Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

Astro danas su bili ispred palate albanija pored njih na taksi stajalistu preko trotoara su prosla kola iz sremske ni okrenuli se nisu a nisu bili ni za razgovor sa gradjanima vec su caskali sa svojim prijateljima taksistima
 
Ja samo mogu da se iznerviram i dignem ruke od prijavljivanja...

To i jeste njihov cilj, koji su postigli, bar što se mene tiče.

Bezbroj puta sam uložio silno svoje vreme šaljući brojne dopise, najviše u Gradski sekretarijat za saobraćaj, baveći se predlozima za poboljšanje bezbednosti svih učesnika u saobraćaju.

Dobijao sam odgovore koji su uvreda za inteligenciju, dok mi se jednog dana sve to nije ogadilo...
 
Jedini način da se ta... grupacija ljudi... natera da izađu na teren i urade svoj posao je da se diže što veća frka. Možda se sećate, svojevremeno sam na temi o fasadama kačio insert iz legendarne serije The Wire, gde se lepo ilustruje kako se policijski i vladini službenici uprpe i aktiviraju kad nešto (ili neko) počne da im remeti (lažnu) statistiku i sliku mirnog grada. Naš Blackwater funkcioniše po istom tom principu. Dakle treba slati prijave i primedbe svakog dana, sve dok nekom tamo nadređenom ne dokipi i ne kaže ''i'te sredite to da mi se skinu više s grbače i da ne moram da peglam 50 dodatnih slučajeva u izveštaju''.

S tim što treba imati u vidu da u slučajevima gde su umešani njihovi partijski drugari, biznis partneri ili prosto neko jak kome čak ni obična policija ne sme ništa, i tu lako može da se desi da ni ne izađu na intervenciju. Što je potvrdio i Propeler na drugoj temi.

Samo treba sve to raditi što anonimnije i diskrenije, jer jedina stvar u kome je Blackwater revnosan jeste beleženje ko šta prijavljuje i prosleđivanje tih podataka svojim pajtašima.
 
Hoće li neko da ih smara i pita....
Ja ne , pre ću da se obratim pravom policajcu i čistaču ulice nego njima .... izbili su na vrlo loš glas
mada ne znam ni šta su dobro konkretno do sada uradili u Bgdu....
da svedem sve na ,,jednu reč,, - gradske štetočine- :shok:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536469#p536469:25101qzm je napisao(la):
astrodule » 07 May 2018, 21:46[/url]":25101qzm]28.4. sam im poslao sledeće pismo (imejl)

Poštovani,

danas u 19:23 sam video vaše vozilo kako prolazi pored nepropisno parkiranih vozila u Požeškoj (oko broja 47) kod fast fud lokala Žar Mance kod pijace.

Zanima me koliko su kazni napisali, jer samo sa slike koju sam snimio se vide tri nepropisno parkirana vozila, a na trotoaru (a i to jeste vaša nadležnost) je bilo još 3-4 vozila.

U prilogu se nalazi slika (slikano u 19:23 , 28. aprila 2018). Ne vise se tablice vašeg vozila, ali sam siguran da ćete lako utvrditi o kom vozilu i kojim vašim službenicima se radilo.

Takođe bih prijavio tu lokaciju jer se tu uvek nalaze nepropisno parkirana vozila

Pozdrav

Dušan Popović

Narodnih heroja XY

11070 Beograd

Danas su mi odgovorili (naravno, nisu pažljivo ni pročitali moje pismo)

Предмет: Обавештење


У вези Ваше пријаве, упућене Секретаријату за послове комуналне полиције у којој пријављујете непрописно паркирање возила у Пожешкој улици „око броја 47“, општина Чукарица, где помињете и непрописно паркирано возило Секретаријата за послове комуналне полиције, на дан 28.04.2018. године у 19.23 часова, обавештавамо Вас следеће:

Патроле комуналне полиције, приликом обављања својих редовних задатака, а у случају примене својих овлашћења, паркирају службена моторна возила на најближем месту, водећи рачуна да у том тренутку не ометају саобраћај и кретање пешака.

Такође Вас обавештавамо да се послови комуналне полиције обављају, а овлашћења примењују у складу са начелима законитости, професионализма, сарадње и сразмерности и да се комунални полицајци у свом раду руководе принципом рада са најмање штетним последицама.

