Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Sta ce covjek nema mjesta raste mu biznis prosirio se turite na tviter
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538686#p538686:31ci599z je napisao(la):
unedfined » 17 May 2018 12:08[/url]":31ci599z]Nije da taj deo grada nije poznat kao divlji zapad i dzungla. :(

Коефицијент дивљаштва се рачуна обрнуто пропорционално просечним квалитетом постојећих објеката те што је више уџерица то се са новоградњом више иживљавају
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538796#p538796:36cciag0 je napisao(la):
SRBO » Čet Maj 17, 2018 11:15 pm[/url]":36cciag0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=538686#p538686:36cciag0 je napisao(la):
unedfined » 17 May 2018 12:08[/url]":36cciag0]Nije da taj deo grada nije poznat kao divlji zapad i dzungla. :(

Коефицијент дивљаштва се рачуна обрнуто пропорционално просечним квалитетом постојећих објеката те што је више уџерица то се са новоградњом више иживљавају

ziva istina, ja mislim da su ti ljudi neki novi perverzni bolesnici neki divljogradnjoseksualci, lozi ih to da medju udzericama dignu zgradu od 10 spratova i jos da ne ostave parking nego mora se cimaju buduci stanari sa (ne)postojecom infrastrukturom i ulicama
 
Na divlje dozidao sedam stanova, a ni tu se nije zaustavio

Stanari ulice Slavujev venac u opštini Zvezdara već skoro deset godina pokušavaju da reše problem divlje nadgradnje, ali bezuspešno - izostala je i pomoć koja im je obećana 2016. godine, na konsultacijama za građane, koje je organizovao tada premijer Aleksandar Vučić.

Stanar koji je odgovoran za gradnju bez građevinske dozvole odbio je da govori za N1, a odgovore na pitanja koje smo uputili nadležnima još čekamo.

Kada su jula 2016. godine vrata premijerskog kabineta otvorena za građane, iz Nemanjine 11 su poručivali da je cilj nove prakse ubrzano rešavanje problema "običnog čoveka". Tadašnjem premijeru obratila se i Milena Radovanović - iznela mu je problem divlje nadgradnje zgrade u kojoj živi, a on je obećao - "Biće rešeno".

"Ništa evo, do dana današnjeg", kaže ona, skoro dve godine kasnije.

Muke stanara zgrade na Slavujevom vencu počele su mnogo ranije - kada su 2009. godine komšiji dali saglasnost da na vrhu zgrade izgradi tri stana.

"Umesto tri stana on je nadzidao sedam stanova, dve etaže, i plus one kućice potkrovlja", kaže Milena Radovanović.

I tu se nije zaustavio.

"Uzeo nam je kompletno dvorište zagradio, vidite metalnu kapiju tamo", nastavlja ona.

"Uzurpirao je dvorište, uzurpirao je zajedničke prostorije, čovek je uzeo još 60 kvadrata minimum zajedničkih prostorija samo u zgradi i plus zajedničko dvorište, podrum je odsekao.", kaže stanarka Danijela Spasić.

I sve to, bez građevinske dozvole - stoga ništa od novih objekata nije legalizovano, pa zajedničke troškove plaćaju samo vlasnici uknjiženih stanova.

"Infostan plaćamo i za njegove stanare koje dovodi, ono što je useljeno, ono što on troši, za pranje kola u dvorištu, za održavanje dvorišta na koje više nemamo pravo. Plaćamo infostan kao da imamo bazen", kaže Danijela Spasić.

Ni tu nije kraj njihovim mukama - svi novi objekti priključeni su na strujomer zgrade iz 1939. godine, a struja je sprovedena kroz vodovodne cevi. Požar je izbio tri puta.

"Treći put u februaru ove godine", kaže Spasić.

"Od 12. do 17. februara smo bili mi bez struje kompletna zgrada, smrzavali smo se", dodaje Radovanović.

"Sproveo je vodovodne instalacije kroz dimnjake, zavorio je dimnjake koje je zgrada normalno u prvobitnom stanju imala, znači ja imam potok koji mi žubori koz dimnjak. I to sve stoji tako mi smo se svima žalili", objašnjava Danijela Spasić zašto nisu mogli da se greju na ložne peći.

