Šta je novo?

Ваше фотографије Београда

Ко познаје Баново брдо, препознаће и улицу, Беки сигурно. :D

 
Tom ulicom sam u drevna vremena išao po Pećko pivo u čuveno stovarište, i bio preterano srećan ako mi zapadne juč'ašnja gajba. A onda se srećan vraćao ulicom onog drugog Todorovića :)
....eeeeeej mladosti..... samo da mi je sad takva jedna gajba.
 
Bože GOJE, a ja sam uverena da si u poslednjoj fazi cveta mladosti. :D
Da, da... drugi Todorović je Steva. Nikada neću zaboraviti zimske dane kada sam se spuštala niz ulicu bez zadrške, ev. bih se prihvatila nekog stabilnog gospodina da ne bih zveknula u banderu. E, da mi se vrate ta vremena. I moj cvet mladosti je prošao ali u duši sam još curetak. :mrgreen:
 
Pa nisam nigde explicite pomenuo u kojoj sam fazi cveta mladosti, tako da nisi daleko od istine. U srednjem veku bi me verovatno zvali dedom, obzirom da sam u nedavno ušao u poslednju trećinu šeste sedmoletke. :grand:

Poseban plus za veče glomazne poezije.
 
Nemam neke uspomene na tu ulicu, ali zato park pored...

Sto bi rekao Cvija u Munjama, nije nase, nasli smo.
 
@GOJE
Nadam se da sam došla do tačnog rezultata nakon precizno postavljene enigme.
Drago mi je za RaNba.

@Beki
Park je odličan ali bi se gornji deo morao dobro osvetliti jer u večernjim satima deluje sablasno pa je zato i pusto.
 
YpulUCY.png
 
Brateeeee... ovo bi mogao da izračuna astrodule, ja sam išla peške. :D

Evo i fotografije Beograda da ne idem u off. Specijalno za Bekija park "nije nase, nasli smo".
Ako sam je već postavila moje izvinjenje, lepote nikada dosta. :D

Fotografisala prošle godine, a možda i pre.
 
Šta ako sam pogrešila? Šta onda?
(Na ovakav početak imam zahvaliti gospodinu GOJE kada se zapitao na temi o BNV: Šta ako želim baciti mrvice? Šta onda?
To je jedan od mojih favorit-postova, tako bezazlen i tako vraški ozbiljan.
(Da ne pojašnjavam, ko zna zna, ko ne zna - šta ću mu ja, ostao je uskraćen)

Današnja poseta mom bivšem kraju. Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
U toj ulici sam iznajmio stan gde sam prvi put ziveo samostalno. Sad mi dodje da se ubijem jer 7 i po godina kasnije, opet zivim sa roditeljima :-(
 
Stari kraj - novi kraj, ja bih rekao da je sve jedan te isti kraj. Rambo bi rekao: sve jedno te isto, te jedno te isto....

Uvažavam da se radi o mikrolokacijama, ali kraj je kraj. A za Bekija ako je za utehu i sva moja deca žive sa roditeljima. :D

Inače kod trešenja mrvica postoji jedan fenomen, koji sam ja nazvao fenomenom hladnog stolnjaka - pa ko razume, razumeo je....

A da ne bih ispao kompletan trol, evo jedne slike iz mog kraja, nazvane: "There's a moon over Braće Jugovića street tonight"

 
Šta da kažem osim da izrazim ushićenje zbog dvojice iznad
3582407438.gif

@Beki, vrati se vrati, to je makar lako.
@GOJE, ako sam razumela prvi puta, razumem i drugi.

Inače nemam ni jednu fotografiju.

Oprosti mi Katren!

O.D. Exta je avatar gospodina GOJE
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551207#p551207:16hk04yt je napisao(la):
Ksenija » Čet Jul 12, 2018 5:15 pm[/url]":16hk04yt]Da sam bila ptica mogla sam je imati celu.
Ksenija, ne moraš da budeš ptica, dovoljno je da imaš širokougaoni objektiv :)

 
Hvala Bukira. Fotografisala sam mobilnim mada imam dva fotoaparata ali još ih nisam savladala. Čekam učitelja ili malo vremena da pokušam sama savladati paklene naprave.

Tvoja fotografija je predivna. :)
 
Moram priznati da imam tremu od vrsnih poznavalaca ove divne umetničke discipline. Vreme je bilo oblačno pa će sigurno prvi utisak biti lošiji nego da je bio sunčan dan. Po sunčanom danu, makar meni, sve je podnošljivije, od cena do vlasti.
Nisam bila odlučna u izboru fotografija i zato postavljam svih pet.
Zemun, 17. jul

Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Pejsažne fotografije su najbolje posle kiše i kad nije jako sunce. Pre 11 i posle 16 h.

Duga moga druga :D



Na žalost telefon kroz automobilsko staklo daje nikakve rezultate.
 
@busspoter
Oduševljena sam i nadam se novim fotografijama. Naravno, motiv je kao da si mene pitao. Svaka čast
4273667656.gif
 
@busspoter
Super su slike, jos kad je zemun na njima ne moze da se omasi.... Koji aparat ?
 
Овај албум направили су странци који су боравили у БГ пре три и по године, од децембра 2014. до фебруара 2015. Није лоше погледати слике и приметити неке суптилне и не тако суптилне промене:

https://www.flickr.com/photos/maceka/al ... 3831/page1
 
@busspoter јеси ли са намером сликао овако да Кула Гардош испадне крива као кула у Пизи или је случајно тако испало?
 
Vrh