Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535835#p535835:1vz5pk5j je napisao(la):
Manjica » Pet Maj 04, 2018 3:52 pm[/url]":1vz5pk5j]Da li znate kolika je cena kvadrata? I koliki je najmanji trisoban stan?

Hvala
To bi trebalo da zna investitor.
 
20180522_181301.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=533667#p533667:1bjpg97v je napisao(la):
vladimir79 » 23 Апр 2018 08:36 am[/url]":1bjpg97v]
20180423_093549.jpg

Близу смо круцијалног доказа за коначно обарање тезе о "крађи Дринске улице". Као што видимо, ископ, као и темељни зид прате важећу регулациону линију и не улазе у простор Дринске улице ...
 
Nisam bas pratio ovu temu,da li su poceli radovi na ove dve nize zgrade ili na ovoj najvisoj,danas je moderno izgleda da se kaze,kuli?
 
Prvo se radi niza zgrada bliza petlji. Nego, zainteresovao si me pitanjem, pa evo i meni neko da odgovori ako zna. Da li ce da rade svaki objekat iz zemlje pojedinacno ili ce prvo dovesti sve etaze (garaze, suteren) u ravan sa Kneza Milosa pa onda nastaviti dalje u visinu jednu po jednu ? Meni bi nekako logicno bilo ovo drugo.
 
Kakva je ovde zemlja? Da li ima potrebe za ugradnju sipova ili je tlo dovoljno cvrsto?
 
Prolazim danas kneza milosa dizalice samo pice levo - desno. Kako sve moze i kako sve lepo pici kad se ne cekaju izbori.
 
Ovo ce biti jedan od najboljih i najprogresivnijih projekata u ovoj zemlji od kad znam za sebe.
 
Slazem se Nebojsha, nadam se da ce nastaviti u istom duhu!
 
AFI Europe je jako dobra kompanija, imaju niz projekata iza sebe, i ono što je po meni glavna odlika kod njih je preciznost i tačnost u radu.
Eagle Hills koji radi Beograd na vodi - je zvanično pod tim imenom od 2014. godine, firma je postojala i pre toga, imaju iskustva i dobro rade svoj posao. Imaju takođe niz ogromnih projekata po svetu, ali kod njih ta preciznost nije baš vrlina. Ima malih zakašnjenja i slično, ali je kavalitet na korektnom nivou, zapravo se i ne razlikuje sa onim u drugim zemljama gde su projekti u izgranji.
Ja lično poznajem neke ljude iz obe kompanije, i svi smo mi kolege, ali ipak je po meni AFI jača kompanija, nekako uvek odgovornije pristupe poslu. Videćemo kako će proticati radovi ovde, ali mislim da tu ne bi trebalo biti nikakvih problema.
 
Meni je ovo sjajnija prica od Beograda na vodi, radujem se dobrom razvoju i zavrsetku projekta!
 
Kao da mi se cini da bi za nijansu, tj za 2-3 sprata mogli da dignu i ovu nizu kulu.
 
stf":387tnj50 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=524362#p524362 je napisao(la):
laki72 » 13 Мар 2018 02:00 am[/url]":387tnj50]
Poredjenje osobe koja je napravla park na svojoj parceli sa kompanijom koja deo svog objeta pravi na tudjem zemljistu (delu ulice i parka).
Prava logika, svaka cast momci.

Ви се очито водите филозофијом да сто пута изговорена лаж мора постати истина? Е не мора постати истина. Лаж је лаж. Била и остала.

Јер је сада јасно као дан да нема говора о неразумевању пројекта или конкретне ситуације већ у намерно пласираној лажи и константном инсистирању на одржавању те лажи.

Pošto od marta nisam ulazio na ovu temu, da repliciram sad, ali i prvi put licno, adekvatno Vasoj prozivci.
'Vi' ocigledno podrzavate apsolutno sve sto aktuelna vlast ugovori i dozvoli.
Od ideje "mudrim delovanjem menjam sistem iz unutra, do poslusnog vojnika vladajuće mašinerije" je uvek kratak put.
Ovo za ponavljanje laži ste apsolutno u pravu Stefane, samo Vi i gradski oci ste oni koji lazu, a ne gradjani Beograda, poput mene.

Ponovicu jos jednom samo ono sto smatram da su konkretne činjenice, a vi ih osporite:
-park postoji, ne poklanja nam ga investitor, iako sw to provlaci kao prica o 'dobrocinitelju'
-ulica postoji i da je bilo koji od objekata o kojima se ranije diskutovalo vezano za ovu lokaciju, ulica bi ostala, jer u tom slucaju:
1. Nema bezbedonosnih aluzbi MUP-a
2. Nema potencijalne opasnosti od urusavanja rusevina objekta ostecenog u NATO bombardovanju Srbije 1999. godine.
3. Nastavak Sarajevske ulice koji decenijama sluzi kao javni parking bi se i bez investitora na ovoj parceli mogao ukinuti i prenameniti.

A sada bih VAS zamolio za jedan odgovor.
Dal po vazecim propisima Republike Srbije postoji clan zakona koji sprecava vlasnika zemljista 1/1 da ogradi svoju parcelu?
Dal po vazecim propisima postoji smetnja da vlasnik objekta izemljista SVOJ komercijalno prodajni prostor pretvori recimo u stambeni ili u hotel?
Pa stim u vezi Stefane, objasnite mi sta se desava ako investitor u nekom trenutku proceni da mu je isplativije da SVOJ PLATO, na svom zemljistu zatvori, ogradi i pretvori u kondominijum zatvorenog tipa?
Hocete li ga vi spreciti?
Vi i Vasi drugari koji vodite ovaj grad tako bezgresno (citaj sujetno da apsolutno nikakvu sugestiju ni kritiku nemate nameru da uzmete u razmatranje), cete spreciti nekog ko je u katastru vlasnik 1/1 da sa svojom imovinom raspolaze i odlucuje sta ce sa njom i kako ce je koristiti?

Vi Stefane LAŽETE, a ne ja. Vaši partijski drugari su ovom investitoru ustupili bez "pare ni dinara" deo zemljista. Time ste pljunuli sve druge investitore, a ovog doveli u povlascen polozaj.
Povrsina tog zemljista je smesna naravno u odnosu na isto sto ste uradili u Savskom amfiteatru, pa je logicno da narod vise i ne reaguje na takve pojave.
No vreme je najbolji sudija za sve, pa i za mene i Vas, ali i Vase vodje.

Vi @stf iznosite niz neistina a druge optuzujete da lazu.
Od simpaticnog mladica punog energije, razuma i sprenog na argumentovanu komunikaciju, kojeg sam svm srcem branio kada su ga napadali zbog politicke orijentacije, postali ste sve suprotno.
Uopste ne sumnjam da cete za koju godinu, kada napustite prigrad u kome zivite i vi poput nekadasnjeg gradonacelnika Bogdanovica izjaviti da je sasvim OK sto juzni deo Beograda danima nema vode... jer to je "na liniji" (sto bi rekli nekadasnji partijski funkcioneri (vreme jednopartijskog sistema).
Izgleda da je istina da politika iz najdubljih dubina coveka izvuce na povrsinu ono najgore.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Meni veci problem sto je kula poskocila za 10 spratova
Plato na drzavnom zemljistu ce da ostane javna povrsina .
Rijec komfominijum je odvratna i cesto se pogresno ko risti a ne prevodi se jer zvuci fensi tako na engleskom
 
Vrh