Закон о изменама и допунама Закона о безбедности саобраћаја на путевима („Сл. гласник РС“; бр 24/2018), у члану 25. изменама члана 62. став 2. у тачки 2. дефинисао да се одредбе овог закона о заустављању и паркирању не примењују на, између осталих и припаднике комуналне полиције у обављању службене дужности, ако би обавеза поштовања одредби о забрани заустављања или паркирања возила омела успешно обављање службене дужности.

Овом приликом истичемо да су сви припадници Секретаријата за послове комуналне полиције упознати са обавезом професионалног и законитог поступања у раду током кога се према грађанима морају опходити са уважавањем, док за заштиту својих права и слобода, уколико неко лице сматра да су му иста повређена неправилном применом овлашћења и непримереним понашањем комуналних полицајаца, има на располагању сва правна и друга средства.

Такође Вас, поступајући по Вашој пријави, поднетој дана 28.04.2018. године, око, како наводите 19.23 часова, обавештавамо, да смо увидом у електронску евиденцију која се води у Секретаријату за послове комуналне полиције, утврдили да нису евидентирана поступања патрола комуналне полиције поводом непрописног паркирања на дан 28.04.2018. године на локацији пријаве – улица Пожешка, општина Чукарица.

Секретаријат за послове комуналне полиције ће, у складу са својим овлашћењима и расположивим бројем патрола вршити контролу примене прописа града и у случајевима када се стекну услови за то предузимати мере против лица која нарушавају комунални ред, како би се те појаве спречиле, а лица казнила у прописаном прекршајном поступку.

Такође, за решавање наведеног проблема можете се обратити и комуналној инспекцији општине, обзиром да комунални инспектор који врши инспекцијски надзор над применом одлука Града, поред осталог може у управном поступку, доношењем решења, наложити предузимање мера на уклањању моторних возила са површина јавне намене, остављених односно заустављених супротно одлукама Града.


С поштовањем,

Секретаријат за послове комуналне полиције

Ovo je klasično pr**nje u zdrav mozak onih koji su iole inteligentni. Naravno, takve odgovore dobijam i kada prijavim Saobraćajnoj policiji slične stvari, ali oni mi bar kažu da su tog i tog dana napisali toliko i toliko kazni na predmetnoj lokaciji.

I šta sada ja, kao malo angažovaniji (a u velikoj manjini) građanin treba da uradim?

Šta da uradim posle nekoliko desetina sličnih prepiski i ignorisanja običnih problema?

Ja samo mogu da se iznerviram i dignem ruke od prijavljivanja i da im napišemo neko besno pismo (kao ovo koje sledi i koje sam im poslao)

Poštovani,

očigledno niste pažljivo pročitali moje pismo. Uopšte nisam spominjao da je vaše vozilo nepropisno parkirano, već da prolazi pored nepropisno parkiranih vozila.

Iz odgovora gde navodite da nije zabeleženo postupanje Komunalne policije u navedenom terminu na predmetnoj lokaciji vas molim da mi obrazložite postupanje vaših službenika ako prolaze pored nelegalnih vozila i ništa ne preduzimaju.

Koja je onda svrha vaših službenika?

Da li treba da budem direktan i da kažem da vaši službenici namerno nisu ništa uradili na tom mestu (osim što su možda svratili u neki od kafića ili po obrok). Na tom mestu uvek ima nepropisno parkiranih vozila.

Vrlo sam dobro upoznat (znam da čitam) sa vašim dužnostima i obavezama.

Prijatan dan.

Dušan Popović

Ma ko kaže da Komunalci ne rade svoj posao. Dobih odgovor (isekao sam palamuđenja)

Сходно наведеном, када су у питању прекршаји настали нарушавањем комуналног реда из разлога непрописног паркирања, увидом у електронску евиденцију предмета и поступања по пријавама без отварања предмета која се води у Секретаријату за послове комуналне полиције, локација из пријаве - Пожешка улица, за временски период од 01.01. до датума обраде захтева 09.05.2018. године, утврђено је да је евидентирано укупно 290 (двестотинедеведесет) поступања патрола комуналне полиције, којом приликом је издато 257 (двестапедесетседам) прекршајних налога власницима возила која су затечена у прекршају и против којих ће бити покренут прекршајни поступак, а примењивана су и друга овлашћења комуналне полиције, док се 22 (двадесетдва) предмета налазе у раду.
 
