP aparata / hidranata je POZITIVNA inicijativa sa moje strane dosad samo kuđenog City Facility. Mislim da je ponuđena cena fer, uglavnom su domaći proizvođači (za svaku pohvalu). Ulaz u kome se stanujem je odlučio pre par dana tako da verujem da će uskoro opremiti sve ulaze istovremeno.

Cena (i važnost) osiguranja stana zavisi od postojanja i upotrebljivosti PP opreme i sa tim nema igranja.

Nisam pricao o ceni, vec o tome da mi nemamo opremu za slucaj da dodje do problema. Vec par puta je aktiviran alarm zato sto neko cacka instalacije koje ne treba.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532252#p532252:348qx4am je napisao(la):
eyla » Ned Apr 15, 2018 6:03 pm[/url]":348qx4am]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532244#p532244:348qx4am je napisao(la):
Rkeu » Ned Apr 15, 2018 4:44 pm[/url]":348qx4am]Ja sam juce video da je kapija funkcionalna za privatni parkic. Sto se tice restorana koji pominjete, ne smeta mi terasa niti ista oko toga koliko mi smeta parkiranje dzipova na samoj raskrsnici cime je jako otezan prolaz, verovatno pokusaj dokazivanja gazde i gostiju. Generalno, restoran nema goste niti verujem da ce ih imati u meri koliko mesta imaju. Takodje, koliko mi se cini, ugostiteljski lokal kod fontane ce imati izlaz na privatan parkic, pa je pitanje hoce li on sluziti za pus pauze radnika ili nesmetan prolaz gostiju. Takodje, brave na izlaz u parkic treba ograniciti da se ne mogu zakljucavati, jer ako neko zakljuca kljucem, dzaba mi token kad ne mogu da izadjem.

Pitanje za stanare: Da li su vam postavili PP aparate i zastakljene ormarice za crevo koje smo platili pre 2 meseca?
Mislim da tokeni samo sluze da se iz parkica izadje tako da ne vidim smisao da neko zakljucava vrata...

Ne vidim ni ja smisao, ali ocigledno je da to neko radi, verovatno greskom. Treba ukinuti tu mogucnost, jer ako zakljuca iznutra, dzaba token ako hoces sa igralista da izadjes.
 
Prikom primopredaje stana dobili smo ključ vrata na prvom spratu koja vode ka dvorištu za slučaj da token ne funkioniše.
Nepravilnost treba prijaviti City Facility da modifikuju bravu da ključ može biti samo zamena za token (i ništa više od toga).

Preporučujem da privremeno nosite ključ od vrata sa sobom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532279#p532279:33njii14 je napisao(la):
Rkeu » Ned Apr 15, 2018 9:55 pm[/url]":33njii14]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532246#p532246:33njii14 je napisao(la):
Zivan » Ned Apr 15, 2018 4:22 pm[/url]":33njii14]Kada se zatvori kapija dvorišta postoji prostor izmedju krila koji prethodno nije postojao.
Nastao je kao rezultat je dejstva sile voline koji je hteo da svom detetu omogući da se provuče. Neki stanari su događaj gledali sa terase, zvali obezbeđenje itd. Ostaje da City Facility odgovori.

Ideja za zaštitu PP aparata / hidranata je POZITIVNA inicijativa sa moje strane dosad samo kuđenog City Facility. Mislim da je ponuđena cena fer, uglavnom su domaći proizvođači (za svaku pohvalu). Ulaz u kome se stanujem je odlučio pre par dana tako da verujem da će uskoro opremiti sve ulaze istovremeno.

Cena (i važnost) osiguranja stana zavisi od postojanja i upotrebljivosti PP opreme i sa tim nema igranja.

Nisam pricao o ceni, vec o tome da mi nemamo opremu za slucaj da dodje do problema. Vec par puta je aktiviran alarm zato sto neko cacka instalacije koje ne treba.

Koliko mi je poznato PP oprema još uvek nije bila preuzeta od investitora. To će se verovatno dogoriti kada postave ormarići za PP aparate i providna vrata za hidrante. Slažem da se da to mora što pre, vragu ne trebalo.