Milena Radovanović kaže da su se obraćali Opštini, Gradu, Sekretarijatu, Ministarstvu građevine, Agenciji za borbu protiv korupcije, policiji...

I nigde nisu dobili odgovor - osim na jednom mestu. Obećanje tadašnjeg premijera, kaže Milena - nije bilo ništa do - ludom radovanje.

"To je bila po meni, ovo možete slobodno da objavite - to je bila samo predstava za javnost", kaže Danijela Spasić.

http://rs.n1info.com/a389548/Vesti/Na-d ... tavio.html
 
Tako je, kad nema odgovora države, ništa drugo ni ne može da se očekuje. Zapravo, mi koji ne gradimo nelegalno smo najveće budale.
 
Одмах поробити на 10 година и лепо да струже целу зграду кашиком и прави поново пошто је упропастио

Исто је у ММЛу али одмах до Коњарника неки баја направио неку зградурину где је предвиђено само 2 спрата, ваљда на исту фору као Фолић (уписао да је катастарска парцела поред, где је 4 спрата дозвољено)

Исто тако око Бајдине се зида нешто а сигуран сам да забада пар спратова више као и онај баја на брду са белом зградом која је неуобичајено висока с обзиром да је у делу где није ништа било. Тако је и баја неки прави зградурине код пумпе на крају ММЛа у делу за који још увек није направљен план а није предвиђено директно спровођење. Тако је и у ВМЛу, неки зида зграду тик уз аутопут, чак и када поставе ограду против буке неће то помоћи (ту чак и не постоји чак ни заштитна ограда ка Авалској, каже друг да ту редовно људима керови побегну на аутопут због тога)

Исто примећујем да ако чак и постоји табла на градилишту спратност све чешће уопште није дефинисана
 
Inače na onoj zgradi direkno iza hrama sa luksuznim stanovima što gradi onaj merin properties podigli su sprat na crno. Prvo su postavili skelu i platno i zamaskirali kao da rade povučeni sprat a onda su dogradili još jedan, i to kada je sama zgrada već bila u završnim fazama. Izgleda da je to novi trend.

Mislim na ovu zgradu
plaza1-1.jpg
 
Svuda su ti se sad gradi zadnji sprat na taj fazon tako da sigurno je to po projektu. Nezavisno od toga zgrada je vrh.
 
Postoje dva projekta, jedan po kome grade i drugi koji daju gradu za dozvolu. Taj za grad ima sprat manje.

Ljudi koji su kupili stan, treba da tuze firmu. Izgradila i prodala je sprat na njihovom vlasnistvu. Stanari donjih spratova su ti koji gube a posle i sira zajednica i grad.
 
A mislim i da gradjani Beograda mogu da tuze grad zbog nekontrolisanja nelegalne gradnje.
 
I naravno ja sam vise nego uveren da ce gradjani dobiti svaki spor u to nema sumnje.
 
Neće dobiti ali bi bilo interesantno kada bi nas hiljade i hiljade poslalo tužbe, pa kad se uzdrmaju piramide moći i vlasti neke glave bi morale da padnu. :D

Mada... onda bi se ''pravosuđe'' zakrčilo svim tim pa bi gunđali kako eto, ne stižu da se bave hitnim slučajevima zato što moraju da obrađuju hiljade tužbi...
 
Tako je, upravo se o tome radi. Hiljade tuzbi+ jedna zajednicka. Na zgradi preko puta nelegalno dogradjen sprat, tuzba gradu zbog manje svetlosti u stanu.

Takve tuzbe su osnovane, jer takvim postupcima, jedno lice profitira dok se svima drugima urusava kvalitet zivota.
 
Ма и судство и власт шурује сад једино остаје да у јевном дану лепо на блиц оде народ и лично разгова сву надоградњу
 
brate nama su na konjarniku nadogradjivali tako sto su dobili dozvolu od grada a apsolutno cela zgrada je bila protiv, stitila ih policija, dosli gore, radili, mi placali svu vodu, napravili i prodali stanove, i usrali nam oluk, oni sa 4. sprata (nadogradjen je 5.) imaju problem da im ulazi vlaga stalno u stan i valjda nesto sa ledenicama ako sam dobro razumeo, i one jedne zime kad je nesto duvao vetar, tolko su sit uradili oluke da je jedan pao, mogao je nekog da ubije, cela zgrada penzosi, niko nije imo muda da ih nasilno otera, ja bio klinja, al sad bih majke mi zapucao da hoce tako nesto da rade
 