...Пожешка улица, за временски период од 01.01. до датума обраде захтева 09.05.2018. године, утврђено је да је евидентирано укупно 290 (двестотинедеведесет) поступања патрола комуналне полиције, којом приликом је издато 257 (двестапедесетседам) прекршајних налога власницима возила која су затечена у прекршају ...
astrodule
+1 :D
Okvirno po onome što si okačio kako komunalna policija radi 24 h dnevno a patrola se sastoji od dva-tri člana ,
ispada za period
od 01.01. do 09.05 ima 129 dana po 24 h to je 3.096 h a za po dvočlanu ekipu
to je ukupno gradjanskim parama placeno min 6.192 radnih sati za jednu patrulu zaduženu za Požešku ulicu

6.192 h kada podelimo na broj 257 prijava iz visoko frekfentne i prekršajima opterecene Požeške
ispada da je svaka podneta prijava na 24 h (svaka druga 12 h smena jedan prijava) :shok:

ili ti narodski rečeno
za taj NErentabilni učinak (a mozda neko zna drugačiju matematiku)
Svaki dana u Požeškoj u kojoj dnevno ima stotine prekršaja , pisaše samo po jednu prijavu čije pisanje traje ne više od 15 min.
a ostalih 23 h i 45 min , od placenog radnog vremena radili.... .... nešto sasvim, sasvim drugo :lol: :lool: :lol:
 
Juče oko 16h idem kroz Studentski trg. Vreme najvećeg špica, trg prepun vozila, što turističkih autobusa koji su se naređali od Etnografskog muzeja pa sve do KFC, što GSPovih koji su napunili okretnicu. Vozila mile, a uz to zaobilaze sveže rekonstruisan šaht nasred kolovoza. Tačno ispred zgrade Rektorata stoji automobil Blackwatera parkiran u suprotnoj traci, tako da ometa trolejbuse koji pokušavaju da dođu do svoje početne stanice.

Ljudi polako počinju da negoduju a vozači da sviraju. Unutra sedi jedan Blackwaterovac, a kolega mu je valjda negde napolju. Blokirana i vozila koja idu ka Trgu i vozila koja idu ka Kalemegdanu, jer turist. autobusi uzimaju dosta širine, te između njih i auta Blackwatera ne ostaje baš dovoljno za prolazak trolejbusa. Posle par minuta, Blackwaterovac se smilovao da se pomeri i stane pored ostrva na izlazu iz okretnice.



Srećom, nagomilana gužva se brzo razišla nakon toga, a ja sam sačekao par minuta da vidim šta čeka i da lepo uslikam i tablice. Ali šta su oni radili tu, i zašto je bio imperativ da stanu baš tu, u nečiju suprotnu traku, u momentu kad je sve nagužvano... mislim da ni oni sami ne znaju. A i baš ih briga, pa nije njihovo vreme u pitanju.
 
Они први треба да пишу казне туристичким аутобусима, јер је ту дозвољено само 3 минута задржавање. Сваки пут кад доводим групу, идем са возачима на 25 мај, 180 дин/сат, добробит за све.
 
Orden za komunalnog policajca :bash:

Kada je gost iz Norveške ugasio cigaretu i bacio je na zemlju vođen primerom ostalih pored sebe, seo je u taksi, a onda je na prozor pokucao komunalni policajac... – Pasoš mu je oduzet uz obrazloženje da će biti vraćen kada plati kaznu

http://www.politika.rs/sr/clanak/404157 ... bez-pasosa

Daleko od toga da odobravam potez Norvežanina, ali najgora stvar je neselektivno kažnjavanje (da ne spominjem ostale probleme pored kojih komunalni policajci prolaze svakodnevno, a ništa ne preduzimaju).
 
Sad neki Norvezani komentarisu na svojim portalima, e, vidis, to je drzava, a ovde kod nas svaki dan vidim nekog da baci opusak na zemlju. Nema tamo mrdanja, bacis cigaretu na ulicu, ode pasos bajo moj.
 