Bilo je par PP alarma, ali ne verujm da je razlog čačkanja po instalicijama PP opreme. Tražite info od City Facility.

Ako se neko neovlašćen dira PP instalaciju to obavezno treba prijaviti obezbeđenju i City Facility. Oni jesu popustljivi ka arogantnim vlasnicima restorana koji zidaju bašte na parkingu, ali sumnjam da se igraju sa PP opremom. Imaju dosta naselja koja odžavaju i najgore što im se može dogoditi da im neka zgrada izgori (daleko bilo).
 
Morate imati po novom plan evakuacije na svakom spratu a mislim da su i tonovi za uzbunjivanje obavezni plus uptstvo za postupanje u slucaju pozara i za rukovanje hidrantom
 
Postojanje rampe je znak da nece biti free i/ili dostupno za svakoga...
 
Rampa je postojala i kod Napredove zgrade u Bloku 34, pa je sklonjena (jer parking nije bio na njihovoj parceli, ali oni jesu napravili taj parking prilikom izgradnje zgrade)
 
Koliko sam informisan parking je napravljen na zemljištu SPC, a investitor je obližnji restoran Despacito. Zvanične table tokom radova nije bilo te pretpostavljam da dozvola i ostala administracija nije bila primarni fokus investitora i vlasnika parcele. Papire će verovano sređivati kasnije ako bude potrebno (takozvani "kraći/lakši put").

Postojanje rampe je znak da neko ima pravo kontrole izlaska i ulaska sa parkinga, te nije pametno koristiti parking, jer se može dogoditi da ne možete izaći kada hoćete (dobro poznat problem sa parkingom u Delta City - ako ostavite auto tokom noći na parkingu DC nema izlaska pre 9h30).
 
Kad su već ovako lepo asvaltirali, što bar ne središe djubrište pored parkinga...
 
Meni je takozvani A blok 'soliter' toliko ružan i nakaradan i nekako mi se ne uklapa u celinu koja je bez njega da se ne lažemo zaista lepa. Čitavo naselje prelepo izgleda ali ta nakaradna građevina mi se nikako ne uklapa u ambijent... inače prolazim tuda dva puta dnevno i svaki put se čudim dok čekam na semaforu.
 
A meni se baš sviđa što izlazi iz šablona. Biće prava stvar kad se završi 4. faza.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534751#p534751:1x2yw5cc je napisao(la):
Markogmail » Sub Apr 28, 2018 12:42 am[/url]":1x2yw5cc]Ja sam povukao depozit za stan. Nije vredno cekati po toj ceni 2020

Slazem se sa Vama....neobicno je da vec toliko dugo ne dobijaju gradjevinsku dozvolu...do sada nisu imali problema...da li je u pitanju projekat ili nesto drugo?Zaista neobicno!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534663#p534663:3jjsj4he je napisao(la):
cloud041 » Pet Apr 27, 2018 4:28 pm[/url]":3jjsj4he]A meni se baš sviđa što izlazi iz šablona. Biće prava stvar kad se završi 4. faza.

Mislim da ste u pravu...tek tada ce biti celina..i imati smisla potpuno
 
eyla":9nybyoyc je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534751#p534751 je napisao(la):
Markogmail » Sub Apr 28, 2018 12:42 am[/url]":9nybyoyc]Ja sam povukao depozit za stan. Nije vredno cekati po toj ceni 2020

Slazem se sa Vama....neobicno je da vec toliko dugo ne dobijaju gradjevinsku dozvolu...do sada nisu imali problema...da li je u pitanju projekat ili nesto drugo?Zaista neobicno!
Mogu da budu tri razloga:

1) problem zbog prenamene poslovnog u stambeni objekat
2) slabo ide prodaja u poslovnom delu zgrade
3) naša administracija (neka bude teorija zavere ali kao da se sve koči zbog BNV)

Ja lično ne bih odustajao osim ako je baš hitno da se kupi stan. Sad trenutno na NBG nema novogradnje koja je uskoro useljiva a cene će u tom kraju samo rasti ukoliko se izgradi sve ono što je najavljeno.
 
