Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538530#p538530:r34s9pj1 je napisao(la):
Nebojsa » Сре Мај 16, 2018 5:05 pm[/url]":r34s9pj1]O cemu bre ti prijatelju pricas, ovde tranzicija traje 17 godina i ni Bog nezna kad ce joj kraj, neznam o kakvoj normalnosti pricas. Pomenu skoro neko neki rok do 2017 god, kad to dodje izmislice se 2025 itd...kakva preskakanja omasio si realan tok stvari.

Zasto mi najveci jad i beda u Evropi da dajemo subvencije belosvetskim pljackasima da bi nas potom cedili ko sundjer? koja je to logika i gde je tu pamet? Kakvi protesti sindikata, sindikati su tu da se nagode sa vlastodrscima u cilju prestanka protesta a ne boljeg polozaja radnika, ko to nevidi taj nista nevidi. Nezaposlenost nikad nece biti ispod 10% jer ce u tom slucaju morati da se rad plati vise a to nasim spasiocima investitorima ne odgovara i to je ono sto su se dogovorili sa svakom vladom od 5. oktobra a kolko vidimo sa ovom narocito. Mi treba da organizujemo opste proteste prilikom dolaska svakog stranog investitora jer je to nesreca za ovu drzavu i narod, umesto toga mi ih jos i subvencionisemo. Evo jos malo raskantace i IT sektor koji se jos dobro drzi i gde jos moze dobro da se zivi.

транзиција је прелазак у капитализам из социјализма, Србија је са транзицијом престала неке 2004., 2005. године. Дух либералног капитализма је у рекордном року пропао и Србијом су брже боље завладали социјалисти али овај пут "демократски".

Логика је у томе да је капитал моћ; држава никада неће допустити приватницима у Србији да се стварно богате осим у евентуалном случају да су у дубокој спрези са влашћу а и тада мора да постоји неки начин да их политичари контролишу. Никада неће комунисти допустити српском народу да се богати и самим тим стекне моћ, а домаћи издајници у форми политичара ће радије да пусте стране тајкуне да експлоатишу српски народ кад већ не могу они кроз "јавне компаније" него да му допусте да се осамостали и ослободи политике.

Још се народ лаже како су шатро субвенције капитализам, државна саботажа српских приватника је капитализам, штампање пара зарад пумпања инфлације је капитализам, регулације су капитализам итд.

Знам да није 100% везано за тему али је кључно за разумевање зашто овај пројекат и било који други никада неће бити остварен осим ако није у рукама странца који је пристао да поткупи/подржи владајућу државну класу.
 
Ma ovo ovde nije ni kapitalizam ni socijalizam ni komunizam, ovo je jednom recju - propast.
 
[url=http://.rs//viewtopic.php?p=538530#p538530:35igv2g6 je napisao(la):
Nebojsa » Sre Maj 16, 2018 5:05 pm[/url]":35igv2g6]O cemu bre ti prijatelju pricas, ovde tranzicija traje 17 godina i ni Bog nezna kad ce joj kraj, neznam o kakvoj normalnosti pricas. Pomenu skoro neko neki rok do 2017 god, kad to dodje izmislice se 2025 itd...kakva preskakanja omasio si realan tok stvari.

Zasto mi najveci jad i beda u Evropi da dajemo subvencije belosvetskim pljackasima da bi nas potom cedili ko sundjer? koja je to logika i gde je tu pamet? Kakvi protesti sindikata, sindikati su tu da se nagode sa vlastodrscima u cilju prestanka protesta a ne boljeg polozaja radnika, ko to nevidi taj nista nevidi. Nezaposlenost nikad nece biti ispod 10% jer ce u tom slucaju morati da se rad plati vise a to nasim spasiocima investitorima ne odgovara i to je ono sto su se dogovorili sa svakom vladom od 5. oktobra a kolko vidimo sa ovom narocito. Mi treba da organizujemo opste proteste prilikom dolaska svakog stranog investitora jer je to nesreca za ovu drzavu i narod, umesto toga mi ih jos i subvencionisemo. Evo jos malo raskantace i IT sektor koji se jos dobro drzi i gde jos moze dobro da se zivi.
Tranzicija traje 17 godina i trajace jos 17 ako se zastajkuje na putu koji su imali svi ostali, mislim na clanice istocnog bloka a sada su u EU.
To je realnost.
Svaki zastoj, sacekace neko drugo vreme. neku drugu vlast.

Mi jad i beda, moramo da dajemo subvencije, jer ako ih ne damo necemo ni da vidimo da bilo ko ista radi u ovoj drzavi.
A ko sto rekoh samo ograniceni ljudi ne mogu da vide benefit subvencionisanog dovodjenja investitora. Onanises na Poljsku zemlja u kojoj je sve strano, a pljujes strani kapital, dogovori se sam sa sobom! :laugh: :kafa:

IT sektor ako se ne pregrupise, raskanatace se sam od sebe, jer odliv tih ljudi posle doktora najveci.