Odličan taktički potez Srpskog Blackwatera.
clap.gif


Trista šezdeset dana godišnje ništa pod milim bogom ne rade, osim što primaju mito. Ispišu tek 5 prijava za grafite i 20 za nepropisna parkiranja i to je to. Onda lepo par dana sačekaju prvog turistu s aerodroma koji je uradio nešto nepropisno, i od njega naprave slučaj/intervenciju veka. U javnosti se stvori slika kako eto oni revnosno rade svoj posao, do te mere da sankcionišu ljude čak i za najsitnije prestupe. I uz to još ni manje ni više nego strance, ko veli eto čak ni oni nisu pošteđeni. I ne samo da su kažnjeni nego neće moći da izađu dok ne plate kaznu. Još ako se ta vest probije i do Norveške ispašće Srbija najuređenija država kontinenta sa najboljim službama i institucijama. Još ćemo na kraju da ispadnemo Evropski Singapur bogte! :shock: :lol:

Tako da sve u svemu vrlo mudar potez Blackwater ekipe. Evo već vidim i u komentarima na Politici, upecali se prvi somovi, već pričaju ''Ma tako je bre! Kažnjavaj! Šta on misli, gde je došao!'' Sad još samo da se jave botine pa da kažu ''e ovo je dokaz da je Srbija napokon ozbiljna država gde se poštuje vladavina prava'' i misija Blackwatera će biti kompletna.


Ceo grad u svinjcu i raspadu, video ih bre svojim očima tri puta kako primaju pare nasred ulice bez pardona, na intervencije izlaze samo radi piva ili mita, šta god ih pitaš nisu nadležni... a ovamo jedu g***a i glume Interpol zato što je čovek na štrokavom trotoaru ispred aerodroma bacio pikavac. Jedan od 305262992 drugih koji leže tu. Hohštapleri i licemeri.


P.S.

Pre par godina desi se navijačko-mafijaški obračun u Beogradu. Sazna se ko je osumnjičeni ali iz nekog razloga dozvoli mu se prelazak u Crnu Goru. Jer eto, MUP i Policija nisu dobili ovlašćenje i uput da oduzmu pasoš. I naravno ubica trajno pobegne i izgubi mu se trag. S druge strane, ovaj baci pikavac, ponudi da ga pokupi i skloni i odma mu se piše kazna i oduzima pasoš?

Pa koga bre vi zavitlavate?

Majke mi, ova država je preslikani Baltimor iz serije The Wire. Sve je samo jedna velika kulisa koja zamajava narod i održava privid normalnosti a iza se zapravo krije disfunkcionalno društvo i korumpirane institucije koje se nepovratno urušavaju.
 
Норвежанин стигао у домовину, прича о пасошу се наставља

О одузимању пасоша ће се прилично чути и у Краљевини Норвешкој – у њиховим медијима и државним органима. – Комунални полицајац, како оцењују наши правници, страном држављанину није смео да одузме путну исправу


Љубисав Батан Радосављевић, заступник Р. С. и његове супруге Ј. В. која је из Србије, и даље прикупља неопходну документацију о случају. Ових дана Радосављевић ће начелнику Комуналне полиције поднети приговор због оваквог поступања полицајца. Од одговора и даљих корака Комуналне полиције зависиће и да ли ће против полицајца који је одузео пасош бити поднета кривична пријава, коју је адвокат најавио пре два дана.

http://www.politika.rs/scc/clanak/40421 ... -nastavlja
 
Bender Rodriguez":36kkbqyc je napisao(la):
Odličan taktički potez Srpskog Blackwatera.


Trista šezdeset dana godišnje ništa pod milim bogom ne rade, osim što primaju mito. Ispišu tek 5 prijava za grafite i 20 za nepropisna parkiranja i to je to. Onda lepo par dana sačekaju prvog turistu s aerodroma koji je uradio nešto nepropisno, i od njega naprave slučaj/intervenciju veka. U javnosti se stvori slika kako eto oni revnosno rade svoj posao, do te mere da sankcionišu ljude čak i za najsitnije prestupe. I uz to još ni manje ni više nego strance, ko veli eto čak ni oni nisu pošteđeni. I ne samo da su kažnjeni nego neće moći da izađu dok ne plate kaznu. Još ako se ta vest probije i do Norveške ispašće Srbija najuređenija država kontinenta sa najboljim službama i institucijama. Još ćemo na kraju da ispadnemo Evropski Singapur bogte! :shock:

Tako da sve u svemu vrlo mudar potez Blackwater ekipe. Evo već vidim i u komentarima na Politici, upecali se prvi somovi, već pričaju ''Ma tako je bre! Kažnjavaj! Šta on misli, gde je došao!'' Sad još samo da se jave botine pa da kažu ''e ovo je dokaz da je Srbija napokon ozbiljna država gde se poštuje vladavina prava'' i misija Blackwatera će biti kompletna.