Nemojte se zanositi po pitanju kolektivne svesti ovog naroda i slanja na hiljade tuzbi za bilo sta. Kolektivna svest je nestala, mada je pitanje dali je ikad i bila prisutna. 5. oktobar je nastao kao rezultat spoljnog delovanja i organizovanja, da toga nije bilo nikad se nebi ni desio. Ovaj narod ce da trpi najveca ponizenja i sramotu i nece se pobuniti ni jednog trenutka a to moze da traje i decenijama. Podlozan je najprizemnijim manipulacijama a takodje je postao i skup pojedinaca koji iskljucivo misle na sebe i nista drugo ih niti dotice niti zanima pa ako je na suprotnom kraju ulice neko sazidao 10 spratova umesto dozvoljenih 5 to njega ne dotice bitno je da je oko njegove zgrade sve u redu, ako je na tom mestu nikla deponija oko kontejnera a kod njega sve ok onda nista, ne zanima ga itd. Pa kad jos i vidi da se sama drzava ponasa ko kauboj i ne sprovodi zakon vec ga i krsi sta mu drugo ostaje? Po ovom principu u ovoj zemlji sve funkcionise.
 
Nije to samo stanje svesti nego i izraziti individualizam. Hoce da podnose tuzbe ako vide da ce dobiti neke pare za to, tj dobiti parnicu :).
 
Nije to individualizam, već sebičnost, samoživost i gramzivost.

Nebojša je do detalja opisao islamske "crte" srpskog naroda, koje ga vode u provaliju.
 
Dobro ja to kad sam napisao je više bilo u ŠBB KBB maniru. Jasno je svima da se to nikad neće desiti. Što i jeste najporaznije od svega.
I nažalost, stoji i ovo što Nebojša kaže, ovde se stvari menjaju tek kad moćnici, bilo unutrašnji bilo spoljni, odluče da je vreme za to. Čovek kao pojedinac, običan smrtnik, ne može ništa drastično da promeni. Čak i ako okupi masu drugih sa istim ciljem i željama. Ne može, dokle god tu nema dovoljan broj moćnika koji će svemu tome da ''daju nitro'', nema od toga ništa.

Inače upravo ovakve stvari o kojima pričamo ovde su jedan od glavnih uzroka i povoda mnogim ljudima da odu odavde. Nije toliko do materijalnih stvari, Srbi ne jure toliko materijalnost u životu. Nego ono što ubija ljude je taj osećaj da je svaki dan borba s nekim vetrenjačama i da šljam uvek najbolje prolazi a normalni plaćaju račun.
 
Имам теорију да су људи рођени пре смрти Тита малтене бескорисни сем да раде као робови, види се како гласају, како се понашају, шта раде. Наравно нису сви, али већина да
 
Sve generacije koje se sećaju Tita (videli ga lično ili imali preko 5 godina dok je još bio živ) su mahom odrastale u doba kad su ideologije i vizije bile sve i kad se mislilo da će sve to trajati večno. Sve generacije koje se ne sećaju Tita su mahom odrastale u doba kad su se sve te ideologije i vizije urušavale. I tako se došlo do glasačkog tela čiju većinu čine: 1) hipnotizirani nostalgičari koji padaju na sve što im se servira 2) mlađi pogubljeni slučajevi koji su potpuno indiferentni i nezainteresovani prema svemu što se dešava oko njih. Pored njih ostaje treća grupa koju čine ljudi koji zapravo glasaju s nekim smislom, ali im to ništa ne vredi kad njihove ideje i kandidati ne mogu da se takmiče s ovim drugim koji drže primat i redovno pobeđuju jer narodu pričaju slatke bajke a ne surovu istinu.

I sve to naši političari i moćnici odlično znaju i koriste do maksimuma.

Opet, svima koji se zanimaju za ovakve teme preporučujem da pogledaju seriju The Wire. To je džepni priručnik za život i razumevanje disfunkcionalnih društava primenjiv na celu planetu i na sva doba, na sve situacije gde postoji neka zajednica ljudi koja iz nekog razloga ne funkcioniše. A tek se savršeno uklapa u priču modernog Beograda i njegovog (ne)funkcionisanja.
 
Vrh