Ono sto jeste cinjenica jeste da se radna mesta otvaraju, dodouse u fabrikama za male plate, samo je pitanje vremena kada ce nazaposlenost pasti ispod 10%.

EDIT:
@Kailan

Primer jakog srpskog privatnika koji ne zeli moc, to neces videti nikada :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538666#p538666:1a5jlu3d je napisao(la):
lepi » 17 May 2018 10:44 am[/url]":1a5jlu3d]
Tranzicija traje 17 godina i trajace jos 17 ako se zastajkuje na putu koji su imali svi ostali, mislim na clanice istocnog bloka a sada su u EU.
To je realnost.
Svaki zastoj, sacekace neko drugo vreme. neku drugu vlast.

Mi jad i beda, moramo da dajemo subvencije, jer ako ih ne damo necemo ni da vidimo da bilo ko ista radi u ovoj drzavi.
A ko sto rekoh samo ograniceni ljudi ne mogu da vide benefit subvencionisanog dovodjenja investitora. Onanises na Poljsku zemlja u kojoj je sve strano, a pljujes strani kapital, dogovori se sam sa sobom! :laugh: :kafa:

IT sektor ako se ne pregrupise, raskanatace se sam od sebe, jer odliv tih ljudi posle doktora najveci.

Ono sto jeste cinjenica jeste da se radna mesta otvaraju, dodouse u fabrikama za male plate, samo je pitanje vremena kada ce nazaposlenost pasti ispod 10%.

EDIT:
@Kailan

Primer jakog srpskog privatnika koji ne zeli moc, to neces videti nikada :sesir:
Ne onanisem ja na Poljsku vec se ti od silnog uzbudjenja gubis, zabole me i za Poljsku itd samo dajem primer. Ugovor sa tim investitorima je ocigledno drugaciji od onog sklopljenog u Poljskoj, Ceskoj itd jer da nije tako danas bi radili za 800 - 100 evra a ne za 250, posto si ogranicen ili nesto drugo to nevidis i nije ti jasno.
Sto se benefita o dovodjenju investitora tice sta odgovoriti na ovu budalastinu sem preskociti temu.

Jeste pitanje vremena za nezaposlenost tu se slazemo al za nekih 30 i kusur godina nece sigurno. Rezim se sluzi raznim trikovima da pokaze smanjenje nezaposlenosti ubrajajuci u sve to i one koji se zaposle na odredjeno i one kojih vise nema na birou iz raznih razloga, ali za ogranicene poput tebe to nije jasno :laugh: :kafa: :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538672#p538672:1ihs0pmo je napisao(la):
dishapaun » 17 May 2018 11:15 am[/url]":1ihs0pmo]Kula počinje da se zida 25.05.2018.
Bilo bi dobro navesti izvor ovakve informacije i druga saznanja ukoliko postoje jer je to dobra komunikacijska praksa na forumu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538568#p538568:24z0jbdm je napisao(la):
Kailan » Sre Maj 16, 2018 8:17 pm[/url]":24z0jbdm]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538530#p538530:24z0jbdm je napisao(la):
Nebojsa » Сре Мај 16, 2018 5:05 pm[/url]":24z0jbdm]O cemu bre ti prijatelju pricas, ovde tranzicija traje 17 godina i ni Bog nezna kad ce joj kraj, neznam o kakvoj normalnosti pricas. Pomenu skoro neko neki rok do 2017 god, kad to dodje izmislice se 2025 itd...kakva preskakanja omasio si realan tok stvari.

Zasto mi najveci jad i beda u Evropi da dajemo subvencije belosvetskim pljackasima da bi nas potom cedili ko sundjer? koja je to logika i gde je tu pamet? Kakvi protesti sindikata, sindikati su tu da se nagode sa vlastodrscima u cilju prestanka protesta a ne boljeg polozaja radnika, ko to nevidi taj nista nevidi. Nezaposlenost nikad nece biti ispod 10% jer ce u tom slucaju morati da se rad plati vise a to nasim spasiocima investitorima ne odgovara i to je ono sto su se dogovorili sa svakom vladom od 5. oktobra a kolko vidimo sa ovom narocito. Mi treba da organizujemo opste proteste prilikom dolaska svakog stranog investitora jer je to nesreca za ovu drzavu i narod, umesto toga mi ih jos i subvencionisemo. Evo jos malo raskantace i IT sektor koji se jos dobro drzi i gde jos moze dobro da se zivi.

транзиција је прелазак у капитализам из социјализма, Србија је са транзицијом престала неке 2004., 2005. године. Дух либералног капитализма је у рекордном року пропао и Србијом су брже боље завладали социјалисти али овај пут "демократски".