Ceo grad u svinjcu i raspadu, video ih bre svojim očima tri puta kako primaju pare nasred ulice bez pardona, na intervencije izlaze samo radi piva ili mita, šta god ih pitaš nisu nadležni... a ovamo jedu g***a i glume Interpol zato što je čovek na štrokavom trotoaru ispred aerodroma bacio pikavac. Jedan od 305262992 drugih koji leže tu. Hohštapleri i licemeri.


P.S.

Pre par godina desi se navijačko-mafijaški obračun u Beogradu. Sazna se ko je osumnjičeni ali iz nekog razloga dozvoli mu se prelazak u Crnu Goru. Jer eto, MUP i Policija nisu dobili ovlašćenje i uput da oduzmu pasoš. I naravno ubica trajno pobegne i izgubi mu se trag. S druge strane, ovaj baci pikavac, ponudi da ga pokupi i skloni i odma mu se piše kazna i oduzima pasoš?

Pa koga bre vi zavitlavate?

Majke mi, ova država je preslikani Baltimor iz serije The Wire. Sve je samo jedna velika kulisa koja zamajava narod i održava privid normalnosti a iza se zapravo krije disfunkcionalno društvo i korumpirane institucije koje se nepovratno urušavaju.
Jel znas ti koliko su oni bili u čeki dok nije naisao neki stranac koji ce takav prekrsaj da napravi, dani i dani ako ne i nedelje, pa o ovom uspehu komunalne policijie ce se pisati i u udzbenicima, stampace se majice "Komunalac bas si car" "LeGendro grada Beograda" ....sad je samo nebo granica. :D

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=507005#p507005:wc5eneh6 je napisao(la):
TheHood » Tue Jan 09, 2018 2:56 pm[/url]":wc5eneh6]Komunalna policija mi napisala kaznu za nepropisno parkiranje (bio sam u parkiran u Abloku, u Ulici Uroša Martinovića skroz desno do trotoara).

Prošlo je par meseci, nikad ništa nisam dobio poštom. Ja sam vlasnik vozila.

Kakva su vaša iskustva? Jel da čekam i dalje? Da se raspitujem za predmet?

Stigao nalog posle godinu dana. :roll:

Ništa, sad da iskoristim happy-hour i uštedim 2.500din. :bash:
 
Slučaj Norvežanin i opušak
A. Ristović 22.05.2018. 20:26

Nakon što je čekajući taksi ispred aerodroma "Nikola Tesla" opušak cigarete bacio na pod, kao uostalom i većina oko njega, Norvežanin R. S. (42) doživeo je nešto što se retko kome u Srbiji dešava (sudeći po broju opušaka gde god da se u Srbiji okrenete i prljavštine uopšte) - njegov neprimeren postupak primetio je revnosni komunalni policajac. Epilog - naplata kazne i oduzimanje pasoša!

Iako se za svoje nepristojno ponašanje istog časa izvinio, službenik je putnu ispravu ipak zadržao, što je protivno zakonu i njegovim ovlašćenjima, a strani državljanin podigao ju je naknadno u sedištu Komunalne policije u Beogradu, tek pošto je platio kaznu za načinjeni prekršaj.

Dok građani Srbije uglavnom imaju brojne zamerke na rad komunalne policije (znate li nekoga ko je ikada platio kaznu za pljuvanje na ulici, uriniranje na javnom mestu, bacanje đubreta ili opušaka gde mu se ćefne, izmet svog psa na sred trotoara), ovaj Norvežanin silom prilika stekao je potpuno drugači utisak i to za dobrodošlicu u Srbiju - kazna za bačeni opušak stigla ga je odmah po sletanju u glavni grad.

Podsetimo, R. S. je u subotu oko podneva na beogradski aerodrom pristigao u pratnji svoje nevenčane supruge iz Srbije J. V. (43), te je ispred aerodroma, zajedno sa drugim brojnim putnicima, zapalio cigaretu i opušak bacio nedaleko od pristiglog taksi vozila.

Međutim, čim je seo u automobil, službenik komunalne policije pokucao je na vrata vozila i upitao stranca da li zna šta je učinio, na šta se on izvinio za bačen ostatak cigarete i rekao da će ga odmah pokupiti. Ipak, priznanje da mu je žao nije mnogo pomoglo i policajac mu je zatražio pasoš, uz napomenu da će mu biti vraćen kada plati kaznu za nepropisno ponašanje.