Sve je to ok vezano za razloge, ali ja sam uzeo jedino sto im je preostalo, a to je bio juzno orijentisan jednostran stan 70m2 i posle mesec dana prilikom promene unutrasnjih zidova u projektu je porasla kvadratura na 74. I to mi je bilo ok, i njihovo predvidjanje useljenja do 7.2019 je bilo odlicno, imajuci u vidu da zavrsavaju i ranije ovo mi je itekako odgovaralo.
Nakon saznanja da ce useljenje biti krajem 2019 ili januar 2020 sam upitao da li ce biti korekcije cena zbog pomeranja useljenja od skoro 6 meseci oni su odgovorili da nece biti korekcije, nakon cega sam povuko depozit i uzecu u bgd na vodi najverovatnije.
 
Lista čekanja je prilično velika (posebno za manje stanove) pa zato nemaju razloga da smanjuju.

Jel ima nešto slobodno u bnv?
 
Čitam reklamu na njihovom sajtu pa sam zapazio nešto.

Izbor vrhunksih materijala, savremena gradnja i visok nivo završne obrade, kojima se odlikuje ceo A Blok, odlika su i 4. faze ovog kompleksa. Moderno projektovana stambeno-poslovna zgrada, svojim izgledom razlikuje se od predhodne tri faze, a njena strukturalna fasada, pored drugačijeg vizuelnog utiska, obezbeđuje svim stambenim jedinicama veliku količinu dnevne svetlosti. Stanovi se kreću od 30 – 250 m2, svih struktura, od jednosobnih do petosobnih, a posebnu ponudu čine poslovni apartmani i stanovi u prizemlju sa sopstvenim baštama.
Poslovni apartmani se pored ostalih pogodnosti izdvajaju poslednjom generacijom uređaja za grejanje i hadjenje, koji omogućavaju uštedu energije od preko 60% u odnosu na standardne split sisteme.
Zelene površine nalaze se oko celog kompleksa i među zgradama i prostiru se na preko 9.000m2. Prostrani ulazni holovi sa 24/7 obezbedjenjem, zatvoreno zeleno dvorište na platou prvog sprata, podzemna garaža na dva nivoa, sa 30 priključaka za elektro-vozila, zaokružuju finalnu fazu izgradnje A Bloka, čineći ga najprestižnijim mestom za urban i udoban život.

Jel to najavljuju toplotnu pumpu za poslovni deo zgrade?
 
Rampa parkinga na obližnjem zemljištu SPC dobila jasnu oznaku da se radi o privatnom parkingu restorana Despacito. Pored parkinga nikli su ozbiljni jarboli, kao da se radi o hotelu ili nekoj ozbiljnijoj fabrici.

Popunjenost parkinga bi trebalo da ukaže na broj gostiju u restoranu, no ovde imamo jedan paradoks. Broj automobila na parkingu (orjentisan ka Jurija Gagarina) je često veći od broja gostiju u restoranu.

Biće da su vlasnici/menadžeri restorana shvatili da je parking orjentisan ka Jurija Gagarina indikator posećenosti restorana, te isti ne sme biti prazan.

Pre par meseci je bilo nemoguće naći slobodan parking u A Bloku, a sada se bližimo situaciji gde će se za parkiranje na parkigu restorana dobiti gratis piće.
 
Videh danas da je poceo da radi restoran kod fontane. Lepo im je uredjena terasa...mislim da ce tu biti jos dodatnih elemenata sto se tice uredjenja...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=537630#p537630:ickw75vb je napisao(la):
eyla » Sub Maj 12, 2018 3:49 pm[/url]":ickw75vb]Videh danas da je poceo da radi restoran kod fontane. Lepo im je uredjena terasa...mislim da ce tu biti jos dodatnih elemenata sto se tice uredjenja...

Za razliku od nesrecnog Despacita, novi restoran (La Maison) se bolje uklapa sa okolinom i mislim da su vodili računa da ne smetaju stanarima zgrade. Meni je pristojan, cene su razumne, fontana daje svoje čari i nagađam da će privući i lokalne i goste sa strane.
 
ABlok je dobio gradjevinsku dozvolu za 4. fazu tako da pocinju radovi :)
 
Vrh