Логика је у томе да је капитал моћ; држава никада неће допустити приватницима у Србији да се стварно богате осим у евентуалном случају да су у дубокој спрези са влашћу а и тада мора да постоји неки начин да их политичари контролишу. Никада неће комунисти допустити српском народу да се богати и самим тим стекне моћ, а домаћи издајници у форми политичара ће радије да пусте стране тајкуне да експлоатишу српски народ кад већ не могу они кроз "јавне компаније" него да му допусте да се осамостали и ослободи политике.

Још се народ лаже како су шатро субвенције капитализам, државна саботажа српских приватника је капитализам, штампање пара зарад пумпања инфлације је капитализам, регулације су капитализам итд.

Знам да није 100% везано за тему али је кључно за разумевање зашто овај пројекат и било који други никада неће бити остварен осим ако није у рукама странца који је пристао да поткупи/подржи владајућу државну класу.

Da li biste mi mogli navesti primer jedne zemlje u svetu koja se uspešno razvila zahvaljujući stranim investicijama, a da to nije bio geopolitički i geostrateški projekat zapada, odnosno SAD-a, pre svega i primer jedne zemlje u svetu koja zaista ima liberalno tržište, ne računajući pojedine zemlje Subsaharske Afrike koje zaista jesu poprilično liberalne, mada ne skroz?
 
Ирска је пример земље која се развила услед огромних директних страних инвестиција. Пре само 30-ак година, беше то економија на нивоу Грчке и Португала.
И САД су велики прималац директних страних инвестиција и економија им поприлично зависи од тога.

Али, кад говоримо о Србији, мислим да је за бржи раст кључан развој домаћег приватног капитала. Ипак ми нисмо географски између Лондона и Њујорка, па да неко овде саспе десетине милијарди долара годишње.
 
I Irska je strateški razvijana, ali u tom slučaju Nemačkim kapitalom, uz dopuštenje SAD, da bi se otrgla od kandži Velike Britanije i samim tim smanjio uticaj V. Britanije, kako bi SAD postale suverenije na svetskom nivou kao vladari, kad je reč o zapadnim centrima moći, a Nemačka ojačala svoj uticaj u EU i umanjila uticaj V. Britanije u EU.

SAD kontrolišu veći deo svetske privrede, pa su i te investicije iz drugih država u SAD u suštini samo prebacivanje kapitala. Gotovo da nijedna zemlja nije značajno investirala u SAD poslednjih decenija, prvenstveno zbog izrazito skupe radne snage ( najskuplje na svetu ) i veoma zahtevnih uslova za poslovanje.
 
Izgleda da se spremaju da uvedu putarinu za teretnjake i na magistralnim putevima!! Toliko nam dobro ide i toliko nam prihoda i benefita donose strane investicije da to nije normalno! Uz nezaposlenost od 6-7% za dve-tri god.mi smo velesila u ovom delu sveta tu nema ni malo sumnje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538728#p538728:3lcidqsa je napisao(la):
Nebojsa » 17 Мај 2018 04:19 pm[/url]":3lcidqsa]Izgleda da se spremaju da uvedu putarinu za teretnjake i na magistralnim putevima!! Toliko nam dobro ide i toliko nam prihoda i benefita donose strane investicije da to nije normalno! Uz nezaposlenost od 6-7% za dve-tri god.mi smo velesila u ovom delu sveta tu nema ni malo sumnje.
Путарина се неће уводити, нажалост. То је била идеја Путева Србије, али Влада није дозволила тако нешто.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538719#p538719:3w0q7dyi je napisao(la):
Nebojsa » 17 May 2018 02:30 pm[/url]":3w0q7dyi]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538672#p538672:3w0q7dyi je napisao(la):
dishapaun » 17 May 2018 11:15 am[/url]":3w0q7dyi]Kula počinje da se zida 25.05.2018.
Bilo bi dobro navesti izvor ovakve informacije i druga saznanja ukoliko postoje jer je to dobra komunikacijska praksa na forumu.
Dobili smo mejl od uprave zgrade, a juče su pregradili montažni parking da ulaz bude dalji od mesta gradnje. Videćemo šta će se dešavati od ponedeljka.
 
E pa to moze biti neki znak, samo da ne spremaju prostor za nesto "privremeno" dok ne pocne gradnja zgrade za 2-3 god.
 
U iščekivanju "pravog" početka radova, evo nekih rendera iz novih uglova:

u%C5%A1%C4%87e-kula-2-1-1634x945.jpg


u%C5%A1%C4%87e-kula-2-3-1640x945.jpg


Izvor: Bates
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=540412#p540412:36c62u2h je napisao(la):
Max15 » 25 May 2018 02:44 pm[/url]":36c62u2h]I jel pocela gradnja?
Na zapadu ništa novo.
 
Jel ovo ruše garažu?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Dobijena je konacno "Prijava radova" tako da :)
 
Ipak im smeta montazni parking evo jos jednog gradilista na nbg
 
Ovo sto se rusi nije montazni parking

180226-usce-kula-2-01.jpg
 
Vrh