Advokat: Nije po zakonu, sledi krivična prijava

Par je ubrzo kontaktirao advokata Ljubisava Batana Radosavljevića, koji je za "Blic" naveo da je u pitanju nezakonito postupanje pripadnika policije.
- U pitanju je zbilja jedan bezobrazluk i nezakonito postupanje komunalnog policajca. U Zakonu o komunalnoj policiji nigde ne stoji da su službenici ovlašćeni da oduzimaju pasoš, a u pomenutoj situaciji ne samo da je putna isprava oduzeta, već je to učinjeno bez ikakve pisane potvrde o tome. Svakako ću se narednih dana baviti ovim slučajem, poslaćemo prigovor načelniku komunalne policije, kao i krivičnu prijavu – kaže Radosavljević.

Došli samo na jedan dan

Kako navodi, par je u Beograd pristigao samo da bi otišao na svadbenu proslavu i jutros je napustio srpsku prestonicu.
- Oboje rade u Norveškoj, J. V. je medicinska sestra, a R. S. je zaposlen u Ministarstvu odbrane Kraljevine Norveške. Moram da istaknem i da gospodin ne razume srpski jezik, a da su uprkos tome dokumenta za uplatu kazne u visini od 5.000 dinara, koja je juče pri podizanju pasoša potpisao, bila na srpskom jeziku – dodaje advokat.

Vrata ambasade zatvorena?

Međutim, ono što ih je dodatno obeshrabrilo jeste činjenica da za pomoć nisu mogli da se obrate ni Ambasadi Kraljevine Norveške jer diplomatsko predstvaništvo nije bilo radilo tog dana!

- Ambasada nije radila zbog njihovog praznika, ali čak i u takvim situacijama očekivano bi bilo da neko u zaposlenih bude zadužen za ovakve i slične hitne slučajeve, a ne da u predstavništvu nema nikoga. S tim u vezi, pretpostavljam da će se R. S. po povratku u Norvešku obratiti nadležnim organima kako bi se skrenula pažnja i na taj problem – zaključuje Radosavljević.

Međutim, odgovor koji smo dobili od diplomatskog predstavništva svedoči da se pomoći moglo doći.

- Ambasada je u danima vikenda, kao i u ponedeljak bila zatvorena zbog Pentekosta, Ipak, ako neko pozove ambasadu dok je zatvorena dobiće opciju prebacivanja poziva na centar u Oslu koji je otvoren 24/7 za konzularnu pomoć. Centar će potom kontaktirati diplomatske službenike u Beogradu, ako je potrebno. Sem toga, uvek je jedan član diplomatskog osoblja u Beogradu ili neposrednoj blizini u slučaju vanrednog stanja. Takvo stanje bilo je i sada, tokom vikenda i Pentakosta - poručuju oni.

Šabić: Težak prestup policije

Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti Rodoljub Šabić potvrdio je za "Blic" Radosavljevićeve navode o nezakonitosti postupka komunalnog policajca.

- Njihov advokat je u pravu. Pripadnici komunalne policije svakako nemaju ovlašćenje za oduzimanjem dokumenata, u ovom slučaju putne isprave, već mogu samo, ako je potrebno, izvršiti uvid u pasoš. Ukoliko utvrde da je načinjen neki prekršaj, službenici mogu oduzeti predmet koji je rezultat prekršaja, ali nikako lični dokument, a čak i kada uzmu predmet moraju da ga predaju nadležnom organu ili dalje s njim postupaju po nalogu tog organa. Pri tome su u obavezi da izdaju potvrdu o tome da je predmet oduzet – ističe Šabić.

Stoga je, kako navodi, očigledno da se radi o teškom prestupu.

- Ako su tačni navodi pomenutog para i njihovog advokata, onda govorimo o zaista rigidnom postupku, jer je pravilo da svoja ovlašćenja pripadnici policije i komunalne policije sprovode u skladu sa načelom srazmere, dakle, uvek bi trebalo da se koristi najmanje invazivna mera – objašnjava poverenik.

Opušci ispred sedišta Komunalne policije

Kako je J. V. navela za "Politiku", dodatan apsurd cele priče stvara i detalj koji je primetila ne samo na aerodromu, već i ispred sedišta Komunalne policije - brojni ostaci cigareta mogli su se videti na oba mesta.

- Kada sam policajca upitala čemu takvo postupanje s obzirom na to da su na svakom koraku bili opušci, pa čak i ispred prostorije Komunalne policije, uzvratio je kako ne može baš svakog da uhvati na delu - rekla je ona za ovaj list.

Povodom ovog slučaja pitanja smo poslali Sekretarijatu za poslove komunalne policije u Beogradu, ali redakcija "Blica" do objave ovog teksta nije dobila komentar te institucije.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/sluca ... eg/8gm0d8l
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=539774#p539774:6qaa2h2v je napisao(la):
astrodule » Wed May 23, 2018 11:05 am[/url]":6qaa2h2v]Jesi li bio na trotoaru, ili na kolovozu ili pola-pola?

Skroz na kolovozu.
 
Zna li neko kako je tacno definisan ovaj zakon o uriniranju na javnom mestu? :D

Postoje li neke olaksavajuce okolnosti? Sta ako nema javnog toaleta, restorana...u blizini? A nije da nisam bio u takvim situacijama, a verujem i svi vi.

Gresan sam :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=539797#p539797:1vywwcte je napisao(la):
TheHood » 24 minutes ago[/url]":1vywwcte]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=539774#p539774:1vywwcte je napisao(la):
astrodule » Wed May 23, 2018 11:05 am[/url]":1vywwcte]Jesi li bio na trotoaru, ili na kolovozu ili pola-pola?

Skroz na kolovozu.

Super, znači mogu da smaram komunalnu i za takvo "parkiranje" :)
 
Pre sat i po vremena, kod bivše RK u Zemunu, naleteh na komunalnog policajca koji piše prekršajnu prijavu starijem gospodinu i starijoj gospođi koji se bave uličnom prodajom.
 
Pre tri dana sam podneo telefonsku prijavu protiv komšijskog kafića koji je u pola dva hiltijem radio neke investicione zahvate. Komšija i ja smo negodovali, sa terasa, ja nisam imao živaca da sačekam kraj radova (majstor reče 5 minuta) pa sam pozvao Blackwather co. Na telefon 011 2453142 se apsolutno niko ne javlja, pa sam na netu pronašao neki sa početnim brojem tri. Operater se javio nakon automatski generisanih odgovora da je radno vreme od 8-20 časova. Rekao je da će odmah poslati patrolu. Nije poslao.
 
Sledeći put zovi pravu policiju i prijavi remećenje javnog reda i mira bukom. Sigurno će doći patrola.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=539947#p539947:26lh8u5b je napisao(la):
Moravac » Sre Maj 23, 2018 6:57 pm[/url]":26lh8u5b]Pre tri dana sam podneo telefonsku prijavu protiv komšijskog kafića koji je u pola dva hiltijem radio neke investicione zahvate. Komšija i ja smo negodovali, sa terasa, ja nisam imao živaca da sačekam kraj radova (majstor reče 5 minuta) pa sam pozvao Blackwather co. Na telefon 011 2453142 se apsolutno niko ne javlja, pa sam na netu pronašao neki sa početnim brojem tri. Operater se javio nakon automatski generisanih odgovora da je radno vreme od 8-20 časova. Rekao je da će odmah poslati patrolu. Nije poslao.
Pretpostavljam da si ti zvao opštinsku ispotavu Blackwatera. Ako zoveš 0800 110 011 onda valjda dobijaš onu gradsku centralu. Kod njih uvek ima neki operater i oni uvek urade prijavu. E sad, da li će sama patrola izaći na intervenciju, to je drugo.

Oni koriste tu rupu u zakonu da ako onaj koji prijavljuje kaže da hoće da ostane anoniman (mislim... ''anoniman'') onda oni mogu a i ne moraju da pišu izveštaj šta se desilo kad su uzašli na lice mesta. A ako kao ostaviš podatke i ubeležiš prijavu, onda možeš da tražiš izveštaj ali samim tim rizikuješ i da oni procure nekome ko ne treba. Mislim cure i u ''anonimnim'' slučajevima, samo što kod ovih ''otvorenih'' procuri više informacija.

Najbolje je uraditi ovo što Dejan kaže, ako se nešto prijavi Blackwateru a oni ne izađu, onda se lepo pozove policija i kaže se da KP nisu hteli da izađu.
 
Vrh